Şimdi Ara

## Nvidia'dan Hybrid SLI ile Gelen Çoklu Monitör Desteği ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Nvidia'dan Hybrid SLI ile Gelen Çoklu Monitör Desteği ##

Daha önce yaptığımız haberlerimizde Nvidia'nın gelecek sene için Hybrid yani melez SLI teknolojisi üzerinde çalıştığını ve destek veren yonga setlerinde dahili grafik işlemci ve harici ekran kartını ihtiyaç durumuna veya uygulamasına göre paralel çalıştırarak daha yüksek performans elde etmeyi gerek duyulmayan noktalarda ise harici ekran kartını devre dışı bırakarak güç tüketimi konusunda avantaj sağlamayı hedefliyor. Nvidia'nın bu konudaki çalışmaları sürerken önemli bir haber geldi. Zira gelen yeni bilgilere göre firma, uzun süredir yaşadığı SLI ve çoklu monitör kullanımına yönelik soruna en azından Hybrid SLI için çözüm bulmaşa benziyor. Yani Hybrid SLI destekli yonga seti üzerinde harici bir ekran kartı takıp bir yandan Hybrid SLI konfigürasyonunda daha yüksek performans alınabilirken öte yandan da çoklu monitör kullanımına yönelik keyif yaşanacak. Crossfire X konfigürasyonu altında Quad-Crossfire yapılanması ile kullanıcılara 4 ekran kartı üzerinden toplam 8 monitör çıkışı sağlayan ve Flight Simulator X gibi oyunlarda yüksek oyun deneyimi yaşatmayı hedeflerken anlaşılan Nvidia da gelecek yıl içerisinde bu konuya yönelik ciddi bir atılım yapacak gibi gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 20 Aralık 2007; 16:42:48 >

• haber icin tesekkurler eee aklın yolu birdir
  • haha ati ne yaparsa nvidiada arkadan geliyor
  • 4 monıtor kımın ısıne yarar Allah askına 2 tanesını destekleyen program bulucam dıye canım cıktı flıght sımulatormus
  • 8 monitor 8 klavye mouse takılsa süper olur 1 pc ile 8 internet pc"si çıkar ozaman.
  • Resim temsilimi?
  • nvidiadan güzel haber
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

4 monıtor kımın ısıne yarar Allah askına 2 tanesını destekleyen program bulucam dıye canım cıktı flıght sımulatormus

Borsa Trader'larının işine yarar. çoklu ekranlarda daha fazla hisse senedini vede endeksi takip edebilirler.
    finansal analizcilerin işine yarar. Yayıncılıkla uğraşanların işine yarar.
    Aynı anda birden fazla pencereyi açık tutmak isteyen herkesinin işine yarar.

Sıradan bilgisayar kullanıcılarının işine yaramayabilir ama işine yarayacak adamda az değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: eric13

haha ati ne yaparsa nvidiada arkadan geliyor

Valla doğru söylemişsin bende diyecektim ama performans konusunda ATI belki kötü ama böyle donanımsal olylarda hakkını yememek gerekir ATI nin 2.0 - 10.1 monitör vb. desteklerde lider.
  • quote:

4 monıtor kımın ısıne yarar Allah askına 2 tanesını destekleyen program bulucam dıye canım cıktı flıght sımulatormus

öyle düşünmeyin bu similator tarzı programlar yada farklı amaçlar için gerekli oluyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: zamirpolen

8 monitor 8 klavye mouse takılsa süper olur 1 pc ile 8 internet pc"si çıkar ozaman.

Türk milleti zekidir, Türk milleti çalışkandır, Ne Mutlu Türküm Diyene...

Valla aklıma ilk gelen bu oldu.. bunu da anca biz düşünürüz her halde... ama güzel bir yaklaşım olmuş.. bedavaya internet kafe kurulabilirdi.

• quote:

Orjinalden alıntı: Snd

quote:

Borsa Trader'larının işine yarar. çoklu ekranlarda daha fazla hisse senedini vede endeksi takip edebilirler.
    finansal analizcilerin işine yarar. Yayıncılıkla uğraşanların işine yarar.
    Aynı anda birden fazla pencereyi açık tutmak isteyen herkesinin işine yarar.

Sıradan bilgisayar kullanıcılarının işine yaramayabilir ama işine yarayacak adamda az değil.

ıyı dıyorsun arkadasımda borsa yonetıcılerının bu forumu takıp ettıgını sanmıyorum brokerlarda pclerını kendılerı almadıgına gore ve onların halı hazırda normal klavye bıle kullanmadıgını dusunursek verdıgın uç örneklerı bır daha dusun derım ben su an cift monıtor kullanıyorum kullanan bır surude ınsan tanıyorum ama ne yazık kı cift monıtor ıcın bıle yeterınce destek yokken bu haberın bır degerıde yok kımsede sımulasyon oynamak ıcın bunu almaz gercek sımulasyonlarda konumuz dısında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 20 Aralık 2007; 23:33:20 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Batuist

quote:

Orjinalden alıntı: zamirpolen

8 monitor 8 klavye mouse takılsa süper olur 1 pc ile 8 internet pc"si çıkar ozaman.

Türk milleti zekidir, Türk milleti çalışkandır, Ne Mutlu Türküm Diyene...

Valla aklıma ilk gelen bu oldu.. bunu da anca biz düşünürüz her halde... ama güzel bir yaklaşım olmuş.. bedavaya internet kafe kurulabilirdi.

• haber için sağol
  • yakın zamanda yeni toplayacağım bilgisayara msı nx8800gtx almayı düşünüyorum. seneye onu satıp bu sistemi kurabilirsem hiç fena olmaz. bununla flight simulator un zevki çok iyi çıkar. hatta falcon da farklı bakış açılarını birlikte görerek uçmak çok zevkli olur. merakla bekliyorum.

haber için teşekkürler.
  • Arkadaşlar çoklu monitörü destekleyen uygulama aramanıza gerek olmuyorki, gerçi ben Ati'de denedim, her türlü oyunda birden fazla monitör kullanabiliyorsunuz. Demek istediğim sadece FSX değil diğer oyunlarda da kullanmak mümkün. Tabii Nvidia yüzüne gözüne bulaştımadan yapabilirse. Özellikle strateji oyunlarında mükemmel oluyor. Haber için teşekkürler FX57.
  • Nvidia tabir-i caizse konuyu kıçından anlamış Sanki spider crossfire teknolojisi 8 monitör desteği için geliştirildi! Ben, son ve yaygın kullanıcı olarak adam gibi çalışan, performans veren sli, bilemedin triple sli teknolojisi isterim-beklerim-. 50-100 watt tassrufa bakmam. ob ekran kartlı anakart alıyorsamda, ya sık sık ekran kartı değiştiriyorumdur, ya da o ob kart bana tek başına yetecektir. Anlamıyorum haybeye saçma sapan konularda arge yapıp, para harcamalarını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 8thsin -- 21 Aralık 2007; 15:45:45 >
  • Haber için teşekkürler fx57. Mantıklı ve olması gereken bir gelişme.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.