- x
Sivilce lekeleri nasıl geçer?
56 Cevap212350 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

4018 Mesaj
31 Aralık 2007; 21:53:03 

Sivilceler öyle ya da böyle çıkıyor. Yüzü temiz tuttukça kontrol altına alabiliyorsun sivilceleri ama yüzümün bir kısmında sivilce lekeleri oluştu. Bu kırmızımsı lekeleri nasıl kaldırabilirim? Özellikle 2 tane büyük leke var ve baya belli oluyor. Solaryuma filan gitsem, en azından kamufle olurlar mı? Bildiğiniz işe yarar krem vs. var mı? Bilgisi olan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.

1312 Mesaj
31 Aralık 2007; 21:59:30 

Yıllardır uğraşıyorum ama hala kurtulmuş değilim lekelerin geçmesi çok uzun zaman alır helede benim gibi süt beyazsan

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
31 Aralık 2007; 21:59:46 

lekeler kahverengiyse acneylse-expigment-locoid

kırmızıysa differin-locoid

sakın solaryuma gidip lekenin rengini daha fazla koyulaştırma..

acnelyse & differin cilt soyma özelligi taşır

expigment leke açar

locoid oluşan tahrişi giderir

1350 Mesaj
31 Aralık 2007; 22:01:12 

Söylersem benim 3 uyarı puanımı kaldırırmısın

(şaka yapıyorum bilseydim söylerdim:)Ama cildiyeye gidin bence doktora yani faydası olur )

4018 Mesaj
31 Aralık 2007; 22:12:56 

Du4L!Ty yok öyle çok süt beyaz değilim. Ama tenimin rengi koyu değil. Yani normal beyaz tenimin rengi :)

Jijimm differin-locoid ikilisini eczacıya bi sorup kullanayım teşekkürler.,

DaRkFoX [tHu] Ehehe bi kolaylık yaparız :) Cildiyiceye gitmeye üşeniyorum birazda

1350 Mesaj
31 Aralık 2007; 22:19:05 

Hocam sağlık işi ihmale gelmez aman dikkat

2981 Mesaj
31 Aralık 2007; 22:21:44 

Bunu hafife almayın dostlar..
Cilt Sorunu Büyük bir sorundur.ilerledikçe daha kötü piskolojik sorunlara dönüşebilir..
Allaha şükür öyle bir sorunum yok ama çevremde olan bir kaç arkadaş biliyorum..

Bir uzmana görünmekte fayda var

1025 Mesaj
1 Ocak 2008; 1:00:18 

Benim bir sorum var,bende sivilceler geçti de ; burnumda birkaç tane siyah nokta var bi türlü sıkıpta çıkaramıyorum,bayadır var...Bunun bir çözümü var mı ?

2110 Mesaj
1 Ocak 2008; 1:05:52 

GreenFlose kullan ben aldım 2 kutu 40 ytl'ye kullanmaya başladım 2 günde 1 yüzüne maske yapıyorsun 20 dk durduktan sonra yıkıyorsun 1 ayda bayaa değişim oldu bende.Özellikle çenemde bi kırmızılık vardı onlar gitti birde yanaklarında ki küçük küçük sivilceden arta kalan çöküntüler kapanıyor tavsiye ederim

İlginç Siteler

36 Mesaj
1 Ocak 2008; 13:28:39 

isotrexin jel al kullan

Lacivertin kirlettiği sarıyı, ancak Kırmızı temizler...

11768 Mesaj
1 Ocak 2008; 13:31:59 

sinirlenmiycen
kepçap çikolaya yemiycen
her gördüğün losyonu ilacı kullanmıycan
yüzüne cok fazla mudale etmiycen
aşırı güneşte kalmıycan ama denize gidip yazın hafif pişire bilirdin yüzünü onun etkisi oluyor deri yenilendikçe .
ayrıca deden kalma yontemler kullanma sakın sakın yani

bi cildiye doktoruna git ? bayan olmasına dikkat et onlar daha iyi ilgileniyorlar adam akılla bi ilaç iste yüzü tahriş etmiycek onlar vericeklerdir bence düzelte bilirsin sorun olmaz

"Bir avuç kömür için, Bir ömür verenlere..."

