göz seğirmesi neden olabilir??
50 Cevap145142 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

353 Mesaj
21 Aralık 2007; 21:53:49 

arkadaşlar aylardır sol gözümün alt kapağında seğirme var geçmek bilmedi göz doktorune gittim bişi bulamadı norologa sevketti oda antidepresan verdi biraz kullandım ilacı çevremdeki insanları zararı olduğunu söyleyince bıraktım seğirme hala devam ediyo onun duışında vücudumda kolumda bacağımda çok nadirde olsa seğirme oluyo nedir bu yaa ...yardımcı olabilecek arkadaşlarımız varmı??

204 Mesaj
21 Aralık 2007; 22:19:35 

potasyum eksikliği buna neden oluyor diye biliyorum.. muz da bol miktarda var

30 Mesaj
22 Aralık 2007; 14:30:59 

selam soldier..

aynı durumu 3-4 ay boyunca yasadım... ALLAH sifa versin, sıkıntı verici bir durum... Benim uykumun cok duzensiz oldugu birazda stresli oldugum bir donemdi... uykunu bozuksa duzeltmeye calıs... bana sanırım uyumak iyi geldi..

onun dısında bende arastırdım, tedavi bulamadım... korkulacak bisey oldugunu sanmıyorum, icini ferah tut...

162 Mesaj
23 Aralık 2007; 0:09:03 

2-3 sene önce bende de vardı, hatta göz muayenesine gittiğimde doktora da söylemiştim. Herhangi bir zararı yok, çözümü de yok demişti. Sanıyorum strestendi. Daha sonra kesildi. Arada çok stresli olduğum zamanlarda yine tekrarlıyor ama çok kısa süreli , sonra kendiliğinden geçiyor.

Arkadaşın dediği gibi uykuna dikkat et ve gözlerini çok yormamaya çalış.

353 Mesaj
23 Aralık 2007; 11:33:20 

uykuma yeterince dikkat etmeye çalışıyorum ama mesleğim gereği düzenli bi uykuya sahip olamam vardiyalı bi sistemle çalışıyorum..uff ya gerçekten sinir bozucu bişi

1867 Mesaj
23 Aralık 2007; 19:54:31 

çok fazla bilgisayar başında oyalandığımda ve uyku düzenim bozulduğunda bende de oluyordu ama geçti şimdi...yorgunluk olabilir en önemli sebebi..

2537 Mesaj
24 Aralık 2007; 13:00:14 

Yukarıda arkadaşların anlattıklarına ek olarak uzun süre pc ekranına bakmakta buna neden olabiliyor. Başıma geldiği için çok iyi biliyorum.

HERKESİN İŞİNE YARADIĞIN KADAR İYİSİNDİR BU HAYATTA!
Golf.TSI.122hp.
LENOVO IDEAPAD YOGA 13 CORE İ5 1.8GHZ.

1969 Mesaj
25 Aralık 2007; 0:30:52 

Uyku düzensizliği , Stres , Gözünü yorman (Tv Bilgisayar basında fazla kalman yada fazla kitap okuman) diye biliyorum...

Analog: Cosina Hi-Lite HDL SLR , Yashica Electro 35 GSN Digital: Canon Eos 60D
MF: Chinon 55mm f1.7 AF: Tamron 17-50mm f2.8 - Canon 50mm f1.8 - Canon 55-250mm IS Mark 2 - Canon EF 70-200 F4 USM L
Hala sokaklarda mızıka çalıyoruz.

94/1 - Tekrar görüşürüz elbet "turuncu" forum.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Aralık 2007; 23:56:50 

üst üste bi kaç gün uykusuz kalınca oluyo bende

öss zamanı baya uzun süreni de olmuştu.yorgunluktan olabilir yani bence

436 Mesaj
6 Ocak 2008; 16:59:40 

Göz seyrimesinin altında çoğu zaman stres yatar. Siz görünmeniz gerek iki doktora da görünmüşsünüz. Her ne kadar sinir bozucu bir durumda olsa zararsız olduğunu bilmek belki biraz rahatlatıcı olabilir. Genelde de nasıl kendiliğinden başlıyorsa yine aynı şekilde kendiliğinden geçecektir.

2564 Mesaj
8 Ocak 2008; 9:57:10 

İyi ßir DinLenmeye İhtiyacın Var.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

353 Mesaj
9 Ocak 2008; 2:27:55 

yıllık izne ihtiyacım var benim

Uzaklaştırılmış
13 Ocak 2008; 1:38:54 

Anksiyete de olabilir bence. Doktorda anti depresan verdiğine göre..

