- x
LpG De Araç STOP ediyor (YARDIMMM!!!!)
45 Cevap21583 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

272 Mesaj
25 Aralık 2007; 17:54:31 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Renault Laguna II aracıma 1.5 ay önce Lovato Easy fast Marka sıralı sistem taktırdım. Aracın Performansında hiç bir kayıp yok. Fakat beni sinir eden hatta kazaya sebebiyet verecek derecede bi problemle uğraşıyorum ve bir türlü çözüme kavuşamadım

Araç Çalışıyor Zamanında Benzinden Lpg ye geçiyor. Fakat her zaman olmamakla birlikte stop ediyor
Araç giderken özellikle sıkışık trafikde kırmızı ışıklarda stop ediyor kalkışlarda stop ediyor. Gaza Basınca araba gaz alıp gideceğine motora bir cansızlık ve sonrası stop. artık korkumdan şşehir içinde gaz kullanamıyorum benzinle gidiyorum araba benzinde iken stop etmiyor sadece gaz da yapıyor. Ayrıyetten Rolentide de stop etmiyor gayet güzel çalışıyor bu konu ile ilgili acil yardımlarınızı bekliyorum.

3721 Mesaj
25 Aralık 2007; 18:15:55 

ayar yaptırmakla soruna ilk çözümden başlayabilirsiniz. ayrıca söyleyin durduğu yerde gaz vererek ayar yapmasınlar. yola çıksınlar bilgisayarı alsınlar.

Mobil imza versek?

272 Mesaj
25 Aralık 2007; 18:22:58 

Aynısını yaptılar laptop u arabaya aldı dolandık ayarlar yaptı sonuç aynı. stop problemi gitmedi.

448 Mesaj
25 Aralık 2007; 20:37:39 

basınç sensöründe bir sorun oalbilir,basınç hortumlarını bi gözden geçirsinler.regülatörün basınç ayarında problem olabilir. bunlara baktırırsanız iyi olur. bunlara baktılarsa enjektörlere baksınlar veya enjektör hortumları tıkanmış olabilir. saygılar...

Murat ÇELİK

2670 Mesaj
25 Aralık 2007; 21:25:34 

Arkadaşım birde başka bir servise gidin ve orada sistemi gözden geçirttirin.Aynı servis bişey yapamıyorsa çeşitli bahanelerle baştan savma cihetine giderler.Olmadı sistemi söktür ve başka bir kit dene.

¤ OPEL VECTRA CD - 2000 CC ¤
¤ATİKER SIRALI LPG SİSTEMݤSAMSUNG GALAKSİ S3 İ9300¤DREAMBOX 500S¤KORAX İPBOX HD¤
¤¤¤NİCE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜZERİNDE ELBİSELERİ YOK¤¤¤
¤¤¤NİCE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK¤¤¤

2256 Mesaj
25 Aralık 2007; 21:32:34 

kelebek bogazına bi baktır
quote:

Orjinalden alıntı: poweredTKM

Renault Laguna II aracıma 1.5 ay önce Lovato Easy fast Marka sıralı sistem taktırdım. Aracın Performansında hiç bir kayıp yok. Fakat beni sinir eden hatta kazaya sebebiyet verecek derecede bi problemle uğraşıyorum ve bir türlü çözüme kavuşamadım

Araç Çalışıyor Zamanında Benzinden Lpg ye geçiyor. Fakat her zaman olmamakla birlikte stop ediyor
Araç giderken özellikle sıkışık trafikde kırmızı ışıklarda stop ediyor kalkışlarda stop ediyor. Gaza Basınca araba gaz alıp gideceğine motora bir cansızlık ve sonrası stop. artık korkumdan şşehir içinde gaz kullanamıyorum benzinle gidiyorum araba benzinde iken stop etmiyor sadece gaz da yapıyor. Ayrıyetten Rolentide de stop etmiyor gayet güzel çalışıyor bu konu ile ilgili acil yardımlarınızı bekliyorum.

