@@!!!!DELL XPS-M1330/M1530 KULLANICILARI BURAYA!!!!@@
2106 Cevap154311 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     27 28 [30] 32 33 34 35 36      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

640 Mesaj
6 Ağustos 2009; 20:06:38 

quote:

Orijinalden alıntı: BAĞATUR

Cihazının ekran kartı sürücüsünü bulup yüklemen lazım , sürücüyü masaüstüne yükledikten sonra
yönetici olarak çalıştır veya uyumluluk modu ayarlarıyla uğraşırsan belki çözersin , dene istersen !

dostum son versiyonunu indirdim w7 uyumlusunu ama kurarken böle bir donanım bulunamadı diyor hata veriyor

M1530 Q03

207 1.4 HDI Dynamic siyah

468 Mesaj
7 Ağustos 2009; 14:33:15 

thelegent hocam1907 hocam buyur nvdia windows7 için 186.3 ü yayınladı bu vereceğim link 32 bitlik işletim sitemi için bunu kur ben bunu kurdum çokta güzel çalışıyor hatta ısıda aazaldı 65 70 arası dolaşıyor normal gibi yani.

http://www.nvidia.com/o...k_win7_186.03_whql.html

bağatur hocam orjinal tam manasıyla cracklenene kadar hiç uğraşma nette bi yama buldum bu sağ alt köşede deneme sürümümümüdür ne yazıyoyo bide kapat simgeleştir iconlarıın yanında send feedback yazıyo onları falan bile yok ediyo bildiğin windovs7 ultimete oldu walla ama pek kullanmıyorum şimdi kaldırcam windows7 vistaya döncem tam otursun diye bekliyorum şuan hem xp hem seven var xp yi sırf solidworks için kurdum 7 gb alan verdim ama iyi oldu ,çatır çatır çalışıyo solid xpde, bulamadım 2009 solidi kaldık 2007ye xp üzerinde takılıyoruz. Zaten ben bu Cad firmaları yüzünden seven a da zor geçerim solid 2010 geldi betası seven uyumu yok nasıl iştirse Bide bende xp de kullandığım ses kartı driveri hiç iyi değilya bariz seste vista göre düşme ve arasıra takılmalar oluyo . Sigmatel in kendine ait bir internet siteside yok galiba nerden bulcaaz bu driverleri ywa

M1530 Q3

468 Mesaj
7 Ağustos 2009; 14:39:34 

bide hazır elim deymişken thelegent1907 arkadasın sorunun yaşmamamk için indirdiğiniz driverlerın M olup olmadığına dikkat edin 8600 değil 8600M indirceksinzi. Ayrıca driver indidirkende ordan burdan indirmeyin direk nvidiadan indirin. Google da nvidia yazınca ilk sırada ayrınıtılı çıkıyo nvidia ordan download driver diyince gelen sayfada seçeceğiniz liste sıralaması :

-Gforce
-8M serisi(notebook)
-işletim sistemi

M1530 Q3

45 Mesaj
7 Ağustos 2009; 19:55:02 

dell xps m1530 laptopum çalındı arkadaşlar ne yapabilriz. bu bilgisayarların uydu ile baglantısı varmıydı.yardımcı olursanız sevinirim. bildiginiz başka bi yöntem varmı.

689 Mesaj
7 Ağustos 2009; 21:20:58 

çok geçmiş olsun be kardeş. tekniği arasan da sorsan şu ücretsiz no yu. belkibir sorunla ilgili felan onlarla irtibata geçerler. bilmiyorum belki onlar biliyordur.

M1530 Q03 CİMMY

45 Mesaj
8 Ağustos 2009; 15:38:23 

selm arkadaşlar ben koaska evden leptopum calındı dell xps 1530 bu leptopların acıldığı zaman uydudan görüldükleri doğrumu bilen arkadaşlar varmı birde ben bu makinenin seri numarasını bayiden almaya calışıyorum ancak ip adresini nasıl bulurum bilmiyorum bana yardım edecek arkadaşlar varsa sevinirim eski girdiğim sitelerde olabilirmi mesela bu site gibi bana yardım icin bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler

468 Mesaj
8 Ağustos 2009; 17:14:41 

dostum gerçekten çok üzüldüm. Dediğin takip olayı üzerinde 3g kartı takılı olan xpslerde oluyo. Normal cep telefonu yer tespiti ile aynı mantık. Muhakkak hemen dell servisini ara. İp konusuna gelince bu forumun yöneticileri ile irtibata geç. bu foruma 41 mesajatmışsın benimlede yazışmıştın galiba büyük ihtimal ipler tutuluyodur. yanlız şuda var takip edilen ip internet bağlantısının ipside olabilir en sağlamı mac adresini tespit etmek çünkü o sabit tabi çalan adamın kafa çalışıyosa ve mac adresini değiştimediyse. Bu bilgisayarın parçlarını dağıtıp satmaya kalkacağını sanmıyorum. Polisi aramışsındır muhakkak onları sıkıştır baya sürekli tepelerinde ol istediklerinde ve uğraştıklarında bulamayacakları birşey yok.
Ve çok çok önemli bir nokta service tag numarası. Servis tag numarasını dell interen üzerinden okuyabiliyor ve sabit numara kesinlikle değişmez. Eğer dell ile irtibata geçer isen bu bilgisayarı internette dellin sitesini kullanmaya çalıştığında özelliklede (driver indirirken ) direk görürler hengi ipden bağlanıldığıunı tespit ederler geriyede yer tespidi kalır. Parça satmaya kalakarsa satabileceği türkiye adresleri belli onlardada mesela gittgigidiyor gibi zaten xps parça satışı yok biliyorsun yine bi zorlama yapılabilir zira bütün parçaların koduda dell in sisteminde sizin service tag numarnız üzerinde kayıtlı zira dellin sitesine girer servis tag numaranız ile giriş yapıp bilgisayarımın donanaım listesine bakarsanız bütün parçların borkod nolarına kadar hepsinin yazdığını görürsünüz hatta ve hatta değiştirilen parçalar için bile liste yenileniyor. Benim çekran çıtası iki kere değişti ikisindede baktım değişimden 4 5 gün sonra listedeki kodda değişti.

Keşke bilgisayarını kaskolatsaydın bildiğiniz üzere ted in böyle bir hizmeti var. İşallah bulunur bilgisayarın dostum çok üzüldüm inan berbat bir olay bende elimden gelen araştırmayı yapıcam bu konuda ve burada paylaşıcam. Ama sende lütfen bu bahsettiğim irtibatları hemen gerçekleştir. Önce delli ara şu 0800 lü numara onlar durumu anlat ce service tag numaranı ver. numaram nerde diyorsan bilgisar kutusunun üzerindeki etikette var mutlaka bul kutunu umarım atmamışsındır burdan diğer arkadaşalrada öğüt olsun arkadaşımızın başına gelenlerden der çıkartarak muhakkak en azından servis tag nonuzu ezberleyin benim ezberimde mesala (tabi servisi zırt fırt aradığımdan dolayı) bir sorunda hiç çekinmeden muhakka servisi arayın zaman geçitrmeden gerçekten çok ilgileniyyorlar. Bilgisyarı yeni alıyorsanız aldığıız yere garantiletme anlaşmalarının olup olmadığını sorun mesala gold teknosa vatancomputer gibi yerlerin bu tür anlaşmaları var 50 tl ye çalınma düşme kırılma su dökülmesi vs gibi durumlara göre bilgisayarınızı kaskoluyolar 50 tl 2.5 3 milyarın yanında hiç birşey lütfen kaskolatın bilgisarlarınızı.