353 Mesaj
13 Ocak 2008; 1:54:30 

Szopen anksiyete nedir peki biraz açabilirmisin onu bize?

Uzaklaştırılmış
13 Ocak 2008; 2:11:59 

Bu konu hakkında google da bisürü Türkçe bilgi bulabilirsin. Anksiyetenin semptomlarından biride bu göz seğirmesidir. Ama esas semptomlar kadar sık görülen bişey değildir. Anti depresan demeseydin anksiyete yazmazdım bile çünkü çok düşük bi ihtimal olurdu bu

10321 Mesaj
14 Ocak 2008; 0:22:57 

stres ve bilgisayar/tv başında uzun süreli oturulması bunun en buyuk nedeni. kafaya birşey takmayacaksın.

Uzaklaştırılmış
16 Ocak 2008; 16:13:04 

quote:

Orjinalden alıntı: ExECaLiBuR

stres ve bilgisayar/tv başında uzun süreli oturulması bunun en buyuk nedeni. kafaya birşey takmayacaksın.

+Uyku düzensizliği
+Spor yapmamak

3900 Mesaj
16 Ocak 2008; 17:53:31 

Fazla heyecandan da olabilir.

353 Mesaj
19 Ocak 2008; 2:01:00 

özellikle hapşırdığımda oluyo bu ama azaldı eskisi gibi deil inanıyorum geçicek

436 Mesaj
21 Ocak 2008; 23:36:00 

İsterseniz 7 gün 24 saat ekran karşısında oturun gözünüzün canını okur ama seğirtemezsiniz. Çünkü alakası yoktur.

353 Mesaj
30 Ocak 2008; 20:26:13 

ve sonunda mutlu son .. aylar sonunda göz seğirmem geçti inanamıyorum nerdeyse 5 aya yakın sürdü..şükürler olsun yaaa:)

3293 Mesaj
21 Temmuz 2008; 20:50:52 

3 gündür sürekli benim de var herhangi bir hastalık belirtisi olabilir mi?

Sağ göz kapağımda oluyor herhangi bir ağrı,acı yok ama sürekli oluyor.

Uzaklaştırılmış
22 Temmuz 2008; 1:09:19 

uyku sorun
stres...

3293 Mesaj
22 Temmuz 2008; 1:26:10 

Şahsen uyku olamaz 10 saat uyuyorum yaklaşık.Stres sorunum da yok çok sükür.Tek sorun bilgisayar günde 10-12 saat başındayım Sanırım bilgisayardan kaynaklanıyor?

95 Mesaj
28 Temmuz 2008; 22:54:40 

valla 1 haftadır benimde sol göz kapagımda var çok sinir bozucu bir durum yarın doktora gidicem

1299 Mesaj
29 Temmuz 2008; 1:22:09 

göz kapaklarının yorgunluğundan meydana geldiğini okumuştum.

Psn: HaktanOk

Galatasaray

Uzaklaştırılmış
30 Temmuz 2008; 15:04:16 

Ben bazen sabah 6 ya kadar uyumuyorum o zamanda oluyo arkadaşın dediği gibi Göz kapaklarının yorulmasından olabilir

23 Mesaj
30 Temmuz 2008; 17:31:05 

göz seyirmesi kas seyirmesinin 1. nedeni kalsiyum eksikliğidir pc başında uzun süere durmak vs neden olur benimde başıma geldi biraz ca diyetiyle Allah şükür çözüldü bol süt önerim

0 Mesaj
7 Nisan 2009; 18:25:02 

arkadaşlar bendede oluyor seyirme ama çaresi var nedeni hareketsiz olmak bundan dolayı takip eden stres genellikle işsiz kalan veya çalışmayan insanlar sürekli pc başında vakit geçiren insanlar bu sorunla karşılaşıyor uyku düzeninin bozuk olması fazla yorulan ama iş yapmayan bünye beden kas seyirmesi de denir tek çare uzatmadan fizik tedavi ve alkol sigara gibi birçok alışkanlıktan vaz geçmek kola yerine meyva suyu tüketmek ben yapıyom iyi geliyor

415 Mesaj
7 Nisan 2009; 22:25:19 

quote:

Orjinalden alıntı: freedy

göz seyirmesi kas seyirmesinin 1. nedeni kalsiyum eksikliğidir pc başında uzun süere durmak vs neden olur benimde başıma geldi biraz ca diyetiyle Allah şükür çözüldü bol süt önerim

kas seyirmesi arada bendede oluyor ama ben zaten günde 1 litre süt içerim en az

Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu Antrenör

340 Mesaj
14 Eylül 2010; 12:56:41 

Son 3 haftadır bende sol göz kapağında göz seyirmesi oluyor, çok rahatsız ediyor, bilgisayar günde 2-4 saat arası ama,uykumu alsamda oluyor.