3208 Mesaj
1 Ocak 2008; 13:38:10 

İz dediğinden kasıt çukurluklar ise ufak bir estetik operasyon vasıtası ile düzeltilebilir.Ben de roaccutane isimli bir ilaç kullanmıştım sivilceleri hallettik fakat yüzümde birkaç çukurluk kaldı o kadar da kusur olacak artık

524 Mesaj
1 Ocak 2008; 13:47:12 

ya bende de siyah nokta sorunu var burnumda 2 futbol takımından fazla siyah nokta var ne yapabilirim acaba?

1053 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
dark_Frr3STylE
1 Ocak 2008; 14:01:56 

quote:

Orjinalden alıntı: Jijimm

lekeler kahverengiyse acneylse-expigment-locoid

kırmızıysa differin-locoid

sakın solaryuma gidip lekenin rengini daha fazla koyulaştırma..

acnelyse & differin cilt soyma özelligi taşır

expigment leke açar

locoid oluşan tahrişi giderir

acneylse- dnn ilacı kullanımaya niyetli olan arkadaşlar yüzlerine cok hafif sürsün cok lanet bi ilaç yüz soyuluyo ve kızarıo fazla sürüldügünde

roaccutane da güzel bi ilaç işe yarıyo kan tahlili yaptırıp ilacın dozajı ona gore ayarlanıyor ama biraz tuzlu bi ilaç :P

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dark_Frr3STylE -- 1 Ocak 2008; 14:04:17 >

1651 Mesaj
1 Ocak 2008; 14:03:09 

Hocam bu işler burda olmaz bence.. Git bir cildiyeye emanet et yüzünü. Onlar eviriyor çeviriyor sonunda fıstık gibi bir delikanlı oluyorsun.

7901 Mesaj
1 Ocak 2008; 14:05:04 

Komik gelecek ama nar kabuğu kapanmayan yaraları, sivilce izlerini yokediyor. gerçekten

1004 Mesaj
1 Ocak 2008; 14:06:37 

peelingle yüz soyuluyo baya geçiyomuş. Yani yüzün tüm kısımları çukur kısımların seviyesine iniyo. Birkaç gün yüz kıpkırmızı oluyomuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccm* -- 1 Ocak 2008; 14:07:10 >

6158 Mesaj
1 Ocak 2008; 14:07:39 

Benimde yüzüm mayın tarlası gibi.

826 Mesaj
1 Ocak 2008; 14:07:56 

quote:

Orjinalden alıntı: AppendiX

Komik gelecek ama nar kabuğu kapanmayan yaraları, sivilce izlerini yokediyor. gerçekten

Nar kabuğu derken neresi ?

Bide nasıl sürcezki onu ?

7901 Mesaj
1 Ocak 2008; 14:12:29 

quote:

Orjinalden alıntı: RODEOMUSTAFA

Nar kabuğu derken neresi ?

Bide nasıl sürcezki onu ?

Mikser gibi bir alet varsa nar kabuğunu toz haline getirin, sürün izlere balla karıştırıp da kullanılabilir

Uzaklaştırılmış
1 Ocak 2008; 14:13:46 

Havuç suyu , Elma suyu ,Nar suyu ,Limon suyu..Yoğurt yumurta vs Genelde bunları öneriyorlar..

2815 Mesaj
1 Ocak 2008; 14:24:17 

quote:

Orjinalden alıntı: isamel03

ya bende de siyah nokta sorunu var burnumda 2 futbol takımından fazla siyah nokta var ne yapabilirim acaba?

Evet bende bunu diyecektim bu siyah noktalar sıkılarak geçen türdende değil

1004 Mesaj
1 Ocak 2008; 14:26:00 

quote:

Orjinalden alıntı: AppendiX

Mikser gibi bir alet varsa nar kabuğunu toz haline getirin, sürün izlere balla karıştırıp da kullanılabilir

Nar kabuğu zehirli olması lazım dikkat edin ağzınıza gelmesin

1025 Mesaj
1 Ocak 2008; 14:47:27 

quote:

Orjinalden alıntı: SharDDewiL

Evet bende bunu diyecektim bu siyah noktalar sıkılarak geçen türdende değil

Aynen benimde,bi el atın çözüm yok mu buna ?