Kaoska hocam dell ile irtibata geçtikten sonra bu konuda neler yapabildiklerini öğren ve bolis ile sıkı diyalağa gir bak senin evindeki modem ipsi ile daha önce hangi sitelere girdiğinin dökümüne ve senin mac adresine intenet sağlayıcından ulaşabilirler muhakkak var bunun listesi ttnet veya smile falan geç onlarla irtibata durummu anlat ve alabileceğin bütün yardımı al. Onlarda diğer servis sağlayıcılardan bilgisayarın ip sini ve mac adresini takip edeceklerdi ben şimdilik bunları yazabiliyorum konu hakkında neler bulabilirim şimdi ona bakıcam ve dönücem yine

M1530 Q3

468 Mesaj
9 Ağustos 2009; 1:35:03 

arkadaslar su konuya bi göz atmanızı istiycem sizce bu yapılan şey ekran kartımızın yanmasına sebep olabilirmi

http://forum.donanimhab...ge_1/key_firegl//tm.htm

M1530 Q3

468 Mesaj
9 Ağustos 2009; 4:04:22 

arkadaşlar denedim hiç bir nane olmadı sadece ekran kartının adı değişti öyle söyledikleri gibi ısı artısı falanda olmadı ama gpu z de adı quadro olarak gördü. Bide solidworkste realisticview etkin hale geliyor dediler ki mantiken harbiden gelmasi lazım ama bende oda olmadı bakıcam bakalım biraz daha deneme yapacağım bu aarda buyrun ekran kartımzın bilgileri ve test sonuçları http://www.notebookchec...e-8600M-GT.10189.0.html burda var bide Quadro 570M halindeki bilgisayarımdan resim

0

Ekteki dosya (1)

M1530 Q3

640 Mesaj
12 Ağustos 2009; 1:32:14 

quote:

Orijinalden alıntı: buraky88

bide hazır elim deymişken thelegent1907 arkadasın sorunun yaşmamamk için indirdiğiniz driverlerın M olup olmadığına dikkat edin 8600 değil 8600M indirceksinzi. Ayrıca driver indidirkende ordan burdan indirmeyin direk nvidiadan indirin. Google da nvidia yazınca ilk sırada ayrınıtılı çıkıyo nvidia ordan download driver diyince gelen sayfada seçeceğiniz liste sıralaması :

-Gforce
-8M serisi(notebook)
-işletim sistemi

dostum cok saol hallettim :) M yerinde diğerini denemişim ben

M1530 Q03

207 1.4 HDI Dynamic siyah

45 Mesaj
15 Ağustos 2009; 14:21:10 

ARKADAŞLAR TEŞEKKÜR EDERİM YARDIMLARINIZ İÇİN BURAKY 88 HOCAM COK SAOL DAHA ÖNCEDE BANA COK YARDIM ETTİN SAOL ancak oolanı bir okuyun vatan taşlar evden laptopu calıyo çantasıyla beraber bütün numaralarda cantataydı ancak o cantayı o gün cocuklar cıkarmışlar vitrinden normalde leptopa hic yanyana gelmez hırsızların şansı ikisini ve bir takım parea edecek eşyayı almışlar bende hemen gold bilgiayarı aradım hani garantisi bile devam ediyo faturası bende garanti kağıdı bende 14 ay oldu alalı dedim sizden aldığım faturaya bakrsanız siri numarasını veya mac numarasını bulabilirsiniz dedim bizde olmaz dediler metro elektronik denen bi yere bağladılar orası ilgilenecek dediler oradada BÜŞRA HANIM DENEN bir hanımefendi( ) başından resmen savdı yani calınmasaydı der gibi yani gold dan bilgilerime ulaşamadım ancak diğer firmalardan alan arkadaşklar 3 sene sonra bile gitsek serisini mac ını nesi varsa faturan elindeyse herşeyini veriyolarmış ama ne şanstırki ben gold dan aldım ve oda reesmen kibarca başından atıyo genel merkezi aradım fatura tarihi belli garanti kağıdı ben de faturası bende hatta ana merkezden sipariş tarihi bile belli dedim tek olarak 21 02 2008 tarihinde sizden gargo yabılmış bayinize gelmiş bende 22 02 2008 tarihinde aldım fatura elimde dedim ama yinede nafile yani arkadaşlar malınızı alırken hele değerli bi,şeyse nereden aldığınıza dikkat edin yani şu anda polisten başka umudum kalmadı yani hebinize teşekkürler

Lütfen küfür içerikli sözcükler kullanmayalım.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

347 Mesaj
15 Ağustos 2009; 14:36:04 

merhaba xps ci arkadaşlar..almayı kafaya koydum bu kral seriyi m1330 u..bir sorum olacak,bu özel seri nerde üretiliyor?made in china mı acaba?

468 Mesaj
15 Ağustos 2009; 17:10:46 

@mygee hocam irlanda polanya üretimi var benim bilğimi ve herkes polonyalıların sorunlu olduğunu söylüyor. Ben G*o*l*d bilgisayara özellikle made in ireland aldım tavsiyem irlanda alman.

@koaska hocam ya sen şu fatura bilgilerini bana özelden atsana bide mümkünse eğer bilgisayarın kutusu üzerindeki service tag numarasını ver. Bide ben şansımı deniyeyim. Tekirdağ G*o*l*d bayi sahibi babamın arkadaşı gider konuşur rica ederim. Neler öğrenebilceğime bir bakayım olurmu elinde nekadar bilgi varsa var.Umarım bir faydam dokunur bakalım. Sen polisleri sıkıştırmaya devam et. hiçmi emniyette tanıdığın yok işi hızlandırcak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraky88 -- 15 Ağustos 2009; 17:11:54 >

