Şimdi Ara

YENİ PS3-PS4 ALACAKLAR VE ACEMİSİ OLANLAR[Fat-slim kasa] [ ULTIMATE KONU ] (475. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.249
Cevap
74
Favori
988.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 473474475476477
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: konsolalmayacalisanadam

quote:

Orijinalden alıntı: albatrosshigh

quote:

oncelikle iyi forumlar dilerim.
    haziran ortalarinda ps3 almaya karar verdim almadan once sormam gereken sorular var yanitlarsaniz.sevinirim.simdiden tesekkurler.
    1-En fazla 600tl butcem var 160gb bulabilirmiyim?
    2-Oyuna cok para veremem ps3 e ucretsiz oyun yukleyebilirmiyim?
    3-pes12 fm12 assassins creed ve 3 oyun daha yuklerim.160gb yeter mi?
    4-bu saatten sonra ps3 alinir mi?
    5-ps4 cikarsa napicaz

Fazla bütçem yok diyorsun, peki PS4 çıksa hemen alabilecek misin?
    Ben fiyatların 1500-2000TL arası olacağını düşünüyorum, keza PS3 ilk çıktığı zaman 1500TL civarındaydı.

Bence bu sıcak fırsatlar konusunu takip etmen daha faydalı olacaktır. Buradaki arkadaşlar konun üstadları...
    http://resim.donanimhaber.com/m_39836025/mpage_1/f_/key_//tm.htm#39836025

ps4 alacagimdan degil yakin zamanda ps4 cikarsa eger hem ps3 fiyati ucuzlar hem de zamanla oyun cikmamaya.baslar.zaten ben kopya oyun oynayabilirim anca ps3 kopya kotu oluyormus online destegi gidiyormus xbox360 alicam sanirim.

1- 600 tl ye ps3 160 gb alabilirsin şu anki piyasası yaklaşık o civarda.
    2- Ps3 için oyun takas (kira) yöntemi ile oyun Temin edebilirsin. Bir tane oyun aldıktan sonra o oyunu iade edip 5-10 tl değişen takas ücreti ile bunu yapan pek çok firma var. Ben konsol dünyasını tercih ediyorum. Ayrıca PSN dan oyunları online satın alıp HDD ye atabilirsin, bu durumda oyunları hem daha ucuza alabilirsin hemde 2 farklı PS3 e yükleme yaparak bir arkadaşınla ortak satın alma yapabilirsin. Bu durumda oyun yarı fiyatına gelmiş olur. Ayrıca PSN de pek çok oyunun demosu var, demo oyun yükleyerekte her oyunun bir kaç level ını oynama imkanın var. Böylece hem oyunlar hakkında fikir sahibi olursun hemde beğenmeyeceğin oyunları rasgele satın almaktan kurtulursun.
    3- Oyunların ebatları çok değişken, ama 160 gb PS3 e 5 -10 arası değişik boyutlarda oyun yüklersin.
    4- Ben PS3 alalı 1 ay oldu. Evde birer tanede xbox ve wii konsolum var. Wii dahil hala bu konsollar tam kapasite kullanılamıyor. Yeni çıkan oyunların grafik kalitesi eskilere göre çok çok iyi. Yeni PS4 1.5 2 seneden önce zaten çıkmayacak. Çıksa bile sony asla PS3 ü öldürmez. Halen PS2 satıldığını düşünürsek Full HD görüntü kalitesine sahip PS3 ün en az 5 6 yıl ömrü olduğunu ve oyun açısından destekleneceğini düşünüyorum.
    5- PS4 çıkarsa PS3 oyunları oynamaya devam edeceğiz. Oyun desteği uzunca bir süre devam edecektir. PS4 çıksa bile nasıl bir teknoloji olacağı tartışma konusu. Zaten PS3 Full HD destekliyor daha üst çözünürlüğü destekleyen tv şu an yok. 3D desen PS3 destekliyor. Muhtemelen PS4 te daha gelişmiş oyun kolları olacak, daha hızlı işlemci olacak. Ama PS3 bile şu an hala tam randımanlı çalışmıyor ve her geçen gün yeni aparatlarla destekleniyor.
    Bide şu var. Bir konsolu alıp ömür boyu kullanacağım diye birşey yok elbette. Bende XBOX1 vardı, sonrasında Wii aldım, sonrasında PS3 hepsinin yeri ayrıdır. Mesela en büyük keyif alarak oynadığım araba yarışı xbox1 deki burn out dur. Hala oynarım, wii nin yeri apayrıdır, PS3 apayrı.
    Ps4 çıkarsa ve çok büyük yenilik getirirse onu da alırız. Benim şu anki hedefim Wii U nun çıkması ve onu satın almak.