4018 Mesaj
1 Ocak 2008; 18:56:07 

quote:

Orjinalden alıntı: OkyaNuS.

Siyah noktalar için burun, çene ve alın bantları var. 10 YTL filan. Onlar fazla derinde olmayanları çıkarır. Ayrıca yüzünüze buhar banyosu yaptırdıktan sonra çoğu siyah noktayı çıkarabilirsiniz.

S.T.A.L.K.E.R vallahi hiç boğazımdan kısmıyorum. Hergün mutlaka hamburger yerim 2 tane ketçap, mayonezli... çikolatalar kolalar vs. yi saymıyorum bile okulda zaten fazla alternatif olmuyor :)

kArpUz3 bahsettiğin ilacı araştıracağım :)

1280 Mesaj
1 Ocak 2008; 19:17:39 

Benim de ağzımın kenarında vardı bi sivilce sürekli koparıyodum artık çıkmıyor ama iz kaldı. Yakında geçer inş. Geçmez ise tavsiyelerinizi denerim.

Böyle cacığa rakı mı dayanır?

3293 Mesaj
1 Ocak 2008; 19:27:35 

quote:

Orjinalden alıntı: OkyaNuS.

Bende de var özellikle burnumda çok kötü bir görünüm oluşturuyorlar.

Dip not:Bu gidişle burnunda siyah nokta olanlar fan club kurarız

6158 Mesaj
1 Ocak 2008; 19:36:08 

Ben gene sivilce ile bir konu açmıştım orda makinayı az çalıştır demişlerdi cidden işe yarıyorum benimkiler azalmaya başladım.

2783 Mesaj
1 Ocak 2008; 20:11:13 

Benimde mayın tarlası gibiydi ROACCUTANE kullandım önce sivilce kalmadı sonrada izleri çukurları kapattı.Nasıl kapattı diyecek olursanız soyulma tedavisiyle.Duştan sonra deri attım resmen ama şimdi cilalı gibi baby face

http://www.aknenintedavisi.com/sub/galeri.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blackblue -- 1 Ocak 2008; 20:13:26 >

1312 Mesaj
1 Ocak 2008; 20:16:03 

quote:

Orjinalden alıntı: Blackblue

Benimde mayın tarlası gibiydi ROACCUTANE kullandım önce sivilce kalmadı sonrada izleri çukurları kapattı.Nasıl kapattı diyecek olursanız soyulma tedavisiyle.Duştan sonra deri attım resmen ama şimdi cilalı gibi baby face

http://www.aknenintedavisi.com/sub/galeri.php

Ne kadar fiyatı

2783 Mesaj
1 Ocak 2008; 20:20:28 

quote:

Orjinalden alıntı: Du4L!Ty

Ne kadar fiyatı

Sağlık karnen varsa 11 ytl.yoksa 55 ytl.

511 Mesaj
1 Ocak 2008; 20:45:24 

Yaş durumunuzu bilemiyoruz ama eger 25 ve üstüyseniz hücre yenileme hızınız düşmüştür geçmesi bayağı zaman alacaktır yada sakal traşı olduğunuz bölgede ise her traşta biraz daha gerileyip kaybolur ayrıca kayısı yağı bitkisel malzeme satan yerlerde bulabilirsiniz sürünce bayağı geriler ayrıca kırışıkta yapmaz
Geçmiş olsun dileklerimle

doğruların kaderidir yanlızlık oyüzden kargalar sürüyle kartallar yanlız gezer

1053 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
dark_Frr3STylE
1 Ocak 2008; 21:04:27 

55 ytl 10 günlük ama önce cildiyeye başwurman gerekio öle alelade kullanılcak bi ilaç deil kan tahilili yaptırcan doktor ona gore kullancagın miktarı sölücek

3293 Mesaj
1 Ocak 2008; 22:27:55 

Sakal traşından sonra ne yapmayı önerirsiniz yüz çoğu kez tahriş oluyor ve sivilce baya artıyor bende.

