Şimdi Ara

@@!!!!DELL XPS-M1330/M1530 KULLANICILARI BURAYA!!!!@@ (106. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.113
Cevap
5
Favori
178.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • selam arkadaşlar bende bunun m1330 unu 2. el almayı planlıyorum işlemciyi corei5 450m ile değiştirebilirmiyiz yardım için şimdiden teşşekkürler
  • Bende DELL XPS M1330 kullanıcısıyım aynı sorundan muzdaribim. İyileştirme adına yaptığım en son işlem termal macun alıp işlemci ve GPU'ya sürmek oldu, onun biraz faydası oldu gibi ancak kasmalar devam ediyor, şayet ben disk ten şüpheleniyorum. Aşağıda işlemci sıcaklıkları harddiskin durumu hakkında ss ler paylaşıyorum problemim nedir acaba yardımcı olabilecek varmı ? çok kasıyor ve donmalar oluyor, eskiden böyle değildi. işlemci fanının dönüş hızını programlar göstermiyor bu problem fan kaynaklıda olabilirmi ? sanırım hem fan hem harddisk problemli.

• M1330 kullanıcı arkadaşlar bu cihazların hâlâ iş yapabilirliği var mı sizce.
    Bir sitede ki ilandan ikinci el almayı düşünüyorum. Oyun meraklısı değilim video convert yaparım bazen sadece amatör olarak.Hard disk ve ekran kartı yaktığı, anakartlarinin kronik sorunlu olduğu söylentileri var.
  • geçen hafta arkadaşımdan satın aldım...cihaz 10 numara ben sadece internete girmek için aldım oyunla falan işim yok ama cihaz gerçekten çok hoşuma gitti...
  • Bende de M1530 var 4 ay önce SSD taktım kendini eskiye nazaran baya bir topladı. Ama şu bu gerçek bu makinelerin ciddi kronik bir sorunu var ki oda kuzey güney köprüleri aşırı ısınmadan dolayı soğuk lehim yapıyor. Ben bir kere reball yaptırmak zorunda kaldım anakart bi kere gitti yani, 100 liraya chipseti söküp yeniden takıyorlar düzeliyor ama ondan sonrası malum, seste takılmalar durup dururken kısa donmalar ve fanın hiç durmadan çalışması. SSD harika birşey. ben bilgisayarımı halla kullanıyorum, ama eskisi gibi render alayım Solidworkste tasarım yapayım falan yalan oldu onlar artık. Bilgisayar ssd sayesinde yeterli sayılabilecek serilikte bir internet bilgisayarı artık ;)
  • Arkadaşlar M1330 için internetten pil aldım ama benim noteboka sığmadı
    pil buyuk deldi.

Aldığım fiyatın altına vermek istiyorum.. (30 tl aldım 10 tl de kargo verdim)

Ürün özellikleri;

ORİJİNAL DELL LAPTOP BATARYASI... 7200 mAH / 11.1 V
    ÇİN MALİ DEĞİLDİR. JAPON MALIDIR. ÜRÜN ORJİNALDIR.
    ÜRÜN SAĞLAM VE İYİ DURUMDADIR. 1 / 1,5 SAATE YAKIN PİL ÖMRÜ VARDIR.
    Fotoğraftaki ürün gönderilecektir.
    Kendi Notebookum için aldım ancak büyük geldi.
    13.3" ekranlı notebooklara olmaz.. 15.4" ekranlı notebooklara uygundur.
    İade alınmayacaktır.
    Kargo alıcıya aittir.

FİYAT : 20 TL. Pazarlık Yok.. (fiyat uygun) ben 30 tl ye fiyata aldım..
    komisyonu üzerine koymak sartı ile istediğiniz site üzerinden satış yapabilirim.

DETAY :

9-Cell New Battery for Dell XPS M1530 1530 M1330 1330 RU033 RU006 (11.1V 7.26 Ah)
    Product Type : DELL M1530 M1330 Battery
    Cell Type : Li-ion
    Voltage : 11.1V
    Capacity : 7.26 Ah

Resimler;
    http://forum.donanimhaber.com/m_89828519/f_//tm.htm#89828519

• 13.3 için ekran arıyorum. Satmak isteyen var mı?
  • Çocuklar araştırma için kullansın fakat oyun oynamasın istiyorum. XPS m1330 iş görüyor.
    Fakat cihaz pil ile kullanılamıyor.
    Ya pil şarj olmuyor veya şarjlı pili algılamıyor. Farklı pil ve adaptör ile de denedik durum aynı.

Arıza ne olabilir?
  • Alphace A kullanıcısına yanıt
    Hocam hala kullanıyorsanız ve sökebilirim derseniz batarya konektörü ve sağ usb girişi anakarta bağlı ayrı bir karttır. Eğer sağ USB girişiniz de çalışmıyorsa bu kart arızalı veya yerinden oynamış olabilir. yaklaşık beş yıldır bu modeli kullanıyorum. İlk aldığım kasa hurdaydı, çalıştırmayı başarınca çıkma parçalarla kullanılır hale getirdim, arıza yapınca anakart aradım ama anakarta yakın ücrete temiz bir alet bulunca ona taşıdım tüm içeriği. Şuan Windows 10 son sürümü sıkıntısız çalıştırıyor, günlük kullanmımda gayet kullanışlı. Parça arayıp bulamayanlara yardımcı olurum, yedek parça olarak tutyorum eski kasayı ve parçalarını kenarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daniskamuhendis -- 13 Nisan 2020; 18:37:51 >
  • daniskamuhendis D kullanıcısına yanıt
    Malasef cihaz yanımda değil. Yakın zamanda da elime geçmesi zor. Fakat usb giriş arızalı değildi.
    Elime geçerse bakarız artık.
    Aslında ram takviyesi ile evde iş görürdü.
  • dell xps m1530 kronik ekran kartı sorunu için net çözüm yok sanırım. Taş gibi bilgisayarın ekrandan dolayı çöp olması çok kötü
  • quote:

Orijinalden alıntı: metin07

dell xps m1530 kronik ekran kartı sorunu için net çözüm yok sanırım. Taş gibi bilgisayarın ekrandan dolayı çöp olması çok kötü
    Reballing dene bir işlem ile toplarını yeniliyorlar.
    Yada bulabilirseniz Aliexpressten yeni çip alıp taktırabirirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.