Şimdi Ara

benimde sonunda bilgisayarım oldu!!!HOPARLÖR TAVSİYESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    10 gün önce bilgisayar aldım.daha ilk defa bilgisayarım oldu Allah'a şükür.bilgisayarımın özellikleri
    AMD ATHLON 64X 2 DUAL 4200+
    ASUS ANAKART
    256 MB EKRAN KARTI
    512 MB KİNGSTON RAM
    80 GB SAMSUNG HARDDİSK
    NORMAL BİR ATX KASA
    SAMSUNG 17'' FLAT MONİTÖR
    İNCA KLAVYE MAUSE SET
    AVERMEDİA TV KARTI
    SES KARTI ONBOARD
    BENQ CDRW
    TOPLAM : 585 YTL 12 TAKSİT.
    İNŞAALLAH PAHALI DEMEZSİNİZ.BİR DE SİSTEMİM GÜZEL Mİ SORAYIM.
    SİZDEN İSTEDİĞİM BUNUN İÇİN BİR 5+1 ALACAM 150-200 YTL ARASI
    LOGİTECH X530 X540 BUNLARA BAKTIM FAKAT FİKRİNİZİ ALMAK İSTİYORUM.
    YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.BİRAZ BEKLE PARANI BİRİKTİR DAHA İYİ BİRŞEY AL DERSENİZ ONUDA DÜŞÜNÜRÜM.

• Bilgisayar hayırlı olsun.
    İyi günlerde kullan.
    Bence ilk önce ses kartı almalısın.
    Fiyat/Performans olarak X-Fİ Extreme Gamer yada Sound Blaster Audigy 2 zs iyidir.
    Ses sistemi olarak bence biraz daha ekle z5500 al.
    Selamlar.

Not: X-Fİ Extreme Gamer 130 YTL
    Audigy 2zs 90 YTL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arnold.40 -- 1 Ocak 2008; 12:50:55 >
  • öncelikle hayırlı olsun.bir ses kartı alman şart.bir ses kartı al biraz daha bekleyip arkadaşın dediği gibi iyi bir sistem alırsın.
  • Ses karını boşver önce sistemi al bütçene göre arkadaşın önerdiği ses kartları x-540dan dha pahalıX-540 iyi bir sistemdir standart bir ev kullanıcısını memnun bırakacaktır.Arkadaş direk z5500 almak istediğini söylese tamam haklısınız ses kartını önerim ama alıcağı sistem x-540.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John PHILIPS -- 1 Ocak 2008; 12:47:22 >
  • eğer 200 lirayı gözden çıkardıysan senin bütçene göre x540 ve audigy value en güzel ikili olur bütçeni fazla zorlamana gerek yok
  • para birikticeğim dersen uzun sürer iyi bir set 600 ytl civarı iyi birde ses kartı gerek ona.

bencede x 540 al ve audigy 5.1 sıfırı 40 ytl civarı bu ikiliyi al derim , ilerisi içinde bütçeni artırırsın ve mesala z5500 alırsın

bilgisayarında hayırlı olsun
  • Arkadaşlar hepinizden Allah razı olsun.Yardımlarınız için sağolun.Mesajlarınızı yeni okuyabildim.Konya da muhasebeciyim.İşlerimiz yoğunda ondan dolayı.şimdi bilgisayarı almadan önce arkadaşın biri bana bedavaya bi ikili bilgisayar hop.verdi casperin.şu an için tatmin edici.şimdi kafam bişeye takıldı.leone_510 arkadaşın dediği gibi x540 ve ses kartını mı alayım. yoksa şöyle ramazan bayramına kadar para biriktirip bayrama z5500 le mi girsem.z5500 den pişman olmam değilmi.uzun zaman beni götür mü.inanın yazıların hepsini okudum z 5500 hakkında çok merak ediyorum.Dediklerine göre deli birşeymiş.bir de audigy 5.1 ses kartı z5500 ü desteklermi yoksa başka bir ses kartı mı olması lazım.yazılarım biraz bozuk oldu ama idare edin bunuda zor yazdım.şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: bozkırlı1983

Arkadaşlar hepinizden Allah razı olsun.Yardımlarınız için sağolun.Mesajlarınızı yeni okuyabildim.Konya da muhasebeciyim.İşlerimiz yoğunda ondan dolayı.şimdi bilgisayarı almadan önce arkadaşın biri bana bedavaya bi ikili bilgisayar hop.verdi casperin.şu an için tatmin edici.şimdi kafam bişeye takıldı.leone_510 arkadaşın dediği gibi x540 ve ses kartını mı alayım. yoksa şöyle ramazan bayramına kadar para biriktirip bayrama z5500 le mi girsem.z5500 den pişman olmam değilmi.uzun zaman beni götür mü.inanın yazıların hepsini okudum z 5500 hakkında çok merak ediyorum.Dediklerine göre deli birşeymiş.bir de audigy 5.1 ses kartı z5500 ü desteklermi yoksa başka bir ses kartı mı olması lazım.yazılarım biraz bozuk oldu ama idare edin bunuda zor yazdım.şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim...