524 Mesaj
1 Ocak 2008; 22:34:25 

hakikaten bu pis siyahlar neden burunda çok oluo bid esiyah nokta bandı fayda etmedi fazla ben kullandım

ya cildiyecinin yazdığı ilaçlar bağkur sigorta karşılıyor mu yoksa %100 ünü mü ödüyoruz

1053 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
dark_Frr3STylE
1 Ocak 2008; 22:40:32 

quote:

Orjinalden alıntı: Millennium

Sakal traşından sonra ne yapmayı önerirsiniz yüz çoğu kez tahriş oluyor ve sivilce baya artıyor bende.

sakalını tersten alma bide cildini ger alırken özellikle boyun bölgesinde problem oluyor (şahsen)

511 Mesaj
1 Ocak 2008; 23:18:59 

quote:

Orjinalden alıntı: Millennium

Kaliteli balsam denen ürünler var onları kulanın hiç bir zaman kolonya yada after shave kullanmayın onlar tahribatı korkunç artırır Eğer makine ile oluyorsanız jilet kullanın

doğruların kaderidir yanlızlık oyüzden kargalar sürüyle kartallar yanlız gezer

3407 Mesaj
1 Ocak 2008; 23:36:46 

bendede sivilce,siyah nokta felan hepsinden var.bu yaşıma geldim daha cildiyeye hiç gitmedim.yüzümde yağlanma oluyor.sivilcelerde bariz ondan oluyor..şimdi düşünüyorum gitsemmi doktora e gittik diyelim sivilceler felan kötü olmuş diyecek bu zamana kadar nerdeydin vs vs canım sıkılcak onun için gitmek istemiyorum..oldukça yağsız yemek vs vs sivilceye neden olabilcek şeyler tüketmiyorum ama yinede çıkıyor.başım belada yani...ilaç felanda kullanmadım hiç öyle böyle gidiyoruz bakalım sonumuz nereye varıcak

Sükut-u hayale uğramaktan korkan çiçeklerin derdiyle hem derd olmuşum nicedir… Nicedir dizginsiz binerim sevdâ atına! Yoksa ne mümkün ermek… Mecnunların, Keremlerin, Yusufların katına! Süflî melekelerden sıyrılarak kanat çırpmaktayım, kendimin dahi fark eylemediği kesif bir bâtına… Ve kaderin kûfî yazan kalemi usulca iliştirmekte hayatımı, hayatına…

3293 Mesaj
2 Ocak 2008; 0:04:51 

Hayır bir de yaşıtlarımdan tanıdıklarım var kelimenin tam anlamıyla baby face nasıl olabiliyor anlamıyorum ben o kadar pürüzsüz bir cilt hayal edemiyorum.

Uzaklaştırılmış
2 Ocak 2008; 23:22:56 

Ben cildiyeye gittim suratımdaki sivilceleri kanattılar pıt pıt diye,cımbız gibi bişeyle çok acıdı gözümden yaş geldi yani.1 hafta sonra yüzümde bişey kalmadı.İlaç olarak bi karışım verdi.Adı felan yok kapta verdi.Yatarken onu sürüyom hala izler var biraz geçsin diye sürüyom.Yavaş yavaş gidiyor.

124 Mesaj
2 Ocak 2008; 23:41:30 

Öncelıkle kafanıza asla takmayacaksınız. Yuzunuzu temız tutacaksınız .Bol suyla yıkayın. Cok fazla urun kullanmamaya gayret edın (denedım ıse yaramıyor). Ayrıca cılt uzmanları yedıklerınızle alkalı olan bırsey olmadıgını soyluyorlar .Sabırlı olmanız gerektıgını akne tadavısının uzun surelı oldugunu belırtıyorlar

0 Mesaj
1 Mayıs 2010; 0:07:03 

aktarcılardan arapkızı kremi alın hem lekelere hem sivilcelere hemde siyah noktalara çok faydalı daha ilk kullanımda etkisi var hemde çok uygun fiyatı

2 Mesaj
31 Mayıs 2010; 16:29:10 

Bi tane limonu ikiye kesin ve bi yarıaını alıp yüzünüze veya sivilceli bölgeye sürün (sıkın).. Limon suyu falan değil direkt limon kullanın.. Limondaki asiteler aknelerin (sivilcelerin) hızlı kuruyup yok olmasını sağlıyor.. Ben denedim işe yaradı.. Tavsiyemdir..

