Şimdi Ara

Creative 5+1 ses sistemi sorun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese selamlar, Yeni almış olduğum bilgisayara Creative 5+1 ses sistemi koydum. Fakat sanırım bağlantılarında veya ayarlarında bazı hatalarım var. Media Player ile müzik dinlerken mesela bütün hoparlörlerden ses geliyor, fakat oyuna girince orta hoparlörden ses gelmiyor. Audio ayarlarını oyunun menüsünden yapıyorum ama yine aynı sorun. Bunun tam bağlantı ayalarlarını veya windows üzerinden ayarlarını nasıl yapabileceğim konusunde fikri olan var mı acaba?

Teşekkürler

• 5+1 lerde tum hoparlorlerden ses gelmez diye biliyorum.. sadece iki tanesinde ses gelir. Ortadaki de mikrofon cikisidir. Eger 5+1 desteklemeyen bir ses kartina baglamissaniz belki hepsinden ses gelebilir.

Bende cozumu merak ettim simdi :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: aLeNN

5+1 lerde tum hoparlorlerden ses gelmez diye biliyorum..

bu gerçekten asılsız bir bilgi öyle bir şey yok
    ses kartı eğer 5+1 i desteklemiyorsa düzgün ses alamaz
  • Tüm ayarları 5.1 olarak ayarla.
    Bağlantıları Kontrol Et.
    Ses kartının driverlerini güncelle.
    Ses kartın ney?
    Selamlar.

quote:

Orjinalden alıntı: sanda39

Herkese selamlar, Yeni almış olduğum bilgisayara Creative 5+1 ses sistemi koydum. Fakat sanırım bağlantılarında veya ayarlarında bazı hatalarım var. Media Player ile müzik dinlerken mesela bütün hoparlörlerden ses geliyor, fakat oyuna girince orta hoparlörden ses gelmiyor. Audio ayarlarını oyunun menüsünden yapıyorum ama yine aynı sorun. Bunun tam bağlantı ayalarlarını veya windows üzerinden ayarlarını nasıl yapabileceğim konusunde fikri olan var mı acaba?

Teşekkürler
  • Ses kartın creative ise cmss yi açman lazım.Değilse müzik dinlerken winapta 2.1 media playerde 5.1 se alırsızn zaten nedenini bende bilmiyorumSorun değil ama olması gereken bu oyunlarda ve filimlerde 5.1 ses alırsın.Eğer hoparlörleri test ederken hepsinden ses geliyosa sorun yoktur demektir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mustafa600

quote:

Orjinalden alıntı: aLeNN

5+1 lerde tum hoparlorlerden ses gelmez diye biliyorum..

bu gerçekten asılsız bir bilgi öyle bir şey yok
    ses kartı eğer 5+1 i desteklemiyorsa düzgün ses alamaz

5+1 6+1 7+1 destekleyen Creative ses kartim ve Creative 5+1 sistemim var buna ragmen sadece ondeki iki haporlorden ses alabiliyorum.
    Digerlerindede bi sorun yok deneme yaptigimde hepsinden ses geliyor.

Hepsinden ses alabilmek icin ne yapmam lazim?

Edit : Sorunu halletim 3d ozelligini kaldirinca hepsinden ses alabilmeyi basardim sonunda besindende ses alınca cok daha mukemmel oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aLeNN -- 26 Aralık 2007; 23:05:47 >

• 3D olayını denememiştim hiç. İşteyim şimdi de akşam gidergitmez deniycem bakalım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.