Şimdi Ara

@@!!!!DELL XPS-M1330/M1530 KULLANICILARI BURAYA!!!!@@ (91. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.113
Cevap
5
Favori
178.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Servisteki arkadaşlar eğer yorgunsa yani siz konuşurken sesleri yorgun ve biraz da gergin iseler bunda benim de
    katkım olmuş olabilir , çünki bayaa bir ızdırap olmuşumdur

Bir tek aklıma takılan ve yapamadığım şey Amerikayı arayıp onlara da ızdırap olmak ama çok yazıyo telefon
    yapamadım malesef Kusura bakmasınlar...

• Eyvallah @BAĞATUR.

Eğer Türkiye'deki stoklarda pil varsa benimki yarından sonra gelir. Büyük bir ihtimalle yine aynı tekniker abim gelecek. Kendisi artık eve gelirken arayarak sadece "Naber evde misin, ben geliyorum" diye söylüyor o kadar.

Benim bir de mousepad'in sol tarafında siyah nokta nokta lekeler çıktı. Onu da söyledim ama fotoğraf gerektiğini belirttiler. Konuştuğum kişi kendi mail adresini verdi, fotoğrafları oraya atmamı istedi... Bugün yarın fotoğrafları çekicem, sağlam bi fotoğraf makinası bulmam lazım... Orayı da değiştirirlerse iyi olur.

Anakart değişti, açma/kapama düğmesinin altındaki devre değişti, şarj aleti değişti, pil de değişecek. Ram'leri de ben değiştirdim.. Geriye kaldı sadece harddisk. Onun da bozulması için dua ediyorum. Bu güzelim bilgisayara 160 gb harddisk mi gider canım, ayıptır günahtır. Zaten yok recovery yok program dosyaları derken geriye 120 gb kadar boş alan kalıyor.

• Bağatur hocam ben amerikayıda aradım pazar günüydü burda cevap vermiyolardı bant kaydı çıkıyodu. Bende direk amerikayı aradım daha doğrusu şu servis kodunu girmedim. Senin yerine kadını ben çıldırttım. Kadın diyoki hangi ülkeden arıyosun dedim türkiye dedi vericeğim numarayı girceksiniz aradıktan sonra dedim biliyorum o numarayı ama şimdi pazar diye burda kimse çıkmıyo sizde pazarları hafta başı olduğundan arıyım sizinle halledeyim dedim. Beyfendi olmaz biz size yardımcı olamayız türkiye birimini aramanız lazım numarayı biliyosanız orayı arayın. Ya açmıyolar sen halletsen ne olur dedim. Çat bi ses kapadı kadın

Abi geçen sayfalarda bi arkadaş yazmıştı 250 GB Toshiba harddiski ses yapıyomuş değiştirin demiş Samsungmu WD mi ne 320 GB göndermişler
    Valla bi ara bende düşünmedim değil yani ses yapıyo değiştirin demeyi ama sonra ayıptır iyice b.k.nu çıkarmayayım dedim. O yüzden ben sadece gerçekten sorunum olursa arıyorum. Geçenkerde h.e.p.s.i.b.r.a.d.a dan Seagate aldım Allah nazarladan korusun 1 TB iyi gidiyo şuan bana

• MaxutuzuN hocam sil gitsin recovery yi ya ne işine yarıycak al norton ghost 11 ile image nı bak keyfine. 10 gb yazkı günah valla full kullanıyorum harddiskimi daha geldiği gün partitionları ayraladım kafama göre
  • Ben 10 GB'nin derdinde değilim, harici harddiskler yetiyor.

Yahu sorma zaten 2 hafta önce o recovery kısmı yüzünden çökerttim sistemi. Oradaki boş olan 5 Gb'yi C'ye aktarmak istedim. Aktardım ama sistem de gitti, windows'u açamadım. Sonra da tüm diske format çekmek zorunda kaldım.

