Şimdi Ara

Kundaklanan arabalar ve kasko

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
5.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eğer aracınızın kasko poliçesinde terör kapsamı yoksa sadece 20-25 ytl fark vererek dahil edebiliyorsunuz.
    bilgilerinize

• peki araç diyelimki kundaklandı diyelim sanırım sonradan bunu ekletmen durumunda kasko karşılamaz masrafını deyilmi
  • Kundaklandığı andaki mevcut sigorta poliçenizdeki koşullara göre kasko hasarınızı öder yada ödemez. Kısaca teröre karşı ilgili madde poliçenize ekli değilse bundan yararlanamazsınız. Sonradan eklettirmenizde bir anlam ifade etmeyecektir mevcut hasar için.
    quote:

Orjinalden alıntı: son_samuray

peki araç diyelimki kundaklandı diyelim sanırım sonradan bunu ekletmen durumunda kasko karşılamaz masrafını deyilmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VolvoNokturn -- 28 Aralık 2007; 10:13:29 >
  • quote:

peki araç diyelimki kundaklandı diyelim sanırım sonradan bunu ekletmen durumunda kasko karşılamaz masrafını deyilmi

Karşılamaz Herhalde Sonradan YapıLırsa
  • quote:

Orjinalden alıntı: VolvoNokturn

Kundaklandığı andaki mevcut sigorta poliçenizdeki koşullara göre kasko hasarınızı öder yada ödemez. Kısaca teröre karşı ilgili madde poliçenize ekli değilse bundan yararlanamazsınız. Sonradan eklettirmenizde bir anlam ifade etmeyecektir mevcut hasar için.
    quote:

teşekkürler
  • poliçede sonradanda ekletilmiş olsa bile kasko yazılı olanı karşılıyor
  • ŞİMDİ ARACI FULL KASKO YAPTIRINCA HERŞEY DAHİL OLMUYORMU?OKADAR ÇOK UFAK YAZILAR VARKİ İNSAN NE OKUYABİLİYOR NEDE KASKO

YAPTIRIRKEN AKLINA GELİYOR.GEÇEN SENELERDE FENERBAHÇE GALATASARAY MAÇI ÇIKIŞINDA OLAYLAR OLMUŞTU VE ALİSAMİYEN

STADININ ORALARDA ARAÇLARI TERS ÇEVİRMİŞLERDİ.BU ARAÇLAR KASKO ŞİRKETLERİ TARAFINDAN ZARARLARI KARŞILANMADI DİYE YAZMIŞTI

OZAMANIN GAZETELERİ.BENCE FULL KASKONUN AÇILIMI TAMAMEN HERŞEYİ KAPSAMALI VE İNSANLARA DAHA SONRA SORUN TEŞKİL ETMEMELİ .

TANER BİLGİLER İÇİN SAĞOL.
  • Önemli olan eklemenin hasar dan önce mi olduğu sonra mı olduğu!
    Bu arada ark.lar dün sabah 11.00da arabamın sağ ön camını kırmış hayvanın biri gündüz gözü.. (hayvanla kalmayarak başka sıfatları da içimden kullandım merak etmeyin)Alarmlı arabaya üstelik..Teybin kafasını da almamıştım tesadüf eseri..Çalışmaya dalmışım sesi de farketmemişim;bizim burada kaç defa çocukların alarmı bilerek öttürdüğüne şahit oldum;çocuk kovalamaktan gına gelmiş olsa gerek sanırım, biraz da duyarsızlaşmışım sese..Neyse benm arabanın fabrika çıkışında gelen Sony mp3 çalarının kafasını götürmüş;içini de sökmeye çalışmış esas mekanizmayı ama çıkmaz o özel çıkarma aparatı olmadan ; ben biliyorum..Dangalak bilmiyormuş!Teybin içini de rezil ettiğiyle bırakmış!Neyse babam balkona koşup bakmışki benm arabanın içinden çıkıo hayvan..Koştuk ama yetişemedik!Diyeceğim o ki benm gibi saflık etmeyin teybinizin kafasını alın!Bir de bişeyle kapliolarmış camı;hemen inmiomuş cam aşağıya..ondan yaptıracağım!Allah tan kaskom camkırılıp+teyp çalması muhabbetine hasarsızlık indirimini düşmüomuş!Sevindim!Benim sony im üretilmiosa daha gelişmiş bir sony verecekler..Bakalım ne gelecek;yarın sabah aracımı teslim almış olacağım;size yazarım yine..Hiç1şey değilde;şu polis zaptı-ifade verme muhabbetine 3 saaat harcadım;ona gıcık oldum.. Görüşmek üzere..
    Aklınızda bulunsun die söledim..Artık adamlar alarmlıymış;gündüz gözüymüş v.s. dinlemeden iş başındalar..Bu arada aramızda aracı bazı şerefsizler tarafından yakılmışlarımız varsa geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum..Sağlıcakla kalın!
  • quote:

Orjinalden alıntı: gt-40

ŞİMDİ ARACI FULL KASKO YAPTIRINCA HERŞEY DAHİL OLMUYORMU?OKADAR ÇOK UFAK YAZILAR VARKİ İNSAN NE OKUYABİLİYOR NEDE KASKO

YAPTIRIRKEN AKLINA GELİYOR.GEÇEN SENELERDE FENERBAHÇE GALATASARAY MAÇI ÇIKIŞINDA OLAYLAR OLMUŞTU VE ALİSAMİYEN

STADININ ORALARDA ARAÇLARI TERS ÇEVİRMİŞLERDİ.BU ARAÇLAR KASKO ŞİRKETLERİ TARAFINDAN ZARARLARI KARŞILANMADI DİYE YAZMIŞTI

OZAMANIN GAZETELERİ.BENCE FULL KASKONUN AÇILIMI TAMAMEN HERŞEYİ KAPSAMALI VE İNSANLARA DAHA SONRA SORUN TEŞKİL ETMEMELİ .

TANER BİLGİLER İÇİN SAĞOL.

Sevgili gt-40 yani hepi topu kasko sözleşmeniz olsun olmasın 4-5 sayfadır!Yani lütfen onu okumaya da üşenmeyelim!Artı olarak genelde kapsamlar ilk sayfada belirtilir!
    Ayrıca bazı kısaltmalar vardır "kapsam dahilindekiler" listesinde bunları da gözüme çarptığı kadarıyla hemen size söyleyeyim: GLKHH - KNH - Terör (grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler ve terör)
    Sizin kasko sözleşmenizde bunlar yazıyorsa mesela kesinlikle o bahsettiğiniz olay da dahi sigorta şirketinin kaçabileceği bir nokta bulunmaz!Lütfen sigorta sözleşmemize sadece ihtiyacımız olduğu anda değil;özellikle yaptırırken dikkat edelim!İyi bir okuyalım!Zaten bizler bu gibi dikkatsizlik ve tembelliklerimizden kaybediyoruz.. Görüşmek üzere..Hoşçakalın!!
  • istanbuldaki bu kundaklama olaylarının arkasında kasko şirketleride olabilr kanımca düşünün bir kere türkiyede en fazla istanbulda araçı olan var şimdi artık herkes kasko yaptırmak zorunda kalacak bu ihtimalin gerçekleşme olasılığı yüksek
  • yapma hocam gözünü sevyim yaa!Bu kadar da düşmez yani dev şirketler!Bir açığa çıkarsa duman oluruz diyerekten zaten bu olaya kalkışmaz bi kere bu adamlar!!Polis lojmanlarının arkasında ki otoparkı yakmışlar dün!Yapmayalım lütfen!
  • quote:

Orjinalden alıntı: wolf_HKN

poliçede sonradanda ekletilmiş olsa bile kasko yazılı olanı karşılıyor

olur mu canım öyle şey.
    siz amend ettiğiniz poliçeyi sözlü etmiyorsunuz ki. onu da yazılı yapıyorsunuz ve karşılığında yazılı olarak çok açık şekilde belirtilen bir hizmet karşılığı bedel ödüyorsunuz.
    yanıltma yapmayalım.
  • kundaklamayı kesin kasko firmaları yaptırıyordur. millet kaskoya hucum etsin dıye batma arifesinde çoğu
  • Bir nevi sigortacı terörü var desenize , bizde kullanıcılar olarak bunları mı bombalasak napsak

Bence hain bölücülerin işidir. Yazık bu ülkeyi bölmeye çalışanları anlamak mümkün değil. Tutsaklığa özgürlük diye koşulur mu ?
    Kapalı siteler dışında otomobilini park edenlere uykuyu haram ettiler. Yine olan düşük gelirli insanımıza oluyor.
    quote:

Orjinalden alıntı: enforacle

kundaklamayı kesin kasko firmaları yaptırıyordur. millet kaskoya hucum etsin dıye batma arifesinde çoğu
  • quote:

Orjinalden alıntı: enforacle

kundaklamayı kesin kasko firmaları yaptırıyordur. millet kaskoya hucum etsin dıye batma arifesinde çoğu

Sigorta şirketleri kaskodan kâr etmiyorlar, yani bir işlerine yaramaz.
  • iyimiş 20 25 ytl fark ödeyerek 20 bin 25 bin ytllik zarardan kurtulur insan
  • Sigorta şirketleri kaskodan kazanmıyor mu:S 1600 ytl alıyorlar senelik bizim arabadan nasıl kazanmıyo ya??
  • quote:

Orjinalden alıntı: balimsnet

Sigorta şirketleri kaskodan kazanmıyor mu:S 1600 ytl alıyorlar senelik bizim arabadan nasıl kazanmıyo ya??