• quote:

Orijinalden alıntı: gbiroly

quote:

quote:

quote:

oncelikle iyi forumlar dilerim.
    haziran ortalarinda ps3 almaya karar verdim almadan once sormam gereken sorular var yanitlarsaniz.sevinirim.simdiden tesekkurler.
    1-En fazla 600tl butcem var 160gb bulabilirmiyim?
    2-Oyuna cok para veremem ps3 e ucretsiz oyun yukleyebilirmiyim?
    3-pes12 fm12 assassins creed ve 3 oyun daha yuklerim.160gb yeter mi?
    4-bu saatten sonra ps3 alinir mi?
    5-ps4 cikarsa napicaz

Fazla bütçem yok diyorsun, peki PS4 çıksa hemen alabilecek misin?
    Ben fiyatların 1500-2000TL arası olacağını düşünüyorum, keza PS3 ilk çıktığı zaman 1500TL civarındaydı.

Bence bu sıcak fırsatlar konusunu takip etmen daha faydalı olacaktır. Buradaki arkadaşlar konun üstadları...
    http://resim.donanimhaber.com/m_39836025/mpage_1/f_/key_//tm.htm#39836025

ps4 alacagimdan degil yakin zamanda ps4 cikarsa eger hem ps3 fiyati ucuzlar hem de zamanla oyun cikmamaya.baslar.zaten ben kopya oyun oynayabilirim anca ps3 kopya kotu oluyormus online destegi gidiyormus xbox360 alicam sanirim.

1- 600 tl ye ps3 160 gb alabilirsin şu anki piyasası yaklaşık o civarda.
    2- Ps3 için oyun takas (kira) yöntemi ile oyun Temin edebilirsin. Bir tane oyun aldıktan sonra o oyunu iade edip 5-10 tl değişen takas ücreti ile bunu yapan pek çok firma var. Ben konsol dünyasını tercih ediyorum. Ayrıca PSN dan oyunları online satın alıp HDD ye atabilirsin, bu durumda oyunları hem daha ucuza alabilirsin hemde 2 farklı PS3 e yükleme yaparak bir arkadaşınla ortak satın alma yapabilirsin. Bu durumda oyun yarı fiyatına gelmiş olur. Ayrıca PSN de pek çok oyunun demosu var, demo oyun yükleyerekte her oyunun bir kaç level ını oynama imkanın var. Böylece hem oyunlar hakkında fikir sahibi olursun hemde beğenmeyeceğin oyunları rasgele satın almaktan kurtulursun.
    3- Oyunların ebatları çok değişken, ama 160 gb PS3 e 5 -10 arası değişik boyutlarda oyun yüklersin.
    4- Ben PS3 alalı 1 ay oldu. Evde birer tanede xbox ve wii konsolum var. Wii dahil hala bu konsollar tam kapasite kullanılamıyor. Yeni çıkan oyunların grafik kalitesi eskilere göre çok çok iyi. Yeni PS4 1.5 2 seneden önce zaten çıkmayacak. Çıksa bile sony asla PS3 ü öldürmez. Halen PS2 satıldığını düşünürsek Full HD görüntü kalitesine sahip PS3 ün en az 5 6 yıl ömrü olduğunu ve oyun açısından destekleneceğini düşünüyorum.
    5- PS4 çıkarsa PS3 oyunları oynamaya devam edeceğiz. Oyun desteği uzunca bir süre devam edecektir. PS4 çıksa bile nasıl bir teknoloji olacağı tartışma konusu. Zaten PS3 Full HD destekliyor daha üst çözünürlüğü destekleyen tv şu an yok. 3D desen PS3 destekliyor. Muhtemelen PS4 te daha gelişmiş oyun kolları olacak, daha hızlı işlemci olacak. Ama PS3 bile şu an hala tam randımanlı çalışmıyor ve her geçen gün yeni aparatlarla destekleniyor.
    Bide şu var. Bir konsolu alıp ömür boyu kullanacağım diye birşey yok elbette. Bende XBOX1 vardı, sonrasında Wii aldım, sonrasında PS3 hepsinin yeri ayrıdır. Mesela en büyük keyif alarak oynadığım araba yarışı xbox1 deki burn out dur. Hala oynarım, wii nin yeri apayrıdır, PS3 apayrı.
    Ps4 çıkarsa ve çok büyük yenilik getirirse onu da alırız. Benim şu anki hedefim Wii U nun çıkması ve onu satın almak.