293 Mesaj
30 Haziran 2010; 4:08:01 

quote:

Orijinalden alıntı: sadretdin

Bi tane limonu ikiye kesin ve bi yarıaını alıp yüzünüze veya sivilceli bölgeye sürün (sıkın).. Limon suyu falan değil direkt limon kullanın.. Limondaki asiteler aknelerin (sivilcelerin) hızlı kuruyup yok olmasını sağlıyor.. Ben denedim işe yaradı.. Tavsiyemdir..

limonu herkes tavsiye ediyor gercekten etkili galiba peki sivilceden sonra kalan lekelride temizliyormu ?

Uzaklaştırılmış
30 Haziran 2010; 4:17:44 

quote:

Orijinalden alıntı: Millennium

Hayır bir de yaşıtlarımdan tanıdıklarım var kelimenin tam anlamıyla baby face nasıl olabiliyor anlamıyorum ben o kadar pürüzsüz bir cilt hayal edemiyorum.

benim bildiğim, bayb face yüzü :yaşından küçük gösteren ,yakışıklılık yerine biraz daha sevimli yüzü olanlar kategorisine giriyor. Yani yüzü temiz olanlar demek değil

7980 Mesaj
30 Haziran 2010; 5:19:18 

Sivilce veya izleri olana tavsiyem

Bendede ufak bir iz vardı kırmızı olandan. Arada bir düzeliyo tekrar kırmızılaşıyordu buna neyin sebep olduğunu öğrenmek için sırayla yediklerimi kesip teste başladım şu alman tipi büyük turşulardan hergün 6-7 tane yiyordum bi kestim kırmızılık gitti ve vivatinell acnecinamide diye bir krem kullandım tek kelimeyle mucizevi bir krem. Bu kremi kullanmadan önce neredeyse tüm sabun - kremleri test etmiştim fakat bu abartmıyorum 1 haftada iz miz bırakmadı gerçi benim yaş 21 ergenlik sivilcelerinde ne kadar etkili olur bilemem fakat o kırmızı izlere 1 e 1.

"I can see your soul at the edges of your eyes. It's corrosive, like acid. You got a demon, little man, and I don't like your face. It makes me want to do things to it. I see you again, I'm putting you down. There's a shadow on you, son."

3453 Mesaj
30 Haziran 2010; 5:41:05 

quote:

Orijinalden alıntı: REM1903

Bunu hafife almayın dostlar..
Cilt Sorunu Büyük bir sorundur.ilerledikçe daha kötü piskolojik sorunlara dönüşebilir..
Allaha şükür öyle bir sorunum yok ama çevremde olan bir kaç arkadaş biliyorum..

Bir uzmana görünmekte fayda var

( bkz: şarkıcı izel )

Ruhumuz olmadan bizler sadece birer makinayız

'08 Fiat Fiorino 1.3 mjet

293 Mesaj
4 Temmuz 2010; 15:04:04 

bu ,acnelyse soyma özelliği taşıyorsa soyduğu yer vucut renginimi alıyor yoksa beyazlaşıyormu arkadaşlar bu da önemli.kullanan varsa bilgildendirsin lütfen bende kullanıcam..

1340 Mesaj
21 Ağustos 2010; 23:18:51 

çiğ köfteci sait serdivan

651 Mesaj
2 Eylül 2010; 16:25:29 

>>>konu güncel...

Nokia N9

4073 Mesaj
2 Eylül 2010; 16:29:26 

quote:

Orijinalden alıntı: cuneytoz

Sivilce izleri nasıl geçer?

Linkmiş meğer.

382 Mesaj
25 Mart 2011; 18:59:27 

cilt soyuluyor beyazlaşmıyor cildi çok kurutuyor yani ilk kullandığın günlerde pul pul soyulan bir cilt oluyor uzun süre kullanmak gerekiyor tüp bitene kadar hatta bittiği zaman bile 2-3 günde bir sürersen cilt çok düzeliyor ama kullanıldığı sürede güneşe maruz kalmamak gerekiyor hatta gündüz çok güneşe çıkacaksan g.kremi kullanmak gerekiyor. ama sivilcenin kesin çözümlerinden biri bu akneliys krem

http://psikiyatricocuk.com/

3 Mesaj
28 Aralık 2012; 1:03:18 

SELAM ARKADAŞLAR!

