Şimdi Ara

HP W2207h LCD İnceleme (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
425
Cevap
0
Favori
50.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya bu alete ps3 bağlıyanlar sesi nasıl alıyor monitörün kolonlarından değilde bilgisayardaki ses sistemine sesi nasıl aktarıcaz kullaklık çıkışı bulamadım mönitörde
  • ben de bu mönitörü kullanan birisi olarak çok memnunum hem oyun hem film performansı çok güzel.
  • nerde bu HP ci ler
  • arkadaşlar 1 haftadır hp w2207h kullanıyorum görüntü kalitesinden oldukça memnunum ancak bir sıkıntım var, bildiğimiz pamuklu bez dahi monitörün parlak çerçevesine çizik atabiliyor,bu parlak çerçeve ne ile silinmeli ?mikrofiber bez zaten çiziyor,ekranı silmeye de korkuyorum parlak çerçevesi çizildiğinen,den&os microfiber temizleme bezim ve sıvısı elimde mevcut,ekranı silmeye uygunmudur? bir de bu lanet olası parlak çerçeve ne ile silinebilir çizilmeden ? yardımlarınız için çok teşekkür ederim,saygılar,sevgiler.
  • monitörü cuma akşamı aldım,xbox360'a HDMI'dan ve VGA'dan da bağladım,performans süper süper süper
    gerek odada tavanda avize açıkken,gerek gündüz gün ışığında,gerekse monitörün tam arkasından güneş ışığı olduğu gibi içerde iken de en ufak bir parlama olmuyor.
    almadan önce parlamadan çok korkuyordum ve bu korkusu olanlar hiç kafasına takmasınlar diyebilirim.

pc performansına gelince ,
    win xp işletim sistemi kullanıyorum ve bir türlü tanıtamadım monitörü
    aygıt yöneticisinde varsayılan monitör olarak gözüküyor,bundan dolayı My Display yazılımını kullanamıyorum ve tabiatıyla plug&play mantığıyla kullanıyorum şu 2 gündür.fakat onda dahi en ufak bir sıkıntı yok,şiddetle tavsiye ederim.

şu benim monitörü tanıtma olayıma da bir yardımcı olursanız çok sevinirim
    şimdiden teşekkürler

not : My Display yazılımının HP web sayfasından son sürümünü indirdim kurdum o da olmadı,
    ekran kartımın en son güncellemesini yapıp tekrar denedim o da olmadı
    son çare format atmak demezsiniz umarım :(

• Hp sitesinde my display dosyasını indirdiğin yerde 400kb civarında olan bir driver daha var. Onu indirip kurarsan, xp nin altında ayarlarda HP monitör ismiyle, modeliyle tanınıyor ve görülüyor olacaktır. Fakat w2207h olarak değil, w2207 olarak görünüyor :)

Ek: Güle güle kullan hayırlı olsun, senden ricamız olacaktır, w2207h ile xbox360 deneyimi oldukça az, imkanın ve zamanın varsa , fotoğraflı ve deneyimlerini detaylı anlatan bir yazı hazırlayabilirsen çok büyük katkı vermiş olursun, eminimki çok merakla ve ilgiyle okunur, çok teşekkürler şimdiden.

EK 2: Monitör bölümüne bakan yetkili arkadaşlardan bir ricam olacak. Monitör ana başlığında bu konu başlığının 4. sayfada olduğu görünüyor, oysaki başlık 5.sayfaya geçmiş durumda. 5.sayfa rakamını eklerseniz çok makbule geçer teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi truva1975 -- 23 Mart 2008; 14:24:35 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: truva1975

Hp sitesinde my display dosyasını indirdiğin yerde 400kb civarında olan bir driver daha var. Onu indirip kurarsan, xp nin altında ayarlarda HP monitör ismiyle, modeliyle tanınıyor ve görülüyor olacaktır. Fakat w2207h olarak değil, w2207 olarak görünüyor :)

Ek: Güle güle kullan hayırlı olsun, senden ricamız olacaktır, w2207h ile xbox360 deneyimi oldukça az, imkanın ve zamanın varsa , fotoğraflı ve deneyimlerini detaylı anlatan bir yazı hazırlayabilirsen çok büyük katkı vermiş olursun, eminimki çok merakla ve ilgiyle okunur, çok teşekkürler şimdiden.