Eğer "Hdd'den ses geliyor" dendiğinde değişim kabul ediliyorsa ben 2-3 hafta sonra bir daha arıyayım Dell'i. İşlem sırasında sağlam ses geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azofeifa -- 15 Eylül 2009; 11:06:40 >
  • Dell XPS M1530 kullanıcısıyım. Dell XPS M1530 ve M1330 düz üstü modemlerde 3G için broadband wwan kart takılabilmesi için yuva ve hemen pilin altında sim kart girişi mevcut. Ne yazık ki biz bu bilgisayarı alırken türkiye de henüz 3g mevcutt değildi ve dell in sunduğu broadband kart sadece vodafone uyumlu idi (ve tabi bir kaç yabancı firma daha var desteklenen) Biz DELL XPS kullanıcıları olarak bilgisayarımızda USB stick modem kullanmdan bu hizmetten faydalanmak istiyoruz. Ancak bu kartı bulamıyoruz piyasada bilgisayara takmak için. Şu an Turkcell den çözüm bekleyen binlerce XPS kullanıcısı var. Ben Forum donanım haber DELL XPS M1530 M1330 Fun üyelirinden biri olarak talebi size iletmek istedim. Eğer turkcell bayilerinde bu kartları satarsanız veya DELL ile türkiye için bir anlaşmaya giderseniz çok memnun olucağız. Zira DELL XPS kullanıcılarının bu ürünü tercih etmesinin sebebi tasarımdaki zerafeti güç ile birleştirmesi. USB porta bağlı bir modem hiçte hoş görüntü oluşturmuyor ve bizimde bilgisayarlarımız bu servise destek verebilecekken altarnatif bir yol kullanmak istemiyoruz.Fiyat konusununda sıkıntı yaşatmayacağı konusunda hemfikiriz zira bu bilgisayarlar üst bilgisayarlar ve zaten yüksek mevlalar harcadık bu makinalara. Şimdi bilgisyarımıza 80 tl lik bir usb stick takmaktansa yerleşik modemleri bilgisayarımıza takmayı yeğliyoruz. Dell in mini netbooklarındaki bir iki model için böyle bir anlaşma içerisinde olduğunuza dair bir haber okudum. Şuan için bütün XPS ler yerinde destek hizmetine sahip olduğundan dolayı bu parçayı taktırmak isteyenler için herengi bir sıkıntıda yaşamayacaktır zira KOÇ Sistem bize herangi bir parça değişiminde veya eklemesi yapıldığında evimize gelip değişimi yapıyor. Dolayısıyla Turkcell destekli bir broadband kart desteği sunarsanız biz direk koç sistem aracılığı ile bilgisayarımıza taktırabiliriz. Bu konudaki gelişmeleri bana mail atmanızı rica edeceğim. Bu doğrultuda da sizden gelen bilgileri XPS kullanıcısı arkada
    şlar ile paylaşacağım. 3G için bir sene kadar bekledik biz XPS kullanıcıları ama şimdide böyle bir durum ile karşı karşıyayız ve hala beklemedeyiz.

Şeklinde bir mail çektim Turkcelle bakalım ne cevap verecekler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakyilmaaz -- 18 Eylül 2009; 18:21:49 >

• arkadaslar bugun itibarıyle pilim % 30 dan daha fazla dolmuyor .... başına böle bişi gelen oldu mu... değiştiriyorlar mı pili garantiden bu arada call center ın numarası neydi ?
  • Yukarda yazdım dostum sayfa başında ve hemen altlarda sorunumuzun ne olduğunu deteylı okuya bilirsisin Maxutuzun ve benim pili değiştirdiler benim pilim 2 3 gün önce mi ne geldi pil normal çalışıyor. Yeni gelen pil üzeinde A02 yazıyo ilk pilim A00 dı sürümü. Panelin değişiminide istemiştim ssftrikler 1330 paneli yollamışlar gelen abi değişim talep etti arayıp yarın öbürgün onlarda gelir. Parçe türkiyede varsa hemen geliyo zaten pil hemen gelir. aşağıda verdiğim linklerden kırmızı noktada olan illerden birinde oturayasan hemen bi sonraki gün gelir pilin. Ben Tekirdağdayım hemen geliyolar ellerinde varsa bak bana gelen adam benim arkadaşımın alt komşusu çıktı bana uzaktan komşu üç site ötemde oturo adam Google mapten hesapladım 543 metre ötemde oturuyo
    Numara: 0811-288 0001 ingilizce menü gelditen sonra tuşlayacağınız numaralar => 888-578-5446

burdanda kaç pil adamların elin ulaştıktan kaç gün sonra geleceğini tahminen bakabilirsin.
    http://www1.euro.dell.com/content/topics/topic.aspx/emea/topics/landing_pages/tr/nbd_service?c=tr&l=tr&s=gen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakyilmaaz -- 18 Eylül 2009; 20:59:22 >

• ben suan izmirdeim normalde izmirde yasıyorumda... askerliğim nedeniyle masya merzifona gidicem gelecek hafta... bayram tatili suan ... garanti belgesi felan amasyada kaldı... ser, nuamradan felan bakıpta belgeye gerek kalmama durumu var mı

bide bu numara cepten aranmıyor mu ya.. ev teli yok suan kaldıgım yerde napıcaz ?

biz onları arıyoruz onlar bizi geri mi arıyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thelegend1907 -- 18 Eylül 2009; 22:28:58 >
  • Garanti belgesine gerek yok. Bilgisayarın altındaki service tag numarası yetiyor.