New Astra Edition

triger

450 Mesaj
26 Aralık 2007; 1:26:36 

quote:

Arkadasım aynı sorun bendede var,yazın veya havalar iyi iken herhangi bir sorun yok,ancak havalar soguk oldugu zamanlarda stop durumu benimde basımdaki dert ,bu soruna bizim lpg ustasıda bir cozum bulamadı ve bende cozumu ancak kırmızı ısıkta durdugumda stop edecegini hissettigimde hemen benzine gecirerek veya gaza yuklenerek gecistirmeye calısıyorum ama yoldayken gaza gectiginde arac ısınındıktan sonra sorun kalmıyor

Vatan Toprağı Kutsaldır,Kaderine Terk Edilemez!

Mustafa Kemal Ataturk

272 Mesaj
26 Aralık 2007; 9:21:22 

Araçı Farklı Servise Götürdüm. Yine aynı Adamlar Araçda Birşey Yok Diyorlar tam 3 gündür servis servis dolanıyorum bugün tekrar gideceğim. Bobinden olabilir dediler söktüler baktılar yok map dan olabilir diyo düzelttir diyo map a baktırtmak için servise götürüyorum adam map la alakası yok diyo bi servis anya diyo bi servis konya anlamadım gitti sonuç olarak problemi bir türlü bulamıyorlar

4404 Mesaj
26 Aralık 2007; 15:46:24 

bende aynı durum olmuştu.sağına soluna bi sürü para harcadım.lpg beynini değiştirdim sorun bitti. ama benim araba karbüratörlü ve düz lpg sistemi vardı.

1207 Mesaj
26 Aralık 2007; 20:15:33 

msi 6728 865pe neo-2 pls, P4 3.2(prescott), Palit 7600gt, samsung 80 gb 7200 rpm + seagate 320gb, 2x1024 mb ddr 400, LG Dvd writer-asus 52x24x52 cdwriter, cnet adsl modem, samsung 15" 551v monitör. hp 3500c tarayıcı., apache awc550 webcam. Inca (bt878) tv kartı. fsp 500w bluestorm psu---msi vr330x dizüstü

272 Mesaj
27 Aralık 2007; 0:46:58 

Teşekkür ederim topiğini okudum güzel bilgiler var.Yanlız Benim Araç Sadece Gaz da stop ediyor Bugün enjektörleri değiştirdiler sadece 1 kere stopladı okadar denedim bilerek sıkışık trafiğe girdim daha da stop lamadı bakalım. Tekrar Yaparsa Dediklerin Kulağımda Küpe Sağol.

212 Mesaj
31 Aralık 2007; 13:24:39 

Arkadaşım aynı sorun bende de oluyordu. Bundan kaynaklanırmı bilemiyorum ama, benzin pompası için takılan röleyi çıkatttıktan sonra stop problemi yaşamadım.

2004 Megane II Sd. Dyn.Tekno LPG li

663 Mesaj
31 Aralık 2007; 13:33:14 

Aracın boğazını temizlet bide ..Rölanti motorumudur nedir ona baktır devir düşünce bendede oluyordu şimdi olmuyor allaha şükür.

8 Mesaj
5 Ocak 2008; 11:45:31 

toyota corolla 1.6 terram var.1,5 yıl önce okcan'dan tartarini taktırdım.çok memnun olduğum arabam çalıştıktan sonra ısınır (30 derece) ye gelince hafif bir gazla lpg ye geçerdi.geçen şu arabaya bir baktırayım dedim(Periyodik bakımlar yani ..aslında sorunsuzsa hiç gerek yok)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buruska -- 11 Ocak 2008; 22:59:54 >

10010 Mesaj
6 Ocak 2008; 15:38:01 

quote:

Teşekkür ederim topiğini okudum güzel bilgiler var.Yanlız Benim Araç Sadece Gaz da stop ediyor Bugün enjektörleri değiştirdiler sadece 1 kere stopladı okadar denedim bilerek sıkışık trafiğe girdim daha da stop lamadı bakalım. Tekrar Yaparsa Dediklerin Kulağımda Küpe Sağol.

