Şimdi Ara

## HP'den 22' ve 24' Boyutunda İki Yeni Geniş Ekran LCD ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
3.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## HP'den 22' ve 24' Boyutunda İki Yeni Geniş Ekran LCD ##

Önde gelen iki büyük bilgisayar üreticisi HP ve Dell arasındaki rekabet pek çok alanda olduğu gibi monitör cephsinde de kendini gösteriyor. Son dönemde rakibi Dell'e göre LCD konusunda biraz sessiz kalmış gibi görünse bile HP kapalı kapılar ardında çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Firma son olarak iki yeni ve büyük ekran LCD monitörü ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Firmanın hazırladığı 22" boyutundaki w2207h ve 24" boyutundaki w2408h modelleri HP'nin daha önce kullanıma sunduğu w2207 ve w2408 modellerinin yerini alacaklar. Yerlerini aldıkları monitörlere göre HP'nin iki yeni LCD'sinin sahip olduğu en önemli yenilik HDMI desteğine sahip olmaları gösterilebilir. Bilindiği üzere HDMI arayüzü sayesinde yüksek tanımlı ses ve görüntü tek bir kablo üzerinden aktarabilmek mümkün oluyor.

Monitörlerin genel özelliklerine baktığımızda boyut ve paraleinde çözünürlük farkı dışında son derece benzer olduklarını görüyoruz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi HDMI desteği ile gelen montirler 5ms tepki süresine ve 1000:1 kontrast oranına sahipler. 1680x1050 çözünürlüğüne sahip olan 22" boyutundaki w2207h modelinin aksine büyük kardeşi 24" boyutundaki w2408h modeli ise 1920x1200 çözünürlüğü ile FullHD desteğine sahip. Monitörlerin fiyatlaru yurt dışı için boyutuna göre sırasıyla 349$ ve 499$ olarak belirlenmiş durumda.

• 24 " Full HD ve HMDI = 499$.Bizim ülkemizde de iyi fiyata çıkarsa neden alınmasın ki 24 " ...

Türkiye bekliyoruz bu ürünleriii '!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penryn -- 3 Ocak 2008; 17:23:06 >
  • tesekkürler fx57
    tepki süresi ve kontras oranı bence yeni bir ürün için düşük.
  • Bncede asLında çok ucuzmu$ o fiyata türkiye'ye geLirse bnce burda kapı$ kapı$ gider çnkü (HP 24 " Full HD ve HMDI = 499$) bn iLk defa duyuyorum bu kadar ucuz oLduğunu ama bence samsung'tan $a$ıLmamaLı monitörde gerçekten çok net bir görüntüsü var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sebokolik_cojuk -- 3 Ocak 2008; 17:43:11 >
  • Ben anlamadım ya benim monitör zaten w2207h, zaten piyasada bu monitörler bi süredir?
    w2207h ın w2207 den tek farkı dvi giriş yerine hdmi giriş bulunması bildiğim kadarıyla.
    http://www.darty.com.tr/e_commerce/LCD-MONITOR/HP/RK282AA-W2207V-p-13306-c-28.htm
  • 612 YTL fiyatı asLında iiyimi$ fiyatıda :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sebokolik_cojuk -- 3 Ocak 2008; 17:46:14 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: sebokolik_cojuk

612 YTL fiyatı asLında iiyimi$ fiyatıda :)

Darty de nakite %5 indirim de yapıyorlar, 585 ytl ye falan geliyor sanırım. Ölü piksel testi yapmana da imkan tanıyorlar, çok da ilgililer kesinlikle almayı düşünenlere burayı önerebilirim.
  • yurd dışı f,yatları arkadaşlar kesinlike o fiyata beklemeyin...2007 mülayimi samsung danda şaşmamalı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cause_of_death

quote:

Darty de nakite %5 indirim de yapıyorlar, 585 ytl ye falan geliyor sanırım. Ölü piksel testi yapmana da imkan tanıyorlar, çok da ilgililer kesinlikle almayı düşünenlere burayı önerebilirim.

t$KLer dostum fiyatı uygun ama ben samsung dü$ünüyordum sizcede samsung bundan daha iyi ddeğiLmidir?

