Şimdi Ara

VİSTADA Z5500 ACİL YARDIM :((

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar dun akşam Xp den Vista Ultimate geçiş yaptım. Anakartımın son sürüm driverlarını (64 bitlik) tamamını kurdum sistem çok güzel çalışıyor fakat gel gelelim xp işletim sistemimde ortalıgı yıkan logitec z5500 ses sistemim bütün çabalarıma ragmen hala hayata geçmiş değil. Konuyla ilgili başına bu tip sorun gelmiş dostlarımdan yardım bekliyorum Ne ayar yaptıysam olmadı .Vistada bunu çözebileceğim bir yöntem varsa paylaşım yapacak arkadaşlarıma şimdiden çok teşekkür ediyorum

Hoparlör ses testi yaptırıyorum bütün kolonlarımdan sınama test sesi veriyor z5500 ana kumandada xp deki ayarlada fakat ne oyunlarda nede winap açtıgımda teneke gibi çalıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi twincept -- 28 Aralık 2007; 9:30:08 >

• ses kartından bahsetseydin biraz?
    Öyl suçu vistaya atmakla olmuyor!
    Ben denemiştim açıkçası onboard ses kartıyla digital çıkış çalıştırılabiliyor..
    (bayya uğraşmıştım gerçi bulana kadar)
  • Ses kartı onboard asus P5b-mx/wifi-Am anakartım var xp de kusursuz cok guzel sonuc alıyordum vista ile bi türlü çözemedim eger paylasım yaparsan sevinirim Suç atmıyorum üstelik sonuç alamadıgım için buraya bu foruma sordum ve başına buna benzer sorunlarla karşılaşan arkadaşlardan yardım bekledim paylaşmak güzeldir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi twincept -- 28 Aralık 2007; 14:25:57 >
  • şimdi twincet kardes benzer sorunlardan bende de var ne yazikki.Xfi+t7700 winxp32 bitte cok cok iyi iken winxp64bit/vista32/64 bitte resmen sesi solugu kesiyor.O kadar denedim ugrastım sonuc alamadım.Fakat bunun bir yolu oldugu kanısındayım cunku bu işletim sistemleri ms un dunyanın parasını harcayıp gelistirdigi ve gelecekte hepimizin kullanacagı işletim sistemleri yani bunun olmayacagını dusunemiyorum bu kadar basit bir olayı yapamıcak kadar adi olamaz vista yani sonuçta.Sorun vistada ses kartın artık ne ise cevresel kanalları cozemiyor en azından olması gerektiği gibi çözemiyor.Çözüyorsada ben çözdüremedim bilen yapan varsa söylerse sevinirim.
  • Elbeeteki bi çözümü var hala uğraşıyorum umarım çözerim bu konuyla ilgilenen arkdaslara tesekkur edıyorum
  • Realtech ses çözücüsü kullanıyorsan!

Taskbarda çıkan hoparlore sağ tıkla,
    "Sound Devices" (bu isim değişebiliyor) tıkla
    gelen menüde 2 seçenek vardır (üst üste) biri speaker (default) diğeri de digital çıkış!
    Digital çıkışı aktiflemek için öncelikle kabloları takmalısın, sonra da oradan "Set Default" butonu var!
    Bu işlemi yaptıktan sonra da kullandığın filter "AC3FILTER ise içerisinden de spdif passthrough seçeneğini işaretlemen gerekir.!
    Powerdvd ve diğer programların da kendi içinde hoparlor tipini seçebilmen için menüler mevcuttur.

Kolay gelsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.