- x
TYLOLHOT'un Zararı ?
82 Cevap95640 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1035 Mesaj
3 Ocak 2008; 21:31:18 

Arkadaslar ben cok fena grip oldum gittikçe artmaya başLadı
gittim soğuk algınlığı için "tylolhot"aldım...ama bana tylolhot'u
zararlı diye söylediler ne kadar doğru yanlış bilmiyorum bu konu
hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilir mi..?

Daha önce verildiyse kusura bakmayın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi »By%dOnJuAn« -- 3 Ocak 2008; 21:32:24 >

325 Mesaj
3 Ocak 2008; 22:08:59 

Ben de zararlı olduğunu duymuştum fakat içindeki hangi etken,niçin zararlı bir fikrim yok.

962 Mesaj
3 Ocak 2008; 23:22:55 

Bazı bünyelerde kanseri tetiklediğine dair dedikodular çıkmıştı ama halen doktorlar tarafından ısrarla tavsiye ediliyor.

Firmalar arası rekabetten kaynaklandığını düşünüyorum.

Astra 1.4 Turbo Teknik Gri

2558 Mesaj
3 Ocak 2008; 23:38:37 

ZararLı Diye Duymuştum Ama Tedaviden Tedaviye Fark Ediyo Sanırım.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

2604 Mesaj
4 Ocak 2008; 4:44:00 

quote:

Orjinalden alıntı: Bitter

Bazı bünyelerde kanseri tetiklediğine dair dedikodular çıkmıştı ama halen doktorlar tarafından ısrarla tavsiye ediliyor.

Firmalar arası rekabetten kaynaklandığını düşünüyorum.

Bence tamamen öyle..!

Petrol ve Doğalgaz Mühendisi | 2006 |İstanbul Teknik Üniversitesi]
"Kimse kimseyi küçümseyecek kadar büyük değildir bilmelisin ve bilmelisin ki küçümsediğin her şey için gün gelir önemsediğin bir bedel ödersin.."

751 Mesaj
4 Ocak 2008; 11:28:59 

valla beni şahane iyi ediyor! tavsiye ederim.. :)

5514 Mesaj
4 Ocak 2008; 13:13:06 

şehir efsanesi gibi birşey.tylolhot zararlıymış mış mış.kardeşim çıksın biri belgesiyle ispatlasın.bizde ikilemde kalmayalım.

ben şahsen kendimi biraz hasta hisettim mi alıyorum tylolhot bi kaşıkda bal koyuyorum bişeyim kalmıyor.

madem zararlı neden hala piyasada?

325 Mesaj
4 Ocak 2008; 23:58:48 

quote:

Orjinalden alıntı: recep41

şehir efsanesi gibi birşey.tylolhot zararlıymış mış mış.kardeşim çıksın biri belgesiyle ispatlasın.bizde ikilemde kalmayalım.

ben şahsen kendimi biraz hasta hisettim mi alıyorum tylolhot bi kaşıkda bal koyuyorum bişeyim kalmıyor.

madem zararlı neden hala piyasada?

Şikayetlerini azaltıyor olabilir buna bir şey demedik ki. Zararı faydasını geçiyorsa şayet, kullanmamak lazım böyle basit gribal enfeksiyonlarda.Piyasada yılllarca olup da sonradan yasaklanan ilaçlar yok mu,var.

Keşke bir eczacı olsa da aydınlatsa bizleri.

555 Mesaj
5 Ocak 2008; 0:15:38 

bir zamanlar icindeki etken bir madde icin zararli deniliyordu
simdi o etken madde karisimdan cikarildi ve tamamen guvenle icebilirsiniz

cünku ben zamaninda epey bir arastirma yapmistim

alternatif olarak hotposette var

1035 Mesaj
8 Ocak 2008; 12:26:32 

Grip'e dayanamadım sonunda içtim baya bi iyileştirdi denebilir
tskler herkese...

378 Mesaj
8 Ocak 2008; 12:32:57 

Zararlı oldugunu bende duymustum. Peki bu ilaç soguk algınlığı içinmi Vitamin falanmı nedir bu ?

962 Mesaj
8 Ocak 2008; 12:56:07 

quote:

Orjinalden alıntı: cornrose

Zararlı oldugunu bende duymustum. Peki bu ilaç soguk algınlığı içinmi Vitamin falanmı nedir bu ?

