- x
vistada mikrofon ayarları resimli anlatım
81 Cevap143619 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

371 Mesaj
19 Aralık 2007; 1:50:28 

merhaba arkadaslar forumda dikkatimi çeken bir probleme kendimce resimli anlatımlarla yardımcı olmaya calısacağım.
gördüğüm üzere bir çok kişi vistada mikrofon ayarlarından, sesin azlığından, ön panel mikrofonun çalışmadığından yakınıyor. umarım bu çalışma sizlere ışık tutar.

öncelikle kulaklık ve mikrofon girişlerini ayırt edelim kırmızı olan mikrofon, yeşil olan ise kulaklık girişidir. lütfen önce bağlantılarımızın doğru olup olmadığını kontrol edelim. eğer doğruysa aşağıdaki işlemleri yapmaya devam edelim.

hoparlör üzerinde sağ tıklayıp kayıt aygıtlarını açınız. ve mikrofona konuşmaya başlayınız. eğer bir hareketlenme varsa mikrofonumuz calışıyodur. yoksa mikrofonunuzu kontrol etmenizi mmkünse başka bir pc de denemenizi öneririm. bir hareketlenme var fakat siz bunu duymuyorsanız hoparlörleriniz açınız hala duymuyosanız olmadığını düşünmeyin vistada mikrofondaki sesler hoparlöre verilmemiş olabilir mikrofon mute konumunda olabilir. öncelikle mute konumunu açıcaz.
hoparlör simgesinde sağ tuş yapıp kayıtttan yürütme seceneklerini açın

hoparlörler üzerinde sağ tuş yapın ve düzeylere gelin ordaki mikrofonun önünde kırmı işaret varsa açın. burası bu kadar ses hoparlörlerinizden gelmesi gerekiyor.

mikrofonunuz çalışıyo sesi zayıf olarak algılıyorsa mikrofon artırmayı ve mikrofon sesini açabiliriz. öncelikle kayıt aygıtlarına sonra mikrofon özeliklerine giriyoruz genel, özel, düzeyler diye sekmeler var özelde mikrofon artırmaya tıklıyoruz. ön panel mikrofon girişini kulanıyorsak front panelide işaretlememiz gerekecek unutmayın arka girişi kulanıyorsak front panel işaretli olmıyacak. düzeyde ise mikrofon sesini açabiliriz.

sesin kalitesinide gelişmiş sekmesine tıklıyoruz ve cd kalitesini seçili olması gerekmektedir. ne çok hassas ne gürültülü bi ses alımı yapar bu şekilde.

deneme yapmak için vistanın ses kaydedicisini kulanmanızı tavsiye ederim

kaydederek çıkıyoruz umarım biraz olsun yardımcı olmuşumdur. bir sorunu olan olursa elimden geldikce cevaplamaya hazırım.

iyi forumlar herkese...

edit: resim ekleme

0

0

0

local://upfiles/501498/0279D00B47C9447FA97DDBA85F1BBB44.jpg

local://upfiles/501498/7A4354D920B64AA4B4838DAD2CC56DAF.jpg

local://upfiles/501498/7D3884929B4D4AE6980D5B60F7CE58B4.jpg

Ekteki dosya (3)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanalexpress -- 24 Aralık 2007; 13:32:45 >

by_sanalexpress

YAMAHA HTR6130 Avr-Sony Pascal 5+1
Samsung 32C530
MS Windows 8
Fiat Doblo 1,3 mylife Çöl Grisi 2012
Fiat Doblo 1,3 maxi Beyaz 2008

371 Mesaj
24 Aralık 2007; 13:34:27 

62 okuma ve sıfır yorum bravo valla.

by_sanalexpress

Samsung 32C530
MS Windows 8

1057 Mesaj
26 Aralık 2007; 10:29:35 

teşekkürler arkadaşım
evet malesef bencil bir toplumuz. insanlar bakıp bakıp geçiyorlar. halbuki senin bu çalışmaları yapma zorunluluğun bile yok yazık....

