Şimdi Ara

.:Strateji Oyunu Tutkunları:. (978 ÜYE!!!!!!!) (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.542
Cevap
26
Favori
303.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: S@rKs-PoWeR

Eyvallah jansay güzel olmuş.Birde sen ge of ta 3 veya 5 askerden bahsetmişsin.Ben en az 50 köylü yapıyorum.İlginç geldi bana

yok abi en ideali 60 köylü yapmak

en az 40 tane zaten. Yani iyi ekonomi için.

Ama zaten dedimya, 4. ve 5. çağada kafanız esince geçin diye. Oralardada 50lere tamamlasak iyi olur işte

@AliAtabakmaçünkiat..

tamam aga gideriz bi cdciye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jansay -- 23 Ocak 2008; 20:44:31 >

• bu arada jansay çok saol bilgiler için
  • quote:

Orjinalden alıntı: eKart

bu arada jansay çok saol bilgiler için

önemli diil cnm her zaman

ne hava yaptım :P
  • yaw beyler bu medievalı yükledik crackledim sonra kingdoms paketini yükledik açılmıo crackle dio crackliom eski medieval cdsinde açılmıo oyun delircem
  • Yakın zamanda Medieval II savaş rehberi hazırlamayı düşünüyorum(resimli anlatım), haberi vereyim dedim.Yanlız oyun değil savaş stratejisi rehberi, 1-1.5 haftaya doğru biter büyük ihtimal

Bu arada klasik bir Total War taktiği benden:

Savaşlara genellikle ağırlık süvari ile girmeye çalışırım çünkü savaşı bir anda çevirebilecek tek güç onlarda(özellikle generalı bir yakaladığınız zaman).En öne preasant lardan oluşan 2 ya da 3 birlik konup tam güç gelen düşman piyade hattının ilk bölümünü etkili bir biçimde yavaşlatmak(kaçmaları önemli değil önemli olan düşmanı bir süre yavaşlatmak)Tabi bu sırada bir çok salvo atma şansı bulunan okuçular gelen birimler içindeki en stratejik birimleri zayıflatır hatta bazen bitirebilir.

1. hattan geri kalanlar ve devamı gelen orduların okuçularla yakın temasa girmesini sağlarım.Böylece düşmanın hem stratejisi zayıflar( o an askerleri oynatamaz, yoksa ağır zaiyat vermek zorunda kalır) hem de benim gidişatı izlemek için zamanım olur.Duruma göre direk hücuma kalkarım veya kalan birliklere göre ağır piyadelerden bir savunma hattı koyarak son noktayı koyarım.Süvariler ise savaşın son anına kadar generalın bir hatasını bekler ve bulduklarında direk tepesine bindiririm.

Genelikle işe yarar ama profesyonel olmak istiyorsanız kendi stratejinizi yaratmak zorundasınız

• Güzel açıklamışssın hocam saol.Ben medival total war ın ilk oyununda herzaman karşı ordudan uzak ta başlamayı tercih ederim.Ayrıca ilk atağın onlardan gelmesini sağlamak için önceden küçük bir birliği üstlerine dağınık bir şekilde yollarım.Dağınık şekilde yollamamaın nedeni düşman okçularının gücünü kırmaktır.Adamlar beni görünce hemen ilk 3-4 birliklerini yolluyorlar.Bende hemen geri çekiliyorum.Arkada beklettiğim piyadelerimi beni takip eden askerlere yollarım.Kaçan askerleri sağdan düşmanın arkasına yollar düşmanı araya alır ve büyük zarar veririm.Tabi bu taktiği her devlet yemiyor.Ama genelde işe yarıyor.Birde medivalde başarılı komutanlar ile çıkarsanız savaşa askerler çok kayıp verse daha savaşı bırakıp kaçmıyorlar.Eğer general siz savaşa çıkarsanız birlikleriniz kaçabiliyorlar ve kaçan askeri geri getirme gibi şansızın pek olmuyor.Genelde okçuları arkada tutunki hemen sıcak çatışmaya girmeden okları bitene kadar atabilsinler

• beyler taktikler için çok saolun
  • aynen çok saolun
  • Bu arada Jansay oyunlar hakkında ayrıntılı bilgi bulabilinecek siteleri ilk sayfaya eklersek üyeler için yararlı olur.İlk site benden olsun:

http://www.totalwar-turkiye.com/

Total War serileri hakkında tüm bilgileri bulabileceğin en kapsamlı Türkçe siteAyrıca totalwar-türkiyenin dahil yapımını sürdürdüğü bir sürü yasal mod paylaşımıda sitenin forumunda bulunmakta.Yanlız baştan söylemekte fayda var, yasal olmayan her türlü paylaşım yasaktır

• Hocam sizde söyleyin yavv.Online turnuvaya filan katılırsak bilelim taktikleri
  • @DanGWaR

