Su Filtreli Süpürge ARNİCA HYDRA - PLUS ve halı yıkama HYDRA RAİN
776 Cevap246011 Görüntüleme6 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     4 5 6 7 8 9 [11] 13      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

74 Mesaj
23 Şubat 2010; 11:14:54 

Merhaba,

Aşağıdaki sorulara cevap arıyorum, yanıtlarsanız memnun olurum :

1) Sulu sistem en kaliteli ve güçlü arnica modeli hydra plus mıdır ?
2) Arnica modellerinde kullanılan Hepa filtreler kaç numaradır ( Hepa 11, Hepa 14 vb.) ?
3) Hydra plus modelinin emiş gücü nedir ?
4) Alerjik astımı olan biri için Arnica markası uygun mudur, hangi modeli seçilmelidir ?
5) Alerjik astım hastalarına önereceğiniz bütçe olarak makul başka bir marka model var mı ?

Teşekkürler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BigLbwsk -- 23 Şubat 2010; 11:42:05 >

74 Mesaj
25 Şubat 2010; 10:49:13 

Kendim sordum kendim cevaplayayım :

1) evet
2) hepa 11
3) 300w
4) hydra plus uygun mudur kullanım sonrası belli olacak
5) bunu bilemiyorum, ama hydra plus'ı aldım.

Süpürge ile ilgili ilk izlenimlerim ise ;

+'lar :
- Emiş gücü beklediğimden ve eski 1800lük arçelik markalı torbalı süpürgemize göre çok çok iyi ve ilk denemede temiz görünen halıdan acaip bir toz ve kir yumağı çıktı.
- Turbo başlık kesinlikle çok başarılı.
- Kurulum ve kullanım sonra temizlenmesi çok komplike ve zor değil.

-'ler :
- Genel olarak plastik kalitesi düşük.
- Tam güç çalışırken biraz gürültülü.

Sonuç olarak bence fiyat/performans son derece tatminkar. O kadar ki almadan önceki akşam, bu kadar ucuz bir fiyata alınacak süpürge ne kadar iyi olabilir ki diyerek vazgeçiyorduk, dün akşam itibarı ile süpürgeyi ilk denememiz sonrasında eşim de ben de iyi bir alışveriş olduğu kanaatindeyiz. Umarım ileride bir problem yaşamayız.

Bu arada ürünü forumda da yazan "kuranspot" nickli arkadaşımızdan aldım. Yerine gittim, çayını içtim, beni misafir etti kendisi sağolsun. Süpürgeyi açtı, tanıtımını yaptı, sorularımı yanıtladı. Son derece beyefendi ve işini layığıyla yapan birisi olduğunu belirtmek isterim.

İyi günler...

quote:

Orijinalden alıntı: BigLbwsk

Merhaba,

Aşağıdaki sorulara cevap arıyorum, yanıtlarsanız memnun olurum :

1) Sulu sistem en kaliteli ve güçlü arnica modeli hydra plus mıdır ?
2) Arnica modellerinde kullanılan Hepa filtreler kaç numaradır ( Hepa 11, Hepa 14 vb.) ?
3) Hydra plus modelinin emiş gücü nedir ?
4) Alerjik astımı olan biri için Arnica markası uygun mudur, hangi modeli seçilmelidir ?
5) Alerjik astım hastalarına önereceğiniz bütçe olarak makul başka bir marka model var mı ?

Teşekkürler,

78 Mesaj
25 Şubat 2010; 18:13:14 

hayırlı olsun iyi günlerde can sağlığıyla kullanmanız dileğiyle ...

12 Mesaj
1 Mart 2010; 8:32:35 

Mehmet Bey iyi günler,

Resimlere bakınca hem saklama hem kullanım kolaylığı açısından Jumbo modeli daha pratik olacakmış gibi duruyor. Net karşılaştırabilmek için Hydra, Hydra Rain ve Jumbo modellerinin boyutlarını yazabilir misiniz?

Jumbonun arka tekerleklerinin sabit olması, kompakt makinelere göre yüksek yapıda olması ve motorunun yukarıda bulunması sebebiyle devrilmesi gibi bir durum söz konusu mu?

Hepa filtreyi bir kenara bırakırsak işlevsellik açısından Hydra ve Jumbo arasında fark var mı? Örneğin su haznesi (2 lt) kapasiteleri ve emiş güçleri (300W) eşit mi?

Forumda sanıyorum birkaç kişi daha Jumbo ile Hydra arasında kalmış, siz genel olarak Hydra tavsiye etmişsiniz. Bunun net bir sebebi var mı? Yoksa Hydra'yı daha uzun süredir ve daha fazla hacimle sattığınız için daha rahat mı tavsiye edebiliyorsunuz?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

78 Mesaj
2 Mart 2010; 2:00:47 

merhaba,arnica jumbo ile hydra arasında çok bariz farklılıklar bulunmamaktadır.devrilme konusunda iki model de pek bir sıkıntı yaşanmaz zaten hydra nın alt kazan kısmında 360 derece dönme fonksiyonu vardır .devrilme olayı yaşanmaz.işyerimdeki müşterilerime de biri yatık biri dik model derim.şeçimi onlara bırakırım .fonksiyonel olarak bir farklılık yoktur.ama ben kendi evime alsam jumbo almak yerine jumbo plus alırım.10 tl fiyat farkı vardır ama jumbo plus modelinde metal teleskopik boru vardır en azından kırılma derdi yok ve de boyutu ayarlanabilir.emiş güçleri ikisinde de aynıdır bildiğim kadarıyla

arnicanın en iyi süpürgesi bana göre hydra plustur.süpürge için ayırdığı bütçe yeterli olanlara rahatlıkla tavsiye edebilirim.ama yok ben hydra ile jumbo arasında kaldım derseniz de pek bir farklılık yok jumbo modeline yatık olmasından dolayı sıcak bakıyorum derseniz bordo renkli jumbo plus modelini alın diyebilirim.