Vakumu bir kontrol ettirin 4 manifold un birinden aldılarsa stop olayından kurtulamazsınız... Gaz kelebeğinin hemen arkasından almışlarsa (Ki bu doğru yerdir) o zaman tamamen proğramsal bir sorununuz var

FS OTOGAZ
BRC Kocaeli yetkili servisi Tel: 0262 239 46 30 GSM: 0552 272 0 272 GSM: 0552 272 1 272 www.fsotogaz.com.tr
AS Otogaz BRC Kocaeli yetkili servisi Tel: 0262 335 01 08 GSM: 0552 272 0 272 www.asotogaz.com

1397 Mesaj
20 Şubat 2011; 18:56:04 

Aynen benim fabia'dada sorun var lpg hortumlarını değiştirdiler felan bayadır yapmıyordu yine yapmaya başladı genelde soğuk havalarda yapıyor.Olay söyle mesela araç tam ısınmadan önce böyle yarım ısınmışken diyim araç boşta iken frene basınca haliyle fren motordan güç çekiyor ve o sırada normalde benzindeyken hemen hafif bir gaz verip araç topluyor ama lpg'de biraz geç kalıyor sanırsam pat stop ediyor.Defalarca anlattım ustalara ama yazılımdan vs işlerden anlayan yok ki adam ordan burdan görerek usta olmuş tabi usta denmekte haksızlık oluyor gerçek ustalara karşı.Boğaz kelebeğinden dediler temizdi aslında ama yeniden temizlettim egr valfinden olur dediler temizlettim vs ama alakası yok sadece lpg'de yapıyor.Dediğim gibi yazılımsal bir problem iki ecu arasında uyuşmazlık var lpg ecu'su frene bastığında veya boşa attığında aracın stop etmesini engelleyemiyor

2025 Mesaj
20 Şubat 2011; 19:34:50 

Evet bu sorunla bende boğuştum uzun zaman, LPG bir çok sorundan dolayı stop etme problemi yaratıyor, Ecu'den, Enjektörlerden, emme manifolduna yapılan yanlış uygulamalardan, LPG borularından, boğz kelebeğinden, hatta aküden ve bujilerden...
Yani sadece LPG araçlarından değil aracın kendi orjinal sistemindede kaynaklı olabiliyor benzinde araç tölere edebiliyor ama LPG'de edemiyor örneğin boğaz kelebeği kirlendiyse bir yere kadar benzin tölere ediyor.. Gerçi benim aracım montajdan sonra gaz kelebeğinin kelepçesini sıkı tutmadıkları için kirlenmiş gaz kelebeğim
Eğer aracın stop ediyorsa size tavsiyem öncelikle aracın orjinal donanımını gözden geçirtin sorun çözülmez ise daha sonra LPG istasyonuna götürün yanlış anlaşılmasın LPG'cileri kollamak değil amacım tam tersine direkt LPG istasyona giderseniz sorunu bulamadıkalrı için bir yerden sonra konuları olmayan işlere girip aracı dahada beter hale sokmaları hiçten bile değil... Tecrübe ile sabittir

2 Mesaj
20 Şubat 2011; 19:45:58 

ben de de aynı sorun oldu 2000 focus. servise götürdüm hız müşirini, rolanti valfini değiştirdiler, bogaz kelebeği temizlendi, hidrolik hortumları değişti, yine aynı sorun devam etti. Sonra lpg cimi değiştirp başka ustaya gittim, gaz basıncını 2.00 dan 1.20 ye indirdi, gaz ayarı yaptı, bir- iki haftadır hiç olmuyor çok şükür....

114 Mesaj
13 Mart 2011; 2:18:23 

unomda vardı aynı sorun ateşleme beyni değişti
sıkıntı bitti bi baktır derim

ışınla bizi spak!!

