Şimdi Ara

iphone şarjda yandı !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
5.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iphone bilgisayardamı yoksa şarj aletiylemi şarj etmek daha sağlıklı olur?
    (arkadaşın iphone yandıda)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toraman256 -- 23 Aralık 2007; 18:46:23 >

• Farketmez...Ama bilgisayara bağladığında öndeki usbler değilde direk anakarttan çıkışı olan usbleri yani arkadaki usbleri tercih etmelisin...
  • Neden?
    Ben sony cihazımı hep öndekileri takıyorumda..

quote:

Orjinalden alıntı: shady_tr

Farketmez...Ama bilgisayara bağladığında öndeki usbler değilde direk anakarttan çıkışı olan usbleri yani arkadaki usbleri tercih etmelisin...
  • niye öndeki?? bide nasıl yanıyorki??anlamadım bu kadar narin bir cihazmı bu yahu!
  • öndekilerde anakarta bağlı değilmi zaten önle arka arasında fark yok diye biliyorum
  • Arkadaş sanırım kasa topraklaması riskinden bahsetmiş. Çünkü toplama PC lerde servis elemanları ön usb portları anakarta bağlarken dikkatsiz davranıp 5V yerine 12V bağlayabiliyorlar.
  • yav farketmez o. usbden şarj et bilgisayardan herzaman.

Eğer arkadaşın iphone içinden çıkan amerikan adaptörüne çevirici takıp fişe taktıysa yanar tabi. arkadaşın 220Vluk fişe 110V luk iphone adaptörü takarsa çeviriciyle tabi yanar. hak etmiş bence...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sentinal

yav farketmez o. usbden şarj et bilgisayardan herzaman.

Eğer arkadaşın iphone içinden çıkan amerikan adaptörüne çevirici takıp fişe taktıysa yanar tabi. arkadaşın 220Vluk fişe 110V luk iphone adaptörü takarsa çeviriciyle tabi yanar. hak etmiş bence...

nasıl yani?? o adaptör 110 voltluk mu?? ben kaç defa şarj ettim..şimdi bakmaya gidiyorum kaç voltlukmuş???
  • baktım 100-240 voltmuş..yani bu aralıklarda çalışabilir..sorun yok yani..
  • ben teknosadan adaptör almıştım bi ucu usb girişli. usble şarj olan herşeyi şarj ediyor. İpod için kullanıyodum şimdi iphone içinde kullanıyorum. apple dan gidip orjinal adaptöre bakmıştım 70 ytl tarzı bi fiyattı bende gidip 12ytlye teknosadan olanı aldım :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: toraman256

iphone bilgisayardamı yoksa şarj aletiylemi şarj etmek daha sağlıklı olur?
    (arkadaşın iphone yandıda)

ya oyle bi baslık yazmıssınki iphone hakkında bilgisi olmayan birisi bu başlığı gorunce direk sayfayı kapatır.

kutunun içinden cıkan 110~240 voltluk. cevirici ile cok guzel calısıyor. ama surekli pc basında iseniz pcden şarj etmek daha mantıklı. pc de ups bağlı ise daha guvenilir..
  • Evet sana katılmamak imkansız kaeln kutunun içinden çıkan 110~240 voltluk. cevirici ile çok güzel çalışıyor, bunlar neden bahsediyor böyle....

iphone şarzından dolayı yanması imkansız bence, bugüne kadar bırakın iphone yi hiç bir cep telinin şarjından dolayı yandığını duymadım, pillerin adiliğinden dolayı yanma sorunu olabiliyor ama telin direk şarjdan yanması büyük bir hatadan başka bişi değil bence. Yanlış kullanım yani bunu istesenizde zor yaparsınız ama nasıl oluyorsa bazan oluyor demekki.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dhaydar

Evet sana katılmamak imkansız kaeln kutunun içinden çıkan 110~240 voltluk. cevirici ile çok güzel çalışıyor, bunlar neden bahsediyor böyle....

iphone şarzından dolayı yanması imkansız bence, bugüne kadar bırakın iphone yi hiç bir cep telinin şarjından dolayı yandığını duymadım, pillerin adiliğinden dolayı yanma sorunu olabiliyor ama telin direk şarjdan yanması büyük bir hatadan başka bişi değil bence. Yanlış kullanım yani bunu istesenizde zor yaparsınız ama nasıl oluyorsa bazan oluyor demekki.

hocam koskoca pc yanıyo iphone niye yanmasın ??
  •  iphone şarjda yandı !!!