23 Mesaj
3 Mart 2010; 19:54:41 

Merhaba arkadaşlar. Burada ki yorumlara bakarak bende arnica hidra rain plus halıyıkama makinesi aldım. Fakat aldığım cihazın kutusunda DWS özelliği yazmıyor. Başka bir arkadaşa gelende DWS yazıyor. Bu özellik nedir. Benim cihazda yokmu bu özellik? . Bordo tutacağın altına bakınca mat ve farklı kırmızı renk. Ayrıca halı yıkama borusunun yanında ki küçük püskürtme borusunun ucundaki plastik kelepçesi yarıya kadar kırık. Bir zararı olurmu? değiştirmek için boruyu değiştirmek gerek gibime geldi. Yoksa aldığım yeremi yollasam? Yardımcı olursanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chees007 -- 3 Mart 2010; 19:56:04 >

3881 Mesaj
4 Mart 2010; 9:41:48 

quote:

Orijinalden alıntı: chees007

Merhaba arkadaşlar. Burada ki yorumlara bakarak bende arnica hidra rain plus halıyıkama makinesi aldım. Fakat aldığım cihazın kutusunda DWS özelliği yazmıyor. Başka bir arkadaşa gelende DWS yazıyor. Bu özellik nedir. Benim cihazda yokmu bu özellik? . Bordo tutacağın altına bakınca mat ve farklı kırmızı renk. Ayrıca halı yıkama borusunun yanında ki küçük püskürtme borusunun ucundaki plastik kelepçesi yarıya kadar kırık. Bir zararı olurmu? değiştirmek için boruyu değiştirmek gerek gibime geldi. Yoksa aldığım yeremi yollasam? Yardımcı olursanız sevinirim

Arnica nın sitesine girerseniz orada 2. bir pencere açılır. Orada aşağıdaki resimdeki duyuru yer alıyor. Burada göreceğiniz gibi bu zaten arnica nın bütün su filtreli süpürgelerinde olan bir özellik. Başkaları kullanmasın diye bu özelliğe bir isim verip tescillettirmişler. Bu nedenle bu konuda herhangi bir sorun yok.. Plastik kelepçenin yarıya kadar kırık olması ise bugün olmasa bile bir süre sonra sorun olabilir. Aldığınız yer yakın bir yerse görüşün ya değiştirsinler ya da en azından plastik kelepçeyi yenilesinler. Eğer uzak ise yakınlarınızda bir arnica servisi varsa oradanda garanti kapsamında ücretsiz olarak kelepçeyi değiştirtebilirsiniz.

Ekteki dosya (1)

474 Mesaj
7 Mart 2010; 13:00:12 

Arkadaşlar ben 2 sene önce arnica hydra modelini aldım, fiyat olarak 120 TL vermiştim. Almadan önce su filitreli süpürge araştırmalarımda bu marka fiyatı ile öne çıkmıştı. Pahalı bir marka alıp pişman olmaktansa bu markaya bir şans vermek istedim. Almadan öncede bu kadar ucuz bir su filitreli süpürge ne kadar iyi olabilir ki gibilerinden tereddütlerimde vardı. Ama en azında 120 TL boşa gider dedim kendimce. Almayı düşündüğüm markalar 400 TL'den başlıyordu. Şu an 2 yıldır bu markayı kullanıyorum. Eşim haftada en az 2 defa kullanır. Çalışırken gürültüsü dışında bir eksiği yok. Temizlik sonrası suyu görünce bir ev bu kadar kirlenir mi diye şaşırıyor insan. HEPA filitresi 2 yıl sonunda, onca temizlik sonrası ancak renk değiştirmeye başladı. Bende filitreyi yıkayıp kuruttum güzelce ve tekrar kullanmaya devam ediyorum. Süpürgem şu an bozulsa hiç düşünmeden tekrar bu markanın bana uygun bir modelini alırım.

Sizlerde fazla düşünmeyin bence süpürge gayet başarılı.

ACER 6930G-743G25Mn / CBOX Despina 9050, Iphone 4 32GB, Galaxy Note II 16GB. Linea 1.3 Multijet Active

2168 Mesaj
7 Mart 2010; 13:24:03 

http://www.hepsiburada....m5035&categoryId=155123

bu süpürgeyi mi yoksa arnicayı mı tavsye edersiniz belki kullananda vardır bilgi almak istedim. birde arnica da hydra da 3 model var hangisi...?

İstanbul'da Profesyonel Kalıcı dövme yaptırmak isteyenler özelden ulaşsın. Evde vs yapılan amatör dövme değil 10 senelik dükkanda profesyonel tarafından yapılacaktır.
http://www.facebook.com/vintage216
Referans tutmuyorum tektek ama İsteyene kefil isteyene referans verilir...
Türk insanı para gibidir, ışığa tutunca içinde Atatürk yoksa sahtedir.
Bir yıldız var kanından yadigar, bir de hilal... Unuttun mu çocuk? Sadece bir cadde adı değildir İSTİKLAL

77 Mesaj
7 Mart 2010; 16:48:35 

Merhaba Arkadaslar,

Evde kullandigim Arcelik torbali supurgemdeki ariza sebebiyle elektrik supurgesi ihtiyacim var.Forumda gezerken sizlerin Arnica Hydra Plus hakkinda yazdiklarinizi okudum.Acikcasi simdiye kadara alanlar cogunluklar memnun gorunuyor.

Hic su filtreli supurge kullanmadim.O yuzden cok detaylarini bilmiyorum.Sanirim kullananlar epey bir memnun.Makinayi aldigimiz da Turbo Firca ile birlikte mi geliyor yoksa sonradan mi satin aliniyor.

Sulu sistemlerin toz torbali sistemlere gore temizligi nasildir?Hic kullanmadigim icin beni mazur gorun.

Servis ve garanti olaylarinda bir sıkıtı yasanir mi?