M1530 Q3

45 Mesaj
15 Ağustos 2009; 18:07:03 

çok teşekkür ederim saolasın buraky hocam ben durumumu sana acıklayayım da sen de durumu anla ben sana bilgileri istersen hemende veririm şu an arkadaşın yanında yım evde makinem yok artık neyse ben istanbulda oturuyorum ancak laptop u zonguldak şubesinden almıştım o aralar oradaydım . kendisinde yoktu bende sibariş verdim 20 02 2008 tarihinde sipariş verdim 22 02 2008 tarihinde aldım . ancak o bayi kapanmış ve bana vermiş olduğu faturada ve karanti belgesinde makineya ait seri ve mac numaraları yok . bende gold u aradım durumu anlattım makineyi sonucta sizden aldım bana sadece 20 02 2008 de veya 21 08 2008 tarihlerinde zonguldağa fatura edilmiş makinenin bilgileri illaki sizde vardır faturada çünkü bu adamlara ne gönderdiğinizi bilirsiniz dedim .gold da bana biz göndermiyoruz metro elektronic gönderiyo faturayıda onlar kesiyo dedi zonguldağada onlar gönderdiler metroyu arayın dediler aradım onlarda bana bizde o bilgiler olmaz biz sadece faturayı kestik o kadar diyollar üzerine makineye ait hiç birşey yazmadık diyolar . gelde delirme faturasını kestiğin malın faturada nasıl bilgileri olmaz anlamadım. bana kesilen faturada yok tamam ama senin zonguldak bayine kesmiş olduğun bayide illaki olması lazım diyorum ama nafile yani durum kusura bakmada berbat . polisler sağolsun tanıdık uğraşıyolar ama parmak izi bile bulamadılar . hırsızlar acemide barmak izi bulaşacak biyere bek dokunmamışlar . yani uğraşıyorum debeleni yorum adamları bulsam canlı canlı dişlerimle etlerini koparırım ama ne yapacaksın caresizim . bende ki faturada sadece dell xps 1530 yazıyo başka bilgi yok bana lazım olan sadece gold un 21 02 2008 tarihinde zonguldak bayisine göndermiş olduğu del laptop un bilgileri onlardaki faturada illaki vardır sadece o tarihli faturaya bakacaklar yardım edersen cok sağol teşekkürler.

38 Mesaj
15 Ağustos 2009; 20:30:33 

slmlar herkese.laptop ta kayıtlı olan filmleri media direct le nasıl izleyebilirim.çünkü dvd rom da film yok diyor.bu konuda bilgisi olan varmı arkadaslar..

468 Mesaj
15 Ağustos 2009; 22:57:42 

diesel hocam windows media center ile aynı mantıkta filmlerin olduğu klasöre gideceksin. Ama şöyle bir durum var codec kurmadıysan bir çok formatı oynatamassın malesef media directe codeck kurma ile ilgili bilgi forumde var media direckt codec diye arat bulursun.

koasko hocam ben yarın işin prasedürünü bir araştırayım metro electronic aracılığı ile geldiğini biliyorum onlarda koyuncu aracılığı ile alıyorlar. Keşke şu bilgisayarın kutusunu bulabilseydin ama bide koyuncu bilgisayar ile irtibata geçmeni tavsiye ederim biz üç arkadaş aldık bilgisayarı üçümüzde farklı tarihlerde aldıkaramızda 1 er ay var nerdeyse birbirimizden görerek aldık üçümüzde üçümüzün kutusundada ship to kısmında Meltem Şengezer yazıyor ben daha önce bu kadını arayıp konuşmuştumda bi konu ile ilgili bu kadınla garanti ile ilgiliydi benim garanti sürem euro dell sitesinde 1 ay önceden başlamış olarak görünüyor normal süresinden önce hizmet kesilirmi diyemi ne sormuştum galiba neyse koyuncuyla bir irtibata geç ellerine gelen bilgisayarların listesi vardır muhakkak satılan bilgisayarların bir dökümünü alıp seninkine yakın tarihli olanların incelemesini yapsınlar.

Daha öncede söyledim şimdide söylüyorum bilgisayarını yeni alan arkadaşlar veya daha önce alıpda kutusunu atmayanlar kutuyu atmayın yaw atıcaksanızda aşağıda resimde bulunan kesmi kesip alın saklayın. Şimdi bakın burada ana etiketin üzerine iki tane daha etiket yapıştırılmış dikkat ederseniz Meltem şengezer kısmının üstü biraz prüzlü çünkü oraya 0800lü numarayı yapıştırmışlar o kısmı yırtmadan kaldırıp yanına yapıştırın bu tür durumlarda işinize yarar. Peki nasıl yırtmadan çıkarıcaksınız. KURUTMA MAKİNASI ile evet kurutma makşnasını yapışkanın üzerine tutunca yapışkan eriyo ve etiket daha kolay bir şekilde ayrılıyo. Ben bu yöntemi masaüstü bilgisayarımının garanti etiketini söküp kasayı açmakta kullanıyordum böylelikle garanti etiketi yırtılmıyor ve bilgisayarda garanti dışına çıkmıyordu

0

0

Ekteki dosya (2)

M1530 Q3

347 Mesaj
16 Ağustos 2009; 2:34:05 

teşekkürler arkadaşım,ama gold da 1200 liraya olan m1330 modeli kalmamış sanırsam,stok sordum bakalım hele..Senin bu tavsiyenden sonra başka yerden de alamam,Gold a bağlandık artık:)olmazsa başka modellere yönelecez..

468 Mesaj
16 Ağustos 2009; 12:59:22 

ya zaten teknosa herangi bir firma aracılığı ile iş yapmıyo yani kendi internet sitelerinde olmayan bişeyi sipariş edemiyosun. Gold da böyle bir güzellik var sadece şunu istiyorum de bulup getiriyolar ama işte goldda biraz pahalı çünkü bayi işi yapıyolar sen bayi ile ne kadar pazarlık yaparsan o kadar kardasın tabi işe tanıdık durumu girdi benim benden çok kazanmadılar zamanı için iyi miktara aldım ben am işte golddada koaska arkadasın yaşadığı sıkıntı çıkıyor ortaya yani garanti durumu firma ile senin aranda araya girmiyolar anlıycağın teknosa gibi ama işte teknosada iyce orta sınıf teknoloji pazarı oldu. Bizim elimizdeki bilgisayarlar üst makinalar bu tarz ürünleri satmıyo teknosa çünkü müşteri profili uygun değil herkez gidip bir bilgisayara 3 milyar vermiyo işte onlarda elimde kalır ayağına satmıyolar. Valla şimdiden hayırlı olsun dostum. Çok zarif hoş bir makina. Servis desen çok iyi sıkıntı yaşıyacağını sanmıyorum hiç bir konuda bide forum olayıda çok güzel oturdu bizde çünkü bu bilgisayarı alanlar genelde işten anlayan zaten bilgisayara hakim kişiler iyi işler çıkardık diye düşünüyorum şu ana kadar. Bir çok olayı çözdük bilgisayar ile ilgili. Alınca ya böyle bi sorun çıktı bende ne yapıcam şimdi bunun çözümü yokmu diye birşey yaşayacağını sanmıyorum. Çünkü bilgisayarı fazlasıyla tecrübe ettik biz ve çıkardığı sorunlarıda çözümlerinide biliyoruz. işte bir kaç soru işareti kaldı oda bir çok kişi için tırıfırı iş bizim gibi hastalar uğraşıyo onlarla. Mesela şu Mac Os için Wifi Driver olayı allahın cezası driveri bi kere kaza ile tanıtıtm ulan şimdi yine yapamıyorum Bide şu xp vista dual boot olayı. Kafayı sıyırıcam denemediğim yol kalmadı arıyorum nettede böyle bişi yapan yok. Abi Media direct tusu ile xp vista dual boot olayını başaramadım gitti. Başta Xpye sıcak bakmıyodum aslına bakarsan hala sıcak baktığım yok xp artık tırıfırı bi işletim sistemi ama Lazım bana şimdi abi yapcak bişi yok Solid de Catiada xpde çalışıyo. Bende şuan malesef klasik vista xp dual boot hikayesi ile idare ediyorum. Powera basınca boot menü geliyo. Harici harddiskim olsaydı harrdisktekileri atıcaktım media direct ile full format atıp sistemi kurduktan sonra media directi devre dışı bırakıp Media directin yüklediği xp üzerinde oynamalar yapmaya çalışacaktım. Belki bunu başarabiliriz. Media direct windowsunu incelim arkadışın makinada system32 içeriğinde değişiklikler var. başka bootloder olduğu kesin ama benim xp içine aktarmayı başaramdım ilişkilenmiyo kopyalayınca çöküyo XP. Yokmu abi bir bilgisayar mühendisi arkadaş şu makinayı kullananan bize hex edit ile bişiler yapsın

