Şimdi Ara

Kotalımı /Kotasız mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
6.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir bilgisayar a oturduk ama ne ttnet kulanıcı adı, ne şifresi,ne telefon numarası yane ttnet üyelik i hakında bir şey bilmiyoruz.Bu pc de kulanılan internet in kotalımı kotasız mı oldugunu nerden anlayabiliriz.

• Telekomu arayınca söylerler heralde, nasılsa telefon gözüküyor onlarda. (444 0 375)
    Ayrıca bu nasıl ilginç bir durumdur.
  • 1- Aynı hattaki telefondan bir cebi ara ve hattın numarasını öğren.
    2- Numarayı bana bildir, TTnet sisteminden DSL hizmet numaranıza bakayım. (Sabah 8:00'dan sonra)
    3- Telefon numarası ve DSL hizmet numarası ile kullanıcı adınızı ve şifrenizi öğrenebilirsiniz.
    4- Bununla ADSL hattınızın bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

(Aynı bilgilere telefon numarası olduktan sonra ben de ulaşabilirim ama siz kendiniz bakın.)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gny*

Telekomu arayınca söylerler heralde, nasılsa telefon gözüküyor onlarda. (444 0 375)
    Ayrıca bu nasıl ilginç bir durumdur.

Söylemezler! Kendimden biliyorum.
    İsim ve anne kızlık soyadı isterler en basitinden.
  • Arkadaş ben şöle izah edeyim.Ben bir şahsın net ini kulanıyorum kablosuz olarak (izinsiz).Şimdi kotalımı kotasız mı oldugunu öğrenmek isteyişimin nedeni bu.Full rapid gidiyorum pre de var.Eğer kotalıysa ona göre indircem.
  • quote:

Orjinalden alıntı: LogSgLe

Arkadaş ben şöle izah edeyim.Ben bir şahsın net ini kulanıyorum kablosuz olarak (izinsiz).Şimdi kotalımı kotasız mı oldugunu öğrenmek isteyişimin nedeni bu.Full rapid gidiyorum pre de var.Eğer kotalıysa ona göre indircem.

IP adresinden yerini belirleyip hakkında yasal işlemi başlatıyorum hemen!
  • kaçak bağlanıyosan öğrenemezsin.

fakat kotalıysa yaptığın downloadların ona getireceği mali külfeti ve en önemlisi kul hakkını düşün derim
  • quote:

Orjinalden alıntı: Yuri Alek Verto

quote:

Arkadaş ben şöle izah edeyim.Ben bir şahsın net ini kulanıyorum kablosuz olarak (izinsiz).Şimdi kotalımı kotasız mı oldugunu öğrenmek isteyişimin nedeni bu.Full rapid gidiyorum pre de var.Eğer kotalıysa ona göre indircem.

Yaşadığım ülkeyi belirle bedava rapid üyelik account vercem :D:D Şaka bir yana (kamilinsan işte bu sorunun cvb nı öğrenmek isteme sebebim bu )

• quote:

quote:

quote:

Yaşadığım ülkeyi belirle bedava rapid üyelik account vercem :D:D

Sen bana telefon numaranı ya da ip adresini ver. Oturduğun apartmana kadar belirlerim.

Bağlandığın telefon numarasını bildirirsen sana kotalı mı yoksa kotasız mı söylerim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yaşadığım ülkeyi belirle bedava rapid üyelik account vercem :D:D

Sen bana telefon numaranı ya da ip adresini ver. Oturduğun apartmana kadar belirlerim.

Bağlandığın telefon numarasını bildirirsen sana kotalı mı yoksa kotasız mı söylerim.

öff öff arkadaş ne yazdığıma bak lütfen telefon numarasını bilmiyorum adamdan isteyecek yüzümde yok (abi sizin net i kulanıyorum bir telefon numaran lazım ) kaldıki kimin evi apartmanı onu hiç bilmiyorum....Sana ip versem sen net in sahibinin adresini bulacan bulabilirsen tabi.
    Yardım pls..

• quote:

quote:

hocam benim içinde bildir şahitim bu konuda sana ne indiriyosun kardeşim kotalıysa ne suçu var o insanların

• ağlıyacam.Yaw size matematik felan da sorardım .... Ben bu sorunu yaşıyorum.Ve merak ediyorum
  • www.ip-adress.com buraya tıkla burda bayağı bilgi veriyor sağlayıcı türktelekom fln ama kotalı olup olmadığınnı söyleyen biryer bulamadım...
    http://speedtest.turktelekom.com.tr/ buradan da speed test yapıp bakarsan eğer 1024 se kotalı olma ihtimali çok yüksek ama 2048 ise çok az çünkü 2048 de sadece 1 kotalı tarife var onu kullanan olduğunu da pek sanmıyorum...
  • fatura na bağlı kendi netin kaçak olanı bilemiicem ama senin ki hızıyla fatura miktarına bak ttnet te bulursun kotalımı kotasızmı
  • öğrenmen biraz zor olcak ne varsa elinde sadece ip var onunla bi yere çıkabilirsen çıkarsın yoksa hiçbişey yapamazsın. büyük ihtimalle modemdede şifre yoktur modeme girip zaten hangi hız limitini kullandığını öğrenebilirsin gerisinide sen bul ama yyazık günah sende olsa aynı durum kotalı olsan şifreleme hakkındada bilgin olmasa biri seni sömürse ne olurdu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: yy2

öğrenmen biraz zor olcak ne varsa elinde sadece ip var onunla bi yere çıkabilirsen çıkarsın yoksa hiçbişey yapamazsın. büyük ihtimalle modemdede şifre yoktur modeme girip zaten hangi hız limitini kullandığını öğrenebilirsin gerisinide sen bul ama yyazık günah sende olsa aynı durum kotalı olsan şifreleme hakkındada bilgin olmasa biri seni sömürse ne olurdu?

gerisini sen bul dalgamı geçiyosun ya.

• aynı durum benim basıma geldi birisi sömürdü ve kotalıydı 67 ytl ödedim 30 ödemem gerekirken yazık yani öğrendimde düzelttim sonra ama yapmayalım böle seyler arkasslar en azından indirme yapma
  • quote:

IP numaranı yollasana bana.
  • ALLAHIM neydi günahım kardeş ip versem ne yapcan yaw neeeee???? Hadi adresi öğrensen belki % 1,5 ihtimal verdiğim ip nin benle ne alakası var sana verdiğim ip le karşı (internetini kulandıgım şahsın) adresini öğrenirsin.eee sonra ne olcak peki!!! anca adamı uyarırsın net in kulanılıyo...

Sana sormak yerine gidip net sayibini bulup kotalımı kotasız mı diye sorsaydım keşke yaw ..
  • eğer yakalınır san adsl sahibi seni sikayet ederse aştığı bütün kota miktarını ttnet alıyor sen den hemde yasal işlem başlatıyor bir ara bir yerde okumuştum bence kullanma

bizde de kablosuz modem var senin gibiler sömürmesin diye kablosuz u hepten kappatık
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.