18 Mesaj
1 Ocak 2012; 15:25:58 

arkadaşlar kimse benim gibi uğraşıp para harcamasın ve bravave mareanın tadını çıkarsın bu araçlar prıoblemli değil sadece bu arabaların dilinden anlayan usta yok,buraya yazıyorum aracının lpg sisteminde bu şekilde problem olan arkadaşlar aracınızda ışıklara geldiğinizde debrejya, bastığınızda stop ediyorsa,veya viraj dönerken beklenmedik anda stop ediyorsa,yapacağınız çözüm:lpg enjektör ile benzin enjektörleri ile arasındaki boru mesafesinin uzunluğu kesinlikle kısa olacak,aracınızın hem stop sorununu hemde çekişini çok net bir şekilde değiştiriyor.ben denedim uyguladım.benim gas sistemim mimgaz ve bunun yapılmasını sağlayan izmit mimsunar otogaz sistemleri çalışanlarına teşk ederim.
not:bu çözüm lpg sisteminde bu sorunları yaşayanlar içindir.
ben ne motorcu nede gazcıyım bu sorun için sürekli çözüm aramış, biriyim.eğer ustaların dediğini yapsaydım başta boğaz kelebeği,gaz potansiyemetresi,devir sensörü,hararet müşürü daha bir çok şeyin değişmesini söylediler.size tavsiyem sorunu önce benzin sisteminden olup olmadığını kontrol etmenizdir.
email:murat_gs81@mynet.com sorucağınızbir şey varsa yazınız.cevap veririm.

kocaelide ve yakınında oturanlar için yukarıdaki problemi yaşayan marea ve bravacı ve diğer araç markası arkadaşlar mimsunar otogaz da bu sorunu gideriyorlar.

DİĞER MARKALAR İÇİNDE ÇÖZÜM OLABİLİR.LÜTFEN DİKKATE ALINIZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat_gs81 -- 1 Ocak 2012; 15:29:46 >

181 Mesaj
2 Ocak 2012; 16:29:00 

quote:

Orijinalden alıntı: poweredTKM

sayın poweredtkm.yeni yılınız kutlu olsun.Istanbul'da iseniz maslak ATATÜRK oto sanayıde 1.nci ks.da DAMLA otogazda HÜSEYİN usta var. gidin,işinizi halletsin.lpg sektöründe bilgili ustalardan biridir.saygılarımla.

pavel usta

181 Mesaj
2 Ocak 2012; 16:30:19 

quote:

Orijinalden alıntı: poweredTKM

sayın poweredtkm.yeni yılınız kutlu olsun.Istanbul'da iseniz maslak ATATÜRK oto sanayıde 1.nci ks.da DAMLA otogazda HÜSEYİN usta var. gidin,işinizi halletsin.lpg sektöründe bilgili ustalardan biridir.saygılarımla.

pavel usta

461 Mesaj
24 Ocak 2012; 21:44:42 

takip

MSI GE70 2OE-267XTR Core i5-4200M 8GB 1TB GTX765M 2GB 17.3" Full HD WİN7 64 BİT ULTİMATE

598 Mesaj
25 Ocak 2012; 8:53:09 

Arkadaşlar, aynı durum bende de mevcuttu. Çok uraştım lpg ustalarıyla ama sorunu çözecek kişi onlar değil...

Çözüm:

1- Kelebek boğazını iyice temizletin, olmadı değiştirin.

2- Rölanti valfini kontrol edin.

3- Subap (Valf) ayarını yaptırın.

Özellikle lpg kullanan araçlar 40.000 km civarında subap ayarlarını kuru yanma gerçekleştirdikleri için bozuyorlar. Anlamanın bir yolu da şu. Araç bilgisayarlı kontrollerde hata vermiyor, fakat rölanti dinlendiğinde tutarsızlık gösteriyor, titreşim normalden fazla ise büyük ihtimalle subap ayarlarınız bolzulmuştur.

Emme ve manifold aralıkları tam olmayan subaplar ise motor daha çok soğukken lpg yakıtını yeterince kullanamaz. Yakış daha ıslak hale geldiğinde ise problem yaratmaz fakat sesli ve titreşimli çalışmaya devam eder. Bu sebepledir ki ilk tüpe geçişte araç stop eder, ikinci çalışmada ise problem çıkarmaz. Ama motoru kapadığından tehlikeli, çözülmesi gereken bir problemdir. Zaten subap ayarı ardından aracınızdan aldığınız keyif yükselecektir.

