Şimdi Ara

## Sparkle'dan 1GB Bellekli ve Pasif Soğutmalı 8800GT ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Sparkle'dan 1GB Bellekli ve Pasif Soğutmalı 8800GT ##

## Sparkle'dan 1GB Bellekli ve Pasif Soğutmalı 8800GT ##

Uzun bir referans tasarım sürecinin ardından firmalar daha çok özel tasarım GeForce 8800GT modellerini pazara sunmaya başladılar. Asus'un öncelik ettiği 1GB bellekli GeForce 8800GT akımına Nvidia'nın önemli partnerlerinden biri olan Sparkle da ufak bir farkla dahil oldu. Zira firmanın hazırladığı GeForce 8800GT temelli yeni ekran kartının 1GB GDDR3 belleğin yanı sıra sahip olduğu pasif soğutma ile de dikkat çekiyor. Hem performans, hemde sesizlik arayan kullanıcılar için geliştirilen ekran kartı, Cool-pipe 3 adı verilen ısı iletim teknolojisini esas alan pasif soğutma ile gelmekte ve dolayısıyla 0dbA'lık gürültü oranına sahip. Pasif soğutma dolayısı ile standart saat hızlarına sahip olan ekran kartının gpu'su 600MHz, bellekleri 1800MHz ve shader ünitesi ise 1500MHz'de çalışmakta. 256-bit bellek veri yoluna ve PCIe 2.0 desteğine de sahip olan ekran kartı üzerinde çift DVI ve HDTV destekli tv çıkışı da yer almakta. Açıkçası Sparkle bu modeline HDMI desteği de ekleseydi zaten albenisi olan kartın çekiciliğini çok daha üst bir noktaya taşıyabilirmiş demeden de edemiyoruz. Kısa bir süre içerisinde pazara sunulması beklenen ekran kartının fiyatı hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 21 Aralık 2007; 15:45:15 >

• hem performans hem sessizlik isteyenler için bire bir
    not:kartta 1gb ram var diye performanslı demiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Firienholt -- 21 Aralık 2007; 16:25:33 >
  • istediğim böyle sessiz bir karttı ama standart fanıyla bile yükte 70 dereceleri geçiyor,pasifin bu anlamda farkı nasıldır acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: kızılejder

hem performans hem sessizlik isteyenler için bire bir

performans için 512 yeter bile 1gb modeli fazla hem buna fazla o/c yapamazsınki ısınır diye düsünüyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: citafettin

quote:

performans için 512 yeter bile 1gb modeli fazla hem buna fazla o/c yapamazsınki ısınır diye düsünüyorum

Bellek miktarı ile yapacağın oc pek farketmez gibime geliyor açıkçası.
  • quote:

Orjinalden alıntı: citafettin

quote:

512mb ın pasif soğutuculu olanı yok diye biliyordum
    not:varmış
    performans için 512mb tabiki yeterli zaten performanslı dememdeki sebep 1gb olduğu için değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Firienholt -- 21 Aralık 2007; 16:27:38 >

• hemen 2560*1920 pixelde crysis testi yapsinlar

ultrayi tokatlasin

ancak o cozunurlukde ise yarar herhalde
  • Off gt amma çok çeşit oldu bakalım bu hız nereye kadar
  • kartın şekli şemaline önem vermem fakat sparkle genelde çok sevimli kartlar üreten bi firmadır bu sefer çok eşkal bi kart üretmişler
  • Bu pasif soğutma iyi güzelde kasa içindeki hava sıcaklığına katkısı ne yönde....
  • eğer ii bir soğutmaya sahip değilse kullanılcak kasa mutlaka kartın arkasında bulunan yapraklara hava üfleyen bir fan şart olur
  • valla süper ne o gürültü yahu % 3-5 oc için fan sesiyle işi olmaz açıkçası ...fanlı versiyonunu %10 oc yapıyorsan bunu da % 5-7 yaparsın o manada %3-5 fark diyorum..
  • quote:

Orjinalden alıntı: stradivardi

valla süper ne o gürültü yahu % 3-5 oc için fan sesiyle işi olmaz açıkçası ...fanlı versiyonunu %10 oc yapıyorsan bunu da % 5-7 yaparsın o manada %3-5 fark diyorum..

Hayır %3-5 den çok daha fazla fark olarak.Fanlı versiyonu %20-%25 kadar OC olabiliyor total bakıldığında.Bu kartı %5 falan anca OC edebilirsiniz diye düşnmekle beraber,sessizliğin önemli olduğu görüşüne katılan ben sessizliğin aradaki performans farkına değeceği fikrini destekliyorum
  • g92 mi bu ??
  • Yüksek çözünürlükte ve büyük ekran bir monitörede oyun oynayıp sessizlik isteyenlere şimdiden hayırlı olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: CeOfFuture

hemen 2560*1920 pixelde crysis testi yapsinlar

ultrayi tokatlasin

ancak o cozunurlukde ise yarar herhalde

ısrarlısın yani sen tokatlamaya çalışırken ram mi kesti önünü

• quote:

Orjinalden alıntı: darthnihilus

g92 mi bu ??

• bende sparkle 8800 GT 512 mb modeli war ve 50'C - 55'C dereceyi geçmiyor.. bunda da herhalde daha az olur...
  • artık günü de geçtim..saat başı yeni bir 8800gt çıkıyor..sıradaki gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi p@l@ -- 24 Aralık 2007; 0:54:23 >
  • 8800 hastalığı giderek yayılıyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.