Su Filtreli Süpürge ARNİCA HYDRA - PLUS ve halı yıkama HYDRA RAİN
776 Cevap253503 Görüntüleme6 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3969 Mesaj
4 Ocak 2008; 15:44:03 

Su Filtreli Süpürge ARNİCA HYDRA nın incelemesi aşağıdadır.

Ayrıca 2. sayfada datca42 nickli arkadaşımızın 17 Mayıs 2008; 20:12:49 da yazdığı Su Filtreli Halı Yıkama Makinası HYDRA RAİN in de incelemesi vardır.
__________________________________________________________________________________________

Arkadaşlar son zamanlarda elektrikli süpürge arayışına girmiştim. Araştırmalarım sonucunda ilk başta torbasız siklonik modelleri temizlerken tozla fazla haşır neşir olmaktan kurtulamadığımız için eledim. Su filtreli ve toz torbalı modeller kaldı.
Bunlardan su filtreli Arnica Hydra ile torbalı ve torbası dolunca kapatıp atarak yenisini takabileceğiniz 2 model ( Philips FC 9160 ile Bosch 2801 ve muadili Profilo VS 5 PT 11 ) arasında kaldım. Philips i deneme şansım olmadı ama Bosch ve Arnica yı denedim. Arnica nın çekişinin diğerine göre daha iyi olması, torba değiştirme ve torbanın zamanla dolmaya başlamasıyla çekişinin daha da düşmesi nedeniyle Arnica Hydra aldım. Yaklaşık 4-5 gündür ara ara kullandık. İlk izlenimlerimi arkadaşların daha önce yazmış olduğu yazılardan da alıntı yaparak ( özellikle mbbilici arkadaştan ) yazıyorum..

Parça kalitesi:
1-su hazne kısmı: gayet sağlam düşmeye çarpmaya dayanıklı kırabileceğini sanmıyorum.
2-motor kaput kısmı: deformasyona dayanıklı elastikiyette ve yine kırılmalara dayanıklı. hepa filtre bağlantısı amaca ulaştıracak sızdırmazlıkta ve sağlam. üzerine abanabilirsin.
3-motor ve elektrik aksamı: motor bildiğin galveniz veya demir-alüminyum gibi bir alaşım. bence oldukça uzun ömürlü ve dayanıklı. ayrıca emiş havası ve motor soğutma havası ayrı kanallardan geçiyor. bence gayet başarılı bir tasarım. elektrik kabloları da yeterince sağlam.
4-boru aparat vb.: boru metalden ve teleskobik. gayet şık ve sağlam krom kaplaması pürüzsüz. süpürme aparatları orta kalitede ama zaten onlar temin edilebilen şeyler..

Çekiş gücünden, sağlamlığından ve herşeyi emebilip tutabilme kabiliyetine memnun olacağınıza emin olabilirsiniz.

Temizleme kolaylığına gelince: Kirli su haznesi bildiğin bir kova gibi. 2 lt su alıyor. Bunu boşaltmanın ve durulamanın en kolay yeri tuvalet veya küvet. Buralarda boşaltılır ama lavobada durulanmaz. Ben lavobadan 1 maşrapa su alarak içini çalkalayarak rahatlıkla temizleyebiliyorum. Toz vb çıkanlar su içinde olduğundan etrafa herhangi bir zarar vermiyor.

Ben de mbbilici arkadaş gibi arnicayı alırken 'olmazsa başka bişey alırım' diyerek aldım ve çok memnun kaldım. neden . . .? çünki çok ucuz. zaaten böyle olmalıydı. su filtreli bir süpürge, plastik bir tasarım ve motor. bu kadar. fiyatı da bu kadar olmalı. normali bu, ucuz değil aslında. içinde fırsatçılık yok ondan böyle.

Anlaşılan o ki emiş gücü ve hava akış debisinin yüksek olması ve bunun sabit kalmasının sonucu çok iyi temizlik yapıyor. Çünkü akıp giden hava, önünde engel bulamadığından arkasındaki halı dokularından çıkarıyor acısını. Sık dokuların derinlerindeki tozların, torba gibi arkasına saklanacakları bir koruyucuları yok. Düşmek bilmeyen emiş gücü her zerreyi çekiyor ve çekemediği halı havlarını da bir hizaya getiriyor.

İyi yönleri :
-Sulu sistemden beklenen etkin ve kesintisiz temizliği sürdürebiliyor. yapılan temizliği hissettiriyor ve bu temizlik uzun sürüyor. (yani aura clean max gibi etkili temizlik yapabiliyor.)
-Gözle görülemeyen zerreleri çekebiliyor ve hepa filtreye gerek kalmaksızın dışarıya kaçırmıyor.
-Ev kullanımı için yeterince, fiyatına göreyse fazla sağlam.
-Çok ucuz.

