Şimdi Ara

Cok kötü bir sorunla karsıkarsıyayım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaslar kotu bir sorun ile karsı karsıyayım ne yapacğımı bilmiyorum.zamanında windows xp professional kullanıyordum service pack 2 yoktu ve gayet guzel gidiyordu fakat bundan 3 ay once windows cd'mi kaybettim ve bir arkadasımdan windows xp professional service pack 2 eklentili bir cd aldım ve bu cdyi yukledıkten sora her 3 gunde format atmaya başlıyordum ben anlamadım sorunu format attıktan sonra driverları yuklemiyorum direk virüs taraması yaptım ve 160 tane virüs yakaladığını söyledi hiç bir anlam veremedim ve artık kafayı yiyecek duruma geldim acaba bilgisayarıma kurduğum windows cdsinden mi kaynaklanıyor lütfen bir yardımcı olun bu sorun beni bunalıma soktu :'(
    Saygılar

• C:\ haricinde diger partitionlar icin

su islemleri yap:
    bir partition programi ile C: haricindekileri hidden yap (gparted)

sonra o cd ile windows u c: yi formatlayip kur.
    virusu bulan av programini sitesinden (r@pidden diil) (trial ini) indirip tarama yap.

eger C: de virus bulunursa verilen cd sakatmış demektir.

eger bulunmazsa diger disklerindeki bagzi programlarda virus var ve yeni xp kurdugunda onlarda hemen yeni sisteme bulasiyor demektir.

yazilanlari yaptiktan sonra duruma gore devamini getiririz.

iyi yillar.
  • evet bu dediğinin aynısını yaptım bugun sabah trialini indirdim kendi sitesinden ve şurada virüs buldu c:windows/svchost.exe ve bir kaç dll dosyası bunları buldu ve sil dedim silinincede sistem göçtü ve ben bunu format attıkyan sonra yaptım daha driverları bile kurmadan
  • yazdiklarimi yapmis oldugunu soyledigine göre:
    arkadasin sana büyük kötülük yapmış.

sp1 li eski cd yi bulursan onunla kur.
    hatta sonradan onu sp2 li cd olarak kendin yaparsin. (temiz temiz)

üstüne denecek bisi yok. geçmiş olsun.
  • teşekkürler bugün yapacağım saygılar
  • Kullandığınız güvenlik yazılımında bütünleşik güvenlik duvarı varsa yani internet security ise svchost.exe için uyarı verir. Bu windows'un sistem dosyasıdır. Hatta hem işletim sistemi hem de kurulu olan tüm yazılımlar ilk defa çalıştırıldıklarında yada internet'e bağlandıklarında uyarı verirler. Güvenlik duvarı yapılandırmasında güvendiğiniz yazılımlara izin vermeniz gereklidir. Ancak modifiye windows kullanmanız tavsiye edilmez. Ayrıca patch'lı programlar güvenlik açığı oluştururlar. En güvenli pc orjinal yada free program yüklenmiş pc'dir. Korsan yazılımlarda casus eklentiler mevcuttur. Taramayı AVG free Antispyware ve AVG free antivürüs ile tarattığınızda hala uyarı veriyorsa xp cd'niz manipüle edilmiştir. Çünkü bu iki program içinde güvenlik duvarı yok ve sadece zararlıları tespit ederler. Ancak güvenlik duvarı kullanmak deneyim gerektirir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.