Tuning'de yeni bir eğlence
http://forum.donanimhaber.com/m_84567654/f_//tm.htm#84567654

Bir gün

371 Mesaj
26 Aralık 2007; 11:35:20 

aslını söylemek gerekirse çokda önemli değil yorum yapılması ama birilerinin işine yarayıp yaramadığı bilmek istiyor insan kısacası bu. bunun belirtilmesi yeterli.
sevgilerle

by_sanalexpress

Samsung 32C530
MS Windows 8

66 Mesaj
27 Aralık 2007; 22:56:00 

açıklamalar için çok sağol.
Benim bununla ilgili bir sorunum var,laptopun mic girişine mikrofonu taktım.Hat girişi çalışıyor göründüğü halde mikrofonda ses yok ayrıca senin gibi kayır menüsünde mikrofon simgeside yok.
sorun nerden olabilir acaba?

371 Mesaj
28 Aralık 2007; 9:50:37 

pc ye vistayı sonradan mı kurdun yada aldığındamı vardı tam bilmiyorum ama eğer mikrofon simgesi falan yoksa bana sanki bir driver sorunu gibi geldi. elinde ses kartının vista için olan diriverini bul ve kurmanı öneririm.

eğer ses kartın onboard ise ana kartın bi vista update cd si olması lazım. benim anakartın vardı ben o şekilde vistaya yükseltim ve şuan hiç bir sorunum yok vistayla.

tekrar yardımcı olurum sorun çözümlenmezse.

by_sanalexpress

Samsung 32C530
MS Windows 8

66 Mesaj
28 Aralık 2007; 21:05:46 

Yardımın için teşekkür ederim.

Mikrofon takılıyken driverı yeniden kurunca oldu.

Bilgisayarım Dell laptop,herşey içinde kurulu geldi,sürücüleride düzgün çalışıyor gösterince driverdan olacağı aklıma gelmedi.Sanırım kurulum sırasında mikrofon takılı olmadığı için onu tanımamış.Neyse buda böylece dursun,belki aynı sorunu yaşayan arkadaşlar olur. :)

371 Mesaj
28 Aralık 2007; 21:39:36 

vista kurulurken çoğu driveri kendisi destekliyor fakat bazı istisnalar var ses kartı gibi bunlar içinde içerisine bi uprage cd si koyuyolar seninkide oyle olmuş buyuk bi ihtimal aygıt yöneticisinde problem gözükmüyo diye kurulmamış olabilir ama işin aslı oyle değil yani mikrofon takılı oılsada olmasada kurmaları gerekirdi.
yardımcı olabildiysek ne mutlu.

by_sanalexpress

Samsung 32C530
MS Windows 8

409 Mesaj
1 Ocak 2008; 4:32:32 

ya ustalar verdiğiniz bilgiler için saolun da, ben halledemedim bu problemi,,,

ben de de düzeyler bölümünde mikrofon falan çıkmıyo... realtek high definition audio driveri indirdim yükledim yine olmadı...

bilg. toshiba a200 1ah bi yardım edebilirseniz çok sevinirm.

371 Mesaj
5 Ocak 2008; 11:31:35 

ilginçdir dostum bende konuyu anlattıkdan bir hafta sonra ses kartımı 5+1 e ayarladım ve ses kartının driverini güncelledim. işin kötü yanı bende de mikrofon simgesi gözükmüyor. bu konuda araştırmalarım devam ediyor. burdan ilerleyen zamanlarda ulaşabilirsin.

by_sanalexpress

Samsung 32C530
MS Windows 8

371 Mesaj
12 Ocak 2008; 12:03:43 

evet arkadaşlar sorunum çözdüm size tavsiyem sakın sakın ses kartının vista tarafından güncellemeyiniz. varsa vista driver cd si onunla yada kendi sitesinden güncel driverini indirip kurunuz. eğer aygıt yöneticisinden girip vistaya güncelletirsenzi microsoftun uygun gördüğü driveri yüklüyo dolayısıyla tam performans alınamıyor. şu an mikrofon sorunum, 5+1 ses sorunum hiç bişey kalmamıştır.

by_sanalexpress

Samsung 32C530
MS Windows 8

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Ocak 2008; 17:18:11 

Saolasın

119 Mesaj
14 Ocak 2008; 11:35:36 

Ben arka plana takıldım.Ne kadar guzel bır resim...
biraz araştırdım olden,norway de çekilmiş.Tabii biraz da photoshop yapılmış bir resim.Geminin yansımasının bu kadar net olduğu başka bir deniz yok :).
Her şey için teşekkürler.