Bu mesajın üzerine ben de tam olarak bilmediğimi farkettim ve biraz araştırdım,

öncelikle sağlık bakanlığının, güvenli olduğuna dair verdiği demeci yayınlayayım,

"Parasetamol, çocuklar, hamileler ve erişkinler için ağrı kesici, ateş düşürücü olarak kullanılan ilaçlar arasında en güvenilir kabul edilen analjeziklerden birisidir. Yan etkilerinin çok az ve tolere edilebilir olması nedeniyle (erişkinde günde en fazla 4 gramı geçmemek ve alkolle birlikte kullanmamak koşuluyla) ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak güvenle kullanılabilir.
Parasetamol, gribal enfeksiyonların tedavisinde tek başına ya da antihistamink, dekonjestan ve gribal semptomları azaltıcı vb. ilaçlarla kombine şekilde ülkemizde, Avrupa Birliği ülkelerinde, Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) ve diğer ülkelerde halen yaygın olarak kullanılmaktadır. Söz konusu bu kombinasyonlarda çoğunlukla değişen miktarlarda parasetamol bulunmaktadır. Yazınızda belirttiğiniz bu tür ilaçlar ile ilgili sorun, parasetamolden kaynaklanmamaktadır. Gribal enfeksiyonların semptomatik tedavisinde kullanılan bu kombine ilaçların bazılarında “fenilpropanolamin” maddesi bulunmaktadır. 2000’li yılların başında medyada; fenilpropanolamin maddesinin beyin kanamasına bağlı felç gelişmesine neden olduğu ve satışının yasaklanması gerektiği yönünde haberler yer almaya başladı. Olayın gelişimi özetle aşağıda açıklandığı gibidir.
ABD’de yapılan bir çalışmayla, iştah kesici ve kilo vermeyi kolaylaştırıcı amaçla yüksek doz fenilpropanolamin kullanımı ile kadınlarda felç gelişmesi arasındaki ilişki araştırılmış ve bu ilacı kullanan kadınlar arasında, kanamaya bağlı felç riskinde artma belirlendiği rapor edilmiştir. O dönemde ABD’de reçetesiz satılan (tezgâh üstü) bu ilaçları değerlendiren komite, bu araştırmanın sonuçlarından hareketle “uzun süreli kullanımda fenilpropanolaminin reçetesiz olarak satılmasının güvenli olarak kabul edilemeyeceği” görüşüne varmıştır. Ardından ABD ilaç, gıda resmi otoritesi FDA, “Fenilpropanolamin kullanımına bağlı oluşabilen felç riskinin çok düşük olmasına karşın, dikkate alınmasını ve tedavide diğer alternatif seçenekler üzerinde durulması” önerisinde bulunmuştur. Ayrıca FDA, ilaç firmalarından gönüllü olarak fenilpropanolamin içeren ilaçların üretimine son vermelerini istemiştir. Bu gelişmelerin ardından bazı ülkelerde bu ürünün kullanımına kısıtlama getirilmiştir. Ayrıca bu ürünü pazarlayan ilaç firmalarının genel yaklaşımı, içerisinde fenilpropanolamin bulunan bu tür ilaçları piyasadan çekmek, ya da bu kombine ürünlerin içeriğinde fenilpropanolamin maddesini kaldırıp, yerine başka etkin madde ilave etmek şeklinde olmuştur. Hemen hemen bütün ülkelerde benzer gelişmeler olmuştur. Ancak bazı ülkelerde satışı ekonomik bulunmadığı için içerisinde fenilpropanolamin bulunan bu ürünlerin üretiminden vazgeçilmiştir.
Türkiye’de de yukarıdaki süreç benzer şekilde işlemiş olup, içerisinde fenilpropanolamin bulunan bazı ürünlerin üretimi ve pazarlanmasından vazgeçilmiş, bazı ürünlerin içeriğindeki fenilpropanolamin maddesi çıkartılmış, az sayıdaki ürünün içeriğinde ise bu madde halen bulunmaktadır.
Söz konusu araştırmanın sonuçlarının bilimsel kamuoyunda tartışılmaya başlanmasından günümüze kadar, içeriğinde fenilpropanolamin maddesi bulunan ilaçlar ile ilgili Bakanlığımıza herhangi bir ciddi yan etki bildiriminde bulunulmamıştır. Günümüzde herhangi bir yasaklama olmamakla birlikte bu tür ilaçların bilinçsiz şekilde sık kullanımından kaçınılması önerilmektedir. Söz konusu araştırmada da belirtildiği gibi, içeriğinde fenilpropanolamin maddesi bulunan ilaçların felç riskinin çoğunlukla 50 yaş üzerindeki kadınlarda daha yüksek olması nedeniyle risk grubunda yer alan kadınların, özellikle de kalp damar hastalığı bulunanların, içeriğinde fenilpropanolamin maddesi bulunan ilaçların kullanımından kaçınması gerekmektedir"