Selamlar
Lemonade

1874 Mesaj
8 Mart 2010; 7:57:28 

quote:

Orijinalden alıntı: lemonade

Merhaba Arkadaslar,

Evde kullandigim Arcelik torbali supurgemdeki ariza sebebiyle elektrik supurgesi ihtiyacim var.Forumda gezerken sizlerin Arnica Hydra Plus hakkinda yazdiklarinizi okudum.Acikcasi simdiye kadara alanlar cogunluklar memnun gorunuyor.

Hic su filtreli supurge kullanmadim.O yuzden cok detaylarini bilmiyorum.Sanirim kullananlar epey bir memnun.Makinayi aldigimiz da Turbo Firca ile birlikte mi geliyor yoksa sonradan mi satin aliniyor.

Sulu sistemlerin toz torbali sistemlere gore temizligi nasildir?Hic kullanmadigim icin beni mazur gorun.

Selamlar
Lemonade

Merhaba;
Arnica Hydra Plus sahibi olarak; makineden çok memnunuz.Astım şikayetim olduğu için sulu süpürge arayışına girdik.Bu forumdaki yorumlara dayanarak bir tane edindik. Annem daha önceden niye almamışız diyor Temizlik sonrası çıkan pisliği görünce insan inanamıyor. Makinenin emiş gücü gayet iyi. Turbo fırça makine ile beraber geliyor. Kazan temizliği ise basit, sadece su ile çalkalayıp döküyorsunuz, yalnız iş bitince makinenin kazanını çok iyi temizleyip kuru bir şekilde kaldırmanız gerekiyor yoksa kokuya sebebiyet veriyor, tabi bu tüm sulu sistem süpürgeler için de geçerli .Kablo uzunluğu 6 metre. Servis ağı geniş ve 3 yıl garantisi var. Bana göre tek eksiği teleskobik boru biraz kısa. Fiyatına göre çok iyi bir makine tavsiye ederim.
İyi günler...

43 Mesaj
8 Mart 2010; 20:24:37 

Merhaba herkese;

Arnica Hydra Plus almayı düşünüyorum. Nereden almamı önerirsiniz. Hepsiburada'dan falan sipariş verip; sonra "kırık, bozuk gelme" gibi problemlerle karşılaşır mıyım? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

875 Mesaj
8 Mart 2010; 20:50:13 

quote:

Orijinalden alıntı: ASUSX51

quote:

Merhaba Arkadaslar,

Selamlar
Lemonade

Merhaba;
Arnica Hydra Plus sahibi olarak; makineden çok memnunuz.Astım şikayetim olduğu için sulu süpürge arayışına girdik.Bu forumdaki yorumlara dayanarak bir tane edindik. Annem daha önceden niye almamışız diyor Temizlik sonrası çıkan pisliği görünce insan inanamıyor. Makinenin emiş gücü gayet iyi. Turbo fırça makine ile beraber geliyor. Kazan temizliği ise basit, sadece su ile çalkalayıp döküyorsunuz, yalnız iş bitince makinenin kazanını çok iyi temizleyip kuru bir şekilde kaldırmanız gerekiyor yoksa kokuya sebebiyet veriyor, tabi bu tüm sulu sistem süpürgeler için de geçerli .Kablo uzunluğu 6 metre. Servis ağı geniş ve 3 yıl garantisi var. Bana göre tek eksiği teleskobik boru biraz kısa. Fiyatına göre çok iyi bir makine tavsiye ederim.
İyi günler...

Bence de tek eksiği teleskopi borunun kısalığı ve hortuma bağlıtı noktasındaki dandiklik...

kaliteli bir boru/bağlantı noktası uydura bilir miyiz acaba??

3881 Mesaj
8 Mart 2010; 21:14:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Sagesoul

Merhaba herkese;

Arnica Hydra Plus almayı düşünüyorum. Nereden almamı önerirsiniz. Hepsiburada'dan falan sipariş verip; sonra "kırık, bozuk gelme" gibi problemlerle karşılaşır mıyım? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Bu dediğiniz yerden almayında, bu aralar oldukça problemli bir site. Milletten paraları topluyorlar, sonra 20 gün 30 gün tedarik ediliyor deyip bekletiyorlar. Aman dikkat..

http://www.sikayetvar.c.../f/549/g/hepsiburadacom

77 Mesaj
8 Mart 2010; 21:53:40 

Bu yakinlarda Arnica Hydra Plus almak istiyorum.

Istanbulda (magaza) kaliteli satis yapan tavsiye edebileceginiz yer var midir?

Ayrica bir cok arkadas sanirim teleskopik borunun kisaligindan yakiniyor.Standart bir boru mudur?Disardan baska bir boru degistirisek calisir mii?Borunun kisaligi ilk asamada cok sorun yaratiyor mu?

Selamlar
Lemonade

1874 Mesaj
9 Mart 2010; 19:55:35 

quote:

Orijinalden alıntı: ciko44

quote:

Orijinalden alıntı: ASUSX51

quote:

Merhaba Arkadaslar,

Selamlar
Lemonade

Merhaba;
İyi günler...

Bence de tek eksiği teleskopi borunun kısalığı ve hortuma bağlıtı noktasındaki dandiklik...

kaliteli bir boru/bağlantı noktası uydura bilir miyiz acaba??

Aslında başka süpürgelerin boruları takılabilir. Her markanın boru çapı farklı; örneğin Arnica'da boru 32 mm, Arçelik'te 35 mm. Geçenlerde markette Fakir'in bir modelini gördüm borusu küçük çaplıya benziyordu. Olmazsa Fakir'in borusunu alırım.Bulunduğum yerde Arnica ve Fakir'e aynı servis bakıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ASUSX51 -- 10 Mart 2010; 14:56:54 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Mart 2010; 18:02:18 

quote:

Orijinalden alıntı: johnes7779

merhabalar,

yorumlariniz ve arastirmalarim uzerine bende arnica almaya karar verdim
sanirim bu fiyata daha iyi bir sulu sistem supurge yok

140 YTL'ye nereden aldiniz? ben 170'den asagi bulamadim internette
Ist.dan aldiysaniz yerini soylerseniz sevinirim

gule gule kullanmaniz dileklerimle

Merhabalar
Aşağıdaki adresi deneyin
http://www.pratikpazar....ktrikli-supurgeler.aspx

77 Mesaj
14 Mart 2010; 11:58:34 

Herkese Selamlar,

Yakin olmasindan dolayi Arnica'nin Istanbul-ISTOC'taki satis magazalarini dolastim.Ancak hic birisinde Arnica Hydra Plus'u bulamadim.Internetten de almak istemiyorum.O yuzden tavsiye edebileceginiz yer var midir?