M1530 Q3

468 Mesaj
16 Ağustos 2009; 17:02:33 

Bu arada dostum dell in sitesindeki açıklama aşağıdaki tarihler arasında alırsan bilgisayarını windows7 nin DVD sini beleşe yollıycakmışlar XPS ler arasında birtek 1330 ve 1530 lara bu bedava yükseltme dvd si yollancakmış bilgilerinize

26 Haziran 2009 ve 31.12.09 tarihleri arasında uygun bir Dell™ sistemi satın alarak, sisteminizi kaydetmek ve hesabınızı oluşturmak için http://www.dell.com/windows7upgrade adresindeki Dell™ Windows® 7 Upgrade Option programı web sitesini ziyaret edin. Son kayıt tarihi 31.12.09'dur. Kayıt olan müşterilere yükseltme hazır olduğunda bunu bildiren bir e-posta gönderilecektir. O anda müşterilerin vergi, gönderi ve taşıma masrafları için kredi kartı bilgilerini girmeleri gerekecektir. Yükseltme kiti ödeme alındıktan sonra gönderilecektir (gönderi süreleri sipariş anında bildirilecektir).

M1530 Q3

45 Mesaj
16 Ağustos 2009; 18:39:03 

buraky hocam koyuncuyuda aradım oda bizde bulamassınız metroyu arayın diyo yani anlıycağınız bizden malı aldınız bizimle işimiz bitti bak başının caresine muabeti yabıyolar kimnse kıcını kaldırıpta 21 02 2008 tarihinde zonguldağa giden makinenin faturasına bakmıyo veya uğraşmak istemiyolar . e tamamda bunu gold nasıl yapar anlamıyom vatan veya başka satıcılar 3 sene önceki malın bilgilerini veriyo benim iyi ve dediğim goldun şeyinde bile değil . yani anladığım eski ve büyük firmalardan mal almayacaksdın cünkü yeterince doymuş calışanlarda lakayit biz yeterince tanındık güvende verdik aman 50 müşterinin 2 sindede sorun cıkarsa salla gitsin muabbeti var 48 i yeter diyoar herhalde . tabi benim gibilerde şey gibi kalıyolar ordada eeee buna ne denir benim aklıma bir iki söz geliyo sizde eklerseniz alınmam .CALINAN LAPTOP UM İCİN . GÖT KISMETTEN CIKARSA TALİPLİSİ BAĞDATTAN GELİRMİŞ ............................. BENİM İÇİNSE .......BAHTSIZ BEDEVİYİ ÇÖLDE KUTUP AYISI ÇÜKERMİŞ ...... ne yabalım arkadaşlar uğraşıyorum bişeyler yapmaya calışıyorum ama nafile ilgilenen yok . yok o değilde ya arkadaşlar tekrar leptop almak çok koyacak bide alabilecekmiyim oda meçhul rusyadan geldim 10 ay oldu iş bulamadim kriz den dolayı hanımın altınlarına kadar sattım leptopuma kıyamadık en son n 95 8 gp telefonumu sattım lap topa yine ellemedik . ama hırsızdan kurtaramadık . gel gör ki aldığım firmada en ilgisiz firma cıktı . bu ata sözleri benim için söylenmiş .benim haberim olmadanda söylenen sözler varsa yazın alınmam . ARKADAŞLAR EVLERİNİZE DİKKAT EDİN HIRSIZ İÇİN BÜTÜN ÖNLEMLERİNİZİ ALIN .HATTA YAKALARSANIZ POLİSTEN ÖNCE BENİ ARAYIN GELEİP HIRSIZLA Bİ ÖN SEVİŞME YABAYIM NE OLUR TEŞEKKÜRLER

468 Mesaj
16 Ağustos 2009; 23:17:59 

ah hocam valla bendekilerden bişi çıkmadı onlarda aynı şeyi söylüyor. Şu service tagı bulsaydın onunla herşeyi bulurlardıda..

Bide arkadaşlar benimde şu wi-fi catcer ile problemim var bilgisayar kapalıyken bastığımda hep turuncu yanmaya başladı. Turuncu wifi noktası yok anlamına gelmiyomu e açıyorum bilgisyarı birdürü var. Gerçi bunların hepsi şifreli bu wifi catceh bize sadece şifresiz ağlar varkenmi mavi yanıyodu yaw ben hatırlıyorum basıyodum mavi yanıyodu açıyadum bi bakıyodum hoop şifreli şimdi hep turuncu yanıyo açıyorum bakıyorum hoop var. Hatta geçenlerde basıyorummavi yanıyo açıyorum bakıyorum bi nane yok ulan uyrılar tersemi döndü benim bilgisyarda nedir bios ayarlarınıda sıfırladım ama nafile

M1530 Q3

468 Mesaj
17 Ağustos 2009; 0:07:26 

Evet aradığım cevabı dell xps m1530 owner's manual içerisnde buldum. sayfa 34

The Wi-Fi Catcher Network Locator has an LED that operates as follows.
1-Flashing Blue (yanıp sönen mavi) : Searching for networks (Bağlantı noktası arıyor)
2-Solid orange (sabit turuncu) : Weak Network Found (zayıf sinyalli bağlantı noktası bulundu )
3-Solid Blue (Sabit mavi):Güçlü bağlantı noktası bulundu ( strong network found)
4-Off: Bağlantı yok

bende bu güne kadar daha hiç solid blue yanmadığı için tabi ben ne bileyim turuncu yok mavi var sanıyodum yanıp söndükten sonra turuncu yanarsa ha yok ağ falan diyodum hiç turuncu çıkmassada aha mavi oldu var diyodum işin ilginci açıp bakıyodum oluyoduda bir tane zayıf mayıf olsada neyse..