İçeriğinde ise şunlar var,

Parasetamol (mikronize) 500 mg
Klorfeniramin maleat 4 mg
Psödoefedrin HCI 60 mg

Tatlandırıcı olarak şeker ve toz limon aroması kullanılmıştır.

Şimdilik biraz işim çıktığı için bunların ne olduğunu daha sonra editlerim...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
[font="Arial"]
Parasetamol :
Bu madde özelliğinde ağrıyı kesmek, ateş düşürücü özellik göstermek ve vücut kırgınlığının giderilmesine yardımcı olmak vardır. Hafif ve orta dereceli ateşlerin düşürülmesi için tüm dünyada 124 yıldır parasetamol güvenle kullanılmaktadır.

Klorfeniramin:
Burun akıntısı önler.

Psödoefedrin
Burun tıkanıklığını ve sinüs konjesyonunu giderir.

.

.

.

.

. Tylol hot'u günde 2 3 dozdan fazla almamak öneriliyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bitter -- 8 Ocak 2008; 16:58:13 >

1184 Mesaj
8 Ocak 2008; 15:51:06 

Bazı bünyelere zararlı gelebilir, ama sonuçta sağlık bakanlığı kontrolünde satılan bir ilaç.

Yan etkileri olması muhtemel, her ilaç gibi. Ben açıkçası fazla kullanmıyorum, apranax hariç ilaç kullanmaktan pek hoşlanmam, onu da başım çok ağrıdığı zaman yatmadan önce içerim.

Ama kullandığım zamanlarda da faydasını gördüm.

"Seni unutmam gerektiğini hatırlayamıyorum!"

378 Mesaj
10 Ocak 2008; 9:54:25 

Bilgiler için teşekkürler Bitter..

962 Mesaj
10 Ocak 2008; 11:30:22 

Rica ederim

135 Mesaj
10 Ocak 2008; 14:18:18 

bi dr arkadaşım tylolhot yerine bir su bardağı sıcak suya bir tam limon sıkıp içmemi önermişti

124 Mesaj
10 Ocak 2008; 21:18:07 

sanırım yuksek tansıyon hastaları ıcın onerılmıyor... tansıyonu yukseltıyor kalp rıtmını hızlandırıyor dıye duymustum

1490 Mesaj
16 Ocak 2008; 12:43:34 

Çok zararı var. Antibiyotikler zararlı. Belli bir zaman sonra antibiyotikler virüslere işlemiyor. Birde hamile bayanlar için her türlü ilacın kullanımı sakıncalı. Eşime kullandırtmam kolay kolay.

Tylol iyidir. Zararını gören olmadı şimdiye kadar.

Birilerinin menfaatine ters düşmediğin için seviliyorsan, Bırak nefret etsinler!!!!

Hareket etmezsen, zincirlerini farkedemezsin

2558 Mesaj
16 Ocak 2008; 17:16:00 

@ Bitter

ßiLgiLer İçin SağoL.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

300 Mesaj
16 Ocak 2008; 17:33:52 

kucukken sana yagda domuz yagı var polonezde domuz etı var dedıler garıplerımın karsıt fırmalarca tırpanlanmak ıcın ıftıra atıldıgını ancak bu yasımda anlıyorum sıze tavsıyem bılımı ısık tutup delıl yoksa ınanmayın
İçindeki etken maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılık hallerinde, ağır karaciğer, böbrek ve kalp hastalığı olanlarda; önceki iki hafta içerisinde MAO inhitörü almış veya halen alan hastalarda kontrendikedir.