Nette bikaç olay var bu şekilde ama hepsi kurcalama sonucu olmuş valla.. Acaba diyorum
  • sentinal , apple ların adaptörleri universal dır... 220 de sorun çıkartmaz, eğer uç cinsi değiştiren parçada sorun yoksa hiçbir sorunolmaz... benim eski podumdan çıkan kendi adaptörünün çeviren parçası mevcut, iphoneun adaptörüne taktım orjinali zaten hiçbir sorun olmadı, olmaz da...

USB den şarj etme konusuna gelince, her zaman söylenir, normal Adaptörle şarj edildiği kadar sağlıklı olmaz USB den şarj etmek diye... BU ÇOK DOĞRU, bunun birçok nedeni olabilir, topraklama olur dengesiz voltaj olur, özellikle PSU nuz güzel bişey değilse dalgalı akım yeme ihtimali var bi kere, benim ipodumu full USB den şarj ettim ve 1 senenin sonunda pili 3 şarkı bile gitmez olmuştu, garantiden makinenin yenmisini verdiler ve USB DEN MÜMKÜN OLDUGU KADAR AZ ŞARJ EDİN dediler apple servisinden (morfaremiydi neydi sanırsam bilkom da olabilir)

tabi herkesin kendi seçimidir, iphone umu zorunlu kalmadıkça bilgisayrea bağlamıyorum...

quote:

Orjinalden alıntı: Sentinal

yav farketmez o. usbden şarj et bilgisayardan herzaman.

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerhanUygur -- 25 Aralık 2007; 1:22:32 >

• quote:

Orjinalden alıntı: serhanuygur

sentinal , apple ların adaptörleri universal dır... 220 de sorun çıkartmaz, eğer uç cinsi değiştiren parçada sorun yoksa hiçbir sorunolmaz... benim eski podumdan çıkan kendi adaptörünün çeviren parçası mevcut, iphoneun adaptörüne taktım orjinali zaten hiçbir sorun olmadı, olmaz da...

USB den şarj etme konusuna gelince, her zaman söylenir, normal Adaptörle şarj edildiği kadar sağlıklı olmaz USB den şarj etmek diye... BU ÇOK DOĞRU, bunun birçok nedeni olabilir, topraklama olur dengesiz voltaj olur, özellikle PSU nuz güzel bişey değilse dalgalı akım yeme ihtimali var bi kere, benim ipodumu full USB den şarj ettim ve 1 senenin sonunda pili 3 şarkı bile gitmez olmuştu, garantiden makinenin yenmisini verdiler ve USB DEN MÜMKÜN OLDUGU KADAR AZ ŞARJ EDİN dediler apple servisinden (morfaremiydi neydi sanırsam bilkom da olabilir)

tabi herkesin kendi seçimidir, iphone umu zorunlu kalmadıkça bilgisayrea bağlamıyorum...

edit:imla

çok ilginç gerçekten. normal 220 bağlarken bi kere topraklama yok. yüksek voltaj yeme riski daha yuksek. en azında pclerin topraklaması var. bi kere bizim eve yüksek voltaj geldiğinde topraklaması olmayan tüm cihazlar yanmıştı.

ama psunun kalitesiz oluşu sorun çıkartabilir evet. ben enermax liberty 500 watt ıma güveniyorum. +tunçmatik 1200 ups. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaeln -- 26 Aralık 2007; 23:24:21 >

• kaeln dediğim gibi bana apple servisinin dediği laf, USB her zaman gereken enerjiyi sağlayamayabiliyor, Apple ın verdiği prize takılan adaptör her zaman en sağlıklısı öğretildi :P
  • quote:

Orjinalden alıntı: toraman256

quote:

Orjinalden alıntı: dhaydar

Evet sana katılmamak imkansız kaeln kutunun içinden çıkan 110~240 voltluk. cevirici ile çok güzel çalışıyor, bunlar neden bahsediyor böyle....

hocam koskoca pc yanıyo iphone niye yanmasın ??

Eyer bulunduğunuz bölgede gidip gelen voltaj sorunu ve sanayi tipi elektrik prizi, yada bozuk bir adaptör,yada başka bir cihazın adabtörünü kullanırsanız voltajları uysada amperi uymayacağından yanabilir tabi.

• evet arkadaşımın iphone u patladı ve duman çıktı ve bu olay şarş olurken oldu

bırgungeridonecegim
  • geçmiş olsun. yapacak bişey yok.

çöpe.

Don Juan
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.