Z5500 deli bişey olmasına deli de sen ses sistemine uyma ses sistemini kendine uydur.Z5500 çok güçlü bir sistem ve kısıkta kullandıktan sonra anlamını yitiriyor.Kendini ölç biç sonra ne kadar ses istediğine,ihtiyacın olduğuuna karar ver ona gör eal yoksa sırf kendi cebine fazladan masraf yaparsın.

• quote:

Orjinalden alıntı: John PHILIPS

quote:

Orjinalden alıntı: bozkırlı1983

Arkadaşlar hepinizden Allah razı olsun.Yardımlarınız için sağolun.Mesajlarınızı yeni okuyabildim.Konya da muhasebeciyim.İşlerimiz yoğunda ondan dolayı.şimdi bilgisayarı almadan önce arkadaşın biri bana bedavaya bi ikili bilgisayar hop.verdi casperin.şu an için tatmin edici.şimdi kafam bişeye takıldı.leone_510 arkadaşın dediği gibi x540 ve ses kartını mı alayım. yoksa şöyle ramazan bayramına kadar para biriktirip bayrama z5500 le mi girsem.z5500 den pişman olmam değilmi.uzun zaman beni götür mü.inanın yazıların hepsini okudum z 5500 hakkında çok merak ediyorum.Dediklerine göre deli birşeymiş.bir de audigy 5.1 ses kartı z5500 ü desteklermi yoksa başka bir ses kartı mı olması lazım.yazılarım biraz bozuk oldu ama idare edin bunuda zor yazdım.şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim...

Z5500 deli bişey olmasına deli de sen ses sistemine uyma ses sistemini kendine uydur.Z5500 çok güçlü bir sistem ve kısıkta kullandıktan sonra anlamını yitiriyor.Kendini ölç biç sonra ne kadar ses istediğine,ihtiyacın olduğuuna karar ver ona gör eal yoksa sırf kendi cebine fazladan masraf yaparsın.

+1967 arkadaşa katılıyorum eğer setin hakkını vererek yüksek seste dinlemiyeceksen verdiğin paraya yazık olur bence sana bu önerdiğimiz ikilide yeterli olacaktır x540 ı 4 ay kadar kullandım yanına alacağım audigy value ses kartı ile seni hem müzik hemde film konusunda tatmin edecektir

• Bu söylenenlerin dışında bir 100 ytl daha koyup istersen g500de bakabilirsin.Ama şu anda 200den fazla veremem dersen x540 yeterli bir seçimdir.
  • Bana kalırsa ses sistemini ilk olarak hangi amaçla kullnacağın önemli. Evinin odanın komşularının bütçenin dahilinde haraket etmelisin. İlla odayı çekip çeviren bir ses istemiyor ve oyun delisi degilsen 5+1 ses sistemi lüzumsuz kalacaktır. Ağırlıklı müzik film dersen 2+1 bir sistem hem daha az yer kaplayacak hemde 5+1 e verecegin paraya gore daha iyi bir sistem almana sebebiyet doguracaktır. Elindeki hoperlörlerden bile memnunsan o/b ses kartın bile seni tatmin ediyorsa ses kartı için harcama yapmaman taraftarıyım. Zaten ne kadar tartışılsada x-fi ses kartının audigy2 ZS den daha iyi olduğuna inanmıyorum ki... kaldıki ZS artık üretilmiyor ve satılmıyorda. x-fi da iyi bir ses sisteminin hakkını verebilecek bir kart ve şu an için senin bütçeni aşıyor sanıyorum.

f/p olarak mevcut o/b ses kartınla kullanmak için microloab pro1 i öneririm. Fiyatıda çok makul üstelik 150 milyon gibi bir rakama 1+1 bir sistem sahibi olabilirsin. Daha fazlan bütçen varsa dahada iyi bir sistem alabilmen olası tabi..
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=256&productid=bd7869

İyisimi bütçeni zorlama derim, zaten ilk bilgisayarında. Zamanla o sistem seni kesmeyecektir zaten, geregini o zaman düşünürsün bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oronra -- 1 Ocak 2008; 22:25:04 >

• arkadaşlar galiba dediğiniz gibi yapacam x540 + ses kartı. çünkü odam 15 m2.z5500 alırsam kuşu kafeste saklıyor gibi olacam hem ona hem bana yazık olacak. ilgilendiğiniz için hepinize teşekkür ederim.inşaallh alınca yorumlarımıda yaparım.
  • En doğrusu .....

Bütçene ve ihtiyaca göre hareket etmek en doğrusu hayırlısı olsun...
  • x-540 bende kullanıyorum.Kesinlikle mükemmel , çıkarttığı ses gerçekten tatmin edici.Bu kadar iyi bass verebileceğini tahmin etmiyordum ama beklediğimin baya üstünde çıktıEğer çok abartı bişe kurmıcaksan kesinlikle başka ürün aramadan al derim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.