Uyarılar:
12 yaşın altındaki çocuklarda doktor önerisiyle kullanılabilir.

Yan Etkileri:
Tedavi sırasında uyuşukluk görülebilir.

İlaç Etkileşimleri:
Alkol alınımı etkiyi artıracağından tedavi sırasında alkol kullanılmamalıdır.

Primum non nocere

1311 Mesaj
19 Ocak 2008; 2:50:29 

her hasta olduğumda içiyorum hiç bişi olmadı

F is for fighting.
R is for red.
E we elect them.
E we eject them.
D for your dying.
O your overture.
M is for money.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
19 Ocak 2008; 3:07:24 

quote:

Orjinalden alıntı: !!!Çağrı

her hasta olduğumda içiyorum hiç bişi olmadı

aynen katılıyorum ben en az 100 kez içtim bende bişi yok yani şimdilik

1177 Mesaj
19 Ocak 2008; 8:47:31 

quote:

Orjinalden alıntı: doktorbursa

Yan Etkileri:
Tedavi sırasında uyuşukluk görülebilir.

ewt çok yerde de duymuştum ve doğruluğu bilinen bişi, ilaç kullanıldıktan sonra uyuşukluk veya uyku getirdiği söyleniyor

Herşeyi bilmene gerek yok, Haddini bil yeter.!

1311 Mesaj
19 Ocak 2008; 11:23:45 

quote:

Orjinalden alıntı: lasts0ul

aynen katılıyorum ben en az 100 kez içtim bende bişi yok yani şimdilik

ilerde etkisini gösterecek ama

F is for fighting.
R is for red.
E we elect them.
E we eject them.
D for your dying.
O your overture.
M is for money.

976 Mesaj
19 Ocak 2008; 18:29:25 

valla güzel bir tadı var tıpkı limonata gibi bademciklerim şiştiğinde içiyorum bir ara piyasadan kaldırıldığını duydum ama eczanelerde hala satılıyor zararlı birşey olsaydı satılmazdı

702 Mesaj
20 Ocak 2008; 1:57:19 

Hipertansiyon (yüksek tansiyon) derdi olan kişilerde tansiyonu daha da yükseltebilir ama bu yan etki bütün grip ilaçlarında az veya çok vardır. Özellikle orta yaş üzeri kimselerde, bilinen karaciğer veya böbrek yetmezliği olan kişilerde, daha önce beyin kanaması geçirmiş kişilerde mümkünse kullanmamayı veya düşük dozda kullanmayı (günde 1 veya maks. iki) öneririm
Ayrıca bu klorfeniramin denen madde eskinesil bir allerji giderici madde olduğundan yan etki olarak uykuya meyil yapmaktadır, bu yan etki nedense hep gözardı edilir ancak bence çok önemli, Düşünün ki adam otobüs şöförü, inşaat makinası operatörü veya başka birşeyse ne olacak? Bunların ilaç yazımında düşünülmesi gerekir
Bunun dışında ay şu ilaç herkese zararlıymış şu ilaç kesin felç ediyormuş gibi safsataları boşverin
Vücuda giren her madde gibi (yiyecekler dahil) ilaçların da belli miktarı fayda, çoğu zarar
Gerçekten zararlı olduğu anlaşılan veya şüphe edilen ilaçlar sağlık bakanlığınca piyasadan zaten toplatılıyor arkadaşlar hiç merak etmeyin (şimdi siz bu yazıyı okurken baktığınız monitörün patlama ihtimali de var ama hala bakıyoruz değil mi ?)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hypericum -- 20 Ocak 2008; 1:58:51 >

Kapitalistlerin genel kuralıdır, bir sistem işlerine gelmiyorsa, sistemi tıkayıp halka acı çektirip, sistemden şikayet ettirirler. Sonra da sizin için sistemi değiştirdik deyip, hem halkı kazıklarlar hem de alkış alırlar.
Bkz. Sağlık sistemi : 1 2

242 Mesaj
24 Ocak 2008; 2:20:57 

arkadaşlar bir katkı da benden olsun

bu tür ilaçların içindeki burun akıntısını giderici maddeler, uzun süreli kullanım sonucu 'rebound konjesyon' denilen olay sonucu burun akıntınızı azaltmak yerine daha da arttırıyorlar. uzun süreliden kastım 7 gün ve üzeri. tabii bu kişiden kişiye değişir. bazısınınki 7 günden de önce çıkar. bazısınınki hiç çıkmaz...

