Şimdi Ara

ADSL kullanıorum tel. çalınca net kopuyor YARDIM?!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
5.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadslar ben neti baglatalı 1 yıl olacak neredeyse ama ne zmn telefon çalarsa net kesilip geri gelio
    bunn nedeni ne olabilir?
    Lütfen yardım edin?

• splitter bozuktur muhtemelen
  • quote:

Orjinalden alıntı: kamilinsan

splitter bozuktur muhtemelen

Banko ! Ya Splitter al bi tane
  • kesin splitter'mıdır sorun arkadslar
    alıpda gene olmamasını istemem
  • hocam splitteri değişip bağlantıların düzgün olup olmadığını kontrol edersen sorun çözülür çok büyük ihtimalle
  • Bende aynı sorunu yaşadım 4 splitter degıstım olmadı ama aldıgım butun splitterlar aynı elektronik dukkanındandı aynı üründü yani sorun uzerindeki isimlerin yanlış yazılmasından kaynaklanıyormuş kabloların yerlerini değiştir yani phone line bağla line a modem fln bağla bende işe yaradı. Birde kablolarında ek fln olmadıgından emin ol.
  • aynı sorun bende de var.
    dört odada duvarda telefon prizi var. söküp baktım her prizi prizlere gelen 3 farklı renkte ince kablo var ve prize bağlı. odadaki prizlerden birinden hat aldım ve splitterden geçirerek birini hani şu kim arayanı gösteren cihaz var ondan geçirerek düz telefona verdim. diğer ucuna da modemi bağladım. ikinci odada da başka bir telsiz direkt ikinci prize bağlı. üçüncü oda da prize başka bir telsiz telefon bağlı. dördüncü odada da düz telefon direkt bağlı. bazen telefon çaldığında kafasına göre kesiliyor ya da kesilmiyor adsl. şimdi bu işin sırrı nedir. dört odaya da splitter mi takacağım? yoksa eve telefon kablosu hangi prize giriyor yok böyle bişi ben bulamadım. evet splitter arızalı değil.

• Bildiğim kadarıyla splitter ın görevi gürültüyü önlemek. sen o kadar splitter takacağına hattın dağıldı ana kablo üzerinde, splitter dan geçtikten sonra hattı dağıt. işe yarar heralde. bizim evde de 5tane paralel var. voltaj düşüyormuş fln dediler TT'den. Hattan düşme fln olmuo çok şükür.

quote:

Orjinalden alıntı: The souls migration

aynı sorun bende de var.
    dört odada duvarda telefon prizi var. söküp baktım her prizi prizlere gelen 3 farklı renkte ince kablo var ve prize bağlı. odadaki prizlerden birinden hat aldım ve splitterden geçirerek birini hani şu kim arayanı gösteren cihaz var ondan geçirerek düz telefona verdim. diğer ucuna da modemi bağladım. ikinci odada da başka bir telsiz direkt ikinci prize bağlı. üçüncü oda da prize başka bir telsiz telefon bağlı. dördüncü odada da düz telefon direkt bağlı. bazen telefon çaldığında kafasına göre kesiliyor ya da kesilmiyor adsl. şimdi bu işin sırrı nedir. dört odaya da splitter mi takacağım? yoksa eve telefon kablosu hangi prize giriyor yok böyle bişi ben bulamadım. evet splitter arızalı değil.

• neyin gürültüsünü önlüyor splitter ilk kez senden duyuyorum şunu biraz açsana
  • adsl hattı modemine girer ve modem den bir çıkışla (tlf şekli görürsün yada phone fln yazar) tlf na girer. sen görüşmeni (tlf la konuşmanı kastediyorum) sağlarsın. modemden çıktıktan sonra tlf ile modem arasına bu splitter dan koymazsan gürültü yada parazit çok olur. bu splitter ın görevi o parazitleri azaltmaktır benim bildiğim. arkadaşa da 4tane splitter koyacağına hatlar tlf lara girmeden önce splitter dan geçir, splitter dan çıkan (yani temiz olan parazitlerden arındırılmış olan) hattı dağıt demek istedim.

@ozan 19881 yeterince açılmıştır umarım kaba bir tarzla sormuşsun hoş olmamış

yanlış biliyorsam ve düzeltirsen sevinir, teşekkür ederim...
  • Aynı sorun bende de vardı arıza kaydı aldırdım sorun çözüldü.
  • aynı şey bende de vardı modemle telefonu aynı kablo üzerinden seri bağlamıştım ilk zamanlarda. önce telefona gidince ve telefon çalınca bağlantı kopup tekrar geliyordu. eve giren telefon hattını öncelikle modeme getirin telefon için modemden phone output seçeneğiyle ulaşın sorun kalmaz.
  • dört prizi de açıp baktım hani ilk önce birine gieiyordur hat ordan dağılıyordur diye ama esas girişi bulamadım çünkü extradan bir kablo yok. sanırım voltaj problemi gibi görünüyor da bu nasıl önlenecek alo ttnet ping me voltaj mı demem gerekiyor?
  • dediğin problem %99 splitter'dan kaynaklanıyordur arkadaşların da dediği gibi.. aynısı dayıma olmuştu uzun uğraşlardan sonra aklıma geldi splitter'ı değiştirmek.. değiştirdim ve sorun çözüldü...
  • yok ya splitter' den kaynaklanmadı. üşenmedim aldım iki tane daha takılı olan splitter ile değiştirdim, sanırım aldığım bozuk çıktı, telefonuma gelen ses parazitli idi aksine karşı tarafa giden sesimde parazit yoktu. söktüm eskisini taktım ilginç. bu arada telsizlerden biri adsl hattını kesiyormuş. buna bir tane splitter taktım sinyal sesi alamadı telefon bu durumda yeni bir telsiz telefon gerekli demektir. öbür telsize de taktım bir splitter. vs. işte salla gitsin ya
  • quote:

Aynı sorun bende de vardı arıza kaydı aldırdım sorun çözüldü.

arıza kaydı nasıl aldırılıo
    ttnet'i yada türk telekomu aramam mı lazm
    konuyu braz açarsan sevinirim
  • bence kablolarla yani bağlantılarla ilgili bi sorun var sende.
  • Evde paralel telefon varsa olabilir.Mesela 1 telefonda splitter var.onunla nete giriosun aynı zamanda tel açıosun.Diğer telde hiç birşey yok.2.telefon çalarsa net gider...
  • Evet paralel varsa gider.Ayrıca telsiz telefon kullanmayacaksın.O zamanda gider..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.