Ayrica Hydra Plus'i alinca kurulumu kendimiz mi yapiyoruz yoksa servis mi cagiriyoruz.Cunku dun konustugum satici garantisini biz onayliyoruz ancak siz kuruyorsunuz dedi.

Herkesin severk kullandigi parfumu kutu icerisinde mi cikiyor?Cok soru sordum ama mazur gorun.Almak uzereyim oyuzden arastiriyorum

Lemonade

3881 Mesaj
15 Mart 2010; 10:47:15 

quote:

Herkese Selamlar,

Yakin olmasindan dolayi Arnica'nin Istanbul-ISTOC'taki satis magazalarini dolastim.Ancak hic birisinde Arnica Hydra Plus'u bulamadim.Internetten de almak istemiyorum.O yuzden tavsiye edebileceginiz yer var midir?

Ayrica Hydra Plus'i alinca kurulumu kendimiz mi yapiyoruz yoksa servis mi cagiriyoruz.Cunku dun konustugum satici garantisini biz onayliyoruz ancak siz kuruyorsunuz dedi.

Herkesin severk kullandigi parfumu kutu icerisinde mi cikiyor?Cok soru sordum ama mazur gorun.Almak uzereyim oyuzden arastiriyorum

Lemonade

Daha çok spot beyaz eşya ve elektronik cihaz satan mağazalarla çeyizlik ürünler satan mağazalarda bol miktarda oluyor.

Kurulum çok basit servis çağırmaya bile gerek yok. Sadece borusunu birbirine ekleyip ana gövdeye takıyorsunuz. Herkesin yapabileceği birşey, teferruatlı birşey değil.

Küçük bir parfüm kutusu içinden çıkıyor, ancak evde astımlı veya buna aday biri varsa parfümü kullanmanızı pek tavsiye etmeme, çünkü bu kokununda hasta kişilere zararı olabiliyor.

77 Mesaj
15 Mart 2010; 21:22:31 

quote:

Orijinalden alıntı: Egé

quote:

Herkese Selamlar,

Lemonade

Daha çok spot beyaz eşya ve elektronik cihaz satan mağazalarla çeyizlik ürünler satan mağazalarda bol miktarda oluyor.

Kurulum çok basit servis çağırmaya bile gerek yok. Sadece borusunu birbirine ekleyip ana gövdeye takıyorsunuz. Herkesin yapabileceği birşey, teferruatlı birşey değil.

Küçük bir parfüm kutusu içinden çıkıyor, ancak evde astımlı veya buna aday biri varsa parfümü kullanmanızı pek tavsiye etmeme, çünkü bu kokununda hasta kişilere zararı olabiliyor.

Selam Ege Ustam,

Hydra Plus Modeli iki kutu halinde mi geliyor yoksa tek kutu halinde mi?Internetten siparis vermeyi istemiyorum ama hic bir yerde bulamazsam sanirim oraya yonelecegim.

Yakin zamanda alacagim.Sitede alan arkadaslarin cogu memnun.Umarim memnun kalirim.

Yardimlarin icin cok sagol.

Selamlar
Lemonade

3881 Mesaj
16 Mart 2010; 11:44:45 

quote:

Selam Ege Ustam,

Hydra Plus Modeli iki kutu halinde mi geliyor yoksa tek kutu halinde mi?Internetten siparis vermeyi istemiyorum ama hic bir yerde bulamazsam sanirim oraya yonelecegim.

Yakin zamanda alacagim.Sitede alan arkadaslarin cogu memnun.Umarim memnun kalirim.

Yardimlarin icin cok sagol.

Selamlar
Lemonade

Bildiğim kadarıyla tek kutu olması lazım. Bu topikte kuranspot nickli arnica satışıda yapan bir arkadaş var. isterseniz ona pm den ulaşın. Kendisi İstanbul, Bahçelievler de sanıyorum. Netten almak isterseniz aşağıdaki linklere bir bakın.. İstanbul içi ücretsiz kargo hizmeti olanda var.

http://www.buroteknik.c...456&ref=akakce&v=1.19.9

http://www.kolayesyam.c...leri&ref=akakce&v=1.7.2

http://www.beyazesyamer...ica&ref=akakce&v=1.90.4

136 Mesaj
24 Mart 2010; 19:17:47 

bende bugun dudulludaki bir mağazadan 6 taksit 325 liraya hydra rain plus aldım sadece kutusundan çıkardım servis yarın gelip kurcak ilk izlenimlerim malzeme hiçte kalitesiz değil gayet güzel ve hem süpürge hemde halı yıkama olarak kullanılmak üzere çok ergonomik kullanınca diğer görüşlerimide yazarım şimdilik bu kadar bu arada ürün 2 kutuda geliyor bir aksesuarlar ve ana gövde kutusu 10 yıkamalık halı yıkama şampuanı köpük giderici ve kokuda içine dahil ve koku gerçekten çok hoş fiyat zaten tartışılmaz çok iyi

Kia Cerato 1.6 Crdi 2007
Datron C2D
Samsung Galaxy S2
Web Tasarım

110 Mesaj
5 Nisan 2010; 16:48:48 

quote:

quote:

Merhaba herkese;

Bu dediğiniz yerden almayında, bu aralar oldukça problemli bir site. Milletten paraları topluyorlar, sonra 20 gün 30 gün tedarik ediliyor deyip bekletiyorlar. Aman dikkat..

