Şimdi Ara

Logitech Z5500'mi? Bose Companion 5'mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ses sistemi konusunda aklıma bir şey takıldı, genelde biliyorsunuz lüks araçlarda Harman Kordon ve Bose ses sistemi kullanılıyor ve gittiğim mekanda çok güzel çaldığını farkettim bu Bose'nin. Sizce Logitech Z5500'e göre dahamı iyidir bu Companion 5 ses kalitesi olarak?

Bose inceleme linki:

http://www.bose.com/controller?event=VIEW_STATIC_PAGE_EVENT&url=/home_entertainment/computer_gaming/companion_5/index.jsp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fleetwood1991 -- 31 Aralık 2007; 20:07:50 >

• tabiki BOSE daha iyi ama hem marka hemde fiyat bakımından birbirinden uzaklar türkiyede fiyatı bosenin ortalama 1000 ytl logitech ise 600 ytl logitech z-5500 le Altec Lansing FX-6021 2.1 Hoparlörü karşılaştırıldı kalitede alteck daha iyi dendi sonra Altec Lansing FX-6021 2.1 Hoparlörü ile senin dediğin boseleri karşılaştırdılar forumda
    http://resim.donanimhaber.com/m_18614123/tm.htm
    kalitede bose dediler yani logitech 3. sırada ama fiyat bakımından çok pahalı türkiyede bu paraya başka sistemlerde olabilir tabi burdan alacaksan.

ve bose bu işte uzman bide bunun uzaktan kumandası varmı bose yapar ama yok gibi geldi kumanda basıt görünüyo ama çok önemli

• Logitech Z-5500 ses kalitesi olarak oldukça düşük bir hoparlor. Gümbür gümbür derin ve aşırı güçlü basslar, vasat tizler ve rezalet orta frekans. Basslar ile oyun ve filmde gerçekten harika olabilir ama hiçbir şekilde müzik keyfi vermiyor. Ses karakteri tamamen aynı olan Z-2300 e 1 hafta zor dayandım.

Zararına satıp Acoustic Energy Aego M 2.1 set aldım. Fiyatına göre gerçekten mükemmel bir set. Companion 5 için pek bir fikrim olmasada kendinden çok daha pahalı companion 3 ten daha iyi olduğunu garanti edebilirim. (Companion 3 ü cowon g3 ile Dnr da test etmiştim ve aego yuda aynı player ile test ettim)

Eğer gerçekten kaliteli bir 2.1 istiyorsan türkiye piyasasında sadece Altec 5021 , 6021, AE Aego-M ve Klipsch Promedia 2.1 var zannedersem. Eğer müzik seviyorsan ve ses kalitesinden biraz olsun anlıyorsan kesinlikle logitech lerden uzak dur.
  • Senin bu sorun şahinmi ferrarimi daha iyidire benziyor.

Bose la logitech karşılaştırılırmı hiç

quote:

Logitech Z-5500 ses kalitesi olarak oldukça düşük bir hoparlor. Gümbür gümbür derin ve aşırı güçlü basslar, vasat tizler ve rezalet orta frekans. Basslar ile oyun ve filmde gerçekten harika olabilir ama hiçbir şekilde müzik keyfi vermiyor. Ses karakteri tamamen aynı olan Z-2300 e 1 hafta zor dayandım.

Valla öyle, bu tip setler zaten müzik için berbat oluyor müzik için 2 hoparlörlü stereo set kullanmak lazım.. Gerçi 5.1 dvdlerdede çok iyi oluyor bunlar ama müzik için yaramaz.. Aslında film ve oyunlar için 5.1 set kullanıp müzik içinse kaliteli bir stereo hifi kulaklık kullanmak bence en mantıklı çözüm..

• Hmm, o zaman stereo bir sistem almak en iyisi. Mesela Companion 2, hem Abd fiyatı 100$

http://www.bose.com/controller?event=VIEW_STATIC_PAGE_EVENT&url=/home_entertainment/computer_gaming/companion_2/features.jsp

Allahtan Bose Tr temsilcisi babamın arkadaşı çıktı, ona sorarım Companion 2'yi kaça getirebilirsin diye. Ben zaten apartmanda yaşıyorum ve sesi açamam, evde bebek var. Tek istediğim, son derece kaliteli bir ses. Müzik dinlerken kullanacağım , oyunda oynarım tabi. Birde kulaklık tavsiyesi verin o zaman gene Bose'nin hangi kulaklığı? Ses kartı olarak Audigy 2 ZS düşünüyorum, onuda 4'e modlayıp kullanacağım nasıl fikir?