Kötü yönleri:
-Kibar ve sessizlik konusunda iddialı olan torbalı süpürgelere göre çok sesli. ama aura ve benzeri sıradan birçok süpürgeler ile aynı seste. Hatta Bosch modelinden bile çok sesli sayılmaz, belki çok az fazla denilebilir ama kişiden kişiye de değişir.
-Kirli su kabı aynen 15 litrelik bir kova büyüklüğünde olduğundan lavaboda çalkalamak zor ama tuvalet ve küvette kolay.
-Aparatları bazı kişilere az ve sıradan gelebilir belki.
-Halı yıkama özelliği yok (aslında bu kötü yön değil, olmayan özellik).

Sonuç olarak verdiğim 140 Ytl yi fazlasıyla hakediyor ve parasına göre oldukça kaliteli diyebilirim. Ben çok memnun kaldım. Yorumlarıyla katkıda bulunan tüm arkadaşlara özellikle de mbbilici arkadaşıma çok çok teşekkür ediyorum, sağolun. İyi ki varsınız..
Cihazla ilgili sorusu olanlara elimden geldiğince cevap vermeye çalışırım. Selamlar..

0

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Egé -- 12 Ağustos 2011; 14:57:34 >

11881 Mesaj
5 Ocak 2008; 10:24:13 

Merhaba ege bey öncelikle cihazdan memnun kalmanıza sevindim.
Ben de siizn için bahsettiğim rowenta'yı mağazada fişe takarak denedim ancak emiş gücünü hiç beğenmedim.
Bir de King ecovac'ı 2. kez denedim ancak onda da oldukça düşük emiş gücü vardı.Rowenta'nın resmini de çektim.

Gerçekten Arnica Bosch'tan iyi mi çekiyor?

0

Ekteki dosya (1)

436 Mesaj
5 Ocak 2008; 14:42:53 

Hayırlı olsun.
Herhalde bu kadar ayrıntıdan ve kafa karışıklığından sonra benim de gideceğim nokta bu. Ver 140 lirayı dene, memnun kalmazsan başkasına bakarsın.

3969 Mesaj
6 Ocak 2008; 22:03:06 

quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Merhaba ege bey öncelikle cihazdan memnun kalmanıza sevindim.
Ben de siizn için bahsettiğim rowenta'yı mağazada fişe takarak denedim ancak emiş gücünü hiç beğenmedim.
Bir de King ecovac'ı 2. kez denedim ancak onda da oldukça düşük emiş gücü vardı.Rowenta'nın resmini de çektim.

Gerçekten Arnica Bosch'tan iyi mi çekiyor?

Zahmetiniz için teşekkürler. Rowenta nın çekiş gücünü beğenmemeniz iyi olmuş , yoksa acaba onumu alsaydım diye içime kurt düşürürdü. Şaka bir yana evet cihaz güzel, daha doğrusu üstüne basa basa söylüyorum, fiyatına göre çok güzel.

candoğan62, yakın bir arkadaşım çamaşır makinası alırken çok az bir miktar daha vererek promosyon olarak Bosch 2801 almıştı. Onun makinasını alıp bizde ikisini de denedik. Ben kendisine " bana göre arnica daha iyi çekiyor ama makina benim olduğu için bana öyle geliyor olmasın, sence nasıl " diye sormaktan kendimi alamadım. Bosch a boş ve yeni torba taktığımız halde arkadaşıma göre de arnica daha iyiydi. Torbanın biraz dolduktan sonra çekişinin düştüğünü söyleyen yine aynı arkadaşımdı. Ama öyle çok anormal bir fark var demek yanlış olur, evet arnica bosch dan daha iyi çekiyor ama bu 2 kat daha iyi anlamında değil.

Arnica nın kötü yönlerine otomatik kablo sarma olayının olmayışını eklemeyi unutmuşum. Kablosu motor ile açma klipslerinin arasındaki boşluğa elle rahatlıkla toplanabiliyor ve ortalıkta durmuyor ama otomatik kendi kendine çekip toplama yok.. Ben bunu zaten görerek ve bilerek almıştım, araştırma safhasında olanlarda bilsin diye yazdım..

6 Mesaj
6 Ocak 2008; 22:13:17 

merhabalar,

yorumlariniz ve arastirmalarim uzerine bende arnica almaya karar verdim
sanirim bu fiyata daha iyi bir sulu sistem supurge yok

140 YTL'ye nereden aldiniz? ben 170'den asagi bulamadim internette
Ist.dan aldiysaniz yerini soylerseniz sevinirim

gule gule kullanmaniz dileklerimle

11881 Mesaj
6 Ocak 2008; 22:20:09 

Emiş gücü Bosch'tan da iyiyse süper valla.Güle güle kullanın.Sulu süpürgelerde genel oalrak görülen düşük emiş gücü Arnica'da yok demekki.