Sinirli olmadığım zamanda da oluyor, olduğunda sinirleniyorum, hatta bazen sağ gözde de hafif oluyor, nasıl bir durumdur,göz doktoru önemsenecek bir durum değil

diyor ama gelde önemseme.

soldier_x sana geçmiş olsun, günlük yaşamında ne değiştirdin , ne yaptın bu seyirmeler için bilgi vermeni rica ediyorum.?

LG A510-UAE12T

399 Mesaj
15 Eylül 2010; 1:18:16 

Bendede son 4-5 gündür sol gözümün altı seğirmeye başladı.Stresten olabilir.

1199 Mesaj
15 Eylül 2010; 19:38:40 

2 tane tavsiye;
Sigara tüketmeyin,
Kafeinli içecekleri tamamen kesin. (Kola çay neskafe vb)

1851 Mesaj
16 Eylül 2010; 2:22:44 

quote:

Orijinalden alıntı: soldier_x

ve sonunda mutlu son .. aylar sonunda göz seğirmem geçti inanamıyorum nerdeyse 5 aya yakın sürdü..şükürler olsun yaaa:)

şak diye mi geçti birden arkadaşım =D vicut işte asla bilmediğimiz tonlarca sırrı var hala...

i5-750'''p55 us3l'''his 5770'''2x2 hyperx 1333mhz cl7'''hd103sj'''dark falcon
https://www.facebook.com/TasarimHobi

4056 Mesaj
16 Eylül 2010; 4:31:00 

10 Mesaj
3 Aralık 2010; 10:15:46 

quote:

Orijinalden alıntı: proteo

Yukarıda arkadaşların anlattıklarına ek olarak uzun süre pc ekranına bakmakta buna neden olabiliyor. Başıma geldiği için çok iyi biliyorum.

arkadaşım çok güzel açıklık getirmiş...başlıca sebebi ekranla fazla yakın akraba olmak....diğer bir tedavi şekli ise b vitamini eksikliğinin giderilmesidir...

124 Mesaj
3 Temmuz 2011; 18:44:36 

quote:

Göz seyirmesi birçok insanda sıklıkla rastlanan bir durumdur. Hastalıktan öte geçici bir rahatsızlıktır ve insanın psikolojik sorunlarından ortaya çıkar. Bu nedenle göz yorulması ve göz ağrısı gibi belirtiler varsa aşırı derecede bilgisayar kullanımı veya tv izlemek azaltılmalı, bu aktiviteler yapılırken sık sık gözler dinlendirilmelidir. Gözün aşırı uyarılması, aşırı yorgunluk, gözleri çok fazla kullanmak da göz seyirmesine neden olabilmektedir. Halk arasında yanlış bir tabir de televizyonun uzaktan izlendiğinde daha az göz yorduğudur. Ancak bu doğru olmamakla birlikte daha büyük hasarlara neden olabilir. Özellikle gözler uzaktaki nesneleri seçebilmek ve ayırt edebilmek için daha fazla enerji harcamakta daha çok yorulmaktadırlar.

göz seyirmesi sıradan bir hastalık olarak kabul edilmez ancak ihmal etmeye de gelmez. Aşırı yorgunluk stres veya sigara kullanımı veya alkol bağımlılığı seyirmeye asıl neden olmamakla birlikte bu psikolojik rahatsızlığı tetikleyebilir. İstemdışı yaptığımız bu hareketi tik olarak tanımlamamız zordur çünkü tıp otoriteleri göz seğirmesini fiziksel bir hastalık olarak kabul etmemekte olaya psikolojik tarafıyla yaklaşmaktadırlar.