436 Mesaj
24 Ocak 2008; 13:58:26 

Doktorlarımız faydalı bilgileri vermişler, teşekkür ediyoruz.

Zaten bu üç etken maddeyi taşıyan tek ilaç Tylol Hot değil. Birçok muadil mevcut. Bu dedikodular artık rakip firmaların marifeti mi, yoksa herşeyden anlayan necip Türk vatandaşının engin bilgisinin bir ürünü mü bilemiyorum.

702 Mesaj
25 Ocak 2008; 23:36:50 

+1
quote:

Orjinalden alıntı: bugraq

Doktorlarımız faydalı bilgileri vermişler, teşekkür ediyoruz.

Zaten bu üç etken maddeyi taşıyan tek ilaç Tylol Hot değil. Birçok muadil mevcut. Bu dedikodular artık rakip firmaların marifeti mi, yoksa herşeyden anlayan necip Türk vatandaşının engin bilgisinin bir ürünü mü bilemiyorum.

Kapitalistlerin genel kuralıdır, bir sistem işlerine gelmiyorsa, sistemi tıkayıp halka acı çektirip, sistemden şikayet ettirirler. Sonra da sizin için sistemi değiştirdik deyip, hem halkı kazıklarlar hem de alkış alırlar.
Bkz. Sağlık sistemi : 1 2

1905 Mesaj
26 Ocak 2008; 2:15:24 

şeker hastaları içmesin de..

428 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
memre111
26 Ocak 2008; 13:01:42 

bir eczacı olarak söyleyebilirimki bu ilaçın firması köklü bir firma ilaç biara toplatıldıydı sonra tekrar piyasaya sürüldü.

ilaçta herhangi bi sorun yok bence güvenli içebilirsiniz.

fakat onun muadillerinden vermidon hot şuan piyasada yok.nedeni ise içindeki tozların rafta beklidiği süre içerisinde tozların top top yani birbirlerine yapıştığı ortaya çıkmış ve toplatılmıştı.

tylolhota gelince şuanda bilidiğiniz gibi tüm kurumlar tarafından ödenmiyor yani receteye girmiyo

bir notta benden taşikardisi olanlar kalp ritmi yüksek atanlarda içmesinler.

1721 Mesaj
2 Kasım 2009; 17:23:55 

Konuya hort olacak ama mevsimi açıldı malum

Boğaz ağrısı vs çok iyi geliyor severek tüketiyoruz bir de tadı iyileşmiş bu aralar 4-5 sene önce berbat içilemez kıvamdaydı şimdi bildiğin oralet olmuş bu

Az önce hüplettim 1 bardak da acaba merak ediyorum günde kaç taneye kadar içilebilir acaba? Bilgisi olan (prospektüsü de bulamıyorum da...)

188 Mesaj
3 Kasım 2009; 12:38:41 

yurtdışından gelen turistler özellikle kutu kutu alıyorlardı nedenide yurt dışında çoğu yerde yasak olması çünkü tansiyon hastaları ve kalp hastalarını öldürebiliyor bu ilaç!!

+bu ilacı gribi hissettiğiniz an almanız daha iyi sonradan hiçbir işe yaramadığı gibi bide uyku yapıyo tüm günü kedi gibi geçiriyorsunuz

1735 Mesaj
4 Kasım 2009; 14:28:28 

yukarıda biri demişki antibiyotikler virusleri oldurmemeye baslıyor kuıllanmayın diye ..zaten antibiyotik virusleri oldurmez grip virusunu .. onun buyumesini engelleyen inhibe eden antiviral ilaçlar vardır.. ayrıca bu parasetamol zaten neredeyse cogu agrı kesici ates dusurucu haplarda var .. bunn toz haline olmasının sıcak olarak içilmeisnin bir artısıda işte bogazdaki biriken virusleri yıkayarak mideye indirmesidir ki virüsler mide ortamında yasayamaz vede hastalıgın daha cabuk atlatılmasına iyi gelir ayrıca sıcak olarak içincede zaten hasta kırgınlık olanlara iyice bir mayışır girer yatağa sonra bi terledimi detoks olur temizlenir rahatlar iyi gelir ama sürekli içmeyip onun yerinede yukarıda bir doktor tavsiyesi olan sıcak su limon ikilisi bitkisel çaylarda denenebilir. tadıda güzel olur ama seker yerine bal koymak daha etkilidir..