Lütfen internetten ya da servisten aracınızın emme ve manifold çıkış subap değerlerini öğreniniz. Tölerans değerleri ile güvendiğiniz bir mekanik ustasına yaptırınız. Tabi üst kapak açılacağı için üst kapak contasını da alınız. İşçilik ustaya göre değişeceğinden yorum yapmıyorum.

Kolay gelsin...

DH ÇEVİRİ & DİL ÖĞRETİMİ KULÜBÜ – ÇEVİRİ & DİL DESTEĞİ İÇİN TIKLAYIN

5 Mesaj
10 Mart 2012; 12:04:22 

97 Uno SX sahibiyim. Aracımı ilk çalıştırdığımda ısınıncaya kadar gaz vermek zorundayım. eğer devir 2500 ün altına düşerse stop ediyor. ustaya gösterdim aracın çalışma sistemi bu dedi ama hiç mantıkı gelmedi. aracımı her çalıştırdığımda en az 5 dakika araç içerisinde 3000 devre kadar bağırta bağırta ayağım gaz pedeline basılı bekliyorum aksi taktirde stop ediyor. Bu yüzden yakıt tüketimimde çok fazla. bi türlü çözüm bulamadım. acaba neden kaynaklanıyo?

17 Mesaj
12 Mart 2012; 22:03:43 

slm arkadaşım aracınız önce kelebek bohazını temizletin sonra bogaz adattyonu yaptırın sorununuz çözülecektir

271 Mesaj
13 Mart 2012; 11:34:37 

İyi günler. 2005 model Seat ibiza arabamda Atiker safe fast lpg sistemi kullanmaktayım. arabama lpg yi 45000 kmde iken taktırmıstım . şuan 57000 km de.yaklaşık 3 aydır arabamda stop etme problemi yaşamaktayım.Kırmızı ısıklara yaklaştıgımda yada virajlara yaklaştıgımda ayağımı gazdan cekip hafif frene basınca arabanın devri de 2000 devir altındaysa arabam stop ediyor.ayrıca rolantide dalgalanmalarda oluyor yada yolda giderken vitesi boşa atınca devir düşünce dalgalanma da oluyor.15-20 kere lpg yi takan servisime gittigim halde bir ayar yapıp gönderiyorlar ama şikayetlerim hala devam ediyor. bir çözüm bulamadılar.internette forumlarda duyduklarımı söylüyorum . ama yok ondan değildir falan diyorlar. arabamın boğaz kelebeği temizlendi. adaptasyon yapıldı.bujiler değişti. 1 tane bobin değişti.sorun hala devam ediyor.arabam benzinde gayet iyi çalışıyor ve hiçbir problem yaşamıyorum.ayrıca lpg de iken vites gecislerinde de araba sarsıyor biraz. bana arızanın nereden kaynaklandığını ve çözümünü söylemenizi istiyorum ve ben bunun cıktısını alıp takan servisime göstereyim. bence servistekiler anlamıyorlar sebebini. sorunuma acil çözüm bulmanızı istirham ediyorum çünkü artık araba kullanmaktan nefret etmek üzereyim. olur olmaz yerlerde stop edip tehlike arzediyor cünkü.

5 Mesaj
13 Mart 2012; 23:27:06 

bilgetürk arkadaşım,, kader yoldaşım.. eğer sorununa çözüm bulabilirsen ne olursun banada cvp yaz ( sametkayhan@windowslive.com ) özel olarak bu meal adresine yazarsan sevinirim. ben artık araba sürmekten tiksinmiş vaziyetteyim. hele trafiğe hiç giresim gelmiyor. depraj ve fren kullanamıyrum. her seferinde aracım stop ediyor. bujileri bende değiştirdim çözüm olmadı. kaç kere rolant ve gaz ayarı yaptırdım olmadı. motoro giden hava hortum yerinin ağzını kapattı usta ( alakasını anlıyamadım, bundan dolayı dedi usta, kapatı işte. ) ama zerre kadar fayda etmedi. ayağımı gazdan çekip depraja bastığım an aracım stop ediyor. ayak freni yerine ayağımı gazdan tam çekmeyip hafif hafif el freni kullanıyorum, hem tehlikeli bi durum hemde araç sürmekten hiç zevk alamaz oldum. ben buji kablolarından şüpelenmeye başladım. buji kaplasu ve lpgnin beynini değiştirmeyi düşünüyorum. bakalım çözüm olacakmı. senide sonuçtan mutlaka haberdar ederim. sende çözüm bulabilirsen yada yaptığın taktiklerden beni bilgilendirebilrisen sevinirim. belki ikimizden biri çözüm bulabilirse birbirimize yardımcı oluruz.