3969 Mesaj
6 Ocak 2008; 22:30:12 

quote:

Orjinalden alıntı: johnes7779

merhabalar,

yorumlariniz ve arastirmalarim uzerine bende arnica almaya karar verdim
sanirim bu fiyata daha iyi bir sulu sistem supurge yok

140 YTL'ye nereden aldiniz? ben 170'den asagi bulamadim internette
Ist.dan aldiysaniz yerini soylerseniz sevinirim

gule gule kullanmaniz dileklerimle

Ben İzmir Kemeraltı ndan kredi kartına tek ödeme aldım. İstanbul da bu tür aletler nerelerden uygun fiyata alınır maalesef bilemiyorum. Bilen arkadaşlar bu konuda katkı yapabilirler. İnternetten aşağıdaki linkten birkaç kişinin aldığını yorumlarda okumuştum. Bir bakın isterseniz..

http://www.siberstore.c...i.php?products_id=70463

6 Mesaj
6 Ocak 2008; 23:42:38 

evet benim buldugum fiyattan daha iyi ve yorumlarda gayet olumlu
tesekkurler

1689 Mesaj
7 Ocak 2008; 9:21:52 

Hayırlı olsun Ege bey, iyi günlerde kullanın. Sulu sistem alacaksam, ben de bu modeli alırım artık. Fakir'e o kadar para bayılmaya hiç gerek yok. Ayrıca onun su kapasitesi küçük olduğu için süpürmenin ortasında suyu yenilemek gerekebiliyormuş. Memnun kalmanıza sevindim. Arnica'nın üreticisi eskiden Arzum markası için üretim yapan bir firmaymış. Kalitesiz bir marka değil yani. 2 yıldır katı meyve sıkıcısını kullanıyorum, posa haznesinin küçük olması dışında bir eksisi yok.

16012 Mesaj
7 Ocak 2008; 10:52:39 

arnica ihlasın değilmi acaba

yani ahlas mağazalaında bulunmuyomu

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

1689 Mesaj
7 Ocak 2008; 10:57:27 

quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

Yok, hayır. Sanırım Aura ile karıştırdınız.

3969 Mesaj
7 Ocak 2008; 11:03:53 

quote:

Hayır ihlas ın değil. Hem ihlas ın olsaydı 140-150 Ytl gibi fiyatlarda olurmuydu..

Arnica ya afacan arkadaşımızın dediği gibi eskiden Arzum markası için üretim yapan bir firma ya da Arzum firmasının yan firması. Çünkü hem Arzum un hem de Arnica nın servisleri aynı.

16012 Mesaj
7 Ocak 2008; 11:06:55 

bende şaşırdım zaten

o paraya nasıl olur diye

benim aklımda öyle kalmış:)

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

11881 Mesaj
7 Ocak 2008; 11:49:14 

Evet Arnica ile Arzum'un ürünlerinin bazıları bir zamanlar oldukça benzerdi.Halen beraberler mi bilmiyorum ama,şu an ürünleri farklı.
Arzum-Felix de aynı markadır.
Bu arada Arzum'un elektrikli süpürgeleri hiç iyi değil(özellikle kova tipi olanlar)Arçelik-Beko kova tipi süpürgeler de Arzum'un malı.

1321 Mesaj
7 Ocak 2008; 14:20:05 

bende bikaç ay önce aldım.gerçekten fiyatına göre fazla iyi.
kadıköy altıyoldan boğaya çıkarken soldaki sokaklardan birtanesinde marmara spot var.ama malesef dükkanın ismi görünmüyor.150 ytl'ye baya pazarlıkla peşin paraya aldım.istanbul'dan alacak arkadaşlara belki faydası dokunur.

1858 Mesaj
7 Ocak 2008; 22:46:02 

@ege45 incelem için teşekkürler ben halı yıkama özelliği olan

http://www.siberstore.c...i.php?products_id=54170

bu üründen almak istiyorum sanırım sizin aldığınız ürüne halı yıkama özelliği eklenmiş modeli bu ürünü tavsiye edermisiniz

İmza yok paraf atsam olurmu

11881 Mesaj
7 Ocak 2008; 23:15:20 

quote:

Orjinalden alıntı: rotasmmm

bu üründen almak istiyorum sanırım sizin aldığınız ürüne halı yıkama özelliği eklenmiş modeli bu ürünü tavsiye edermisiniz

Düşündüğünüz ürün su filtreli değil.Normal toz torbalı süpürgelerden.
Ege beyin aldığı modelle bildiğim kadarıyla ıslak emiş de yapılabiliyor.
Ben halı yıkama makinesinin gereksiz olduğunu düşünüyorum.
O makineyle uğraşacağınıza bir tane camsil sprey bidonuna halı yıkama şampuanı ve su doldurun.Sonra koltuk yıkayacaksanız koltupa hazırladığınız deterjanlı suyu fısfısla sıkın ardından süpürgeyi çalıştırarak sıktığınız suyu emdirin.Bu da halı yıkama makinesinin yaptığı işlev zaten.
Kısacası Arnica hydra alarak dediğim yöntemle halı ve döşeme yıkamak bence daha mantıklı. Boşuna para vermeyin su püskürtme tertibatına.

3969 Mesaj
8 Ocak 2008; 9:18:27 

quote:

Orjinalden alıntı: rotasmmm

Arnica Hepatech S1800 Halı Yıkama Makinesi ni maalesef bilemiyorum ama verdiğiniz linkten ve arnica nın kendi sitesinden baktığım kadarıyla bu su filtreli görünmüyor. Kağıt torba, Özel bez filtre ve Toz dolum göstergesinden bahsediyor. Kağıt torbalı halı yıkama makinası da nasıl oluyor ben pek anlayamadım ama sanırım kağıt torbalı olarak ta kullanılabildiğini söylemeye çalışıyor.