çok güzel bir fikir. İlk sayfaya koyuyorum hemen

@S@rKs-PoWeR

abi sizin kadar iyi bilmiyoski medievalı

yeni başladım ben ona. Fethettiğim şehirler bir elin parmak sayısını geçmiyor

• Yapma hocam ele geçirdiğin şehre azcık ordu bırak pek sorun olmaz.Yanlız kritik yerler hariç.Birde medivalde osmanlı gibi olmalısınız.Yani paso fetih politikası içinde olmalısınız.Allah ne verdiyse hemen almaya bakın.Özellikle osmanlı ile başladyısanız arabistan mısır ordanda sahil bandı boyunca ispnayaya kadar
    alırsanız gerçekten rahat edersiniz.Gaza gelip Oyunun daha başında istanbulu almaya kalkışmayın.Aşağıdan gidin diyorum çünkü hem oralar fazla saldırı almıyor hemde şehirlere maden kurabiliyorsunuz.Ee tabi bu madenlerde iyi para getiriyor.1-2 şehirden gelen very high vergi sayesinde bu işler dönmez.Ne kadar çok yer o kadar çok para demek.Maden kurmayı ihmal etmeyin.Birde donanmaya fazla yüklenmeyin.Sadece balıkçılık ve 1-2 savaş gemisi çıkarın.Yoksa karada güçsüz kalırısnız.Birde fetih politikası batıya gidiyorsanız doğudaki devletler ile , batıya gidiyorsanızda doğudaki devletler ile anlaşma imzalayınki fetih zamanında rahat edin.Benim dediğim mısır dolaylarınıa gitmek için bizans ile güzel anlatmaşlar yapmanız lazım.Başta iyi görünüp sonra yıkarsınız.Birde ben padişahı başkentte tutuyodum.Onu pek gezdirmeyin.Ölünce halkın moreli bozuluyor

• beyler şu total war ın minimum sistem özelliklerini yazarmısınız
  • Valla ilk oyun pek birşey istemiyo ama medival 2 için iyi bir sistem şart.Ben imzamdaki sistem ile işlemci sağolsun medium ayarlarda filan akıcı oynayabiliyorum.Özellikle çok fazla askerli savaşlarda yer yer kasmalar oluyor ama sen benim sistemimi referans al ve ona göre karşılaştır keni bilgisayarınla
  • Birde arkadaşlar bir konu açlımıştı forumda ama kayboldu gitti.Bu company of herous a yeni haritalar yüklenebiliniyormuş galiba.Varmı bildiğiniz iste filan.Oyunda aynı yerlerde savaşmaktan bıktım vallaha.Belki şöyle bol binalı günümüze yakın bir şehir vardırda biraz daha zevk alırız şu oyunda
  • quote:

Orjinalden alıntı: diabolik191

saldırı olarak dandikler demedim. çok yavaşlar bende yavaş oyundan nefret ederim hatta neredeyse hiç piyade basmam . yavaş olan tek ünitem trebuchettir.tütonları almamın sebebide kale kule vs. daha güçlü surlar daha dayanıklı farmlar daha ucuz filan bunlar işime geliyor. ırkın kendisinde savunma var. paladinlede atak yapınca tadından yenmiyor.

Oda ayrı bir bakış açısı ama Elit Teutons çok sağlam adamdır yavaş gitmesine rağmen defansı çok fazla olduğu için kolay kolay ölmezler 1 e 1 de persin fillerini saymassak sadece samuray yiyor o kadar..

• sarks-power saolasında internetten baktım böle oldu

1.5 Ghz işlemci,
    512 Mb Ram,
    11 Gb Boş HDD alanı,
    128 Mb Ekran kartı
  • O sistem ihtiyaçlarında oyun çok kasıyor.O sistem ihtiyaçları ile ancak taktik fps üstünde oynayabilirsin.Savaşa girdinmi en fazla 5 fps alırsın o kadar diyorum.Firma biraz sallamış bence
  • aynen
  • 3kişilik arenada 2 kişi savaştık bi arkadaşla the conquerorsta. adam çift sur çekmiş. yani hemen 2 tane sur bitişik değil biraz daha uzağa çekmiş2. suru hattını genişletmiş yetmemiş gibi en dip noktalarada 4 tane şehir kurmuş. o 4 tane şehri yokedene kadar anam ağladı resmen... trebuchetlerde çok yavaş zaten anca 2 şehri yokederken yardım edebildiler gerisine 80 kişilik paladin ordum baktı. onunda ordusu vardı ama hiç şansı yoktu benimkinin karşısında toplam 10 asker filan kaybetmişimdir heralde 2 tanede trebuchet kaybettim 9 taneydi toplam. artık bende 1den çok şehir yapıcam çok güzel bi taktik birde benim şehir dışına kurduğum stable ların yanınada gözetleme kulesi dikmiş hiç farketmedim tüm ordumu görüyomuş. ama dayanamadı tabi o kaleler 20sn içinde yerdeydi... çaktırmadan sizede güzel bi oyun taktiği vermiş oldum 1den fazla şehir.. belki biliyorsunuzdur ama benim durumudma olanlarda olabilir aranızda.

bu arada 80 kişilik çok fazla değil ama savaş erken başladı...

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.