272 Mesaj
14 Mart 2012; 21:05:28 

Konuyu 2007 de açmıştım. Lakin Aracımı 2 sene önce sattım. Düzeltmiştim stop problemini. Şimdi Konuyu görünce o günler geldi aklıma can sıkıcı bir olay lakin çok basit oldu çözümü ankara şaşmazda bi usta ya gösterdim motorda kapak contasını kelebek contasını değiştirdi ve ondan sonra birdaha stop problemi yaşamamıştım. Sanırım Hava Almasıyla Alakalı bi durumdu contalar değişince sorun yokolmuştu derin bir nefes almıştım bir dahada hiç stop etmemişti.

54 Mesaj
15 Mart 2012; 23:31:54 

97unsx ;
dostum snın tek sorunun beyın.beynın içindeki dıyafram zamanla bozuluyor buda araçta tutarsızlıklara neden oluyor.bır sure sonra bu ayar sarsıntıdan bıle değişiyor sana tavsıyem taktır kalıtelı guzel bi beyın kurtul derdinden..

5 Mesaj
15 Mart 2012; 23:56:53 

tavsiyen için tşkkederim. bende aynını düşünüyorm. beyni mutlaka değiştirecem. zaten usta ayar yapıyo, 1 hafta sonra tekrar ustaya gidiyorum sanki hiç gaz ayarı yapılmamaış gibi bütün değerler bozuk çıkıyo. inş çözüm olur beyni değiştirmek. dediğim gibi buji kablolarını değiştirecem ele almışken ikisinde yapalım bakalım sonuç ne olacak.

54 Mesaj
16 Mart 2012; 8:56:28 

buji kablolarında problem yoksa 50-60 lira boşuna verme.taktır bi brc beyin sonra bujileri söktür bi temizlettir on numara olur aracın..

181 Mesaj
17 Mart 2012; 19:04:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Okifi

Arkadaşım birde başka bir servise gidin ve orada sistemi gözden geçirttirin.Aynı servis bişey yapamıyorsa çeşitli bahanelerle baştan savma cihetine giderler.Olmadı sistemi söktür ve başka bir kit dene.

sayın okifi.tüketici mahkemesine başvurması daha uygun olmaz mı ?.haydi,bu uygun düşmedi diyelim.koskoca LOVATO markasının ithalatçısı ANKARA'da.aç bir telefon,şikayetini söyle.sayın İSMET VURAL bey bu gibi şikayetlere duyarlıdır.hadi,bu da olmadı.bu sistemi taktıran powered tkm,kiti nerede kime taktırdığını niye açıkça yazmıyor ?.hadi,bu da olmadı,MASLAK,ATATÜRK,OTO SANAYİ SİT,1.NCİ. KS,LOVATO BAYİNE gitsin.şikayetini ustaların ustaları olan HÜSEYiN ile ÜNAL usta hemen çözsünler.zannedersem oldu.saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pavel usta -- 17 Mart 2012; 19:08:57 >