beni gercekten aydinlattin.sana cok tesekkur ediyorum.sanitim psn den oyunu ortak alma konusunu bu forumdan halledebilirimtakas falan bu forumda konularini gormustum.bu forumdan bi arkadasla gorusuyorum nasip olursa alicam.tekrar tesekkurler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar bende bu hafta ya da hafta ps3 almayı planlıyorum.Ancak bir sorun var.Alcağım ps3ün pal mı ntsc mi olduğunu nereden anlayabilirim? Bazı firmalar bu ayrımı açıkca yazarken bazıları yazmamış.İnternette okudum birisi "x" firmadan ps3 almış eve geldiğinde ntsc çıktığını görmüş.Böyle bir şey yaşamamak için ne yapabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mandos23

Arkadaşlar bende bu hafta ya da hafta ps3 almayı planlıyorum.Ancak bir sorun var.Alcağım ps3ün pal mı ntsc mi olduğunu nereden anlayabilirim? Bazı firmalar bu ayrımı açıkca yazarken bazıları yazmamış.İnternette okudum birisi "x" firmadan ps3 almış eve geldiğinde ntsc çıktığını görmüş.Böyle bir şey yaşamamak için ne yapabilirim?

Bazen firmalar detaylı açıklamalar yazmıyorlar.
    PAL veya NTSC olmasınna değil de, daha çok Yasal olarak 2 yıllık Sony Eurasia Türkiye garantili olmasına
    dikkat etmeni tavsiye ederim. O zaman kesin PAL'dir.
  • quote:

Arkadaşlar bende bu hafta ya da hafta ps3 almayı planlıyorum.Ancak bir sorun var.Alcağım ps3ün pal mı ntsc mi olduğunu nereden anlayabilirim? Bazı firmalar bu ayrımı açıkca yazarken bazıları yazmamış.İnternette okudum birisi "x" firmadan ps3 almış eve geldiğinde ntsc çıktığını görmüş.Böyle bir şey yaşamamak için ne yapabilirim?

Bence büyük firmalardan al. Teknosa, bimeks, satürn gibi. Fiyatlar aşağı yukarı yasal satıcılarda ve korsan satıcılarda aynı. Mesela ben 600 tl ye Teknosadan aldığım PS3 160 gb yi geçen hafta Bakırköydeki yasal olmayan bir satıcıdan 650 tl ye sordum.
    Üstelik büyük firmalar bazı kredi kartlarına vade farksız 12 aya kadar taksit yapıyorlar.
    Haa eğer tahtakele vb yerlerden 500 550 tl ye bile bulursan alma derim. Neticede çok bi fark değil. Garantili faturalı ürün kullanmanın keyfi başka ve karşında her zaman bir muhatab bulabilirsin.

• quote:

quote:

Bence büyük firmalardan al. Teknosa, bimeks, satürn gibi. Fiyatlar aşağı yukarı yasal satıcılarda ve korsan satıcılarda aynı. Mesela ben 600 tl ye Teknosadan aldığım PS3 160 gb yi geçen hafta Bakırköydeki yasal olmayan bir satıcıdan 650 tl ye sordum.
    Üstelik büyük firmalar bazı kredi kartlarına vade farksız 12 aya kadar taksit yapıyorlar.
    Haa eğer tahtakele vb yerlerden 500 550 tl ye bile bulursan alma derim. Neticede çok bi fark değil. Garantili faturalı ürün kullanmanın keyfi başka ve karşında her zaman bir muhatab bulabilirsin.