Bu dediğiniz yerden vade farksız 12 taksit aldım, ücretsiz kargo ile sorunsuz kapıma kadar geldi.
2 aydır bizzat kendim kullanıyorum.İlk kullanmadan sonra evden çıkan pisliği görünce ,
evdeki Bosch toz torbalı süpürgeyi , doğru garaja kaldırdım..
Sesi çokmuş,borusu kısaymış gibi nedenler ile makinayı almayacaksanız , fiyat performans oranı diye
birşeyden hiç haberiniz yok demektir.Benim için en önemli nokta Türk malı olması , ve mevcut plastiklerin
üzerinde Türk Patent Numaralarının bulunması.sadece bu bile ürüne ne kadar emek verildiğini gösterir.

TA3CD

77 Mesaj
6 Nisan 2010; 20:19:50 

quote:

Orijinalden alıntı: deltadx

quote:

quote:

Merhaba herkese;

Bu dediğiniz yerden vade farksız 12 taksit aldım, ücretsiz kargo ile sorunsuz kapıma kadar geldi.
2 aydır bizzat kendim kullanıyorum.İlk kullanmadan sonra evden çıkan pisliği görünce ,
evdeki Bosch toz torbalı süpürgeyi , doğru garaja kaldırdım..
Sesi çokmuş,borusu kısaymış gibi nedenler ile makinayı almayacaksanız , fiyat performans oranı diye
birşeyden hiç haberiniz yok demektir.Benim için en önemli nokta Türk malı olması , ve mevcut plastiklerin
üzerinde Türk Patent Numaralarının bulunması.sadece bu bile ürüne ne kadar emek verildiğini gösterir.

Bende o kadar arastirmalar ve kullanan arkadaslarin yorumlari sonucunda Arnica Hydra Plus aldim.Gectigimiz haftasonu ilk testimide yaptim.

-Kovanin su seviyesi yazan kismina(2lt civarinda) kadar su koydum(calistirmadan once)
-Icerisinden cikar pembe renkli kokudan da icerisine biraz bosalttim.
-Makinayi calistirip odalari sole bir gectim.
-Emis gucu benim kullandigim rcelik supurgeden cok daha iyidi ki turbosunu cok kullanmadim bile.
-Evden cikan pisligi gorunce gozlerime inanamadim.Gercekten ev temiz gorunuyordu ama cikanlari gorunce insan sasiriyor.
-Makinanin sesi cok az fazla ama temizle gucu mukemmel.
-Kokuyu biraz fazla koymusum galiba evdeki her yer mis ötesi koktu.
-Bu kokuyu veya benzer kokulari nerde bulabiliriz.Bilen arkadaslar yardimci olabilir mi?

Bende ilk kez sulu supurge kullanan birisi olarak kesinlikle tavsiye ediyorum.Eger Istanbul'daysan ISTOC'ta 7.Cad uzerinde bir cok Arnica satan dukkan var.Onlardan pazarlik yapip (garantili) uygun fiyata alabilirsin.

Ben cok arastirdim bu konuda en son gidip ISTOC'tan aldim.Ordaki dukkanlari tavsiye ederim kesinlikle.

Not:Istoc pazarlari kapalidir.

Selamlar
Lemonade

137 Mesaj
7 Nisan 2010; 16:02:44 

Dün sipariş verdiğim hydra plus süpürgem bu gün geldi.Ben çok araştırdım ve sonunda bu süpürgeyi almaya karar verdim. Daha 2 hafta önce kayınvalidemin evine Rainbow tanıtımına geldiler ve 2700 avro fiyat istediler. . Makine çok güzel ama çok pahalı. Ben o fiyata 30 tane arnica alıyorum
Neyse bu gün geldi yerleri süpürdüm ve çıkan pislik çok fenaydı. İşim bittikten sonra filtreleri kontrol ettim (acaba yukarı su kaçıyor mu diye ) gayet kuru ve temizdi. Bu makina görevini fazlasıyla yapıyor. İnternette güvenli birkaç yer var araştırıp ordan alabilirsiniz. Bana bir günde yolladılar süpürgeyi. Alacaklara bu süpürgeyi önerebilirim. Fiyat performans olarak çok başarılı...

saygılarımla

585 Mesaj
7 Nisan 2010; 22:40:26 

+1

HİÇ BİR ŞEY İÇİN GEÇ DEĞİLDİR...

1434 Mesaj
23 Nisan 2010; 17:09:05 

Arkadaşlar dün itibariyle bizde Arnica hydra plus aldık.
Yaklaşık 10 yıldır kullandığımız Arçelik toz torbalı süpürgeyi emekliye ayırma zamanının geldiğini düşünerek eşimin bütün karşı çıkmasına rağmen aldım

Evde iki tane süpürge var. Biri Fakir zannedersem A120 modeli basit birşey diğeri Arçelik 1500 watt min-max-auto'yla emiş gücü ayarlanabilen bir model.

Dün gündüz eşim evi süpürmüş akşamda ben makinayı kurarak süpürdüm ve beklediğim gibi kara renkli bir su ve bir avuç elyafla karşılaştım.

İlk izlenimlerim olumlu diğer iki süpürge çalışırken odada bulunmak istemiyordum hatta çocuklarıda alıp başka odalara kaçıyordum. Çünkü ortamın havası bozuluyordu, astım vs rahatsızlığım olmamasına rağmen rahatsız oluyordum, bunda öyle birşey olmadı. Emiş gücü bana göre yeterli, turbo başlığı başarılı yalnız el dokuma halılarda saçaklar fırçaya dolaşabiliyor birde temizlik için extradan 5 dk ayırmak lazım o şekilde bırakamazsınız değilse koku yapar. Bir arkadaşımın eşi bırakmış çok kötü koku yapmış.

Ben süpürgeyi kesinlikle tavsiye ediyorum yalnız pratik birşey değil bunu gözönünde bulundurun. 5 yaş altı iki tane çocuğum var gün aşırı bardak tabak kırılıyor. Bu tip durumlar için kullanımında zorlanabilirsiniz, eşimde böyle durumlar için fakir'i kullanıyor zaten.

Büroteknikten aldım, kargoyla beraber 179'a maloldu.