371 Mesaj
14 Ocak 2008; 12:23:06 

istersen upload edebilirim?

gerçi sen bulmuşsundur nerde çekildiğini bulduğuna göre

edit: imla hatası:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanalexpress -- 15 Ocak 2008; 9:55:12 >

by_sanalexpress

Samsung 32C530
MS Windows 8

5 Mesaj
15 Ocak 2008; 19:57:37 

sanalexpress çalışmandan solayı teşşekür ediyorum. bende de mikrifon sorunu var arka paneldeki mikrofon çalışıyor fakat ön panelde malesef çalışmıyor. ilginçtir ama ön paneldeki yeşil jak yani seste problem yok ama mikrofon çalışmıyor.bide mikrofon işareti kırmızı ise kaldırın demişsin bende mikrofon işareti yok

balık

371 Mesaj
16 Ocak 2008; 0:50:41 

kardeşim nerde okudun bilmiyorum ama sanırım yanlışın var mikrofonun arka ve ön paneldeki kırmızı jaklara takılcağını söylemişimdir. nerde okudugunu söylersen yazım hatası varsa düzeltelim.

ön mikrofonun çalışması için 3. resimde front mikrofon (ön mikrofon) seceneğide işaretli olması lazım. bir dene bakalım olacakmı. eğer olmaz ise ön panel mikrofon kabloları takılmamış olabilir gerçi öndeki kulaklık yeri çalışıyosa takılıdır diye kabul etmek lazım. ayrıca ön paneldeki mikrofon girişini kullanınca arkadaki kullanılmaz arkadaki secersen öndeki kullanılmaz bilgin olsun.

sorun çözülmezse yaz tekra bir değerlendirelim sonucu...

by_sanalexpress

Samsung 32C530
MS Windows 8

4 Mesaj
6 Şubat 2008; 0:55:48 

sanalexpress üstadım. ben dediğiniz her şeyi yaptım ama yinede düzgün olmadı. msn de ses kaydededip gönderiyorum ama kamera ile birlikte açtığımda sesim karşıya gitmiyor, karşıdan gelen ses net bi şekilde geliyor . vindovs un ses kaydedicisini tıkladığımda bir ses kayıt aygıtı bulunamıyor diyor. . hem ayrı mikrofon var hem de vebcam da mikrofon var. her ikisinde de aynı sorun.çare ustadım. kullandığımız mahsul home basıc.

Garip bir aşığım ben, sen sultana şayeste
Aşk şerbetini içip döndüm artık sermeste
Al canımı vereyim yeter ki canım iste
Ahu olan bakışın yaşatır herhal beni

279 Mesaj
6 Şubat 2008; 2:14:00 

arkadaşım bende bir sorun var bende vista kullanıyorum ses ayarlarında kayıt sekmesine gelince o pencere donuyor normalde resimdeki gibi mikrofon seçili ama hat girişi yapmak istiyorum donduğu için yapamıyorum başka yolu yok mu bu işin

371 Mesaj
6 Şubat 2008; 9:28:38 

quote:

anka571 Tarih 6 Şubat 2008; 2:14:00
sanalexpress üstadım. ben dediğiniz her şeyi yaptım ama yinede düzgün olmadı. msn de ses kaydededip gönderiyorum ama kamera ile birlikte açtığımda sesim karşıya gitmiyor, karşıdan gelen ses net bi şekilde geliyor . vindovs un ses kaydedicisini tıkladığımda bir ses kayıt aygıtı bulunamıyor diyor. . hem ayrı mikrofon var hem de vebcam da mikrofon var. her ikisinde de aynı sorun.çare ustadım. kullandığımız mahsul home basıc.