M1530 Q3

468 Mesaj
17 Ağustos 2009; 18:59:08 

we millet bir şey daha çıktı karşıma. Bu wifi catcher tususna bilgisayarf kapalıyken durmadan 5-6 kere ard arda bastınızmı (aralıksız basıcaksınız bilgisayar açılıyo ve resimdeki gibi bir uyarı veriyo çok ilginç birşey resmi birazdan koyarım net çok yavaş şuanda

M1530 Q3

468 Mesaj
17 Ağustos 2009; 19:55:20 

Ahada resim böyle birşey diye tabi ben xpsin ilk geldiği günkü bir kuruluma sahip olmadığımdan büyük ihtimal ne arıyosa bulamıyo. Bende direk üç partition var birinde vista ikinci data üçüncü xp

0

Ekteki dosya (1)

M1530 Q3

1 Mesaj
20 Ağustos 2009; 15:19:33 

merhaba sevgili dell kullanıcıları sizden bişey isticem eğer mümkünse bana dell xps m1530 modelinin parmak izi okuyucu için gerekli olan yazılımı verebilirmisiniz çok ihtiyacım var bu cd ye kendiminkini kaybettim siteden de bulamadım yarımlarınız için şimdiden teşekkür ederim askin.engin@hotmail.com yazılımı verirseniz çok minnetar olurum.

aşkın engin

468 Mesaj
21 Ağustos 2009; 0:03:08 

hocam buyur bu linkte cd içerisindeki bütün driverlar en güncel sürümleri ile mevcut (ekran kartı haariç onu nvidia sitesinden indir yukarda vermiştim o linkide) hadi kolay gele

http://support.euro.del...LH&osl=tr&catid=&impid=

M1530 Q3

468 Mesaj
26 Ağustos 2009; 1:06:57 

hayırdır baya kimse uğramıyor

M1530 Q3

1123 Mesaj
26 Ağustos 2009; 1:54:50 

quote:

hayırdır baya kimse uğramıyor

|| M1530 Q03 | ||
Nikon D80 - Nikon AF-S DX 18-135mm f/3.5-5.6G ED - Nikon AF-S 70-200mm f/2.8G ED VR II - Nikon AF-S 50mm f/1.4G -
Nikon AF-S TC-20E II 2x TC - Nikon SB-900 AF Speedlight - Nikon MB-D80 Multi-Power Grip - Phottix Wireless Remote
[/center]

47 Mesaj
28 Ağustos 2009; 16:12:19 

herkese selamlar işler yüzünden bayadır uğrayamıyorum ve malesef xps1330 umuda bayadır kullanamıyorum.
sebebine gelince; nedendir bilmem ama kendi erkanı hep kapkara.başka monitörde çalışıyor ama
ara sıra açılıyor ama 20 denemede 1 defa,samsung ekrana bağlayıp format veya recovery atıyorum bir iki düzeliyor ondan sonra yine aynı.
driver lara bakıyorum hepsi güncel ama her zaman aynı problem.öyle kaldı bir kenarda güzelim cihaz.bi yorum bi yardım bekliyorum lütfen...

Yaka Bilişim

1 Mesaj
29 Ağustos 2009; 3:23:47 

Arkadaşlar formu uzun uzun okudum ama benim istediğim bir cevaba rastlamadım şimdi ben dell xps m1530 serisini kullanmaktayım genelde tasarım için kullanıyorum ama ekranım 1280 x 800 den yukarı çıkamıyor...

Ben ekranımı 1440 x 900 veya daha yüksek bir çözünürlükte kullanmak istiorum. Bunun için benim neyapmam lazım bana bir yardım edermisiniz şimdiden çok teşekkürler herkeze..

468 Mesaj
31 Ağustos 2009; 5:01:13 

Satusta hocam ara hemen servisi eğer gerekiyorsa değiştirsinler bordu.

CTe1 hocam ekran çözünürlüğü 1440x900 desteklemediği için o seviyeye çıkmıyor. Ya ekranı değiştiricen yada aza kanaat edicen malesef Bizde çok deştik bu mevzuyu bendeki ekran 1440x900 bende 1680x1050 takktırmak istedim ama servis kabul etmiyo farklı ekran takmayı. Ancak ebaydan getirip kendin takıcan. Garntiye ne olur diye sorarasan hiç bir halt olmaz diye düşünüyorum ben çünki adamlar bilgisayarı gelip evde tamir ediyolar gelende koç sistemden bir görevli oluyo. Adamlar ne parça gönderdiyse gelip takıp gidiyo. Dolasıyla sana vay efendim sen şu parçayı değiştirmişsin senin bilgisayar servis dışı kaldı ben senin parçanı değiştirmem arkadaş demez . Tabi sende gidip delli aramasıın heehhe ben ekranı değiştirdim naber diye yani haberleri olmasın yeter Şöyle 6 7 sayfa geriye dön biraz daha uzun oku forumu dostum Ama okumassan daha iyi olur sor ceaplayalımki foruma biraz can kan gelsin yaw bir aydır 3 mesaj geldi nedir bu yaw

M1530 Q3

2 Mesaj
2 Eylül 2009; 17:17:46 

DELL XPS M1530-Q01 modelini almayı düşünüyorum..
Modelin ekran kartı NVIDIA GeForce 8600M GT 256 MB.. Neredeyse tüm M1530 modellerinde bu ekran kartını kullanmışlar..
Bu ekran kartının ayrıca en yüksek kapasitesi kaç acaba?? 1200mb cıvarına çıkabiliyor mu?? cevaplarsanız sevinirim..
Ayrıca makinayla ilgili görüşleri de merak ediyorum..

http://www.istanbulbili...-DELL-DUNYASI,8493.html

buradan alırım büyük ihtimalle..

262 Mesaj
2 Eylül 2009; 17:40:05 

Herkese merhaba;
Arkadaşlar 2008 Şubat ayında dell XPS 1530 T7500 işlemcili dizüstünden almıştım.Genel olarak memnundum.Tek beğenmediğim tarafı wireless'ı yetersizdi bundan önce kullandığım Monster yan binanın altında bulunan Burger King'ten çatır çatır çekiyordu fakat Dell ile doğru düzgün bağlanmak nasip olmadı.
Esas sorunum bu bilgisayarı yenilemek istiyorum Dell XPS 1640 alasım geldi fakat su an ki fiyatı gerçekten yüksek.O yüzden aklıma takılan 2 model daha var.1-)HP DV6-1242ET CORE2DUO T9600 2.8GHZ-3GB-320GB-1024MB HD4650-15,6''-BT-DVDRW-WVP
2-) Asus N51VF 266DV
Şimdi arkadaşlar siz bana bilgisayarı değiştir mi diyorsunuz yoksa sen çıldırdın mı onları hiç biri dell ile aynı kefeye konmmaz mı diyorsunuz?

Şimdiden teşekkürler.

•ImparatorTerim•

468 Mesaj
3 Eylül 2009; 2:39:00 

A12 bios yüklemesi wireless prolemini ortadan kaldırıyor.

