Şimdi Ara

## Thermaltake'den Çift Fanlı DuOrb CPU Soğutucusu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
5.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Thermaltake'den Çift Fanlı DuOrb CPU Soğutucusu ##

Soğutma teknolojilerinde sektörün önde gelen oyuncularından biri olan Thermaltake'in 2008 yılına hızlı bir giriş yapacağı firmanın tepe yöneticisi ve kurucusu tarafından dile getirilmişti. Bu doğrultu da CES 2008'de yeni çözümlerini anons edecek olan Thermaltake'in kuşkusuz en dikat çekici ürünlerinin başında DuOrb işlemci soğutucusu yer alacak. Firmanın ekran kartları için hazırladığı DuOrb VGA soğutucusunun başarısı üzerine hazırlanan yeni çift fanlı soğutma bakır tabanlı yapısı, 6 adet ısı aktarım borusu ve en önemlisi sahip olduğu çift fan ile dikkat çekiyor. Kullanılan çift fan yüksek hava akımı sağlarken ayrıca sadece işlemci değil işlemci etrafında konumlanan PWM ve bellekleri de soğutabilmekte. Detayları CES 2008'de açıklanacak olan Thermaltake DuOrb'un dikkat çekici videosu aşağıda;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 4 Ocak 2008; 13:59:28 >

• Yuh artık biraz abartılmış bence Ama yine de çok güzel görünüyor
  • çok şirin seni yirim ben
  • Görünüş çok heybetli. Umarım pratikte, boyutlarının ve devasa görünümünün hakkını verecek kadar soğutma sağlayabiliyordur (alttaki video'yu izlemedim). Yoksa yine yaygınlaşamadan silinip gidecek soğutucuların arasındaki yerini alır. Hele ki 100 $ seviyesinin üzerine çıkacaksa bu durumda muhakkak çok etkili olmak durumunda. Yalnızca rekor denemelerinin soğutucusu olmak çok satmayı sağlayamayacaktır.
  • Bunu 100$ dan aşşağı satmazlar bence.
  • Valla biraz abartı olmuş ve kasaya sığdıbilene bravo valla.
  • benim haşuma gitti inşallah etkili bir soğutma sağlarda yeni phenom sistemimde kullanırım. Bundana sonra herşey çiftli olacak anlaşılan
  • biraz daha büyük olsaymış eve klima almazdım
  • güzel bişeye benziyo acaba amd 939 pin işlmci içinde böyle yüksek verimli bir fan varmıdır
  • mevcut soğutma bloklarını büyütmekten ziyade boyutu çok büyük olmadan etkin soğutma yapabilecek soğutucular üretmek marifet
  • Haber için teşekkürler fx57. Aslında daha büyük tek fanlı soğutucular verim ve sessizlik açısından daha iyi. Bir de ağırlığını merak ettim soğutucunun.
  • arkadaşlar.ben duorbun vga olanını getirttim amerikidan,inannın bi**** yaramaz. accayip bir ses ,artık kaç db bilinmez. xfx 8800 gts 320 mb xxx e taktım. değerler 675/1600/2100 mhz,boşta 56 derece yük altında 85 e kadar çıkıyo. ve kasanın içini alev gibi ısıtıyo. eksoz fanı felan yaramıyo. benim görüşüm. bu cpu versiyonu da tam bir fiyasko olucak. hiç tavsiye etmem..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahosa -- 4 Ocak 2008; 15:38:16 >
  • big typhoon dan performanslı olursa ne ala. gelsin de, kullanıcı testlerini bir görelim.. donanimhaber den video bekliyoruz gelir gelmex
  • Ya ekran kartı için olan sanıp kafadan girmişim. İşlemci içinmiş. Olsun yine de seslidir bu. 2 tane fan bir yerde deilmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A5700D9D2 -- 4 Ocak 2008; 19:10:12 >
  • ya bu fan büyük değilmi ram slotlarının üzerine denke gelmezmi.birde bu soğutucular amd slotlara ters düşüyor o nedenle kesinlikle ram slotlarının üzerini örteceği düşüncesindeyim.video yu burdan izlemem mümkün olmadığı için izlemeden yorum yaptım ama genel olarak soğutucu blokları böyle oluyor.
  • Güzel Fan Gibi Gözüküyor Fiyatı Ne Olur Acaba Biraz Zalman cnps 9500 ile 9700 ü Andırdı Ama Bu Daha Kısa Ve İkili
  • haber icin tesekkürler fx57
    tasarımı falan cok güzel olmusta fiyatıda bayagı yuksek olur galiba
  • İşlemci soğutucusu enine değil dışarıya doğru büyük olmalı örneğin 9700led gibi ön kapağa kdr uzanmalı. bunun vg için olanı var tam 8800lük enine uzun boylu boyuna soğutuyor ekran kartını bence işlemciye bu tasarım gitmemiş.
  • bende teklısı var adamlar cıftlısınıde cıkarmıslar gayet kalıtelı bır sogutucu
  • Ben bunu görünce 9700led zalman zannettim!!!! gerçekten bence bu işlemçi soğutucu hiç olmamış ramleri herhalde cıkarmak için soğutucuyu sökmek gerekir birde büyük soğutucu ramler için hiç uygun birşey değil!!!
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.