msn de ses kaydedip karsıya gittiğine göre mikrofon çalışıyor demek ki. görüntülü sesli konuşma için ise msn de araçlar kısmında ses ve görüntü ayarları var ordan tekrar kurulum yapmanı tavsiye ediyorum kurulumda ileri ileri diyerek ses ve görüntü alındıgı görmelisin. bide bunu dene bakalım inşallah olur.
haberlendir beni tekrar.

quote:

EAedp Tarih 6 Şubat 2008; 2:14:00
arkadaşım bende bir sorun var bende vista kullanıyorum ses ayarlarında kayıt sekmesine gelince o pencere donuyor normalde resimdeki gibi mikrofon seçili ama hat girişi yapmak istiyorum donduğu için yapamıyorum başka yolu yok mu bu işin

donma yapması biraz kafa karıştırıcı. ses driverlarını güncellemeni yada elinde varsa yeniden kurmanı öneririm. driverların vista uyumlu olmasına dikkat et. sistemine hangisi uygunsa 32 bit yada 64 bit ona göre bul ve kurmalısın. umarım düzelir.

by_sanalexpress

Samsung 32C530
MS Windows 8

279 Mesaj
6 Şubat 2008; 17:18:23 

şu anda ne audacity den nede wavelab dan kayıt yapamıyorum şu mesajı alıyorum Cannot open Wave device for recording. Are you sure your audio card supports the currently specified sample rate and/or bit resolution?
Check also if the input of the audio card is in slave or auto-sync mode
sanırım 64 bit sürücü kurmuşum ama 32 bit bulamıyorum realtek ac97 VİA 32 bit vista driveri bulurmusunuz sanalexpress hocam yardımların için sağol şunada bir el atsanda sorunu çözsem...

371 Mesaj
6 Şubat 2008; 17:46:16 

anlatımın biraz karışık ama yardımcı olmaya calısayım realtek ac97 vista driveri burdan indirebilrsin. ftp://202.65.194.211/pc/audio/6280_Vista_APO.zip

ama tavsiyem anakartın markası ne ise kendi sitesinden indirmendir. yada aygıt yöneticisinden girip ses kartını önce kaldırıp sonrada yeniden güncellemesini sağlamak kolay yoldan problemini çözer.

en doğru yol kendi sitesinden indirmendir.

kolay gelsin

by_sanalexpress

Samsung 32C530
MS Windows 8

4 Mesaj
6 Şubat 2008; 21:21:11 

sanalexpres üstadım dün gece 11,00 de microsoft müşteri hizmetlerini aradım . ordaki arkadaş kameranın driverinde sorun olabilir dedi. ben de yeni driveri kurdum .senin dediklerini de yapınca saat gibi çalışır oldu desem yeridir. bbaşka bir soru var bu sistemime bir bela geldiğinde pardus kurayım mdiyorum. ne dersiniz. pardus mu vista mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anka571 -- 6 Şubat 2008; 21:29:50 >

Garip bir aşığım ben, sen sultana şayeste
Aşk şerbetini içip döndüm artık sermeste
Al canımı vereyim yeter ki canım iste
Ahu olan bakışın yaşatır herhal beni

371 Mesaj
7 Şubat 2008; 0:11:50 

quote:

Orjinalden alıntı: anka571

sanalexpres üstadım dün gece 11,00 de microsoft müşteri hizmetlerini aradım . ordaki arkadaş kameranın driverinde sorun olabilir dedi. ben de yeni driveri kurdum .senin dediklerini de yapınca saat gibi çalışır oldu desem yeridir. bbaşka bir soru var bu sistemime bir bela geldiğinde pardus kurayım mdiyorum. ne dersiniz. pardus mu vista mı?

sorunun düzelmesine sevindim. bence pardus mu vista mı diye değilde. içinden hangisi geliyosa onu kur burda secenekler sana kalmış. yeni bişeyler denemek istiyosan nasıl bişey oldugunu merakediyosan kur bi bak. ama bildiğim kadarıyla windows altında çalışan bi kısım programlar pardus ile çalışmıyor diye biliyorum. forumda bu konu hakkında konular ilgili bölümlerde var onlara bi göz gezdir.