876 Mesaj
24 Nisan 2010; 12:30:32 

Su filtreli ile toz torbalıları karşılaştıran bilimsel bir araştirma.

http://vetdergi.kafkas....xtdocs/10_2/171_173.pdf

160 Mesaj
29 Nisan 2010; 23:22:14 

Bugün ben de anneme Hydra Plus aldım, Kadıköy'de spot malzemeler satan bir dükkandan. (Kadıköy'ü bilenler için tarif edeyim; altıyola çıkarken vişne sokakta Marmara diye bir dükkan, beyefendi iyi niyetli birisiydi) 195TL'ye aldım, kredi kartı ile tek çekim. Pazarlık yapmadım, zaten uygun fiyatlı bir ürün diye. Umarım memnun kalırız, henüz deneyemedik. Tek korkum 1 sene sonra falan çekim gücü düşerse diye, umarım böyle bir şey olmaz.

Süpürgeyi internetten değil de, görüp almak isteyen arkadaşların dikkatine; www.arnica.com.tr den İstoç mağazanın telefonuna ulaşabilirsiniz, arayın, size yakın bir toptancı ya da bayinin telefonunu veriyorlar. Ben bu şekilde hallettim.

Umarım iyi bir seçim yapmışımdır.

61 Mesaj
30 Nisan 2010; 0:50:57 

merhaba. arnica rain hydra plus modelini almaya karar vermek üzereyim. bu modelin avantajları nelerdir ve nerede en uygun fiyata bulabilirim? internetten değil de mağazadan alacağım. fiyatları ne kadardır? teşekkürler

1874 Mesaj
30 Nisan 2010; 18:18:24 

quote:

Orijinalden alıntı: zgrcn

Bugün ben de anneme Hydra Plus aldım, Kadıköy'de spot malzemeler satan bir dükkandan. (Kadıköy'ü bilenler için tarif edeyim; altıyola çıkarken vişne sokakta Marmara diye bir dükkan, beyefendi iyi niyetli birisiydi) 195TL'ye aldım, kredi kartı ile tek çekim. Pazarlık yapmadım, zaten uygun fiyatlı bir ürün diye. Umarım memnun kalırız, henüz deneyemedik. Tek korkum 1 sene sonra falan çekim gücü düşerse diye, umarım böyle bir şey olmaz.

Süpürgeyi internetten değil de, görüp almak isteyen arkadaşların dikkatine; www.arnica.com.tr den İstoç mağazanın telefonuna ulaşabilirsiniz, arayın, size yakın bir toptancı ya da bayinin telefonunu veriyorlar. Ben bu şekilde hallettim.

Umarım iyi bir seçim yapmışımdır.

Makineniz hayırlı olsun. Biz alalı bir yıl oldu emiş gücünde bir düşme sözkonusu bile değil.Sağlıklı bir filtreleme için tek yapmanız gereken belirli aralıklarla süpürgenin üzerindeki tüm filtreleri yıkamak.
İyi günler...

160 Mesaj
1 Mayıs 2010; 0:13:17 

teşekkürler AsusX51, henüz deneme fırsatı olmadı, sabırsızlanıyorum bu kadar övgüden sonra.

1072 Mesaj
2 Mayıs 2010; 13:44:08 

merhaba arnicacılar!
ben arnicayı alalı kaç yıl oldu hatırlamıyorum. sanırım 3 yıldan az değildir. hala kullanılıyor. bir sorunu yok. artık uzun süre yapılmayan temizlikten sonra bile suda yün yumağı oluşmuyor, su zifiri kara olmuyor şeffaf kalıyor. ha bu arada şunu da söylemeden edemeyeceğim. bence artık şu sık ve kalın havlı yün halı kültüründen vazgeçmeliyiz. bunlar pislik yuvasından başka bişey değil. eğer kaloriferli, zemini sıcak evlerde yaşıyorsak hiç kullanılmamalı. yeni moda shagy halılar sentetik, seyrek dokumalı, dekoratif, içinde tozu hapis etmiyor süpürge kolayca çekiyor, yıkamak kurutmak çok kolay, hafif.

bir sorum var. arnicanın yeni çıkan hydra plus modelinde turbo başlıktan söz ediliyor, bu turbo başlık nedir, başlıkta elektrik motoruyla dönen fırça falan mı var.

mbbilici

elektrik kesintisi alarmı; kaloriferciler, kat kaloriferi sahpileri ve elektrik kesintisini haber almayı gerektiren diğer durumlar için
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bahce-yapi-market-is-guvenligi-elektrik-kesintisi-alarm-cihazi-50726852/detay/

1874 Mesaj
2 Mayıs 2010; 21:56:45 

quote:

Orijinalden alıntı: mbbilici

merhaba arnicacılar!
ben arnicayı alalı kaç yıl oldu hatırlamıyorum. sanırım 3 yıldan az değildir. hala kullanılıyor. bir sorunu yok. artık uzun süre yapılmayan temizlikten sonra bile suda yün yumağı oluşmuyor, su zifiri kara olmuyor şeffaf kalıyor. ha bu arada şunu da söylemeden edemeyeceğim. bence artık şu sık ve kalın havlı yün halı kültüründen vazgeçmeliyiz. bunlar pislik yuvasından başka bişey değil. eğer kaloriferli, zemini sıcak evlerde yaşıyorsak hiç kullanılmamalı. yeni moda shagy halılar sentetik, seyrek dokumalı, dekoratif, içinde tozu hapis etmiyor süpürge kolayca çekiyor, yıkamak kurutmak çok kolay, hafif.

bir sorum var. arnicanın yeni çıkan hydra plus modelinde turbo başlıktan söz ediliyor, bu turbo başlık nedir, başlıkta elektrik motoruyla dönen fırça falan mı var.

Merhaba;
Biz de bir yıldır Hydra Plus kullanıyoruz,evdeki toz epey azaldı.Arnica'nın çok faydasını gördük diyebilirim. Turbo fırçada elektrikle çalışan motor yok. Fırça hava tahrikli, süpürge çalışmaya başlayınca fırça dönmeye başlıyor.Dövme gücü kuvvetli, çalışırken yeri sarsıyor, daha iyi temizlik sağlıyor.Halıların yatmış tüylerini kabartıyor.Servislerden bu fırça temin edilebilir.