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: cause_of_death

quote:

t$KLer dostum fiyatı uygun ama ben samsung dü$ünüyordum sizcede samsung bundan daha iyi ddeğiLmidir?

Samsung'un monitörlerini oldukça beğenirim aslında ama bu monitörü de görmeden tercih etmeyin derim. Hp ye baya bir antipatim vardı ta ki bu monitörü görene kadar, yakınında bu monitörü satan bir yer varsa incelemeni tavsiye ederim. Samsung alsan da rahat edersin bunu alsan da, ben bunu daha çok beğendim sen Samsung'u beğenirsin vs. çok da önemli değil bunlar :). Yine de kulağınıza küpe olsun, bir görün bence bu monitörü :).

• t$kLer dostum tavsiyeni bi deneyeLim ozaman en azından bir görmekte yarar var bi bakaLım oLmassa samsung aLırız ozaman

Samsung istediğim monitör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sebokolik_cojuk -- 3 Ocak 2008; 17:58:07 >
  • 70 inch çıksın alacağım 2015 de inşallah

• quote:

t$kLer dostum tavsiyeni bi deneyeLim ozaman en azından bir görmekte yarar var bi bakaLım oLmassa samsung aLırız ozaman

Samsung istediğim monitör

19" yalnız bu, bilmiyorum düşündüğün ekran kaç inch ama..hp nin bahsettiğim monitörü ile arasında da kayda değer fiyat farkı var görebileceğin üzere. Fiyat sorun değilse dediğim gibi onu tercih edebilirsin. Bu arada hangisini alırsan al kesinlikle monitörü kendi gözlerinle görmeden, incelemeden alma sonra da pişman olma :).

• bu topikte yeri degil aslında ama bir rekabet ortaya cıktı samsung için soyleyebilecegim 2232bw modelini şiddetle tavsiye ederim tamam bu monutoru gormedim ama kontras oranı yine samsung la aynı 5 ms dezavantajı var.kasa ve dış görünüş olarak artık tüm firmalar sadeleşti ki 22" ve üstü icin aksi dusunulemez bile cok kaba oluyor.yinede HB bu atağıyla dell e celmeyi takar fiyatıda tahmini turkiyede 800ytl civarı olabilir.600 ytl lik 2232bw ye gore tek artısı hdmi.
  • haber için tesekurler
  • http://www.teknofiyat.com/?search=w2408&altlimit=&ustlimit=

arkadaslar fiyat 1000 ytl sınırında. yurt dışı fiyatlarına bakıp heveslenmeyin hüsrana uğruyoruz her defasında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssonerb -- 3 Ocak 2008; 18:13:09 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ssonerb

bu topikte yeri degil aslında ama bir rekabet ortaya cıktı samsung için soyleyebilecegim 2232bw modelini şiddetle tavsiye ederim tamam bu monutoru gormedim ama kontras oranı yine samsung la aynı 5 ms dezavantajı var.kasa ve dış görünüş olarak artık tüm firmalar sadeleşti ki 22" ve üstü icin aksi dusunulemez bile cok kaba oluyor.yinede HB bu atağıyla dell e celmeyi takar fiyatıda tahmini turkiyede 800ytl civarı olabilir.600 ytl lik 2232bw ye gore tek artısı hdmi.

http://www.darty.com.tr/e_commerce/LCD-MONITOR/HP/RK282AA-W2207V-p-13306-c-28.htm

• 22" fiyatı iyiymiş.birileri alıp inceleyene kadar samsung fanatizmi yapmayacagım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ssonerb

22" fiyatı iyiymiş.birileri alıp inceleyene kadar samsung fanatizmi yapmayacagım.

http://forum.donanimhaber.com/m_19813367/mpage_1/key_/tm.htm

Ben de kullanıyorum oldukça memnunum, foto makinam pek iyi değil ama yine de detaylı inceleme aktarma şansım olursa yaparım, bu konudaki bilgiler oldukça yeterli zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cause_of_death -- 3 Ocak 2008; 18:43:01 >
  • fiyat gerçekten çok güzel monitörler giderek genişlemeye devam ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kulspruta -- 3 Ocak 2008; 19:27:46 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.