Şimdi Ara

Nissan micra 1.2 tekna alacağım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
77.189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nissan Micra sınıfının başarılı araçlarından biridir. özellikle tekna donanımı note un tekna donanımında bile olmayan akıllı anahtar vs. vs. bir sürü donanım içeriyor. 1,2 motor hem ekonomik hemde bu araca fazla bile geliyor.
    Nissanın yedek parça fiyatları biraz yüksek sayılabilir. ama sorunsuz oldukları için başınızı hiç ağrıtmaz. bu arada şunu belirtmeden geçemiycem Nissan Note ve Micra da kullanılan motorlardan SADECE DİZEL OLANLARI renault teknolojisi ile üretiliyor. Benzinli motorlar nissan'a ait.
    küçük sınıf sorunsuz bir araba arayanlar için bence ideal.
  • Şehir içi 9 litren garanti
  • Evet arkadaşlar bana yardım eder misiniz bu araç hakkında bilgiye ihtiyacım var

• kasa yapısı olarak gayet sağlam bir araç ancak artik tasarımı eskidi.ilk çıktıgı zaman cok guzeldi ancak su anda bence biraz yuzu eskidi.
    iç malzemesi fena değil ama corsa gibi rakiplerini gerisinde.
    1.2 lik motor un çok da az yakacagını sanmıyorum.araç donanım olarak bana yetersiz gelmişti.
    ama pratik sehiriçi aracı.
    sağlam bir araç ve sorunsuz oldugunu tahmın ediyorum
  • bende eski kasa micra var şimdiye kadar pek sorun çıkarmadı fakat parçaları çok pahalı bir tampon kırdım 1 aydır bekliyorum hala gelecek:)Tabi eski olmasıda dezavantaj şimdikiler rahatlıkla temin edilebilir.Kullanılabilirliği çok güzel ve artık yeni kasalar teknoloji olarak da iyi gerek kartlı kullanım gerekse yol bilgisayarı falan...Fakat şöyle bişey söyleyeyim bu devirde daha benzinli araç alınmaz.Eski kasa corsalara bakabilirsin silverline paketlilere 25000ytl gibi fiyatlara satılıyor 2**6 model gerçekten güzel araçlar tavsiyemdir.
  • Bende bayağı bir süre micra üzerinde düşünmüştüm 1 1.5 sene önce. araç renault motoru kullanıyor. japon aracı alıyorsun fakat motoru fransız. Diğer konularda kullanan arkadaşlar yardımcı olacaktır...
  • 1)0 alırsan 1 sene sonra baya bir zarar edersin ki fazla tutulmuyor ülkemizde bu arabalar
    2)Yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi Nissan parçaları biraz pahalı
    3)1.2 motor fazla yakıt tüketiyor ,öyleki 1.4 olsa buna yakın tüketecek ama performans desen iyi değil.
    4)Micra virajlarda savruluyor,aerodinamik bir yapısı yok,kaplumbağa gibi,kullandım ordan biliyorum
    5)Daha çok bir bayan arabası havası var..

İyi yanı:Malzeme kalitesi sınıfının en iyilerinden ,ucuza kaçılmamış ....
  • Yüzü biraz eskidi.
    Ancak fiyatına göre donanım seviyesi oldukça yüksek.
  • Micra Tekna fiyatına NOTE 1,4 visia alabilirsiniz. teyzemde micra almak istiyordu tekna. sonra note aldı 1,4 visia çok memnun arabasından. hem oturaklı hem de çok ferah şık bir araç. şehir içi tüketimi 7,0lt/100km.
  • Ben yaklaşık 6 ay kullandım ama nedense ne zaman otobana çıksam 100 km üstün de içimi bir korku sarıyordu bu yüzden sattım 2006 model 1.2 80 hb passion modeli idi kampanyalı fiyatı 22000 ytl almıştık 200 ytl lik bir hasar vardı 19000 ytl ye bir bayana sattık. 7000 km de idi ama kullandığım kadarı ile fren mükemmel inanırmısınız bilmem ama şu anda honda civic var 2007 model ama micranın frenleri daha başarılı idi normal kiloda 4 kişi bile olsa canavar gibi yokuş mokuş vız geliyor. park sorunu yok heryere sığıyor ben büyük araba seviyorum güven veriyor o yüzden sattım ama genelde memnundum. ben 3-4 sene binerim diyorsan, kalabalık bir ailen yoksa ideal ama bence nissan note da fena değil

• nissan micra 2.kez makyajlanmış. bu haftaki otohaberde yazılmış fiyatları fln da belli olmuş bakmanızda fayda var
  • Nissan Micra 1.2 motor, otomatik vites, visia kullanıcısıyım. Arabam 2005 model ve 3 yaşını doldurmak üzere. Eşime diye aldık, ama ben daha çok kullandım :) Bu araç ilk ve tek kullandığım araç olduğundan çok fazla kıyas yapamam. Yine de 1.2 motor için oldukça iyi bir performansı olduğunu düşünüyorum, eşimin adlandırmasıyla "tostos"umuzla gitmediğimiz yer, tırmanmadığımız dağ kalmadı :) En son Batı Karadeniz sahil şeridinde onlarca kez tırmanıp inilerek gidilen yolu geçtik. Otomobili alırken bakmıştım ama şimdi tam hatırlamıyorum, kendi sınıfında oldukça iyi bir beygir gücü var zannedersem.