13 Mesaj
6 Haziran 2010; 5:09:22 

Kuranspot, güncel fiyatlarınızı öğrenebilir miyim acaba?
Teşekkürler...

933 Mesaj
6 Haziran 2010; 10:44:53 

Burda 180-190 liraya alanlar olmuş...internette 130-140 lira civarı..bilginize

http://www.istanbultoptan.com/fractalv33/alisveris/pages/viewProduct.jsp?pInstanceId=386990

1114 Mesaj
6 Haziran 2010; 11:48:52 

Arnica hydrayı alalı 2 yılı geçti ve makinadan okadar memnunum ki anlatamam.İyi ki sizlerin değerli yorumlarınızı okuyup torbalı süpürge almayıp ,az paraya çok iş gören arnica hydra yı almışım.

1874 Mesaj
7 Haziran 2010; 12:21:11 

Arnica Hydra Plus'ın nasıl çalıştığını görmek isteyen arkadaşlar bunu izleyebilir:

http://www.krinona.lt/v...?fn=ArnicaHydraPlus.flv

78 Mesaj
8 Haziran 2010; 11:12:28 

şuanda hydra plusun bizdeki fiyatı 170 tl ...

13 Mesaj
9 Haziran 2010; 0:47:21 

Merhaba, Ankara için kargo dahil fiyatı nedir peki?

78 Mesaj
9 Haziran 2010; 22:39:02 

ŞUAN DA HENÜZ BİR KARGOYLA ANLAŞAMADIK.PTT KARGO İLE GÖNDERİYORUZ.KAPIDA DA ÖDEME ALIYORLAR ÜRÜN BEDELİNİ AMA 20 TL GİBİ BİR ÜCRET ALIYORLAR KARGO BEDELİ+KAPIDA ODEME KESINTISIYLE BERABER

1874 Mesaj
11 Haziran 2010; 12:41:31 

Şunu gördüm ki ince tozları tutmakta pek başarılı değil.Gerçek kullanıcı tecrübesiyle yazıyorum.Evde tadilat var,ince talaş tozu çektirdim.Hatta suyunu biraz çizginin üzerinde doldurdum, bir miktar toz kaçırmış.Şamandıra süngeri toz içindeydi, tabi hepa filtre de kirlenmiş.Bütün filtreleri yıkadım biraz önce.Alınır mı derseniz alınır, emiş gücü çok iyi.İnce tozları süpürmek istiyorsanız 2 litrenin üzerinde su doldurulmalı.

1324 Mesaj
12 Haziran 2010; 20:44:19 

bende hydra plus ı aldım, bir önceki makine arçeliğin 2200 w olan toz torbasız modeli idi, çekiş gücü neredeyse yarıyarıya düştü ama servis garanti kapsamında olmasına ragmen hiçbir halt yapmadı. bende arnica hyrdra plus ı 190 tl ye aldım ankarada bir magazadan, 307 liraya da hydra rain plus ı veriyorlardı. ilk izlenimlerim herkes sesten şikayet etmiş ama benim arçeliğe göre sessiz bile sayılır. arçelikte sıfır hepa taktıgınızda bile tek süpürüşte hepa igrenç derecede kirleniyordu, bunda oldukça temiz görünüyor. diger süpürgede toz zart diye hepaya gidiyordu bunda su filtreside dahil olmak üzere başka filtrelerde var. inşallah umduğum kadar kaliteli çıkar.

DH Fosil Grubu 2001-2005 Üyeleri

13 Mesaj
15 Haziran 2010; 19:28:41 

merhaba tekrar,
yani makine fiyatı ve diğer masraflar dahil kapıda 190 tl ödeyerek alıyoruz anladığım kadarıyla. Ben bir adet istiyorum ancak kargoda kırılması olasılığına karşın endişelerim var. Bir irtibat telefonu alabilir miyim, pm atamıyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: kuranspot

ŞUAN DA HENÜZ BİR KARGOYLA ANLAŞAMADIK.PTT KARGO İLE GÖNDERİYORUZ.KAPIDA DA ÖDEME ALIYORLAR ÜRÜN BEDELİNİ AMA 20 TL GİBİ BİR ÜCRET ALIYORLAR KARGO BEDELİ+KAPIDA ODEME KESINTISIYLE BERABER

2727 Mesaj
21 Haziran 2010; 23:46:29 

up

1324 Mesaj
4 Temmuz 2010; 17:54:47 

satın aldığımızdan beri 3 hafta geçti evde bariz miktarda tozlarda azalma var. esski süpürge ile evi her süpürüşümüzde (haftada bir) yatağın altında ciddi miktarda toz oldugunu görürdük. bununla ikihaftadır evi ilk kez süpürüyor olmamıza ragmen yatagın altında çok az toz var. turbo başlık gerçekten süper. tek kötü yanı evde küçük bir alan süpürülecekse suyu doldur süpür tekrar suyu boşalt biraz gözünüzde büyüyor.

DH Fosil Grubu 2001-2005 Üyeleri

259 Mesaj
4 Temmuz 2010; 23:57:12 

Arkadaşlar çok acil cevaba ihtiyacım var, yarın sabah sipariş vereceğim.

Rain ile Rain plus arasında ne fark var? Sadece aparat farkı mı? Aralarında 80 - 90 lira fark var... Benim gönlümden gecem 184 TL'ye Rain almak,

Yorumlarınızı bekliyorum

Tşk...

NOT: Amacım halı ve koltuk yıkamak,...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulashcan -- 5 Temmuz 2010; 0:02:22 >

1874 Mesaj
5 Temmuz 2010; 8:08:01 

quote:

Orijinalden alıntı: ulashcan

Rain ile Rain plus arasında ne fark var? Sadece aparat farkı mı? Aralarında 80 - 90 lira fark var... Benim gönlümden gecem 184 TL'ye Rain almak,

Yorumlarınızı bekliyorum

Tşk...