Çoğu seyirmeye veya göz nedir diye neyin veya hangi rahatsızlığın sebep olduğu tam olarak saptanamıyor ancak belirtileri ortaya çıkartan sebepler araştırılarak etkisi en aza indirilebiliyor. Bazı kişilerde göz kapakları istemdışı seyirmeye bağlı olarak kırpmanın dışında açılıp kapanabiliyor bu tür rahatsızlıkları dışardan gören bir kişi farketmeyebilir. Çok nadir görülen bu tip hastalıklarda kişinin psikolojik durumu son derece önemlidir. Merak etmeye gerek kalmayan bir diğer nedense doktora gidip gitmemektedir. Aslında göz seyirmesi diye bilinen hastalığın deminde söylediğimiz gibi tam bir tedavisi yoktur o nedenle kendinize biraz zaman ayırın ve hala geçmiyorsa ancak o zaman bir hekime başvurun…

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ricardo19 -- 22 Ağustos 2012; 17:49:09 >

4 Mesaj
16 Ocak 2012; 16:53:22 

bu sorun eminimki yorgunluk ve BİLGİSAYAR.
Ben görev yerimi değiştirdim ve ihtiyaçtan laptopun yanına bir robot pos terminal pc alındı
pcler sol tarafımda duruyor ve 2.5 aydır günde 5 - 5.5 saat uyuyorumç. 3 haftadır SOL gözüm sinir bozucu sekilde seğiriyor. dün ve önceki gün dışarıda bilgisayardan uzak çalıştım seğirme 2. gün geçti. bu gün yerime döndüm birkaç saat geçti şimdi yine başladı uyku ve pc ama altınan miyop ve hipermetrop ve nadirende olsa ciddi nörololojik problemlerin belirtisi olabiliyormuş. sonuc olarak uzun süreli problemlerde doktora gözükmekte fayda var

340 Mesaj
17 Ocak 2012; 21:14:12 

Bu topicte bende yazmıştım bu sorunumu, bende aylarca sürmüştü ve Allah' a şükür kendiliğinden geçmişti.

Sanırım bilgisayar ve sinirsel kaynaklı.

Herkese geçmiş olsun.

LG A510-UAE12T

1301 Mesaj
21 Ocak 2012; 13:09:36 

bende de iki aydır var sol gözümün üst kapağı.

doktor göz damlası vermişti geçmezse göz doktoruna gidersin demişti. hala geçmedi. umarım ameliyatlık bir durum olmaz ilerde.

4 Mesaj
28 Ocak 2012; 23:40:13 

ben biyerde okudum sanirim www.dosproject.com du hatta okudugum yazının linkini buldumm http://www.dosproject.c...gory/saglikli-bilgiler/ burda magnezyum eksikliinden kaynaklandıı yazio. vücuttaki seyirmeler kalsiyum, magnezyum ve potasyum eksikliinden olurmus iyisi mi sen bi muz ye gecsin :)

~> Dünyada beni birtek sen anladın,sende yanlış anladın <~

0 Mesaj
4 Mart 2012; 15:01:53 

arkadaslar göz seyirmesini sizde arastırdığınız üzere maddi hiç bir tedavi ile alakası yoık.adını koyamadıkları içinde sıkıntı stres diyorlar. bende ne alkol ne sigara ne sıkıntı hiçbiri yok çok şükür. ama göz kapagının kuyruk tarafında sağ ggöz seyirme var hemde aşırı ...araştırdım tıp dalında görüşlere başvurdum adı yok sadece sıkıntı stres yazıyorlar...dini yönüne gittim çogusu uydurma hikayeler var sakın inanmayın çünki kaynagı yok yazmıslar... peki ben size desemki marifetname isimli ibrahim hakkı erzuruminin kitabını alsanız göz seyirmesi mevzuya bi baksanız.o zaman ne demek oldugunu nanlarsınız. bu neye işaret neyi getiriyor oldugunu. marifet name 7 bilim dalında kaynak sayılmıstır. dini hocalar tarafından değil yabancı bilim adamları tarafından...ne yazdıgını buraya yazmıycam.kendiniz bakın ve inanın diye... yezülü(sht)