geçmiş olsun herkese.. bu sıralar kollayın kendinizi h1n1 salgınına karsı cunku artık biliyorsunuz doktora her giden grip olmus kişiler domuz gribi olmus muamelesi gorecektir test yapılmadan..bilginize..

OneHourTranslation

3143 Mesaj
8 Kasım 2009; 12:25:26 

Kalp çarpıntısına neden oluyor.

*Fujifilm S2000 HD*XBox 360 1.51*Logitech Z5500*15" MacBookPro i7 2.0*Creative Gigaworks G500*Samsung i9100*

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Kasım 2009; 20:31:09 

Parasetamol esaslı diğer ilaçlar doğru olarak ilaç sıfatında eczanelerde satılırken, tylolhot kuru yemişçi, bakkalda falan satılıyor. Çok yanlış. Daha çok boğaz açıcı pastil bile eczanede satılırken ve başka yerde satılması yasakken tylolhotun heryerde bulunması garip.

590 Mesaj
8 Kasım 2009; 21:52:24 

tek olarak 1 tl den kutu olarak(12 adet) 7 tl den satılıyor bundan bır hafta once bogazda tahrıs yutkunamama basladı ve hasta olacagımı hıssettım hemen bır kutu alıp 2 tane ıctım bogazdakı gıcık ve tahrısı hemen aldı

1481 Mesaj
18 Eylül 2010; 1:04:12 

Hort oluyor ama üzgünüm, yukarıdada 2009 yılında dendiği gibi mevsimi geldi tam grip zamanı şimdi su ıstıp içeceğim

Galatasaray
14 Wesley Sneijder

1735 Mesaj
18 Eylül 2010; 1:18:21 

once dinlenin terleyin

gecmezse ilaç son care nede olsa bosun dememişler

grip yatark 7 gunde ilaçla bir haftada gecer diye

OneHourTranslation

2281 Mesaj
19 Eylül 2010; 21:35:57 

tylolhotu sıcak sıcak içiom sonra gidip yatp terliyom sabaha hiçbişey kalmıyor

4202 Mesaj
6 Mart 2011; 13:20:38 

Bende hortlatıyorum ancak mevsimi geldi..

1. Si yukarda bir arkadaş antibiyotik ancak virüslere iyi gelmiyor şeklinde bir cümle kurmuş antibiyotik zaten bakteriye karşıdır, virüse tesir etmemesi normaldir.
2. Si hemen üstte bir arkadaş sıcak olarak içiyorum demiş, sıcak kesinlikle boğazlarınıza zarar verir ve iltihaplanmasına yol açar. Soğuk suya atarsanız tylol çözülmez dolayısıyla en iyisi ılık olarak tüketmektir.
3. Sü daha iyi bir ilaç varsa söyleyin de onu tüketelim şuana kadar Tylol gibisini göremedim. 1-2 güne gribi etkili derecede azaltıyor. Yalnız koca günü uyuşuk, mayışık, uykulu geçirirsiniz.

"Ben bir Türküm, dinim, cinsim uludur." Duyar duymaz içim titremişti. Şair bu şiiriyle 'Diril Ey Türk!' diye bağırıyor ve bizi uyanmaya çağırıyordu. Bu bağırışı duyduk, bu çağrıya uyduk. Bir arayış, uyanış ve sonunda diriliş başladı. Bir kuru kalabalık değil bir millet olduğumuzu anlamaya başladık. İbrahim Binbaşı doğru söylemiş, yeniden doğuyoruz, canlanıyoruz, diriliyoruz. Türk geri geliyor! Tarih bir millete bir kez dirilme hakkı verir. Yeniden uyursak, oyuna gelirsek, bir daha dirilemeyiz. Biz olmaktan çıkar, kaybolur gideriz. Bu sözümü unutmayın!
Yüzbaşı Kadri Bey
22 Nisan 1915

Dokuz Eylül Üniversitesi-2011

http://500px.com/FreezeTheLife

65 Mesaj
12 Ekim 2011; 23:17:16 

Kalp çarpıntım vardı çok fena .. Her şeye baktılar bişi çıkmadı. En son tylolden kaynaklandığını anladık..