@SKNTR

ramden kullanarak 1535 e kadar çıkıyor. DDR3 bellek kullanan ekran kartı kullanıyo olması extra bir avantaj ayrıca max 8gb ram takabiliyorsun buda ikinci bir artı max 4gb yazdığına bakma t7500 hakkında birşey söyleyemem ama ben t9300 ile fazlası ile memnunum ayrıca servis olayı çok güzel toshiba hp gibi trışka servisi olan firmalarla uğraşıp saç baş yolmaktansa dell gibi köklü bir firmaya sırtını dayamak en iyisi adalar gelip evde tamir ediyo bilgisayarı. Performans ve tasrım çok güzel ayrıca 1000 tlde baya cazipmiş sonra sen ram eklersin (yani ben olsan eklerdim veya alırken direkt dellin sitesine gir ve windows 7 talebnde bulun bu bir iki ay önce başladı bu avantaj bizi vurmadı ama sizi denk geliyor şu anda 1530 veya 1330 alanlar dellin internet sitesinden talap ederseler ücretsiz olarak windows 7 yüklemesi alcaklar. Ve koç sistemden gelen bir arkadaş gelip evinizde kurulumu yapacak. 2 gb ramle kullnamaya devam edeceksen sana yarar çünkü vista zaten baya ram yiyo arkada çalışan programlarla beraber nerdeye 1 gb gözden çıkıyor

forumu okumanı tavsiye ederim 45 sayfa çok bii sayılmaz. zaten son sayfalarda yaşanan bütün problemler ve akıldakı sorular giderildi her türlü sınırsız desteğe açık bir bilgisayar almış olacaksın bir arıza yaşarsan servis ayağına gelecek. Bir probeblme yaşarsan biz burdan elimizdeden geldiğince yardımcı olmay çalışıcaz. Şimdiden hayırlı olsun derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraky88 -- 3 Eylül 2009; 2:42:51 >

M1530 Q3

50 Mesaj
4 Eylül 2009; 21:58:37 

Arkadaşlar merhaba,

forumda cevap bulmaya çalıştım ama kafam karıştı. Konu 3G.

Modemsiz bağlanmak için XPS M1330 için WANN kartı gerektiği söyleniyor. Bu kartı bulan ve deneyen var mı?

Bu seçenek imkansızsa ikinci sorum; turkcell yada vodafone modemleri dışında alabileceğim modem var mı? ( tüm tel hatlarıyla kullanabilmek istiyorum)

Saygılar

3144 Mesaj
5 Eylül 2009; 18:17:34 

T8300 2.4Ghz islemci icin gerekli guncellemeleri nereden bulabilirim?Dell'in sitesindekiler eski.Intel'in sitesi cok karisik.Sadece chipseti yapabildim.

Encinaar

180 Mesaj
7 Eylül 2009; 22:49:44 

Merhabalar.

Geçen gün bir şekilde sistemi çökerttim, recovery diski falan öldü. Şu an sistemi tek partitionlı bir şekilde kurdum, recovery kısmı yok. Koç Sistem'den bir teknisyem abimle konuştum bu recovery kısmını ve Dell'in birçok özelliğini geri getirmek için "image atma" gibi bir işlemden bahsetti. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

Şimdiden teşekkürler.

Düzeltme:

Dell Yerinde Hizmet ağı çerçevesinde laptop'ı tamir etmeye gelen teknisyen abime durumu anlattım. Yarın gelip image işlemini yapacak. Eğer nasıl birşey olduğunu anlarsam buraya da birşeyler karalarım. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaxutuzuN -- 8 Eylül 2009; 20:20:42 >

Uzaklaştırılmış
18 gün cezanın,
6 gün 16 sa. 13 dk. kadarı kaldı.
8 Eylül 2009; 2:30:07 

Arkadaşlar bir sürü parça değişimi ve servis maceralarından sonra şimdi sorunsuzca kullanıyorum.
Bir ara çok sinirlenip satmaya karar verdim ancak bu saçmasapan arızalar ve servisten dolayı cihazın
değeri inanılmaz düşüyor ve parça değişiminden dolayı da kimse pek almaya yanaşmıyor , ya da düşük
komik rakamlar veriyorlar , bir de onlarla tartışmamak için cihazı satmaktan vazgeçtim , bu yönden de bir
darbe yemiş olduk fakat dediğim gibi satmayacağım , hurda olana kadar kullanacağım inadına !

Şu an Windows 7 kullanıyorum , yaklaşık 3 ay oldu ve hiçbir problem yaşamadım yazılımsal olarak
çok memnunum , Windows 7 - 7100 RC sürümünü kullanıyorum , mutlaka tavsiye ediyorum.
Sanırım Marta kadar kullanabileceğiz.

Tek şikayetim fan sürekli çalışıyor ve gürültülü çalışmaya başladı , ebay.com'dan bir tane Fan aldım
geldi fakat malesef yanlışlıkla farklı bir fan almışım resmine dikkat etmeden , fan tamamen uyumlu ancak
3 adet soğutma bölümü olması gerekirken ekran kartı soğutma bölümü yok !! Ve taktıktan sonra
aşırı ısındı , ekran kartının yanmasından korktum , biraz garip şekiller filan çıktı , cihaz yavaşladı !!

Eski fanı tekrar taktım sorun düzeldi ve şükür ekran kartını yakmadık !! Yeni bir Fan siparişi verdim
üzerindekinin aynısı yani 3 aşamalı soğutma bölümü var , ekran kartı da dahil , ekran kartını da örtüyor.
ebay.com'dan yüzlerce parça var alıp kendiniz rahatlıkla değişebilirsiniz !! Hatta ebay.com'da 3G Modülleri de
satılıyor bazen , ancak sanırım Türkiye'de kayıt ettirmek gerekiyor , bu konuda bilgim yok malesef araştırmak
lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BAĞATUR -- 8 Eylül 2009; 2:37:41 >

180 Mesaj
8 Eylül 2009; 10:06:53 

Önceki sayfaları okudum. Bazı arkadaşlar Dell Destek'ten çok yakınmışlar. Oyaladıklarını, pek ilgilenmediklerini, ürün değişimine gitmediklerini vs. belirtmişler... Ben 3 sefer Dell Destek'i aradım...

1. Klasik m1330 ekran kartı sorunu. 2 gün içerisinde gelip anakartı değiştirdiler.
2. Donanımsal küçük bir sorun. Açma kapama düğmesinin anakart girişinde bir sorun vardı. 1 gün sonra geldiler hallettiler.
3. Arkadaşım şarj cihazının kablosunu sandalye ayağı ile ezdi. Servis sorgusuz sualsiz ürün değişimini kabul etti ancak şarj cihazı Türkiye'deki stoklarda bulunmadığı için geri dönüş 2 hafta sonra oldu. Bunu da zaten konuşma anında belirtiyorlar.

Şu ana kadar bir sorun yaşamadım. Dell Destek'in Türkiye'deki en iyi servis olduğunu iddaa ederim.

--------------------

Microsoftta çalışan bir arkadaşım Sp'lerin Vista'da %30'lara varan performans artışı sağladığını söyledi. Denemek için Sp1 ve sp2'yi kurdum. Söylediği gibi sistem biraz hızlandı. Laptopın açılma ve kapanma süresi yarı yarıya indi...

