Şimdi Ara

## ZAWARD'dan Yeni Bellek Soğutucusu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## ZAWARD'dan Yeni Bellek Soğutucusu ##

Soğutma çözümleri üzerine çalışan üreticilerden ZAWARD, yeni bellek soğutucusunu duyurdu. Piyasada yer alan diğer tüm bellek soğutma çözümlerinden daha etkin çalıştığı firma tarafından iddia edilen yeni soğutma çözümü son derece geniş bellek desteğine sahip. Soğutucuyu kullanıcılar SDRAM/DDR/DDR2/DDR3 türü bellekler ile rahatlıkla kullanabiliyorlar. Isı emicilerin yanı sıra aktif fana sahip olan yeni soğutucu üzerindeki fan 75000rpm dönüş hızına, 20dbA gürültü oranına ve 2.5CFM'lik hava üfleme performansına sahip. Daha etkin soğutma ve çift kanal bellek kullanımı için özel ve ince tasarım yapıya sahip olan yeni soğutma aktif fan sayesinde bellek sıcaklığını %15 düşürebliyor. Yüksek performans tutkanları ve oyuncular için hazırlandığı belirtilen yeni bellek soğutucusunun fiyatı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Detaylı özellikler;

## ZAWARD'dan Yeni Bellek Soğutucusu ##

• Şahsen, bu tip donanımlara para harcamaktansa, kasamın soğutmasına para harcarım. Hem Chipset'lerim, hem de belleğim soğumuş olur; tabii ki bunun kadar performans vermeyecektir ama...
  • ya fan üfletirim yada su soğutmalı ram alırım... bunlar gereksiz. ancak görüntü harikulade
  • haber için tesekurler
  • quote:

Orjinalden alıntı: scaniaperest

Şahsen, bu tip donanımlara para harcamaktansa, kasamın soğutmasına para harcarım. Hem Chipset'lerim, hem de belleğim soğumuş olur; tabii ki bunun kadar performans vermeyecektir ama...

Bencede
  • 7500 rpm ve 20 db?
    1 metre uzaktan ölçmüşlerdir..

kasamızda , hele ki yan kapakta ramlerin üstüne üfleyen bir fan olduktan sonra son derece gereksiz bir ürün..

çünkü zaten ramlerin heatsinki sökülünce garanti dışı kalıyor, son zamanlarda da ısı dağıtıcısı ram kalmadığına göre..
  • Haber İçin Teşkkürler Fx 57 Ocz Xtc Cooler Alırım Hem Daha Performans Hem Daha Güzel Görüntü
  • hem ramlerde var sogutucu hemde anakart üzerinde bakır sogutucu geldi. bundan daha etkin olcagını garanti edebilirim... saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: scaniaperest

Şahsen, bu tip donanımlara para harcamaktansa, kasamın soğutmasına para harcarım. Hem Chipset'lerim, hem de belleğim soğumuş olur; tabii ki bunun kadar performans vermeyecektir ama...

Aynen katılıyorum. Bir de pasif olarak çok daha iyi soğutucular mevcut. %15 çok da iyi bir değer değil hele ki aktir soğutmaya göre.
  • fan fan fan

bılgısayarlardakı 1 numaralı ses kaynagı
  • 20 dba yok artık 2 tane al 40 dba bunu alacagıma yan tarafa 250 lılık fan takarım daha iyi
  • Benim gördüğüm kadarıyla bugüne kadar en iyi fanlı olarak tasarlanmış ram soğutucusu!!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57
    Isı emicilerin yanı sıra aktif fana sahip olan yeni soğutucu üzerindeki fan 75000rpm dönüş hızına, 20dbA gürültü oranına ve 2.5CFM'lik hava üfleme performansına sahip.

75000 olsa ne güzel olurdu gerçekten
    haber için teşekkürler, OCZ XTC leri şahsen kullanmış biri olarak hem ses hem sıcaklık düşürme açısından uygun bi çözüm olabilir. tabi karşılaştırmalı bi test görmeden yorum yapmak doğru değil ama OCZ den çok da memnun değildim açıkçası. bunda zaten OCZ belleklerin normalde de 30 derece civarında çalışması sebep gösterilebilir. başka ramlerde denemek lazımdı...

• ddr3 ler ile nette yapılan testleri inceledim. En iyi performans ramleri dahi en fazla ılık olmakta imiş. ddr3 1600 ler yani.

Bu bağlamda zaten oldukça gereksiz olan 3üncü parti ram soğutucular artık tamamen gereksiz oldular. Lakin ilginçtir ki halen bu tip ürünler üretilmekte. Anlaşılan o ki halen bir talep var demek ki. Bu da kullanıcıların ne kadar bilinçsiz olduğunu gösteriyor aslında.
  • Tasarım guzel gercekten...
  • o fan dönse ne yazar dönmese ne yazar kendine hayrı yok yaprak sıfır zaten seside cebası ne kadar iğrenç birses yapar tahmin bile edemiyorum
  • bilgisayar dersinde ilk ne anlatılır işte neymiş ilk bilgisayar 30 ton ağırlığında bir oda büyüklüğünde falanmış yahu baksanıza ramlere de böyle büyük soğutucular yerletirildiğine göre sanırım 30 yıl sonra bilgisayarlar 30 yıl önceki hallerine dönecek ...sanırım herkese bir bilgisayar odası gerekecek tabi tek bir bilgisayar için..
  • Bizi aşabilir.Ama bakmak lazım
  • OCZ XTC cooler kullanıyorum ve gayet de memnunum. Bu ürün bence hiç hoş olmamış görünüm olarak. Performans olarak da OCZ yi ne kadar geçebilir ki? Sevmedim
  • fuzuli masayrif
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.