- x
Arçelik 2200 çamaşır makinesı Sıkmaya geçimiyor
12 Cevap18216 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

601 Mesaj
31 Aralık 2007; 1:17:05 

Arkadaşlar merhaba. Bizim Arçelik 2200 çamaşır mekinası sıkmaya geçmiyor. biraz araştırdım içinde su kaldığı için sıkmaya geçmiyor olabilirmiş. Ön kapağı açıp pompasına baktım , temizdi.

Acaba sorun ne olabilir. Çok tşk ederim yardımlarınız için

Allah'ım senden başka hiçbir şeyi olmayan ben,senden başka her şeyi olanlara acırım...

198 Mesaj
31 Aralık 2007; 12:14:28 

içinde su kaldıysa mutlaka bişi tıkamıştır giderini

12054 Mesaj
31 Aralık 2007; 12:16:34 

Makineyi boştayken sıkmaya alın.Eğer sıkıyorsa pompada sorun yoktur.
Boşken sıkıp çamaşır varken sıkmıyorsa pompa motoru arızalı olabilir(pompa çalışmıyorsa,beyaz pervane dönmüyorsa)Veya pompada değil de kazan-pompa veya su çıkış hortumuna sıkışmış birşeyler olabilir.
Pompa sağlamsa ve sıkmıyorsa bu modellerde motorda sıkma ve yıkama sargıları bildiğim kadarıyla ayrı.Sıkma sargısında sorun olabilir.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
31 Aralık 2007; 21:28:07 

içinde su yokken c programına al sıkıyorsa sorun pompadadır (sıkmıyorsa motor yenilenecek) pompa kapagını ac elını ust gozde gezdir buyuk ıhtımal 50 krş vardır eger yapamazsan yardımcı olurum

7921 Mesaj
31 Aralık 2007; 22:26:04 

2200 çok eski bir makinadır
Arçelik ÇM Kablo gruplarını biz yapıyorduk 15 sene önce

Eğer el ile sıkma yaptırabiliyorsan , Program cihazı sıkma hanesine geçiş yapmıyor

Bunun sebebi de program cihazında ilerlemeyi sağlayan küçük motorun hareket ettirdiği dişlerinden biri kırk olabilir
Sıkma hanesine geçiş yapamıyor

Program cihazı makinenin beynidir alman malıdır
Bence mak ömrünü tamamlamıştır
O program cihazından bulabilirsen yenisi al
Babam Fabrikasında tamirci idi

Tabii Emekli şimdi
Babamı görürsem bir de ona sorarım

Profili gizli olan bana da özel mesaj atmasin.

601 Mesaj
12 Ocak 2008; 1:19:00 

Çok sağolun arkadaşlar. Ne yazikki 10 kuruş çıktı 50 kuruş değil

Hiç aklıma gelmezdi bozuk para yüzünden böyle yapacağı

quote:

Orjinalden alıntı: mixkombine

içinde su yokken c programına al sıkıyorsa sorun pompadadır (sıkmıyorsa motor yenilenecek) pompa kapagını ac elını ust gozde gezdir buyuk ıhtımal 50 krş vardır eger yapamazsan yardımcı olurum

Allah'ım senden başka hiçbir şeyi olmayan ben,senden başka her şeyi olanlara acırım...

492 Mesaj
17 Ocak 2008; 23:21:44 

Way be 2200 ha emektar makinalar halen işliyorlar

Acaba şimdi aldığımız yani nesil makinlarda böyle 10-15yıl sonrada çalışacaklarmı?????????????????????

1270 Mesaj
5 Ekim 2011; 14:02:55 

Az önce aynı şey başıma geldi, aynı şekilde bozuk paradan dolayı sıkmaya geçmiyormuş :) Güncel kalsın, bu makineden kullanan birçok insan var.

6573 Mesaj
5 Ekim 2011; 16:35:17 

efsane siemens makinalar bunlar.

81 Mesaj
20 Eylül 2012; 18:43:00 

para olduğunu nereden anlıyorsunuz

9 Mesaj
8 Mayıs 2013; 18:58:47 

gider ponpası tıkanmış olabilir yapman gereken ilk şey eline bir kab alıp makinenin ön alt kısmında (genelde gizlenmiştir alt kısım cıkarılabilir) bir kapak göreceksin daire biciminde onu açıp (dikkat içinden su gelicektir) içinde bozuk para taş gibi sert tıkayıcı maddeler varsa onları temizle genelde cıkardığın kapağın ilersinde gider pompası var bir tür pervane o tıkanır genelde onu temizlersen sorun kalmaz bir diğer ihtimalde hortumun tıkanması ki onu hemen anlarsın. bunların dışında son ihtimalde gider pompasının bozulma ihtimali ama çok düşük bir olasılık o da.

idestek

120 Mesaj
7 Aralık 2013; 15:38:03 

Arkadaslar sagolun.. Arcelik 2100 camasir makinası sıkmaya gelince yavaş yavas donüyor bir türlü hızlanmıyor sıkmıyordu. bir cok yerini soktum uğraştım bi dünya meger sorun kazanın üst tarafından su tahliye pompasına gelen ince bir hortum var (digerlerini hep temizlemis buna hic dokunmamistim) onun takılı olduğu sert plastikden olan (tahliye pompasına giden yere bağlayan) borunun içerisi çamur gibi dolmuş. Onu temizledikten sonra sorun halloldu. Cok garip yha ben motor arızası diye düşünüyordum hep o kadar uğraştım sorun nereden çıktı hayret! boyle bir sorun yasayacak olanlara yardımı olur insallah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

13 Mesaj
28 Ağustos 2014; 12:00:09 

Aynen bendede aynı sorun var.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri] » Diğerleri » Diğer ev elektroniği » Arçelik 2200 çamaşır makinesı Sıkmaya geçimiyor
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.375