Aslına bakarsan bir arkadaşımın önerdiği ve bu forumda araştırdığımda çok güvenilir , sorumlu bir yere benzeyen (yani nedense bana öyle geldi) khalkedondan almayı düşünüyorum.2 yıl Sony Eurasia garantisi varmış oradaki ürünlerinde.Sahibi videoları koymuş yine bu sitede garantisini faturasını göstermiş.Bir sorun yaşayacağımı sanmıyorum oradan.Hatta biri Sony'yi arayıp teyit etmiş ürünün 2 yıl avrupa garanti olduğunu.Fiyatı da sanırım 600 tl.Büyük firmalara gelirsek fiyatlar 700tl den başlıyor indirim bekliyorum ama yapılmadı.Ayrıca o bahsettiğim pal diye aldığı ürünün ntsc çıktığı firma o büyük firmalardan biri.Sorumun cevabına gelirsek Sony Eurasia garantisi varsa pal olduğunu öğrendiğim çok iyi oldu teşekkür ederim

• quote:

quote:

quote:

Aslına bakarsan bir arkadaşımın önerdiği ve bu forumda araştırdığımda çok güvenilir , sorumlu bir yere benzeyen (yani nedense bana öyle geldi) khalkedondan almayı düşünüyorum.2 yıl Sony Eurasia garantisi varmış oradaki ürünlerinde.Sahibi videoları koymuş yine bu sitede garantisini faturasını göstermiş.Bir sorun yaşayacağımı sanmıyorum oradan.Hatta biri Sony'yi arayıp teyit etmiş ürünün 2 yıl avrupa garanti olduğunu.Fiyatı da sanırım 600 tl.Büyük firmalara gelirsek fiyatlar 700tl den başlıyor indirim bekliyorum ama yapılmadı.Ayrıca o bahsettiğim pal diye aldığı ürünün ntsc çıktığı firma o büyük firmalardan biri.Sorumun cevabına gelirsek Sony Eurasia garantisi varsa pal olduğunu öğrendiğim çok iyi oldu teşekkür ederim

Arkadaşım Teknosa dan 600 tl ye 12 taksit euro asia türkiye garantili aldım ben. Cihaz Pal.
    Geçenlerde de electro world 599 tl / 10 taksitten satıyordu.
    Normal fiyatı piyasada 700 tl ama her mağaza belirli aralıklarla 600 tl civarı kampanya yapıp satıyor. Takip etmek gerek.
    Büyük mağazaların taksit avantajı cabası.

• quote:

quote:

quote:

7-8 mesaj kadar üste gidip okursan, iki arkadaş arka arkaya Electroworld ve Teknosa'dan 160GB PS3 600TL'ye
    ve de 10-12 taksitle aldıklarının yazmışlar.
    Kampanyanın nerede ne zaman olacağını bilemezsin. Bazen çok iyi fısatlar oluyor, bazen de çok pahalı fiyatlar...

Bir de şu konuyu takip etmeni tavsiye ederim.

http://forum.donanimhaber.com/m_39836025/mpage_1/f_/key_//tm.htm#39836025

Bir de şimdi GençTurkcell kampanyası başlıyormuş. 799TL 320GB PS3 ve yanında iki oyun hediye veya move started pack vs.

http://www.morfare.com/asp/group/221/Gnctrkcll-Kampanyasi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi al6atross -- 22 Mayıs 2012; 13:56:32 >

• Şu an hepsiburada.com da 320 gb ps3 699 tl /12 ay aylık taksitleri 58,25 tl. 320 gb hd için çok uygun fiyat.

Linki aşağıda.

http://www.hepsiburada.com/Liste/sony-playstation-3-320-gb-slim-konsol/productDetails.aspx?productId=oyunsonytek320&categoryId=1200413&SKU=OYUNSONYTEK320
  • PS3 almak isteyenler için bence şu anlık en iyi fırsat 320GB PS3 + 2 oyun hediye (Uncharted 3 ve Infamous 2)
    http://www.morfare.com/asp/product/5628/Sony-PS3-320-GB-Slim-Konsol-Uncharted-3-Infamous-2-Hediyeli-

• Hepsiburada gibi alışveriş sitelerinden alışveriş yapmak istemiyorum teşekkürler yinede.Teknosa ve Elektrow. kampanyalarını biliyorum hatta Elektrow. kampanyasında en yakın arkadaşım ps3 aldı daha yeni.Ben 2 hafta önce alabilcek durumda değildim zaten şuanda da ay başını bekliyorum 8 gün sonra almayı düşünüyorum.
  • Tabiki hepsiburada gibi sitelerden prk çok kişi alışveriş yapmaya çekiniyor. SOnuçta kredi kartı bilgileri verilerek yapılan bir işlem. Güvenip güvenmemek alıcıya kalmış.
    Ama geç gelir gibi bir endişen varsa arkadaşım 320 gb ps3 ü hızlı kargo ile aldı ürün aynı gün kargoya verildi ertesi gün elinde oldu.
  • quote:

Hepsiburada gibi alışveriş sitelerinden alışveriş yapmak istemiyorum teşekkürler yinede.Teknosa ve Elektrow. kampanyalarını biliyorum hatta Elektrow. kampanyasında en yakın arkadaşım ps3 aldı daha yeni.Ben 2 hafta önce alabilcek durumda değildim zaten şuanda da ay başını bekliyorum 8 gün sonra almayı düşünüyorum.