Arnica Hydra yı almadan önce müşteri hizmetleri ile görüştüğümde bana en yeni ve en iyi modellerinin Hydra modeli olduğunu söylemişlerdi. Ben de aldıktan sonra bu modellerinin hakikaten iyi olduğunu kullanarak gördüm ama sizin yazdığınız model hakkında bilgim yok.
Ayrıca candogan62 ninde dediği gibi Hydra ıslak emiş de yapılabiliyor ve kağıt torba olayı yok, ben diğer cihazın kağıt torba ile motorları aynı olsa bile iyi çekiş yapacağını pek düşünemiyorum. İncelemek isterseniz Arnica nın Linki;

http://www.arnica.com.t...ItemCat&CatName=EVTEMIZ

69 Mesaj
11 Ocak 2008; 2:47:10 

140-150 YTL ye su filtreli süpürge keyfi, hemde memnuniyetle..
Gerçekten süpermiş yaaa,, Detaylı çalışmaya tşk ler..

3969 Mesaj
25 Ocak 2008; 14:08:13 

Kullanmaya başlayalı hemen hemen 1 ay oldu. ilk günlerde yazdıklarımın aynen arkasındayım, hatta kullandıkça daha da sevdiğimi söyleyebilirim. Tavsiye etmeye devam ediyorum. Bilgilerinize..

206 Mesaj
26 Ocak 2008; 14:16:33 

Bunun birde Hepatech modeli var. Aralarındaki fark nedir çok benziyor ikiside.

Bu arada Ankara bayisi bulamadım sitesinde. Bildiğiniz bir yer var mı satan?

3969 Mesaj
26 Ocak 2008; 21:26:03 

quote:

Orjinalden alıntı: Serciey

Hepatech ıslak kuru olan modeli galiba ama tam olarak bilmiyorum. Müşteri hizmetlerine bende bunu sormuştum, bana en yeni ve en iyi modelinin hydra olduğunu söylemişlerdi. Zaten su filtreli olanda bu hydra modeli.

Ankara da nerede satılır bilemiyorum ama çeyiz malzemesi, beyaz eşya satan yerlerde bulabilirsiniz. Ayrıca internetten alışveriş yapıyorsanız bu ürünü bugünlerde en ucuz satan 2 linki aşağıya yazıyorum.

http://www.siberstore.c...i.php?products_id=70463

http://www.stokburada.c...ARN%DDCA+%DCR%DCNLER%DD

474 Mesaj
27 Ocak 2008; 21:03:05 

Ege45 arkadaşımızın yorumlarına aynen katılıyorum. Ben üç ay önce aldım ve çok memnun olduğumu söyleyebilirim. Makinanın gürültülü çalıştığı doğru ancak ben artıları yanında bunu kabullenebilir buluyorum. Beğenmezsem başka bir tane bakarım mantığı ile almıştım ancak başkasına gerek kalmadı. Hepa filtresi hala tertemiz duruyor. Sanırım bu da yaptığı temizliğinin kalitesini gösteriyor. Bu fiyata iyi iş yaptığını söyleyebilirim. Tek uğraştıran tarafı temizliği, çünkü bu makinayı kullanım sonunda kaldırıp bir kenara öylece koymanız uygun değil. Önce temizleyip, kurumaya bırakıp öyle kenara bırakıyorsunuz. Ama bunlar 10 dk.yı aşmaz dolayısıyla yaptığı temizliğe değer diye düşünüyorum.

ACER 6930G-743G25Mn / CBOX Despina 9050, Iphone 4 32GB, Galaxy Note II 16GB. Linea 1.3 Multijet Active

6640 Mesaj
28 Ocak 2008; 10:07:39 

Arkadaşlar EGE 45 bu forumda ayrıntılı inceleme yapan mukayese yapan bir arkadaşımız. Bu süpürgeyi ucuz olması, pratik olması , ve çekim gücünün iyi olması nedeniyle tercih ettigini yazıyor. Çekim gücü su hazneli makinalarda neden azalsın? Toz torbası yok. Toz torbası doldukça süpürgelerin çekim gücü azalıyor. Burada öyle bir durum yok.. Evde çok küçük zerreler halinde bile toz uçuşması yok...Suyu dök bitsin....Ihlas auram olmasa bende bunu denerdim... Ege 45 iyi diyorsa iyidir...Çekinmeden alıp kullanınız... Saygılarımla...

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

1100 Mesaj
28 Ocak 2008; 13:12:37 

quote:

Selamlar..

Biz Arnica nın toptancılığını yapıyoruz.. Arnica İhlasın değil ama ihlasın çoğu ürününü arnica kendi fabrikasında istanbulda üretiyor Senur Motor adı altında fabrikası.. İhlas gibi çok büyük firmalarada süpürge robot tarzı ürünler yapıyor.. Mesela Apollo 2000 diye bi halı yıkaması var bu halı yıkama philips ihlas gibi firmalarda da birebir aynıdır ve arnica üretimidir.. Daha bi çok firma Fakir, Philips, İhlas, Profilo gibi firmalarada üretim yapıyor..