Cep telefonundan aranmıyor, evet. Birileri sabit hattan arayıp cep numaralarını vermiş, Dell onları geri aramış. Böyle ileişim kurduklarını söyleyen kişilere rastlamıştım. Ama sabit hattan arayabiliyorsanız oradan arayın, tamamen ücretsiz.
  • ya maxutuzun hıcamın dediği gib numarını verdirceksin biri arıycak yada hiç gerek yok böyle bişeye gidip ankesörlü telefondan direk arıycaksın. Ankesörlü telefondan arayınca konuşabildiğini söyleyen arkadaşlar var. Ben daha denemedim ama en yakın zamande deneyeceğim :D zira okulda koridarda var birsürü boş boş duruyalr bi işe yarasınlar
  • ankesörlü telefonu deneyeceğiz bakalım :) inşallah ankesörlüyle konusurken pc desunu yap bunu yap demez :)

yardımcı olup cvp yazanlara cok teşekkürler

Not : Sadece pazartesi - cuma arası çalısıyormus bu call center ya ?

şimdi pazarteside bayram die calışmaz allah bilir :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thelegend1907 -- 19 Eylül 2009; 12:30:24 >
  • Hocam en ufak arıza dahi söz konusu olursa bilgisayarda bir kaç test yapmanızı istiyorlar. Bana bi keresinde bilgisayarın yarısını söktürmüşlerdi. O yüzden konuşurken bilgisayarın yanında olması iyi olur.
  • yok bayramlardada çalışmıyolar sabah 9 da başlıyo ama 9 da kimse açmıyo çalılşma saatlerini söyleyen bant kaydı kesiliyo tam dokuzda aradığında
  • Turkcellden aradılar az önce. Talebimin teknik birimlere iletildiğini söylediler. Arkadaşlar yakın zamanda Bizim bilgisayarlarımıza uygun (1530/1330) Turkcell uyumlu 3G kartlar turkcell extralarda satılmaya başlanırsa şaşırmayın Turkcelle yüksek ilgilerinden ötürü teşkkürler.
  • en sonunda bugun ulaşabildik tennik servise ...

çok olumlu yaklaştılar herseye ... ilgilendier...

pilimi - lcd ekranı - touch pad in etrafındaki paneli değiştirecekler =) ne zaman geri dönüş yaparlar bilmem ama su tatil zamanı geri dönüş yapsalar iyi olur kaldı ki tatilim bitince mesaim dolayısıyla bana ulaşmaları zor olacak ...
  • hocam değişecek parçaların resimlerini burayadakoyarmısın. Billet görsün ne durumda da değişim olduğunu ben hep koyuyorum
  • Benim pil halen gelmedi. Dediğim gibi Türkiye'de yok sanırım, 2-3 hafta içinde anca gelir.

Mousepad'in sol tarafında siyah nokta şeklinde lekelenmeler var, onların fotoğrafını çektim. Fotoğraflar elime geçince Dell'i tekrar arayacağım ve fotoları mail ile göndereceğim. Büyük bi ihtimalle değişir.

Gariptir bu hafta sonu Cd / Dvd yazmaya çalıştım ama her seferinde hata aldım. Nero'yu denedim olmadı, Ashampoo'yu denedim olmadı, Windows'unkini denedim o da olmadı. Aynı işlemi başka laptopta yaptım, ilk denemede oldu... Cd yazmıyor ama Cdleri okuyor. Sanırım writer'da bir sorun var. Bir sonraki aramada onu da belirteceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azofeifa -- 24 Eylül 2009; 12:22:11 >

• abi benim pil de diğer parçalar da geldi ama 1330 geldi şimdi onları bekliyorum ama 1 ekimde gidiyor. bakalım nasıl olcak o iş ya. Benim o metal değişti seninkide öyle olcak büyük ihtimal metal kısmı komple değişi touchpad ve parmak izi okuyucuda değişiyo çünkü komple geliyo o zımbırtı ebayda bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız. Abi sana tavsiyem daha önce hiç parmak izi okuyucuyla şifrelediğin bir arşiv varsa hepsinin şifresini kaldır. Bak benim şimdi açılmıyo yetkisiz kullanıcı hatasu veriyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakyilmaaz -- 24 Eylül 2009; 23:20:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: buraky88

Turkcellden aradılar az önce. Talebimin teknik birimlere iletildiğini söylediler. Arkadaşlar yakın zamanda Bizim bilgisayarlarımıza uygun (1530/1330) Turkcell uyumlu 3G kartlar turkcell extralarda satılmaya başlanırsa şaşırmayın Turkcelle yüksek ilgilerinden ötürü teşkkürler.

Turkcell DELL uyumlu WAN kartı mı? satıcak bence sallamışlar.

Boş data hattı satacaklardır ondan bahsetmiş olabilirler.

DELL yurt dışında Vodofone ile anlaşmalı WAN kartını yakın bizamanda alacağım 80usd gibi fiyatı var. Turkcellede çalışır ümidi ile alıyorum.

• 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.