Merhaba;
Farklar şöyle:
Rain'de plastik boru,klasik süpürücü başlık, normal hortum var, yıkama ve süpürme için aynı hortum kullanılıyor.Yıkama suyu püskürtme hortumu emme hortumunun dışından geliyor.
Rain Plus'ta ise yıkama ve süpürme için ayrı hortum ve boru setleri, süpürme için çelik teleskobik boru,turbo süpürücü başlık, hortum ve borulara entegre yıkama suyu püskürtme hortumu (yıkama suyu hortumunu sök tak yapmak zorunda kalmıyorsunuz) ve kopmaz çelik telli örgü hortum var.Halı ve koltuk yıkama başlıklarını ister borular ile ister sadece hortuma bağlayarak kullanabilirsiniz.

336 Mesaj
6 Temmuz 2010; 17:05:06 

BU makineyi kuranspot taki genç idealist kardeşimizden almıştık.. şu ana problem yok ve memnuniyet devam ediyor. annem, bacanak ve biz toplam 3 adet alınmıştı...

78 Mesaj
9 Temmuz 2010; 22:14:42 

MERHABA ŞUAN ARNİCA HYDRA PLUSUN FİYATI 175 TL DİR.
SÜRAT KARGO İLE DE ANLAŞMA YAPTIK.10 TL YE ÜRÜNÜ TÜRKİYE NIN HER YERINE TESLIM EDECEĞİZ İNŞALLAH.KAPIDA ÖDEME İMKANI DA OLACAK...ARNİCA HYDRA RAIN PLUS MODELI DE ELİMİZDE MEVCUT.ONUN DA FİYATI 285 TL DIR SUANDA.İLGİLENEN ARKADASLAR PM ATABILIR...İLETİŞİM İÇİN DE

CEP TEL:0555 679 67 83
İŞ TEL:0212 451 12 66

İŞYERİM YENİBOSNA DA ...İSTERSENİZ İŞYERİMİZDEN DE ÜRÜNÜ TESLİM ALABİLİRSİNİZ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuranspot -- 9 Temmuz 2010; 22:19:48 >

24 Mesaj
10 Temmuz 2010; 10:25:32 

beyazeşyamerkezi.com adresinden temin edebilrsiniz fiyatlarıda gayet uygun

1874 Mesaj
10 Temmuz 2010; 19:31:26 

quote:

Orijinalden alıntı: ulashcan

Yorumlarınızı bekliyorum

Tşk...

Bir de bu modeli var.Philips ile neredeyse aynı. Philips halı yıkamayı da sanırım Senur AŞ üretiyor.

http://www.spotbeyazesyaci.com/pinfo.asp?pid=1173

1874 Mesaj
1 Ağustos 2010; 8:11:42 

Güncel...

61 Mesaj
3 Ağustos 2010; 17:14:14 

merhaba. arnica hdra rain plus alınca servisin mi kurması gerekiyor, kendimiz kursak olurmu

61 Mesaj
16 Ağustos 2010; 13:37:06 

arnica hydra rain plus aldım 2 hafta önce 290 tl ye. halı yıkamasını henüz denemedim ama süpürmesini çok beğendim. 4 5 kere süpürdüm 2 hafta içinde. emiş gücü çok iyi, halılarım parladı resmen.

84 Mesaj
20 Ağustos 2010; 22:36:45 

İhlas temizlik robotunun tanıtımını yapıyordum üniversiteli yıllarımda. 2004-05 te. Şu anda sanırım 2000 tl var ihlasın taksitli fiyatı. bU GÜN uzun araştırmalarım sonucu ARNİCA RAİN HYRA PLUS ı aldım.. Alır almaz eski günlerim geldi aklıma. Çünkü birbirine çok benzeyen iki ürün ihlas ve anrica. İhlasın özellik diye anlattıkları çoğu şey vakum vs.. zaten kullanmazsınız. temizleme açısından anricanın bahsettiğim modeli süpermiş. test ettim onayladım. evet plastik aksamı biraz zayıf ama 300 nere 2000 nere.. hem malzeme de ucuz. siz ihlas aldığınız anda, satana 230, onun ofis müdürüne bilemem kaç tl veriyorsunuz. Neden piyasada satmazlar çünkü mücadele edemezler de ondan diğer modellerle. Oysa anrica direk halkla buluşuyor. mağazadan al.. yatağın çarşafını kaldırın Bu makine ile döner fırçası ile yaylı yatağı bir süpürün, kuru olarak. sonra da suya bir bakın.. Fazla söze gerek yok arkadaşlar.. ANrica alın.. Onun da kesinlikle karıştırmayın şu modelini alın. ====>>> ANRİCA RAİN HYDRA PLUS...
Ben www.hizlial.com dan aldım.. 300 tl ye
Makine ile ilgili ayrıntılı sorularınıza cevap verebilirim mailden ulaşırsanız sebuye82@hotmail.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bnymnyrl -- 21 Ağustos 2010; 11:32:22 >

5 Mesaj
27 Ağustos 2010; 13:29:47 

Bende şimdi kuranspot 'a ARNİCA HYDRA Su Filtreli Süpürge siparişi verdim.Yarın elimde olacakmış.Bakalım Memnun kalacak mıyım. ?? :)

275 Mesaj
27 Ağustos 2010; 13:56:20 

yorumlarınızı bekliyoruz..

204 Mesaj
27 Ağustos 2010; 15:40:31 

arnica hydra plus turbo başlıklı sulu sistem süpürge ve halı yıkama makinesini bende buradaki yorumlar sayesinde aldım. 1 defa çalıştırdım ama gerçekten çok iyi bir temizlik yaptığını gördüm. bazı arkadaşların söylediği gibi plastik aksamı çok fazla kaliteli değil ama idare eder. fazla para harcamadan bence hem süpürge hemde halı yıkama sahibi olabilirsiniz.

Tabiki KARTAL :))

3881 Mesaj