Arkadaşın bahsettiği süpürge ise gerçekten çok tutulan bi model

2012 Vw Polo 1.4 Comfortline Siyah
2011 Ford Connect 1.8 GLX Fırtına Gri

1100 Mesaj
28 Ocak 2008; 13:15:00 

quote:

Orjinalden alıntı: Serciey

Dostum Hydra ile Hepatech Aqua modeli var birbirlerinin hemen hemen aynısıdır bunlar ve aralarında sadece teleskopik boru farkı vardır.. Kalite olarak ve motor olarak bi fark yok sadece aparat olarak fark var..

2012 Vw Polo 1.4 Comfortline Siyah
2011 Ford Connect 1.8 GLX Fırtına Gri

14 Mesaj
1 Şubat 2008; 21:23:27 

ege kardeşime teşekkür ederim yorumları için verdiği adresten bugün bir arnica aldım hanımla gittik pek istekli değildi gözü hep pahalı olanlarda)))
neyse yerinde çalıştırdık biraz memnun oldu eve geldik hemen deneme yaptık ve sonuç su simsiyah))
memnunmusun dedim evet onayı aldık bilirsiniz iç işlerini razı etmezsek düzen olmuyor))
çekişi gayet iyi yani parasına göre çok iyi makine ege kardeşimin aldığı yerden aldık biraz pazarlıkla 135 ytl ye bitirdik sonuç memnunuz..........................

1073 Mesaj
1 Şubat 2008; 23:59:31 

arnika alan arkadaşlar birkaç ay sonra eskisi gibi iyi temizlik yapmadığını düşünmebilirler. birkaç ay sonra su simsiyah olmuyor, şeffaflığını koruyabiliyor. ve halı tüyleri de eskisine nazaran daha az olarak birikiyor suda. güle güle kullanın arkadaşlar!

bu arada yeri gelmişken burada sormak istiyorum. arnica hydra yı allerji, astım gibi hastalıklar nedeni ile alanlar varsa buraya sonuçlarını yazsınlar. bu süpürge, onların bu sağlık sorunlarına çözüm olabiliyor mu?

ben özellikle, dar gelirli olup ta allerji, astım gibi rahatsızlığı olan kişileri düşünerek, onla için uygun fiyatlı bir çözüm olarak görüyorum arnica yı. çünkü özellkle bu tür kişilerin duyguları kullanılıyor. (asgari ücretle geçinen adama, çocuğunuz sağlığı için, onun sağlığından önemli mi diyerek milyar liraya satılıyor bu tür süpürgeler.)

mbbilici

elektrik kesintisi alarmı; kaloriferciler, kat kaloriferi sahpileri ve elektrik kesintisini haber almayı gerektiren diğer durumlar için
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bahce-yapi-market-is-guvenligi-elektrik-kesintisi-alarm-cihazi-50726852/detay/

135 Mesaj
3 Şubat 2008; 17:19:19 

Arkadaslar bir süredir süpürgeler bakıyorum,Su an evde arzum arrivato 1800w makina var.Canımdan bezdirdi,,Temizlik yaparken makinanın yerini değiştirmek istediğimizde kaldırdığımız anda klipslerden çıkıyor, motor elimde ortalık toz duman bi bakıyorum kağıt torba da çıkmış yani astım falan olsak ölmüştük..Ben su an su filtreli makinalara bakıyorum..Arnicayı sizin sayenizde tanıdım.İncelediğimde bu makinada da klips olduğunu gördüm.Merak ettiğim temiz esnasında ve kaldırırken klipsler açılıyor mu??

Bir de ANKARA da ürününün satıldığı yerleri bilen var mı???

135 Mesaj
3 Şubat 2008; 17:30:38 

Birkaç soru daha aklıma geldi cevaplarsanız sevinirim..

1-Filtresi kaç HEPA'dır
2-Filtre değişim periodu nedir?fiyatları ne kadardır??

3969 Mesaj
5 Şubat 2008; 10:00:57 

quote:

Orjinalden alıntı: bilo1900

Arkadaslar bir süredir süpürgeler bakıyorum,Su an evde arzum arrivato 1800w makina var.Canımdan bezdirdi,,Temizlik yaparken makinanın yerini değiştirmek istediğimizde kaldırdığımız anda klipslerden çıkıyor, motor elimde ortalık toz duman bi bakıyorum kağıt torba da çıkmış yani astım falan olsak ölmüştük..Ben su an su filtreli makinalara bakıyorum..Arnicayı sizin sayenizde tanıdım.İncelediğimde bu makinada da klips olduğunu gördüm.Merak ettiğim temiz esnasında ve kaldırırken klipsler açılıyor mu??

Bir de ANKARA da ürününün satıldığı yerleri bilen var mı???

Yaklaşık 1-1,5 aydır defalarca kullandık. Klipsleri çok sıkı ve dayanıklı. Kendiliğinden açılmıyor, ilerdede açılacağını sanmıyorum çünkü oldukça sıkı kapatıyor.