2006 Jetta 1.6 Midline
www.unluinsaat.info

3 Mesaj
13 Ekim 2011; 8:51:19 

1 gün önce kendimi halsiz ve kırgın hissettim burnum akmaya başladı ve basımda sızlamalar oldu.. grip e yakalanıyorum dedim heralde gittim tylolhot aldım ve 1 sabah 1 öglen 1 akşam tok karnına içtim( aç tok farkı var mıdır bilemiyorum garati olsun dedim: ) ne uyku ne çarpıntı gerçekten bir yan etkisini ben kendimde göremedim sonuç olarak iyi geldi suan iyiyim bünyeye göre ilacın etkisi degişiyor olabilir diye düşünüyorum...

Imagination is more important than knowledge

2493 Mesaj
24 Ekim 2011; 22:26:43 

quote:

Orijinalden alıntı: commandos82

Kalp çarpıntım vardı çok fena .. Her şeye baktılar bişi çıkmadı. En son tylolden kaynaklandığını anladık..

dostum geçenlerde bende parasetamol daha etkili olsun diye 2 vermidon+2 tylol hot aldım
ama kesinlikle büyük aptallıktı kimya okuyupta benim gibi büyük cahillik yapan biri görülmemiştir heralde sonrasında boynum tutulduğu için kas gevşetici aldım ve o gün tesadüfende dişime dolgu yaptırmıştım onun içinde morfin aldım

ama morfinin etkisi olduğunu düşünmüyorum
muhtemelen tylolhot+vermidon kombinasyonu sıkıntı yarattı bende

çay içerken bir anda vücut sıcaklığım yükseldi bunaldığımı hissettiğim anda bayıldım bende birkaç saniye sonra geri ayıldım doktora hala gitmedim...
acaba ne gibi şeyler oluyor nasıl etkisi oluyor hiç bilmiyorum , biyokimya ile uzaktan yakından alakam olmadığı için böyle salakça bir hareket yaptım

4 Mesaj
16 Kasım 2011; 22:00:48 

TYLOLHOTI COK KULLANANLARDA BÜNYE DÜŞÜKLÜĞÜ TESPİT EDİLMİŞTİR. COK KULLANMAMANIZI TAVSİYE EDERİM

338 Mesaj
16 Kasım 2011; 23:15:45 

Tansiyonda sorun yapıyor diye biliyorum.Başka da yan etkisi felan yok.

On numara ilaçtır.Lavoba aç gibi içtikten sonra yukardan aşağıya bi ferahlama iner sabaha bişey kalmaz

20 Mesaj
26 Kasım 2011; 14:59:43 

3 tane ilacın 3 günde yapamadığını tek bir ilaç bir gecede yaparsa o ilaç kanserde yapar derler beyin hücrelerinide öldürüyor derler :) karalama kampanyası yani. yıllardır içiyorum, bir zararını görmedim, dağ gibi ilaçtır!

4243 Mesaj
27 Kasım 2011; 13:23:59 

Öyle ufak tefe şeylerde hemen kimyasala sarılmayın önce 1 adet limon daha sonra bakkaldan bir tutam nane alın bir cezve yardımıyla kaynatın , bir bardağa dökün ve ağzınızı yakmayacak şekilde için dilerseniz tatlandırıcı/şeker ilave edebilirsiniz eğer bu kür işe yaramazsa kimyasala yani ilaca yönelin.

Kendini iyi hissetmek arkadaşlarının arkanı kolladığını bilmek değil, senin onların arkasını kolladığını bilmendir.[G.S.E.]