EK 2: Monitör bölümüne bakan yetkili arkadaşlardan bir ricam olacak. Monitör ana başlığında bu konu başlığının 4. sayfada olduğu görünüyor, oysaki başlık 5.sayfaya geçmiş durumda. 5.sayfa rakamını eklerseniz çok makbule geçer teşekkürler.

truva,

bahsettiğin dosyayı bulup kurdum ve dediğin gibi artık sistemde monitör tanıtılmış durumda,Aygıt Yöneticisi'nde (device manager) sorunsuz şekilde çalışıyor gözükmekte (HP w2207 wide LCD monitör olarak)
    ilgin ve yardımın için çok teşekkür ederim.

ancak;
    My Display programı yine sistemde Hp'ye ait tanıtılmış bir monitör olmadığını iddia ettiğinden kullanılamaz durumda.yani;
    "This version of My Display is not supported on the current display.My Display will work on Hp enabled Displays." uyarısını görüyorum programın Help kısmında.
    Ayrıca yine Display ID kısmına baktığımda da Manufacturer : Legacy Display yazıyor :(

My Display programının hem ürünle gelen orijinal CD'sinden çıkan versiyonunu , hem HP'nin web sayfasından çektiğim versiyonunu , hem de son sürümünü önceki sürümler üzerinden update denetlemesi yaparak çekip kurdum ve 3 sürümün 3'ünde de hep yukarıda yazdığım uyarı yazısı çıktı karşıma.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Not : xbox360 ile ilgili resim çekip birkaç satır birşeyler ilk fırsatta yazmaya çalışırım,gecikme için şimdiden kusura bakmayın

• Ben monitörü aldım geldim kurdum, cddeki sürümde sıkıntı var denmişti. İnternetten indirip kurdum, netice alamadım, sonra cdden kurdum yine olmadı. Makine zaten formatlama aşamasındaydı, format attıktan sonra cdden kurdum çalıştı. Bu aşamada HP türkiye teknik desteği aradım, sorunu anlattım, her ekran kartın olmuyor diyerek kestirip atıyorlar. Konu hakkında zerre kadar bilgileri yok, en ufak bir yardım hissi alamıyorsunuz. Aynı sorunu hp 2410 yazıcıda da yaşadım, herşey tamamen aynı gelişti, yardımdan ziyade köstek oluyorlar malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi truva1975 -- 23 Mart 2008; 16:38:36 >
  • sırf bunun için formatlamaya değmez sanırım ??

hay allah yine de çok teşekkürler alakan için truva.
    ekran çözünürlüğünü optimum değere getirdikten sonra yazılardaki gölgelenmeyi,puslu görüntüleri netleştirmek için ne yapmam gerekir ???
    (soruya boğdum pazar pazar )
  • Şöyle söyleyeyim herkes "clear type" kullan diyor. Ama ben öyle yapınca flu oluyor yazılar gibi geldi bana bende bunu soracaktım zaten. Herkes clear type dan tam verim alabiliyor mu?
    Display properties\appearance\effects\standart olan kutucuk claer type olacak. Ama dediğim gibi bende görüntü flu oluyor. dvi\hdmi kablo ile bağlıyım, firefox2 kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi truva1975 -- 23 Mart 2008; 17:07:09 >
  • pek birşey farketmedi
    aman neyse,zaten internetten başka birşey için pc'de kullanmıyorum :)
  • İşyerinde var w2207h. Bir kere şunu söyleyeyim kendi sınıfı içinde bence en iyi monitor.
    parlak ekran olması hem görünüşünü, hem de film ve oyunda cazibesini artırıyor.
    Ama ben de bu monitorden var diye de her şeye gözünüzü kapamayın.
    Güneşli havada ışık alan bir odada çok yansıma yapıyor. İnternet kullanımını bile zorlaştırıyor.
  • @m@ni@c67

işte bunu kimse kabullenmiyor....
  • yazılar nedense çok kötü.
    bir satır altındaki satırdan daha flu ya da daha keskin.
    düzyazılarda harflerin tamamı gölgeli.
    truva1975'in dediği gibi yazıtipini cleartype yaptım ama farkeden birşey olmadı.bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.
    Not : işyerinde Samsung SyncMaster940N kullanıyoruz böyle birsıkıntı yok.

Teşekkürler
  • Cihazı 1680*1050 çözünürlük ve 60 Hertz'de kullandığına emin misin? En iyi verim bu ayarlarda alınıyor.
  • truva1975,

tekrar merhaba :)
    tam olarak o çözünürlük yok (herhalde ekran kartından???) ama ona en yakın 2 çözünürlükten her ikisini de denedim.
    ikisi de birbirinden kötü,ben de daha az kötü olanını kullanıyorum.
    recommended olarak o dediğin çözünürlük zaten uyarı olarak ekrana geliyor biliyorum ama display ayarlarında o çözünürlük yok :(
  • Ekran kartın nedir? Olmaması pek normal değil gibi, o listeye tam baktın mı? Çok çok mu eski acaba ekran kartın? En azından sorunun cihazdan olmadığı kesin gibi :)
  • GeForce MX440
    gülmeyin kardeşim
    2003 ocakta alınmıştır kendileri
  • Dikkatlice baktım yok diyorsan, seni acilen ekran kartı almaya davet ediyoruz o zaman :)
  • hiç bakmadıysam 10-15 kere bakmışımdır,akşam tekrar bakarım
    masraf çıkarmayın abicim yaaa
    zaten makine p4 - 2.0Ghz , kaldırmaz ekran kartı falan
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.