Hepa filtreye bu tür sulu sistemlerde pek iş düşmüyor, pek demeyeyim hemen hemen hiç iş düşmüyor. Bu tür su filtreli süpürge kullanan birçok arkadaş iş düşmüyor diye bu filtreleri çıkardılar. Ben şimdiye kadar çıkarmadım ama gerçekten hepa filtre ilk günkü gibi tertemiz duruyor. Tozların o suyun içinden kurtulması imkansız gibi. Yani diğer siklonik ve toz torbalı cihazlarda olduğu gibi 6 ayda-1 yılda değiştirilmesi gerekmiyor.

135 Mesaj
6 Şubat 2008; 0:53:18 

Ege45 özellikle senin yorumların sayesinde su filtreli makinalara ilgi duymaya basladım.Katkıda bulunanlara tesekkür ederim..

36 Mesaj
6 Şubat 2008; 10:05:02 

4 aydır besttel su filtreli süpürge kullanıyorum..Bahsettiğiniz gibi inanılmaz içime sinen bir temizlik çıkıyor..Eğer arnica'nın sesinden veya büyüklüğünden rahatsız olacak olanlar varsa benim önerim mavi olan modeli olacak..ben aldığımda 180 ytl idi..Bilemiyorum şimdi kaç..hepsiburada.com'dan almıştım..
kovası 2 litre değil..Ancak bir sürahi kadar oldupğundan inanılmaz rahat temizliği var..lavaboda rahatça yıkanıyor..Sesi çok az..ben king ve arnica'yı denemiştim fiyatları uygun olduğu için ki zaten diğer markalara bakamadım bile..fiyatlar 1000-2000 ytl olunca:) çekim kuvveti olarak arnica iyi..king ise bence hiç iyi değildi..Ama arnica'nın sesi ve boyutu nedeniyle vazgeçtim..

367 Mesaj
6 Şubat 2008; 10:34:23 

arkadaşlar
sulu sistem süpürgelerde benim tavsiyem fakir. aslında ihlasın bir malı var ama o da aşırı pahalı.

FORD C-MAX 2009 TITANIUM AYTOZU
PANASONIC 42 PV 70F

344 Mesaj
6 Şubat 2008; 16:10:28 

İhlas'ınki yüksek randımanlı bir cihaz; su filtreli cihazın "ilk" i sayılan rainbow un taklidi.
16000 devir/dk ile dönen motoru olduğu söyleniyordu.
Hava çıkış noktasında separator var ve yüksek hızla döndüğünden dolayı su zerrelerinin ve tozun tekrar çıkması önleniyor.
<200 ytl ye satılan cihazlarda su çıkış noktasında ya singer var yada kullanm suyuna tozu tutan özel sıvı katmak gerekebiliyor.
Yoksa su tozun tamamını tutmuyor.

Maddi sınırlama yoksa ihlas yada rainbow mutlaka öneririm. Çünkü tümü su filtreli olmasına rağmen farklı klasmandalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HalukK -- 6 Şubat 2008; 16:11:02 >

135 Mesaj
7 Şubat 2008; 1:17:00 

Arnica Hydra'nın yüksek sesle çalışması aklıma takılıyor..Nasıl kıyaslıyabiliriz..Bendeki Arzum Arrivato'dan yüksek midir acaba...Bir de şu incelemeye video katkısı yapılabilirse çok yönlü bi test olacak...

3969 Mesaj
8 Şubat 2008; 11:43:44 

quote:

Orjinalden alıntı: dr112

arkadaşlar
sulu sistem süpürgelerde benim tavsiyem fakir. aslında ihlasın bir malı var ama o da aşırı pahalı.

Arkadaşım fakirin su haznesi 0,6 lt. 2 lt lik arnica dan sonra 0,6 lt bana çok yetersiz geliyor. Tabii tercih sizlerin.

quote:

Orjinalden alıntı: bilo1900

Arnica Hydra'nın yüksek sesle çalışması aklıma takılıyor..Nasıl kıyaslıyabiliriz..Bendeki Arzum Arrivato'dan yüksek midir acaba...Bir de şu incelemeye video katkısı yapılabilirse çok yönlü bi test olacak...

En iyisi arnica satışı yapan bir yerde hydra veya hepatech ten birini çılıştırarak deneyin. Sesini duyun, heriki modelin motoru aynı.

235 Mesaj
10 Şubat 2008; 22:31:39 

Ege45 acaba süpürgenin resmini koyabilirmisiniz. Ben almayı düşünüyorum ama hiç bir yerde sizin yukarıya koyduğunuz resimden başkasını bulamadım. Birde süpürgenin boyutları nasıl çok büyük ve kabamı acaba. Birkaç resim eklerseniz çok güzel olur.