Yukarıda bahsettiğim Image atma olayından sonra driver güncellemelerini de yapacağım. O zaman sorunsuz bir Dell Xps M1330 kullanacağımı düşünüyorum.

-----------------

Bu arada Dell Xps M1430 çıkacakmış. M1330 ile aynı segmentte, 4 gb Ddr3 ram, daha iyi ekran kartı vs.. Bomba bir cihaz bizleri bekliyor. Şu m1330'ları bozup onlardan bir tane edinmek lazım.

Uzaklaştırılmış
18 gün cezanın,
8 Eylül 2009; 23:54:54 

@ MaxutuzuN bey söylediklerinizin çoğuna katılıyorum ancak sanırım sizlerin işi biraz daha kolaylaşmış , yaşananlardan sonra.

Geçen sene benim yaşadığım sıkıntıları anlatamam , çok uğraştırdılar ve cihazı parçalayıp kurtulmayı bile düşündüm.
Adamlara cihazın sorunlu olduğunu anlatana ve inandırana kadar dilimde tüy bitti !
Haftalarca telefonla cihaza test yaptırdılar eleman göndermeye yanaşmadılar ve bu süre içerisinde cihazı hiç kullanamadım.
Bir sürü format ve ayarlarla boğuştum...Mide bulandırıcı bir durumdu bu emin olun.

Belki de bu sene sizlerin şansından biraz işler daha çabuk yürüyor ! O kadar şikayetten sonra.

Ayrıca benim tüm parçalar değiştikten sonra , Vista kurduğumda güncelleme yaptıktan sonra cihaz sürekli
reset atıp , takılıyor ve öylece kalıyor , servis buna kesin çözüm bulamadı , Microsoftla DELL suçu birbirlerinin üzerine
attı diyebilirim...

Mecburen şimdi Windows 7 kullanıyorum...

Onun haricinde sorun yok şimdilik , kullanıyorum , satamadık ve elimizde de kaldı cihaz üstelik.
Yine buna da şükür.....!!

Ya servis olmasa veya servis görevini adam gibi yapmasa ne olurdu halimiz düşündünüz mü hiç ??
Binlerce kullanıcı...Bunu yapmak zorundalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BAĞATUR -- 9 Eylül 2009; 0:03:03 >

468 Mesaj
9 Eylül 2009; 15:31:40 

bağatur hocam şuan dell xps1530 ve 1330 alanlara lisanslı windows 7 yükseltmesi hediye ediyor. Ara ve durumu anlatıp sende talep et derim

M1530 Q3

17 Mesaj
9 Eylül 2009; 17:07:28 

Maxutuzun senin bu anlattıkların yerinde destek hizmeti olanlar için. Ben 2007 nin 10. ayında aldım ve bu destek yok. 28 Ağustostan beri cihaz serviste. Hala da sorun çözümlenemedi. Arıza klasik ekran kartı problemi. Ana kart değişecek. Cihaz kont bilgisayar güvencesinde. Allahtan garantinin dolmasına 2 ay kala arızalandı. Adamların söylediklerine göre yurt dışından yedek parçaların gelmesi bekleniyormuş. Aradığımda da 1-2 hafta sonra arayın diyorlar. Çok rahatlar.

Bilginiz varsa bir sorum olacak.

Anakart değişince bu malum klasik problem yeni anakartta da var mı yoksa sorun çözümlenmiş mi olacak. Eğer yeni anakartta da bu arıza potansiyeli varsa yerinde destek hizmeti almayı düşünüyorum. Koçsistem bu hizmeti yıllık 90 2 yıllık 150 dolara satıyor. Ne dersiniz alayım mı?

Bilgisayarım T7300 XPS 1330m

450 Mesaj
10 Eylül 2009; 0:07:38 

arkadaslar hıc M1530 unun tuslarını soken oldumu
kola damlattıgım ıcın tuslarım yapıs yapıs oldu tusları sokup temızlemek ıstıyorum ama kırmaktan korkuyorum daha once sony marka lebtopun kırlmıstı

..... göreceli olmayan tek kavram göreceliliktirrrr....

180 Mesaj
10 Eylül 2009; 1:02:30 

@bernec ; cihazı neden Kont elektroniğe verdin? Yerinde destek hizmetinden yararlanabilirdin. Koç Sistem bu işte gerçekten başarılı.

Yeni takılan anakartta bir sorun yok. Benim yaklaşık 10 ay oldu, tıkır tıkır çalışıyor.

------------

Bugün Koç Sistemden teknisyen abim geldi ve 15 dakka gibi kısa bir sürede Image dosyasını attı. Bilgisayarda yeniden iki disk var, biri klasik c, diğeri de recovery. Kendisine buradan da teşekkürlerimi sunuyorum. Burayı takip eden birisi. :)

Pil konusunda kendisinden bazı tiyolar aldım. Genelde pilin 1 yıl garantili olduğu söyleniyor ancak öyle birşeyin olmadığını, cihazın tüm parçalarının 2 yıl garantili olduğunu belirtti. Destek hattında bazı müşteri temsilcileri kıllık yapıyormuş ancak garanti olayının üzerine biraz gidilince değiştiriyorlarmış. Ben en kısa zamanda servisi arayıp pilin değiştirilmesini talep edeceğim. Geçen aylarda şarj aletim bozulunca başka bir Dell'in şarj aletini kullanmıştım. Onun da verdiği akım değerleri farklı olduğu için pilin içine etmişti. Şu an max 60 dakika kadar gidiyor şarjı. Aslına bakarsanız kullanıcı hatası ama Destek hattını aradığımda hep kafa temsilciler çıkıyor. Bunda da öyle bir tanesine rastlamayı umuyorum.

Uzaklaştırılmış
18 gün cezanın,
10 Eylül 2009; 2:51:45 

quote:

bağatur hocam şuan dell xps1530 ve 1330 alanlara lisanslı windows 7 yükseltmesi hediye ediyor. Ara ve durumu anlatıp sende talep et derim

Sağol Burak kardeş , yarın soracağım teşekkürler

6 Mesaj
10 Eylül 2009; 18:59:53 

nedemek hocam.

468 Mesaj
11 Eylül 2009; 20:14:18 

Yanlız Bağatur hocam " ne demek diye arkadaşın hesaptan yazmışım"

Bu arada grycftc arkadaşımızda Bilgisayar Mühendisi Dell XPS M1530 kullanıcılarından. Büyük ısralarım sonunda birazcık emri vaki yaparaktan aramızda...

M1530 Q3

468 Mesaj
12 Eylül 2009; 21:31:17 

Dostalarım benim pilde dün gece kafayı yedi. Gece yarısı Dell Batry baktığımda Your batery is performing normaly yazıyodu. Bu sabaha doğru bi baktım ünlem işareti var bişler yazıyo. Pil bazen dolmuyor. Şey yazıyo prize boşğılı yüzde 70 dolmuyor. Abi bende pilin değişimini isteyeceğim bu neya böyle bi gecede pil ömrümü tükenir pil bozuldu resmen kendi kendine. Ayrıca serviste kaç gündür resimler elimize ulaşmadı diyo ben ekran çıtası ile dokunmatik paneli değiştircektim kaç gündür bekliyodum şimdi bide bu çıktı umarım değiştirirler. Ben hep iyi bahsediyodum dellin servisinden şimdi biraz gızık olmaya başladım kafamı daha bozarlarsa çok çirkeflecem valla dayak istiyolar bu aralar

Ne diyonuz değiştirilermi benim bilgisayrın pilini daha bilgisayar bir senesini bile doldurmadı?!!!

