Şimdi Ara

## Asrock'dan P35 Yonga Setli Yeni Bir Anakart Daha; 4Core1600Twins ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Asrock'dan P35 Yonga Setli Yeni Bir Anakart Daha; 4Core1600Twins ##

Dün yaptığımız Asrock haberimizde firmanın 2008 vizyonunda bahsetmenin yanı sıra Intel'in P35 yonga setini kullanan, kalite çıtası yükselmiş yeni anakartının detaylarını sizler ile palaşmıştık. Yeni yıla hızlı giriş yapma niyetinde olduğu anlaşılan Asrock'ın P35 yonga setini kullanan yeni bir anakartı daha ortaya çıktı. Firmanın 4Core1600Twins kod adlı yeni anakartı haberini dün verdiğimiz 4Core1600P35-WiFi+ modelinden bazı açılardan ayrılıyor. Aslında temel spesifikasyon açısından son derece benzer olan her iki anakart arasında 4Core1600P35-WiFi+ modelinin hem özellik hemde katı kapasitör kullanımı gibi detayları ile daha iddialı bir model olduğunu söyleyebilmek mümkün. Bu haberimize konu olan model 4Core1600Twins ise üst modelde kullanılan ICH9R köprüsünün aksine ICH9 köprüsünü kullanıyor. Ayrıca Wi-Fi desteğine sahip olmamanın yanı sıra stanadart kapasitör kullanımı ve SATA sayısında azalma gibi detayları ile abisini bir basamak geriden takip ediyor. Asrock 4Core1600Twins'in genel özellikleri;

* Core 2 Extreme / Core 2 Quad / Core 2 Duo / Pentium Dual Core / Celeron işlemcilerinin yanı sıra 45nm üretim teknolojisine sahip çift ve dört çekirdekli Penryn işlemcilerine tam destek
    * P35 + ICH9 yonga seti paketi
    * 1600/1333MHz FSB desteği
    * 4GB'a kadar çift kanal DDR3 1333 (2 x DIMM), 8GB'a kadar çift kanal DDR2 1066MHz (4 x DIMM) bellek desteği
    * 4 fazlı güç tasarımı
    * CrossFire desteği
    * 1 x PCI Express x 16 slotu
    * AGI Express slotu ile PCIe x4, x2 veya x1 kullanımı
    * Overclock için PCIE/ PCI bus hızını sabitleme
    * Hybrid Booster
    * PCIe GbE
    * 4 x SATAII 3.0 Gb/sn, NCQ, AHCI ve hot lplug desteği
    * 1 x eSATAII 3.0 Gb/sn
    * 1 x WiFi konnektörü
    * HDMI_SPDIFconnector, supports SPDIF audio to HDMI graphics card
    * 7.1 kanal yüksek tanımlı ses
    * Windows® Vista™ Premium 2007 sertikiası
    * I. O. T. ve OC Tuner teknolojilerine destek
    * ASRock 8CH_eSATAII I/O Plu:1 x eSATAII portu ve 4XUSB portu

Anakartın fiyatı ve piyasaya çıkış tarihi konusunda henüz net bir bilgi bulunmuyor.

• tr de bulamayızkibüyük ihtimal ucuzdurda
  • 1adet x16 slotuyla cf
    2 artısı var kartın 1600FSB ve DDR3 ancak fsb sorun değil overclock la cogu board görüyor. ddr3 için ise combo kartlar tavsiye edilmiyor.

yani p35-ds3l hala kral
  • quote:

Orjinalden alıntı: trooper27

tr de bulamayızkibüyük ihtimal ucuzdurda

Size katılıyorum.
    Türkiyede insanların hayat standartları o kadar yüksekki hep pahalı modeller veya kazıklı modeller geliyor. Para var dist. ürün getirmiyor. ( Ati 38XX ve Nvidia 8800 ). Yeterli destek yok. Üreticilerin sayfaları türkçeye çevrilmiyor ya da güncellenmiyor. Newegg sitesi keşke Türkiyede olsaydı.
  • asrock bu işi bıraksın ya bu ne biçim kart gene 95 model şahin gibi olmuyor kardeşim anakart baktıgım zaman bana güven vermeli ben burdayım demeli bu kartı görünce ben pc toplamaktan ürkerim yaa ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: artiery

asrock bu işi bıraksın ya bu ne biçim kart gene 95 model şahin gibi olmuyor kardeşim anakart baktıgım zaman bana güven vermeli ben burdayım demeli bu kartı görünce ben pc toplamaktan ürkerim yaa ...

Bana göre bu kartın tek eksisi ICH9 olduğu için raid desteklememesi. Onun dışında P35 yonga setinin tüm özelliklerini barındıyor.
  • bence CrossFire için uygun degil
  • Haber için teşekkürler fx57. P35 cipseti güncellliğini hala koruyor. 45nm işlemcilerin piyasayı daha sarmadığı bi dönemde ülkemizde uygun fiyatla satılan Asrock alıp yatırım yapmak açısından fiyat/performans bir kart olur gibi duruyor.
  • Sanırım başarılı bir fiyat/performans ürünü olur. Bakalım fiyat ne olacak.
  • P35 daha niye çıkarılır ki şu anki p35 ler pahalı olsalarda x38 ve x48 lerden sonra fiyatları beçburen düşecek yani fiyat konusunda bir sıkntı yaşanmıyacak bence gereksiz cıkarılan bir ürün olmuş.
  • raid olmaması saçma ya ddr3 fsb1600 falan ama raid yok çokta lüks bir şey değil ki olmalıydı bence...
  • haber için tesekurler
  • standart kapasitör ddr3 desteği p35 chipset
    birde hybrid booster bu nvidianın hybrid'i mi yoksa
    asrocktan böyle çok dengeli bir anakart göremedim adam akıllı kart yapmıyolar
    bakın ddr3 ler yaygınlaşsın şerefsizim 478pinli ddr3 anakart yapar bunlar
  • ne kadar kötü eleştiriler yapılmış.. yahuu düşünsenize diğerlerinin yaptığını herkes yapıyor zaten bırakın bir taneside farklı birşey yapsında eleştirilmesin.. en azından bu kadar kötü eleştirilmesin.. herkes çok pahalı anakart alacak diye birşey yok ki... bence bravo Asrock'a tebrik ediyorum...
  • ben alırım bunu
  • quote:

Orjinalden alıntı: hzrcn

1adet x16 slotuyla cf
    2 artısı var kartın 1600FSB ve DDR3 ancak fsb sorun değil overclock la cogu board görüyor. ddr3 için ise combo kartlar tavsiye edilmiyor.

yani p35-ds3l hala kral

hoca mavi olanı mı görmedin beyaz olanı mı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.