• quote:

Orjinalden alıntı: newmonarch

Hmm, o zaman stereo bir sistem almak en iyisi. Mesela Companion 2, hem Abd fiyatı 100$

http://www.bose.com/controller?event=VIEW_STATIC_PAGE_EVENT&url=/home_entertainment/computer_gaming/companion_2/features.jsp

Allahtan Bose Tr temsilcisi babamın arkadaşı çıktı, ona sorarım Companion 2'yi kaça getirebilirsin diye. Ben zaten apartmanda yaşıyorum ve sesi açamam, evde bebek var. Tek istediğim, son derece kaliteli bir ses. Müzik dinlerken kullanacağım , oyunda oynarım tabi. Birde kulaklık tavsiyesi verin o zaman gene Bose'nin hangi kulaklığı? Ses kartı olarak Audigy 2 ZS düşünüyorum, onuda 4'e modlayıp kullanacağım nasıl fikir?

Companion 2 nin hiçbirşeyi yok. Creative Gigaworks T20 ile kıyaslanan bir sistem. Hiç mantıklı bir yatırım olmaz. Hele bose nin kulaklıkları... Eksa da çalışan bir arkadaşım bose diye güvenip almış, bendeki sennheiser IE4 lerin yanından bile geçemiyor.

Eğer gerçekten kaliteli ve ömürlük bir kulaklık istiyorsan Westone UM2 olabilir. Yurt dışı fiyatı 299$. Izolasyonlu kulakiçi monitoru. Mükemmel ve tarifsiz bir ses kalitesi var. Ve dışarının bütün sesini engelliyor (30db izolasyon)Bende westone um2 vardı asetatlı kalemle boyamıştım içine boya kaçtı ve filtreyi tıkadı 1 ay sonra da bozuldu. :(

Piyasada uygun fiyatlı bulabileceğin ve kısık seste bile harika performans sunan sistem aego-m dir. Uyduları 200hz frekansa kadar inebiliyor ve smart music amfi içeriyor. Piyasa fiyatı 385YTL civarı. Aslında Yamaha MS50 süper set ama bulma ihtimalin yok.

Acoustic Energy Aego-M

Logitech Z5500'mi? Bose Companion 5'mi?

• Bose haricinde pek düşünmüyorum açıkcası peki kulaklığı Sennheiser alalım, Companion 3'mü önerirsin ?

Bu arada yeni yılın kutlu olsun napıyorsun nasıl gidiyo ilk mesajda fark etmedim kusura bakmazsın inşallah...
  • quote:

Orjinalden alıntı: newmonarch

Bose haricinde pek düşünmüyorum açıkcası peki kulaklığı Sennheiser alalım, Companion 3'mü önerirsin ?

Bu arada yeni yılın kutlu olsun napıyorsun nasıl gidiyo ilk mesajda fark etmedim kusura bakmazsın inşallah...

Sorun değil. Ben iyiyim umarım sende iyisindir.

Bu arada kulaklık sennheiser iyidir süperdir demek istemedim. Sennheiser IE4 türkiye şarlarında kolay bulunabilen ve fiyatına göre iyi bir kulaklık demek istedim. ( 114 YTL) Yoksa gerçek bir IEM(in ear monitor) in yanında hiçbir şey ifade edemez. Zamanında Super fi 5 pro kullanmıştım, sonra Westone UM2 ye geçtim. Bozulunca tekrar o kadar paralar vermek istemeyip zorunlu olarak IE4 aldım. Yani para varsa harika kulaklık alabilirsin. Ki çok seyahat ediyorsan evde kullanacağın hoparlör setinden çok daha önemli olur.

Companion 3 müzikal olarak iyi bir set fakat ses gücü çok düşük ve gereksiz pahalı. Dediğim gibi acoustic energy Aego-m in her yönden Companion 3 ten iyi olduğuna emin olabilirsin...

• cevap icin biraz geciktim farkindayim. ancak nasip oldu bose companion 5 almak. logitech z5500 yerine gozu kapali tercih edilecek bir sistem. muzik ve filmlerde beni fazlasiyla memnun etti. bu zamana kadar megaworkx thx 550 ve z5500 sahibi olmus biri olarak companion 5 onde diyebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tibitermo T kullanıcısına yanıt
    Evet Hocam baya geç olmuş 8-9 sene kadar

• ben yeni companion 3 kullanıcısı oldum. Ses kalitesinden memnunum da az açınca bassları kısması uyuz ediyor. Aego m ile takas düşünüyorum.
  • companion 5 de de sesi cok acinca baslari kisiyor. ancak baslari kismaya basladigi seviye inanilmaz yuksek. yani o seviye apartman icin cok yuksek zaten. o seviyeden sonra basi kissa ne olur kismasa ne olur :)) mustakil evde bile acikcasi o kadar sese gerek yok

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.