M1530 Q3

468 Mesaj
12 Eylül 2009; 21:33:49 

Dostalarım benim pilde dün gece kafayı yedi. Gece yarısı Dell Batry baktığımda Your batery is performing normaly yazıyodu. Bu sabaha doğru bi baktım ünlem işareti var bişler yazıyo. Pil bazen dolmuyor. Şey yazıyo prize boşğılı yüzde 70 dolmuyor. Abi bende pilin değişimini isteyeceğim bu neya böyle bi gecede pil ömrümü tükenir pil bozuldu resmen kendi kendine. Ayrıca serviste kaç gündür resimler elimize ulaşmadı diyo ben ekran çıtası ile dokunmatik paneli değiştircektim kaç gündür bekliyodum şimdi bide bu çıktı umarım değiştirirler. Ben hep iyi bahsediyodum dellin servisinden şimdi biraz gızık olmaya başladım kafamı daha bozarlarsa çok çirkeflecem valla dayak istiyolar bu aralar

Ne diyonuz değiştirilermi benim bilgisayrın pilini daha bilgisayar bir senesini bile doldurmadı?!!!

M1530 Q3

468 Mesaj
12 Eylül 2009; 21:36:28 

MaxutuzuN hocam seninle şu pil işini bi konuşalım ya valla sinirim fena bozuldu benimki benim sucum falanda değil birden göçtü pil

M1530 Q3

Uzaklaştırılmış
18 gün cezanın,
12 Eylül 2009; 22:38:07 

quote:

Orijinalden alıntı: grycftc

nedemek hocam.

Uzaklaştırılmış
18 gün cezanın,
13 Eylül 2009; 0:02:04 

Burak benim bataryada da sorun var ya da tam anlayamadım belki de Fan'dan dolayıdır,arıza filan yok ama
prizden çıkarıp şarjıyla kullandığımda çok kısa sürede bitiyor.Sanırım Fan sürekli açık olduğundan !

BIOS sürümünü de değişeceğim , Fan sürekli açık ve malesef cihazı sürekli Prizde kullanıyorum,
prizden çıkarıp batarya ile kullandığım anda yarım saat , en fazla 1 saat gidiyor ne yaparsam yapayım,
fan hiç kapanmıyor çünki , bir de en son olarak Termal macununu da değişeceğim...

Yakında DELL Teknik servis açmayı da düşünüyorum , Anormal uzmanlaştım bu cihaz sayesinde

180 Mesaj
13 Eylül 2009; 2:20:52 

Burak özel mesajına cevap verdim.

Önümüzdeki günlerde Dell'i pil değişimi için arayacağım. Laptopı alalı 1.5 yıl oldu, ama ne yapıp ne edip pili değiştireceğim.

@BAĞATUR ; burada da bahsi geçmiştir illa ki. Fanın sürekli çalışması bios'tan kaynaklanıyormuş. Ama hangi bios'ta normal çalışıyor onu tam hatırlayamıyorum. Laptop'ı aldığımdan beri 6 bios güncellemesi oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaxutuzuN -- 13 Eylül 2009; 2:21:37 >

468 Mesaj
13 Eylül 2009; 3:59:11 

Valla bağatur hocam benim kesinlikle pile bi nane oldu daha dün yüksek performansta 1.5 saat internete giriyodum ve 1.5 saat sonundada %35-30 a falan düşüyodu evet fan biraz fazla yemesine sebep oldu bendede ama şimdiki gibi değil abi 30 40 dakka bile gitmiyo şuan. Hayır o da değil önceden pil simgesini sağ tıklayıp dell battary mettera baktığımda battery healt kısmında yeşil bir tik ve yanındada "Your battry is performing normally" yazıyodu ya daha dün yazıyodu abi zort diye birden bi ünlem işareti çıktı ve pil az gidiyo valla
MaxutuzuN hocam bende değiştircem ne olursa olsun ya olay çıkartırı hiç acıma daha 8 9 aymı ne oldu ben alalı o ne öyle sort diye ölcekse pil 180 190 tl abi. Valla abi ben bu paratesi sabah erkenden arıycam hemen. Abi sende ara pazartesi Bak Ayse diye bi nanım vardı ben ilk onunla değişim yepmıştım ekran çıtasında baya iilgileniyodu ben yine onu arıycağım ayrıca bu sefer kıaç puan veriyosnuz dediklerindede direk basıcam 1 i hiç acımadan 15 gündğr bekliyorum bana dönsünlerde parça onayı verdiklerini söylesinler diye bun ya busefer çok kafam bozuldu problemli dellteam callcentercısına denk geldik valla. MaxutuzuN ve bağatur Hocam bide siz bakarmasınız bakalım dell battery metterda Batry Healt kısmında sizin ne yazıyo. Bende pil normal dolabilir ama pilin ömrünün kısaldığını görebilirsiniz gibisinden bişi yamış bide bi link çıkmış online shopa yönlendircek galiba tıklayınca

M1530 Q3

468 Mesaj
13 Eylül 2009; 4:04:00 

Yuhh 249 dolar diyo bitanesine bi diğerinede 135 dolar diyo ikiside 6 hücreli direk kazık marka değiştirsinler lan piliimiiiiiiiiiiiii

Bağatur hocam GRY= GÜRAY CFT= ÇİFTÇİ dostumun adı. Aadam ballı tabi adamın bilgisayar cillop gibi hiç bi nane olmadı tertemiz kullanıyo Ondada forum takılmıyo vur tahtaya allah nazardan korusun kardeşimin bilgisayarını
Yaw bizimkinide korusun sırf nazardan oluyo haa. Çekemiyoalr bilgisayarımı. Okadar nazar boncuğuda sallandırdıım yanından nafile

M1530 Q3

Uzaklaştırılmış
18 gün cezanın,
13 Eylül 2009; 22:43:19 

Hakikaten mükemmel bir cihazdı ilk aldığımda çok da havalıydı valla Nazara geldik heralde,
şaka bir yana büyük hevesle almıştık ancak tüm yaşananlara rağmen şu an kullanıyoruz sorunsuz,
umarım daha önemli sorunlar çıkarmaz , bir şekilde hallettik hepsini !
Ebay.com'da 9 hücreli bataryalar var isterseniz onlara da bakın , güzel kalite bataryalara benziyor

180 Mesaj
14 Eylül 2009; 11:42:56 

Az önce Dell Destek'i aradım ve pil hakkındaki sorunumu anlattım. Birkaç testten sonra pili değiştireceklerini söylediler. Darısı diğer arkadaşların başına.

468 Mesaj
14 Eylül 2009; 19:40:48