pavel usta

5 Mesaj
3 Mayıs 2012; 13:12:04 

bilgetürk dostum; ben stop etme problemimi çözdüm eğer sen hala aynı sıkıntıyı yaşıyorsan senide bilgilendiriyim dedim. aracımı konyada garage servise götürdüm. sağolsunlar çok güzel ilgilendiler. aracımın her yerine gereken bakımı yaptılar. şanzuman yağı, motor yağı vs. vs. vs. ne gerekiyorsa yaptı adamlar. asıl sorumun olan stop etme problemini ise escort105 arkadaşımın dediği gibi lpg beynini değiştirerek çözdüler. atiker markalı yeni lpg beyinlerinden taktılar. yaklaşık 1 aydırda aracımı kullanıyorum hiç bi sıkıntım yok. çok memnunum. garage çalışanlarınada çok teşkkrederim. ayrıca servis çok pahalı diyen arkadaşlar,,, aracımın her bakımını yaptılar, rolant sensörünü ayarladılar, kelebek boğazını temizledir, lpg beynini değiştirdiler,, yağıdır suyudur derken sadece 130,00 tl ödedim.

271 Mesaj
3 Mayıs 2012; 23:29:06 

quote:

Orijinalden alıntı: 97UNOSX

bilgetürk dostum; ben stop etme problemimi çözdüm eğer sen hala aynı sıkıntıyı yaşıyorsan senide bilgilendiriyim dedim. aracımı konyada garage servise götürdüm. sağolsunlar çok güzel ilgilendiler. aracımın her yerine gereken bakımı yaptılar. şanzuman yağı, motor yağı vs. vs. vs. ne gerekiyorsa yaptı adamlar. asıl sorumun olan stop etme problemini ise escort105 arkadaşımın dediği gibi lpg beynini değiştirerek çözdüler. atiker markalı yeni lpg beyinlerinden taktılar. yaklaşık 1 aydırda aracımı kullanıyorum hiç bi sıkıntım yok. çok memnunum. garage çalışanlarınada çok teşkkrederim. ayrıca servis çok pahalı diyen arkadaşlar,,, aracımın her bakımını yaptılar, rolant sensörünü ayarladılar, kelebek boğazını temizledir, lpg beynini değiştirdiler,, yağıdır suyudur derken sadece 130,00 tl ödedim.

ilginize teşekkürler.. bende sorunumu cözdüm. nozul girişlerinden hava alıyor dedi. oraya kırmızı birsey sürdü. birde lpg filtresini değiştirdim. suan stop etmiyor maşallah

568 Mesaj
4 Mayıs 2012; 0:23:51 

quote:

Orijinalden alıntı: 97UNOSX

stop etme sorunu 2000 model bravo aracımda var. keşke ben de böyle uygun bi fiyata sorunu çözebilsem. arabayı çıkarmaya korkar oldum ayağı gazdan çektiğim anda stop ediyor.

38 Mesaj
29 Eylül 2014; 13:48:24 

Aynı sıkıntı bende de var arkadaşlar sorunu çözen varmı varsa bana yardımcı olun lütfen arabayı kaldırıp atasım geliyor.Araç 2012 model punto tüp takılalı 1 ay oldu.Usta bilgisayara takıyo sıkıntı yok dıyo ama sabah trafıkte gaza bastıgımda ralantisi düşüyor.gaza basmaya devam edersemde stop ediyo.Fıkır sahıbı olmanız acısından videosunuda çektim.İncelerseniz sevinirim.
video linki : https://www.youtube.com/watch?v=CGMvLLF2uJs

30 Mesaj
14 Ekim 2014; 5:10:50 

benzer bir problem bendede vardı şöyle çözüldü;
kitin motor sıcaklık ayarını değiştirmiştik hemen gaza gaza geçsin diye orjinali 55 derece idi 35 e düşürdük.
35 derecede arac calıstıktan hemen sonra gaza gecmeye calısıyor ve boguluyor gibi oluyordu eger arac viteste değilsede stop ediyordu.
bunun uzerine gaza geçme ısısını tekrar 55 yaptık bi sıkıntı kalmadı gaza gecerken hissedilmiyor eskisi gibi. belki benzer problemi olanlar bide gaza geçiş sıcaklıgını kontrol ettirsinler

38 Mesaj
14 Ekim 2014; 9:12:24 

Benim problemim bu şekilde değil gaza geçmesinde hiç sıkıntı yok öyle boğulmada yok.Sadece trafikte dur kalklardan dolayı sanırım kalkış yaparken gaza bastığımda rölantisi düşüyor ve stop ediyor.

