Şimdi Ara

## Alienware'den Crossfire Destekli Özel Bir Oyun Makinesi ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
6.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Alienware'den Crossfire Destekli Özel Bir Oyun Makinesi ##

Dell'in alt markası olan yüksek performanslı bilgisayar üreticisi Alienware'den özel bir oyun makinası daha geliyor. Firmanın Area-51 ALX Crossfire modeli sahip olduğu teknik özellikleri ve tasarımı ile gerçekten dikkat çekiyor. Sistem dahilinde Intel'in 45nm üretim teknolojisine sahip Core 2 Extreme QX9650 işlemcisi yer alıyor. 4GHz'e hız aşırtılmış olarak gelen işlemci sıvı soğutma ile de desteklenmiş durumda. Anakart olaraksa Intel'in X38 yonga setli anakartı tercih edilmiş durumda. Bildiğiniz üzere X38 yonga seti Crossfire desteğine de sahip ki bu durumu değerlendiren Alienware sistemin grafik yükünü çekmek üzere iki adet GDDR4 bellek Radeon HD 3870 modelini de sisteme dahil etmiş. 1333MHz'de çalışan 4GB DDR3 bellek ile gelen Alinware'in yüksek performanslı oyun makinası Area-51 ALX Crossfire ayrıca kullanıcı tercihine göre 4TB'a varan kapasite opsiyonlarını da alıcılarına sunabiliyor. Alienware'in özel P2 kasası ile gelen sistem ayrıca firmaya özel AlienFX sistem aydınlatma teknolojisine de sahip ve sistem 1KW'lık güç kaynağı ile geliyor. Tabi bu sistem muhtelen Ocak ayından sonra AMD-ATi'nin çift gpu'lu ve R680 kod adlı Radeon HD 3870 X2 modelinin iki tanesi ile güncellenecek gibi gözüküyor. Bu arada Nvidia, Intel'e SLI lisansı vermemesinin sıkıntısını özellikle Alienware gibi yüksek performanslı sistem üreten firmaların çözümde yaşıyor. Yüksek performans Intel işlemcilerini Intel'in kendi yonga setleri üzerinde çalıştırmak isteyen üreticiler çift grafk kartlı sistemlerde ekran kartı tercihini ATi'den yana kullanmak durumunda kalıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 26 Aralık 2007; 14:35:33 >

• Çok şık.
    Kasa ayrı satılıyor mu acaba?
  • Vay be tişörtü hatta oyun hilelerini yazmak için not kalemi ve defteri bile var.

Diğer bir olay Nvdianın SLI olayını kendi eliyle kısıtlaması tabiki atinin işne gelecektir. Zaten SLI olayını çoğu anakartın desteklememesi çok saçma tabi bu saçmalık nvidiadan kaynaklanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestercan -- 26 Aralık 2007; 14:21:23 >
  • Bence nvidea ya iyi oluyor böyle sistemlere veya kişi kullanıcıları ikinçi bir kart almak istiyorlarsa tabiki intel anakart kullananlar ATI den yana tercihleri oluyor bunu nvidea nın düşünmesi gerek!!!!
  • çok güzel bir sistem olmuş.yüksek performans budur işte
  • kusursuz gerçekten kaç sene sonra 2.ele düşer böyle bir sistem acaba
  • fiyat ı herhalde 10000$ flan olur :) bu ne yaa bööle?? 4 terrabyte dio yaa.. insan ewladı naapar o kadar hdd yi..
  • nvidia isterse dünyanın en hızlı kartı olsun ati pazarı sömürüyor.hem kendi çipsetlerinde hemde intelin çipsetlerinde bu destek olduktan sonra amd nin sırtı yere gelmez.yavaştan götürüyor
  • Nvidia - Intel SLI kavgasında sanırım Nvidia kaybediyor. AMD-Atı'nin kullanıma izin verdiği Crossfire çok daha cazip.
  • şu anda dual ekran kartı desteği veren oyun call of duty serisi var.call of duty 2 de slı yazıyordu özelliklerde şimdi 4 te ise dual kart olarak geçiyor.hem crossfire hemde SLI desteği var herhalde.o kadar yeni oyun çıktı ama hiçbirinin münüsünde görünmüyor.
  • Yaw bu Alienware eritiyor beni yahu! Sekse tercih ederim derler ya aynen öyle yani
  • quote:

Orjinalden alıntı: kralhasanyigit

Yaw bu Alienware eritiyor beni yahu! Sekse tercih ederim derler ya aynen öyle yani

• Bende bir iki resim ekleyeyim

• çok şık ve hızlı bir makine valla birde bizim ülkemizdeki marka pclere bakın
  • Anakartın yapısı çok ilginç. Ramlar sol tarafta. İşlemci 2 tanemi ben mi yanlış görüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestercan -- 26 Aralık 2007; 16:14:58 >
  • Keşke sadece kasa olrakta satsalar.Yani içi boş.
    Kasası gerçektende çok güzel
  • kasa güzel de biraz daha renkli olsa hoş olurdu. Coolermaster Stacker Crossfire Edition vardı resimlerini bulamadım şimdi o daha çekici duruyo kırmızı kırmızı
  • quote:

1333MHz'de çalışan 4GB DDR3 bellek ile gelen Alinware

beni burası etkiledi
  • kasanın önü bmw otomobillerin önüne benzemiyor mu?o logo yerine bir bmw logosu olsa bence mükemmel olurdu bu arada sanırım donanımhaber forumun en gereksiz mesajına imzam attım bu mesajımla kusura bakmayın arkadaşlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: bestercan

Anakartın yapısı çok ilginç. Ramlar sol tarafta. İşlemci 2 tanemi ben mi yanlış görüyorum.

harbiden 2 işlemci var gibi !
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.