___SADE___ Herkes aynı fikirdeyse, hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir.
2005 PRİMERA TEKNA

37 Mesaj
12 Şubat 2008; 17:42:13 

Arnica hdyra ile Sinbo 3434 arasında kararsız kaldım sinbo 120ytl civarı arnica hdyra da o civarlarda su haznesi farkı ve emiş gücü farkı var bunlar arnicanın artıları fakat sinbodada fişi sarma özelliği var kulllanan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozdemirs8 -- 13 Şubat 2008; 20:29:32 >

450 Mesaj
13 Şubat 2008; 15:04:22 

çekiş gücü kaç watt?1600 elektirk watı

37 Mesaj
13 Şubat 2008; 20:31:56 

quote:

Orjinalden alıntı: sedefbyo

çekiş gücü kaç watt?1600 elektirk watı

arnica 300 watt sinbonun çekiş gücünü internetten bulanmadım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozdemirs8 -- 13 Şubat 2008; 20:44:03 >

450 Mesaj
14 Şubat 2008; 10:55:28 

sinbo nun cekiş gücü zayıfmış artı fazla yorum yapmamış nette kimse
http://www.hepsiburada....tid=evsinsvc3434#tablnk
burdan okuyabilirsin

450 Mesaj
14 Şubat 2008; 10:57:56 

quote:

Orjinalden alıntı: ozdemirs8

Arnica hdyra ile Sinbo 3434 arasında kararsız kaldım sinbo 120ytl civarı arnica hdyra da o civarlarda su haznesi farkı ve emiş gücü farkı var bunlar arnicanın artıları fakat sinbodada fişi sarma özelliği var kulllanan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

simbonun turbo fırcasıda var ama cekiş gücü için az kirlenen halı ve parkelere kullanın diye biri yorum yapmış h.b de
bence arnica dene derim zaten fazla farkı yok fiat olarak.

450 Mesaj
14 Şubat 2008; 11:00:30 

quote:

450 Mesaj
14 Şubat 2008; 23:50:43 

ben aqua modelini bulabildim ankarada. birebir aynı olduğunu herşeyiyle mekanik olarak ancak hotumu plastik idi spotçudan metal teleskopik boru ile değiştirttim. eve geldim çok az kullandım gayet iyi idi ama bakalım oda hepa filtreli sulu çalışmakta...

37 Mesaj
15 Şubat 2008; 0:47:22 

quote:

Orjinalden alıntı: sedefbyo

ben aqua modelini bulabildim ankarada. birebir aynı olduğunu herşeyiyle mekanik olarak ancak hotumu plastik idi spotçudan metal teleskopik boru ile değiştirttim. eve geldim çok az kullandım gayet iyi idi ama bakalım oda hepa filtreli sulu çalışmakta...

Üstadım ne kadar aldınız aqua modelini? aqua ilehdra arasındaki tek farkta metalık sap zaten en iyisini yapmışınış değiştirmekle

450 Mesaj
15 Şubat 2008; 8:49:13 

hocam 6 taksit 145 ytl ye aldım .Eve gelince hemen denedim .Işıkları kapattım .üstünde hepeafilitre çıkışı var ordan hava veriyor.Toz göremedim .Evdeki herkeze gösterdim onlarda göremediler.Parfüm de var içinde .Bir anda ev mis gibi koktu.Bu sabah hanım tamamen evi baştan sona alacak.Ama ben dün salonu almıştım.Cekişi çok iyi .Bende bosh marka torbalı var .Ve herkez iyi çektiğini söyler .en az onun kadar iyi çekiyor.Sadece gürültülü o kadar .Onun dışında servisi aradım almadan önce .Bu hydra mı aqua mı diye birebir aynı olduğunu söyledi.Sadece sapları farklıymış bird renkleri.Hydra yı bulamadım ankarada bende aqua aldım servis te birebir aynı dediği için.

37 Mesaj
15 Şubat 2008; 9:32:58 

hayırlı olsun bende hafta sonu almayı düşünüyorum bakalım...

37 Mesaj
15 Şubat 2008; 11:21:22 

quote:

arnica 300 watt sinbonun çekiş gücünü internetten bulanmadım...

Öncelikle Sinbo teknik hizmetlerine tşk ediyorum atmış olduğum maili bir gün içerisinde yanıtladıkları için...
Sinbo 3434 svc modelinin emiş gücünün 100 watt olduğunu bildirdiler
aynı maili arnicayı üreten firma Senur Tic. a.ş yede gönderdim geridönüşü olmadı.. İç anadolu dağııtıcısı Göktaşlar ticaret ARNİCA HDYRA modelinin emiş gücünün israrla 1600 watt olduğunu tlfonda bildirdi. Servisi de emiş gücü hakkında bilgisi olmadığını söyledi.Üretici firma olan Senur Tic.in 0 212 422 1910-dahili 223 teknik hizmetler servisi hdyra modelinin 300 watt emiş gücüne sahip olduğunu söyledi. Saygılar...