0 Mesaj
4 Mart 2012; 15:06:14 

arkadaslar göz seyirmesini sizde arastırdığınız üzere maddi hiç bir tedavi ile alakası yoık.adını koyamadıkları içinde sıkıntı stres diyorlar. bende ne alkol ne sigara ne sıkıntı hiçbiri yok çok şükür. ama göz kapagının kuyruk tarafında sağ ggöz seyirme var hemde aşırı ...araştırdım tıp dalında görüşlere başvurdum adı yok sadece sıkıntı stres yazıyorlar...dini yönüne gittim çogusu uydurma hikayeler var sakın inanmayın çünki kaynagı yok yazmıslar... peki ben size desemki marifetname isimli ibrahim hakkı erzuruminin kitabını alsanız göz seyirmesi mevzuya bi baksanız.o zaman ne demek oldugunu nanlarsınız. bu neye işaret neyi getiriyor oldugunu. marifet name 7 bilim dalında kaynak sayılmıstır. dini hocalar tarafından değil yabancı bilim adamları tarafından...ne yazdıgını buraya yazmıycam.kendiniz bakın ve inanın diye... yezülü(sht)

0 Mesaj
6 Mart 2012; 10:20:13 

Arkadaşlar Benimde Sol Gözüm 1 Haftadır Sürekli Seğiriyor Ve Bu Yazıları Bile Yazarken Seğiriyor Sürekli Böyle 1 Haftadır Okula Staja Gitmiyorum Göz Kırpıyormuşum Gibi Oluyo Millet Yanlış Anlıyor Bu Yazılanların Hepsini Okudum Da Çok Sıkıntı Oluyor Sol Gözümü Çıkartasım Geliyor Vallaha O Derece Çok Rahatsızım Son 2 Yıldırda Sol Bacağım Ve Sol Bel Kısmım Sürekli Seğiriyor Cidden Sıkıntı Stres Dersler İş Uykusuzluk Yüzünden Mi Oluyor :S Çok Moralim Bozuluyor Ya .s

1511 Mesaj
6 Mart 2012; 11:56:26 

genelikle aşırı derecede yorgunluk, stres ,sinir, halinde olmakla birlikte(spor sonrası kas yorgunlugu ,aşırı günsel aktivite ) ...

hastalık belirtiside olabilir mesela bel fıtıgı,als ,şeker,troit gibi rahatsızlıkların belirtisi olarakta cıkmakta bunula birlikte

Beslenme eksikliği, aşırı dozda (kafein),İlaçın yan etkileri (örneğin diüretikler, kortikosteroidler, östrojenler ).aşırı Egzersiz, Twitches (beyin seyirmesi) kasların Zayıflaması(miyopati) , zayıflık vs nedenlerde olabilir

--

Sorunları aramak için kan testleri elektrolitler , tiroid bezi fonksiyonlarının ve kan kimyası,Elektromiyogram (EMG).Sinir iletim çalışmaları.Omurga veya beyin MRG çekimleri,tahlilleri yapmak gerekir geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adolf Mogolo -- 6 Mart 2012; 11:57:17 >

Web Blog Sitem :http://pspicin.blogspot.com.tr/
1 byte olsam,aksam nette bit bit ...

0 Mesaj
6 Mart 2012; 13:49:57 

Ben Hiç Birşey Anlayamadım Ki Bundan :S Ama Eminim Başka Kişiler Birşey Anlamıştır .

1473 Mesaj
7 Mayıs 2013; 16:59:10 

bende sol alt gözde var

58 Mesaj
8 Aralık 2013; 21:04:07 

2 hafta vize stresi+uykusuzluk ve vizeler bitince bilgisayar +sinemaya gittikten sonra sağ alt gözümde hissettiğim durum

10 gb harddisk 10 gb ram intel core i10 işlemci 10 gb ekran kartı.10 gb...biri beni durdursun

353 Mesaj
9 Aralık 2013; 20:29:20 

aylar sonra sebepsizce tekrar başladı :(

334 Mesaj
23 Ocak 2014; 23:10:41 

Bende de 2 yıldır mevcut bi durum artık alıştım.
Nasıl gectigini de biliyorum.

7 gün aşagıdakileri yaparsanız geciyor:

Bilgisayar açmayın, kitap okumayın, fazla tv izlemeyin (gözü yorucu seyler yapmayın)
Sigara, alkol, kahve içmeyin,
Uykusuz kalmayın.

Tekrar bu sekilde yorucu seyler yaparsanız tekrar başlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astamiga -- 23 Ocak 2014; 23:11:41 >

97 Mesaj
28 Ocak 2014; 20:29:47 

gecen yaz uyku duzenim bozuktu ve tum gunum pcde geciyodu 1 2 gun bendede oldu ama geceli cok oldu,uyku duzeni onemli olmasi lazim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Sağlıklı Yaşam » göz seğirmesi neden olabilir??
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.530