Şimdi Ara

## Vizo Freezer: Termal Kontrollü Kasa Fanı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Vizo Freezer: Termal Kontrollü Kasa Fanı ##

Vizo firması yeni kasa fanlarını duyurdu. Firmanın Freezer serisi altında hazırladığı ve termal kontrol özellikleri ile öne çıkarılan yeni fanlarının 80mm ve 120mm olmak üzere ilk etapta iki farklı varyasyonu hazırlandı. Vizo'nun Freezer serisi dahilinde hazırladığı yeni kasa fanlarının genel özellikleri şu şekilde;

Genel Özellikler;

* Manyetik bilye teknoolojisi ile uzun ömürlü çalışma
    * Termal sensör aracılığıyla otomatik fan hızı kontrolü
    * Sağlam yapı ve istikrarlı çalışma
    * Ultra sessiz çalışma

Spesifikasyon;

* Model: FZ8025 / FZ12025
    * Boyutlar: 80x80x25mm / 120x120x25mm
    * Voltaj: 12V / 12V
    * Güç: 1.7 ~ 2W / 1.5 ~ 1.8W
    * Fan Hızı: 1900 ~ 3000 R.P.M. / 1350 ~ 2100 R.P.M.
    * Hava Akışı: 28.5 ~ 44.3 CFM / 43.2 ~ 64.3 CFM
    * Gürültü: 20 ~ 34.5 dBA / 20 ~ 32.5 dBA
    * Çalışma Ömrü: 50.000 saat

Özellikle termak sensörlü otomatik fan hızı ayarlama özellikleri ile öne çıkan yeni kasa fanlarının fiyatları hakkındaysa şu an için net bir bilgi bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 25 Aralık 2007; 19:23:10 >

• buna benzer bir ürünü ben kasama taktım zaten yazıcıoglundan 9 cm lik fan almıştım bi baktım ısı sensörü var üstünde havyayla ısıtınca coşuyo fanama o kadar kullanışlı degil anca havya ısısıyla çoşuyo diger ısılarda tık yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: TANER 82

buna benzer bir ürünü ben kasama taktım zaten yazıcıoglundan 9 cm lik fan almıştım bi baktım ısı sensörü var üstünde havyayla ısıtınca coşuyo fanama o kadar kullanışlı degil anca havya ısısıyla çoşuyo diger ısılarda tık yok

Yani sadece gösteriş diyorsun!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

quote:

buna benzer bir ürünü ben kasama taktım zaten yazıcıoglundan 9 cm lik fan almıştım bi baktım ısı sensörü var üstünde havyayla ısıtınca coşuyo fanama o kadar kullanışlı degil anca havya ısısıyla çoşuyo diger ısılarda tık yok

aynen kanka çok hassas olmaları lazım içindeki ısı algılıyıcısının bunlarda ki boşşşş havya diyorum yaaa 300 derecebelki bu daha iidir 100 veya 90 derece gibi zaten öle ısınıyosa bilgisayar yakında yanar

• quote:

Orjinalden alıntı: max975

quote:

Önemli olan zaten mm2 karereye düşen basınç ve sessizlik. Diğer özellikler özellikle merakı olmayanlar için anlamsız.

• bencede uygun bi programla fan kontrol ünitesi kullanmak daha matıklı gibi.
  • quote:

Bende PsudaKİ Isı Sensörünü Çakmakla Isıttım Fan Çoştu Ama 12 V Den Fazla Yemiyceği İçin Belirli Hızı Gecemez
    Ben 12 V 7 A Aküyü Seri Bağladım 24 V Fan Acayib Coştu Bi Akü Daha Bağlayım Dedim 36 Volt Yiyince Dayanamadı Öldü Fana Normal 12 V Verince böyle Bi Kıpırdıyo Sonra Duruyo

• quote:

Orjinalden alıntı: ylpc

quote:

Bende PsudaKİ Isı Sensörünü Çakmakla Isıttım Fan Çoştu Ama 12 V Den Fazla Yemiyceği İçin Belirli Hızı Gecemez
    Ben 12 V 7 A Aküyü Seri Bağladım 24 V Fan Acayib Coştu Bi Akü Daha Bağlayım Dedim 36 Volt Yiyince Dayanamadı Öldü Fana Normal 12 V Verince böyle Bi Kıpırdıyo Sonra Duruyo

sen naptın yaaa fana 36 volt verilir mio fan dayanamaz ölür zaten olacagı buydumillet sesini kesmek için 5 volt veriyo sen 36 volt vermişsinsüpersin

• PSU'daki sıcaklık sensörleri genelde doğrusal hız artışı yapmazlar ve "ya hep ya hiç" mantığıyla çalışırlar.

Yani örnek verecek olursak, 60C sıcaklığa kadar fana sabit 7V verir,60C'yi geçtiği an da direkt 12V'u yapıştırır.
    Tabii her psu için bu geçerli olmayabilir,ama çoğu psu fanının termal davranışı böyle veya buna benzer.
  • sımdı merak ettıgım bısı var kardesler otomatık fan kontrollu psu alırsam sesizmi olur tam tersine seslimi olur hanıgısı avantajlı normal psu mu fan kontrollu psu mu ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.