1440 Mesaj
İlgili Kişi
ASIM SAFAK
İletişim Bilgileri
Adres: 4.LEVENT OTOSAN.SİT.ULUBAŞ CAD.NO:8 ŞİŞLİ/İST.
Telefon: 0212 269 62 84 -85
Fax: 0532 324 16 40
14 Ekim 2014; 15:51:47 

Merhaba;

Enjektör nözülleri yanma odalarının tersine bakıyor. nözüller yeniden takılmalı başka türlü bu olay düzelmez

Bu mesajda bahsedilenler: szgn_hsdmr

ATİKER - ROMANO
YERLİ SERMAYENİN HAKLI GURURU
www.safakotogaz.com otogazsafak@gmail.com

38 Mesaj
15 Ekim 2014; 10:10:36 

Anladım cumartesi günü tekrar ustaya gideceğim.Son kez anlamam için soruyorum yanlış anlamayın bu nözüller yanma odalarınamı bakması gerekiyor aynı hatayı yapmaması için .Ustaya ne demeliyim?Ayrıca çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.

1440 Mesaj
İlgili Kişi
ASIM SAFAK
İletişim Bilgileri
Adres: 4.LEVENT OTOSAN.SİT.ULUBAŞ CAD.NO:8 ŞİŞLİ/İST.
Telefon: 0212 269 62 84 -85
Fax: 0532 324 16 40
15 Ekim 2014; 11:51:17 

Merhaba;

Ustaya ne derseniz deyin sizin tezinizi çürütür. bu yuzden onun bunu bulmasını sağlayın kendi bulmuş gibi olsun.

Bir arkadaşımın başına gelmiş nozulleri tekrar takmışlar düzelmiş bu nozül ne ise derseniz dank eder.

Ukalalık gibi gelmesin ama malesef ustalar ben bilirim başkası ne bilir gibi davranırlar.
Kolay gelsin

Bu mesajda bahsedilenler: szgn_hsdmr

ATİKER - ROMANO
YERLİ SERMAYENİN HAKLI GURURU
www.safakotogaz.com otogazsafak@gmail.com

38 Mesaj
15 Ekim 2014; 12:26:58 

Anladım Asım bey öyle derim. Zaten adama gidiyorum biniyoruz arabaya hiç sıkıntı yok arıza bizde neden olmuyo diyor.Sanki ben keyfimden gidiyorum.Mesleğini elinden almak için öğrenmeye çalışıyorum. :) Anlamıyor sıkıntıyı herzaman yapmıyor arada yapıyor araba kalsın bi kaç gün kullanın zaten göreceksiniz problemi diyorum onuda kabul etmiyorlar.En son araçla 120 130 sürekli giderken arada araç tekliyo birden gazdan ayağınızı çekip tekrar basarsınızda araba bi sallar kendini o durum oldu götürdük chipmi beynmi nedir onu değiştirmişler birde bu gaz gösergesine giden kabloları değiştirmişler ikinci gün gene yapmaya başladı.

2 Mesaj
21 Ekim 2014; 1:02:40 

Ayni sikinti bende de var.LPG de stop ediyor devir düşünce.Benzinde hicbir sorunu yok.Ayrica serik manavgat alanya civari usta tavsiyesi lutfenn..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

38 Mesaj
21 Ekim 2014; 9:14:15 

Yarın bi usta buldum oraya götürecem birde ankara dispiritörüyle görüştüm getirin bakalım dediler.Takan ustaya nözülleri söyledim bunla alakası yok diye bakmamışlar bile babam götürmüştü.Sinirlendim başka ustalara götüreceğim.

38 Mesaj
24 Ekim 2014; 10:54:05 

Araçımı Ankarada bir ustaya götürdüm yaklaşık 4 -5 saat araçın montajıyla uğraştılar.toplamda 150 tl gibi bir ücret aldı.İki gündür kullanıyorum herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » LPG Dönüşümü » LpG De Araç STOP ediyor (YARDIMMM!!!!)
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.539