Sivilcelerden nasıl kurtulursunuz?

Sivilcenizi kalıcı bir şekilde tedavi etmek istiyorsanız, sağlığınızı ve zindeliğinizi ilaç kullanmadan,
tipik sivilce tedavilerine başvurmadan ve yan etkilerle karşı karşıya gelmeden geri kazanmak istiyorsanız,
o zaman bu şimdiye dek okuduğunuz en önemli belgedir.
Size bu sonuçlara ulaşacağınızı kanıtlayacak belgeler sunabilir ve başarınızı garanti edebiliriz!
http://tinyurl.com/cm53mjg

http://tinyurl.com/d2rd2pr

0 Mesaj
26 Ocak 2013; 2:58:32 

Selam,

15 Yaşindayim 14 Yaşına kadar babyface yüzüm vardi gerçekten çok iyiydi ama 8.sınıf bitti yaz tatiline girdik o ara başladi şuan lise 1'in ortasi oldu bundan 9 gün öncesine kadar çıkmaya devam ediyordu taki canıma tak etti doktora gittim Bana Benzamycin ve Nilera Limonlu sabun verdi.

9 gündür geceleri Benzamycin i sürüyorum 3-4 saat bekletip sıcak suyla yıkıyorum gerçekten yüzüm berbattı ama inan ki artık yüzümde bişey yok anlımda var biraz oda geçiyor bu krem sayesinde yüzünüzü yıkadıkdan sonra bide Nilera sabun ile yıkıyorsunuz oh mis gibi oluyor ,

Gerçekten ilaç süper makalelere baktıgımda ilaci kullananlardan 21. günde etki aldiğini söylüyorlar ama bende öyle olmadi birde yüzüm karma.

4 Mesaj
8 Mart 2013; 11:00:24 

Arkadaşlar Acnemax diye bir ürün var. Benden başka kullanan, deneyen yok mu bu ürünü. valla sivilce yok etme konusunda acnemax tan başkasını tanımam, resmen bir kaç saatte etkisini gösteriyor

0 Mesaj
23 Mart 2014; 22:01:14 

Merhabalar…

Yıllardır akne(sivilce) problemi yaşayan birisi ve bir diyetisyen olarak tükettiğimiz besinler ile akne şiddeti arasında ilişki olup olmadığını araştırdım. Sonuç olarak tükettiğimiz besinler ile akne şiddeti arasında yapılan çalışmalar çelişkili sonuçlar vermiş bazı besinlerin akneyi artırdığı bazılarının ise azalttığı tespit edilmiş… Fakat aralarındaki ilişkiyi kesin olarak kanıtlayan yeterli sayıda araştırma olmadığı için malesef şuanda akne ile tükettiğimiz besinlerin ilgisi olmadığı kabul ediliyor… Biz bu ilişkinin varlığına ve kanıtlanması gerektiğine inandığımız için çalışmalarımızda bu alana yönelmeyi uygun bulduk…

Akne şiddeti ile besin tüketimi arasındaki korelasyonu(bağıntıyı) ortaya koymak için diyetisyenler ve dermatologlar olarak ortak bir bilimsel çalışma yürütüyoruz. Akne şikayeti olan kişilerin vereceğim mail adresi aracılığıyla bizimle irtibata geçerek araştırmamıza katkıda bulunmalarını rica ediyoruz… Ayrıntılı bilgi almak için mail ile sorularınızı iletebilirsiniz.

İletişim: seyityavuz@diyetisyeniz.org

Sağlıklı Günler Dilerim.
Dyt. Seyit Yavuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dyt.Syt.Yvz -- 23 Mart 2014; 22:02:05 >

Uzaklaştırılmış
24 Mart 2014; 15:16:04 

deniz suyu , ilaç olarak cleocin-t
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Sağlıklı Yaşam » Sivilce lekeleri nasıl geçer?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.609