Sen bilirsin tabii ki de ama şuna açıklık getirelim. Morfare bir alışveriş sitesi değildir.
    Morfare zaten yıllardır yeri Bağdat Caddesi'ndeki Sony Yetkili Bayii/Satıcısı'dır.
  • quote:

quote:

Hepsiburada gibi alışveriş sitelerinden alışveriş yapmak istemiyorum teşekkürler yinede.Teknosa ve Elektrow. kampanyalarını biliyorum hatta Elektrow. kampanyasında en yakın arkadaşım ps3 aldı daha yeni.Ben 2 hafta önce alabilcek durumda değildim zaten şuanda da ay başını bekliyorum 8 gün sonra almayı düşünüyorum.

Sen bilirsin tabii ki de ama şuna açıklık getirelim. Morfare bir alışveriş sitesi değildir.
    Morfare zaten yıllardır yeri Bağdat Caddesi'ndeki Sony Yetkili Bayii/Satıcısı'dır.

Morfareyi yeni gördüm ben mesaj yazarken yazmışsın sanırım verdiği fiyat uygun ancak oyunlar benim tarzım değil.ayrıca ben 160gb ps3 alıp online fifa 12 ve nba 2k12 oynamak istiyorum.bu iki oyuna para vericeğim için gereksiz masrafa girmek istemiyorum.600 tllik bir 160gb ps3 bulup bu iki oyunu alıcam

• Kutulu oyunlar ps3 un hdd sinde yer tutuyor mu tutuyorsa cok mu az mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asli07

Kutulu oyunlar ps3 un hdd sinde yer tutuyor mu tutuyorsa cok mu az mı ?

Çok az yer tutuyor. Zaten Bluray diski takınca bir kaç saniyede oyun başlıyor. Mesela God of war 3 gibi baba bir oyun HDD de 5mb boş alana ihtiyaç duyuyor Birde oyunlarda kaldığın bölümleri save yapınca HDD ye kayıt oluyor o da save başına 500 kb civarı. Yani Bluray diskten oyun oynayacaksan binlerce oyun yüklesen 160 gb lık bir HDD yi dolduramazsın. Zaten ilk çıkan PS3 ler 60 gb filandı bu rakam bile çok yeterli aslında. HDD de esas yer tutan PSN den satın alacağın disksiz oynanan full oyunlar(bir kaç yüz mb tan başlayıp onlarca gb ta kadar çıkıyor) , PSN den yükleyeceğin oyun demoları (1 2 gb) , PSN den yükleyeceğin oyun videoları (bir kaç yüz mb).
    Kısaca diskten oyun oynayacaksan HDD büyük küçük diye bir takıntın olmaz.
    Hatta sana şöyle bir örnek daha vereyim diğer oyun konsolum wii de hiç hdd yok, 512 mb lık flash belleği ile yüzlerce oyunu çok rahat oynayıp, save dosyalarını barındırabiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gbiroly -- 23 Mayıs 2012; 23:06:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: slyman_b

3,55 kırılmış ps3 lerde online oyun oynanabiliyor mu ? mesela bu versiyondan önce çıkmış olan oyunlar

Kırılmış PS3 te online oyun oynanmadığı gibi, PSN e de giriş yapamıyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asli07

Kutulu oyunlar ps3 un hdd sinde yer tutuyor mu tutuyorsa cok mu az mı ?

Oyundan oyuna değişiyor, bazısı üstte yazan arkadaşın dediği gibi komik rakamlar kaplarken bazısıda güncellemeler yüzünden 1 Gb'a yaklaşabiliyor.
  • Limango sitesinde PS3 320 gb 639 TL fiyat çok uygun.

https://tech.limango.com.tr/shop/detail/index.php?onlyone=true&show=1428505
  • Gold bilgisayarda,Sony Ps3 320gb 639 tl olmuş.
    nasıl uygun mu?
    bu fiyatlar 2-3 ay içinde daha da düşer mi?
  • 
Sayfa: önceki 473474475476477
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.