1600 ytl karşılığında 32000 ytl para ödemeyi taahhüt ediyor bi taraftanda...
    Yani 32000 ytl'lik bedelle kaskolanan 20 araçtan biri çalınsa elde var 0.
    Ancak yinede iyi kazandıklarını düşünüyorum. Kaza sonucu pert olup sıfır parası ödenen birçok araç kendi anlaşmalı yerlerinde tekrardan paraya çevriliyor sonuçta.
    Bunun dışında trafikte kaskosuz bir araçla kaskolu bir araca zarar verdiyseniz ve suçluysanız zaten kaskonun cebinden para çıkmıyor.
    Çok ince hesaplar dönüyor...

Ancak bu kasko sözleşmesinde arabanın başına gelebilecek herşeyi yazdıramazsınız ki!
    Full kasko dendiği zaman içine herşey girmeli. Terör için ayrı para, sel için ayrı para, yağmur için ayrı para...
    Ne yani arabama uçak çarptığında, yada üstüne inek düştüğünde poliçede, uçak kazaları, üzerine hayvan düşmesi ibareleri bulunmadığı için para ödemeyecekler mi bana? (Teşbihte hata olmaz.)
  • quote:

Orjinalden alıntı: supremum

quote:

Orjinalden alıntı: balimsnet

Sigorta şirketleri kaskodan kazanmıyor mu:S 1600 ytl alıyorlar senelik bizim arabadan nasıl kazanmıyo ya??

1600 ytl karşılığında 32000 ytl para ödemeyi taahhüt ediyor bi taraftanda...
    Yani 32000 ytl'lik bedelle kaskolanan 20 araçtan biri çalınsa elde var 0.
    Ancak yinede iyi kazandıklarını düşünüyorum. Kaza sonucu pert olup sıfır parası ödenen birçok araç kendi anlaşmalı yerlerinde tekrardan paraya çevriliyor sonuçta.
    Bunun dışında trafikte kaskosuz bir araçla kaskolu bir araca zarar verdiyseniz ve suçluysanız zaten kaskonun cebinden para çıkmıyor.
    Çok ince hesaplar dönüyor...

Ancak bu kasko sözleşmesinde arabanın başına gelebilecek herşeyi yazdıramazsınız ki!
    Full kasko dendiği zaman içine herşey girmeli. Terör için ayrı para, sel için ayrı para, yağmur için ayrı para...
    Ne yani arabama uçak çarptığında, yada üstüne inek düştüğünde poliçede, uçak kazaları, üzerine hayvan düşmesi ibareleri bulunmadığı için para ödemeyecekler mi bana? (Teşbihte hata olmaz.)

maalesef sektörler arasında güvenirliliği en az olan sigorta sektörüdür. mağdur olan o kadar çok kişinin hikayesini dinledim ki. özellikle sağlık sigortası konusunda.
    sigortacılar poliçe hazırlama konusunda tam uzmanlar. kendi lehlerine olacak tüm incelikler mevcut. ve iş sigorta satmaya gelince standart en basit şeyleri öylesine bir dille anlatıyorlar ki, vawwww diyorsunuz. ama iş sigortayı yaptırdıktan sonra değişiyor, o insan canlısı müşteri hizmetleri, sizin hizmet alacak bir noktaya gelmeniz durumunda aynı sıcaklıkla yaklaşmıyor.
    Şİmdi bu terör konusu gündeme geldi ve insanlar hemen poliçelerine baktılar acaba sigortam beni bundan koruyor mu diye. oysa bunu bizden önce düşünmesi gereken taraf sigortayı yapan taraf, düşünmesi kolay ama nasıl para kazanılacak, nerden kar elde edilecek ? klozları ne kadar daraltırsan totalde öyle tatlı paralar kazanıyorlar ki.
    bundan 4 yıl önce ev eşyası taşıttık. nakliye firması sigortalı taşımacılık yapıyoruz dedi, biz de eşyalarımız güvence altında diye rahat hissettik. taşınma esnasında (evden arabaya yerleştirirken) 2 büyük cam kırıldı ve eşyaların yerleşeceği evde de antika koltuklardan birinin kumaşını cebindeki falçata ile carttt yardı eleman. taşıma firması bize poliçemizi verdi ve sizi sigorta firmasından arayacaklar müsterih olun dedi. arayan filan olmadı. biz aradığımızda kaza raporu var mı dediler. ne kazası dedik, onlar da sizin sigortanız ancak eşyaların yoldaki nakliyesi esnasındaki zararları karşılıyor, evden arabaya yüklemeler yazılmamış dediler. yani kamyon kaza yapacak da ben kaza raporu ile zararımı tazmin edeceğim. uğraşmadım bile, çünkü yapacak bir şeyim yoktu.
  • risk gerçekleşmeden ekletirseniz karşılanır
    quote:

Orjinalden alıntı: wolf_HKN

poliçede sonradanda ekletilmiş olsa bile kasko yazılı olanı karşılıyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.