6 Mesaj
15 Şubat 2008; 14:08:23 

Biz de yaklaşık 1 aydır Arnica Hydra marka elektrik süpürgesini kullanıyoruz . Şunu söyleyebilirim ki 140 ytl fiyat için gayet iyi bir cihaz . Ancak su filtreli süpürgelerde olan düşük emiş gücü bu makinada da var. YAni bu cihazı alan arkadaşlar öyle çok yüksek bir emiş gücü beklemesinler . Önceki postlarda yazan arkadaşlar emiş gücü yüksek demişler ama bizim evdeki sıkı dokunmuş ve aynı zamanda tüyleri yüksek olan bir halıyı temizlemesi çok problem oluyor, gözünüzle gördüğünüz bazı kirleri üzerinden defalarca geçmenize rağmen almıyor. kısa tüylü veya daha gevşek halıları süpürürken ya da düz yüzeylerde tabiki sorun yok . Ama dediğim gibi halıya yapışıp kaldırma olayı filan yok .

450 Mesaj
15 Şubat 2008; 22:41:13 

quote:

Orjinalden alıntı: ErdemX

Biz de yaklaşık 1 aydır Arnica Hydra marka elektrik süpürgesini kullanıyoruz . Şunu söyleyebilirim ki 140 ytl fiyat için gayet iyi bir cihaz . Ancak su filtreli süpürgelerde olan düşük emiş gücü bu makinada da var. YAni bu cihazı alan arkadaşlar öyle çok yüksek bir emiş gücü beklemesinler . Önceki postlarda yazan arkadaşlar emiş gücü yüksek demişler ama bizim evdeki sıkı dokunmuş ve aynı zamanda tüyleri yüksek olan bir halıyı temizlemesi çok problem oluyor, gözünüzle gördüğünüz bazı kirleri üzerinden defalarca geçmenize rağmen almıyor. kısa tüylü veya daha gevşek halıları süpürürken ya da düz yüzeylerde tabiki sorun yok . Ama dediğim gibi halıya yapışıp kaldırma olayı filan yok .

AYNEN KATILIYORUM SANA.BEN DE AQUA ALDIM HİÇ AQUA ALAN VAR MI ACABA...

37 Mesaj
16 Şubat 2008; 19:27:00 

quote:

hayırlı olsun bende hafta sonu almayı düşünüyorum bakalım...

Arnica Hepatech aqua aldım aralarında yaklaşık 15 ytl fark vardı hdyra ile .Eşim misafir bekliyordu C.tesi günü için o yüzden cuma gecesi süpürge yapmıştı torbalı arçelik süpürgemizle süoürülen halılarımızda arnika bi sürü saç kılı tüy toplamış suyun rengide siyah değil ama bulanıktı oysaki temiz gibi görünüyordu halı...

450 Mesaj
16 Şubat 2008; 22:15:50 

quote:

Arnica Hepatech aqua aldım aralarında yaklaşık 15 ytl fark vardı hdyra ile .Eşim misafir bekliyordu C.tesi günü için o yüzden cuma gecesi süpürge yapmıştı torbalı arçelik süpürgemizle süoürülen halılarımızda arnika bi sürü saç kılı tüy toplamış suyun rengide siyah değil ama bulanıktı oysaki temiz gibi görünüyordu halı...

hayırlı olsun nekadara aldınız ben aqua aldım ama sapını degiştridim .sadece farkı varmış.Bugünde cihazı show da reklamlarda gördüm iKesin fiatı yukselir-/

37 Mesaj
17 Şubat 2008; 0:58:53 

Hdyra için 130 ytl istediler spotda Magzalarda 155 ytl civarı hatta biri 235 gibi uçuk rakam çekti
Benim aldığım Aqua hepatech nakit 115 ytl ye aldım plastik borulu çelikle sanki adam mı dövücez diye düşündüm ama imkanım olsa çelik alırdım haliyle
rengi kırmızı aşağıda linkteki gibi genelde internette hap mavi renkli var

http://www.stokburada.com/index.php?p=show&pid=13803&k_id=0&ref=kaclira

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozdemirs8 -- 17 Şubat 2008; 1:02:33 >

450 Mesaj
17 Şubat 2008; 8:34:37 

Hala aslında teknik acıdan aynı mı diyue düşünüyorum kendi kendime .ben burda hydra yı bulamadım ondan aldım aqua

37 Mesaj
17 Şubat 2008; 14:16:07 

teknik açıdan fark olduğunu zannetmiyorum genelde araların da 10 -15 ytl gibi rakam farkı var.Nasıl bi teknik farklılık olabilir ki boru ücreti oda..

79 Mesaj
21 Şubat 2008; 17:58:39 

arkadaşlar aylardır gerek internette gerek spotcularda araştırma yaptım
sonunda arnica hydraya karar kıldım
ucuz olması ve iyi çekmesi en önemli özellikleriydi benim için
ama almadım
çünkü kablo sarma özelliği olmaması ve suyu dökmek için koca makineyi kaldırmak zor geldi
yinede fiyatına göre çok iyi makine
birde su haznesi 2 lt den aşağı olanlarla bir odayı süpürüp banyoya koşuyorsunuz
arnica hydra bu açıdanda avantajlı

313 Mesaj
23 Şubat 2008; 12:10:37 

slm arçelik 1800w su filtreli süpürge nasıl? kulanan var mı yardımcı olur musunuz?yoksa arnica mı?