Arabamın küçük olması şehir içinde gerçekten çok avantajlı, ama küçük olmasıyla birlikte ön koltuk kısmı bir çok araçtan daha yüksek ki, benim gibi uzun boylu biri için ideal oldu. İki önemli dezavantajı var, biri 1.2 motor ile yüksek yokuşlar tırmanırken hızı çok düşürmemek için yüksek devirde kullanmak zorunda kalmam. Diğeri de beklentimden daha fazla yakıt harcamam. Şehirlerarası ortalam 7lt/100km, şehir içi ise yoğun bir trafik olan güzergahımızda 9-9.5lt/100km.

Direksiyondan kumandalı müzik sistemi ve yol bilgisayarı ile açık renkli döşemesine o kadar alıştım ki, baktığım diğer araçların içi bana itici gelmeye başladı. Muhtemelen ilk göz ağrım olmasındandır :) Ama yakında ikiz çocuk bekliyoruz ve bu araba bize yetmeyecek. Toyotalara, opellere baktım, araçların içi bana çok sıkıcı geldi. En son baktığım Toyota Auris, onun da ortadaki koca bölüm çok garip duruyor. Micra'dan sonra bakalım nasıl beğeneceğim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hatipoglu -- 15 Ocak 2008; 22:23:02 >

• Fiyatına göre iyi bir araç
  • quote:

Orjinalden alıntı: hatipoglu

Nissan Micra 1.2 motor, otomatik vites, visia kullanıcısıyım. Arabam 2005 model ve 3 yaşını doldurmak üzere. Eşime diye aldık, ama ben daha çok kullandım :) Bu araç ilk ve tek kullandığım araç olduğundan çok fazla kıyas yapamam. Yine de 1.2 motor için oldukça iyi bir performansı olduğunu düşünüyorum, eşimin adlandırmasıyla "tostos"umuzla gitmediğimiz yer, tırmanmadığımız dağ kalmadı :) En son Batı Karadeniz sahil şeridinde onlarca kez tırmanıp inilerek gidilen yolu geçtik. Otomobili alırken bakmıştım ama şimdi tam hatırlamıyorum, kendi sınıfında oldukça iyi bir beygir gücü var zannedersem.

Arabamın küçük olması şehir içinde gerçekten çok avantajlı, ama küçük olmasıyla birlikte ön koltuk kısmı bir çok araçtan daha yüksek ki, benim gibi uzun boylu biri için ideal oldu. İki önemli dezavantajı var, biri 1.2 motor ile yüksek yokuşlar tırmanırken hızı çok düşürmemek için yüksek devirde kullanmak zorunda kalmam. Diğeri de beklentimden daha fazla yakıt harcamam. Şehirlerarası ortalam 7lt/100km, şehir içi ise yoğun bir trafik olan güzergahımızda 9-9.5lt/100km.

Direksiyondan kumandalı müzik sistemi ve yol bilgisayarı ile açık renkli döşemesine o kadar alıştım ki, baktığım diğer araçların içi bana itici gelmeye başladı. Muhtemelen ilk göz ağrım olmasındandır :) Ama yakında ikiz çocuk bekliyoruz ve bu araba bize yetmeyecek. Toyotalara, opellere baktım, araçların içi bana çok sıkıcı geldi. En son baktığım Toyota Auris, onun da ortadaki koca bölüm çok garip duruyor. Micra'dan sonra bakalım nasıl beğeneceğim?

micradan sonra kesinlikle Nissan Note bakın derim ben. Hem micranın abisi sayılır. hem çok geniş hem de çok kullanışlı bizim ailede 3 tane vardı. ben kendiminkini satmak zorunda kaldım. kaldı 2 tane asla pişman olmazsınız

• Merhaba 2007 Nissan Micra Tekna 88bin km'de 26000 tl'den satışta ne dersiniz araca gidip bakayim mi? fiyatı mantıklı mı?

sadece park nedeniyle 2 3 yere sürtmüş o kadar. ne dersiniz?
  • Otomatik alin bence. Bayanların ilgi gösterdiği bir araç. İkinci el satması kolay olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetyilmaz77 -- 21 Nisan 2015; 13:06:35 >
  • mehmetyilmaz77 M kullanıcısına yanıt
    mehmet bey arac otomatik fiyat km ve yıl durumu icin nasıl bir degerlendirme yaparsınız?
  • eternalsun kullanıcısına yanıt
    Piyasası hakkında bilgim yok. Nissanlarin parçası pahalı olduğunu biliyorum sadece.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.