22 Mesaj
15 Mart 2012; 17:47:59 

aslında bu ilaç hastalığı tedavi etmiyor, hastalığın semptomlarını ortadan kaldırıyor. üstünde de semptomatik tedavi yazar zaten. dolayısıyla bir gecede iyileştirdiği filan yok sadece hastalığın belirtileri gittiği için öyle hissediyorsunuz. yoksa bağışıklık sisteminiz sorunla mücadele içinde olmaya devam ediyor

77 Mesaj
16 Mart 2012; 19:02:15 

parasetamol un fazlası karaciğer hasarı, psödoefedrinin fazlası kalp sorunu yapar. Normal dozlarda içerseniz bir problem olmaz.

250 Mesaj
9 Nisan 2012; 16:15:46 

Benim zararlı diyebilirim, bunun yüzünden kız arkadaşım benden ayrıldı. ahhg ulan ahh

1592 Mesaj
9 Nisan 2012; 21:45:08 

alkolden sonra ya da önce içerseniz hastanelik yapar ama gripinle beraber içersen iyi gelir

1091 Mesaj
6 Haziran 2012; 22:04:45 

quote:

Orijinalden alıntı: waRRioR

alkolden sonra ya da önce içerseniz hastanelik yapar ama gripinle beraber içersen iyi gelir

Tylol hiçtim tek bira içsek bile sıkıntı yaratır mı?

1592 Mesaj
7 Haziran 2012; 9:19:04 

quote:

Orijinalden alıntı: kelli felli

Tylol hiçtim tek bira içsek bile sıkıntı yaratır mı?

bünyeye bağlı

1091 Mesaj
7 Haziran 2012; 14:26:11 

quote:

Orijinalden alıntı: waRRioR

bünyeye bağlı

Hiç bir sorun olmadı,tek extra içtim,daha güzel uyutuyor hatta...

6 Mesaj
8 Eylül 2012; 6:29:50 

İlaç bu, soğuk algınlığı için, uykuyu getiriyo işte, rahat uyutuyo yatmadan bir saat önce falan içilirse. terleyip kendinize geliyorsunuz. 6 saatte bir alınmalı maksimum, günde 4ü geçmemeli...

ve zararına gelince;

doktorlar tylol hot'ı kafama göre almama kızıyor :) sonuçta bu da bir ilaç ve kendi kafana göre alınmaz diyorlar.

BSC

342 Mesaj
1 Ekim 2012; 15:01:37 

parasetamol , klorfeniramin ve psödoefedrin hci içerir etken madde parasetamoldür ağrı kesicilerin bir çoğunda bu madde etken madde olarak kullanılır oldukça etkindir ancak fazla doz her etken madde de olduğu gibi bunda da zararlıdır içerikte kullanılan maddeler hastalığın geçmesini değil hafiflemesine yardımcı olur

parasetamol günde 2gramdan fazla alınmamalıdır tylolhot içeriğinde 500ml parasetamol bulunur günde dörtten fazla tylolhot almamaya özen gösterin

klorfeniramin burun akıntınızı azaltır bunu kılcal damarlarınızın geçirgenliğini düşürerek yapar ve etki süresi parasetamol gibi hızlıdır doz aşılması tehlikelidir

psödoefedrin sinüslerinizin açılmasını sağlar böylece sizi rahatlatır

bu ilacı farklı ilaçlarla birlikte kullanmayınız etken maddeleri benzerlik gösterebilir ve doz aşımına sebep olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Archimert -- 31 Mart 2013; 17:29:16 >

939 Mesaj
16 Ekim 2012; 0:02:56 

Bugün boğazımda bir şişkinlik ve acıyla uyandım yutkunamıyordum bile . 1 tylol içtim hiç birşeycik kalmadı , ama bugün garanti olsun diye 4 er saat arayla tam 3 paket tükettim umarım bir zararı yoktur.

Motocross İs My Life

Yamaha Yzf R-1 2009
Akrapovic Exaust System

0 Mesaj
16 Ekim 2012; 20:51:23 

Tylol Hot ; grip ve soğuk algınlığı ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı vücut kırgınlığı, baş ağrısı, burun akıntısı, burun tıkanıklığı, hapşırma, ağrı ve ateş gibi semptomların tedavisinde endikedir.

Hekimler hamileler için tavsiye ediyorlar,içinde parasetamol vardır ağrı kesici ateş düşürücü etkisi vardır.Günde 3 kere tok karına gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.