bence sisteminde vista kullanmana müsaitse donanım olarak bu şekilde devam et gitsin. vista da çoğu sey ilk başta sıkıntı yaratır ama buda xp ye alışmış olmakdan dolayıdır. çünkü şimdiye kadar xp herseyiyle hazırdır butun şirketler xpye göre ayarlamışlardır ve driveri programı kolay bulunuyor. vista ilk zamanlaraına göre suan çok iyi hatta sorunsuz. ben ilk zaman ingilizce vistaya kamera, klavye autocad vs proları kuramamıştım. şuan butun desteklerini sağladım ve canavar gibi hiç bi sıkıntım yok çok şükür. sadece 1 gb daha ram alabilirsem benden alası yok:D

hayırlı forumlar

bide şu microsoft bill amca sp1 i çıkarsada tastamam kafamız rahat olsa. nasıl olacak diye uyku girmiyo gözüme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanalexpress -- 7 Şubat 2008; 0:12:27 >

by_sanalexpress

Samsung 32C530
MS Windows 8

58 Mesaj
8 Şubat 2008; 13:02:11 

teşekkürler

1246 Mesaj
8 Şubat 2008; 14:13:01 

emegine saglık kardes... vista zaten cok problemli bir işletim sistemi... ilerde herkez vista kullanmaya baslayınca gor sen yakınanları....

(-e(RC)o-...(..._35_1/2_KSK_...) http://ercoloji.blogspot.com.tr/ http://alfalogy.blogspot.com.tr/ http://erco35coast.blogspot.com.tr/

371 Mesaj
8 Şubat 2008; 15:59:53 

quote:

Orjinalden alıntı: erco35coast

emegine saglık kardes... vista zaten cok problemli bir işletim sistemi... ilerde herkez vista kullanmaya baslayınca gor sen yakınanları....

ben problemli olduguna katılmıyorum dostum. şuan vista gayet stabil. çok yol katetti bence pc donanım olarak kaldırıyosa bence vistadan kralı yok. pc mi açınca gözlerim bayram ediyor.
herkese kolay gelsin.

by_sanalexpress

Samsung 32C530
MS Windows 8

270 Mesaj
11 Şubat 2008; 0:10:25 

quote:

Orjinalden alıntı: sanalexpress

pc ye vistayı sonradan mı kurdun yada aldığındamı vardı tam bilmiyorum ama eğer mikrofon simgesi falan yoksa bana sanki bir driver sorunu gibi geldi. elinde ses kartının vista için olan diriverini bul ve kurmanı öneririm.

eğer ses kartın onboard ise ana kartın bi vista update cd si olması lazım. benim anakartın vardı ben o şekilde vistaya yükseltim ve şuan hiç bir sorunum yok vistayla.

tekrar yardımcı olurum sorun çözümlenmezse.

[font="Times New Roman"][font="Times New Roman"]Arkadaş benim driver sorunuymuş sayende hallettim çok sağol kolay gelsin

371 Mesaj
13 Şubat 2008; 10:30:09 

quote:

Orjinalden alıntı: emekli1961

Arkadaş benim driver sorunuymuş sayende hallettim çok sağol kolay gelsin

sevindim dostum hallolmasına yardımcı olduysak ne mutlu güle güle kullan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanalexpress -- 13 Şubat 2008; 10:29:43 >

by_sanalexpress

Samsung 32C530
MS Windows 8

98 Mesaj
14 Şubat 2008; 21:06:53 

quote:

62 okuma ve sıfır yorum bravo valla.

kardeş benim kameram inca 3562 .msn ile konuşurken karşı taraf benimsesimi duymuyor

316 Mesaj
15 Şubat 2008; 0:24:57 

Ya benimde hoparlörüm ve kulaklığımdan ses gelmiyo bunları vistada nasıl ayarlamak gerekiyor keşke onuda böyle aıklayıcı şekilde anlatabilseniz gerçekten karışık çünkü birde benim işletim sistemi starter realtek yazıor ses kısmında anakartta p35 gigabyt ds3l ama ses kartı dahilimi haricimi koydular bilemiyorum sadece hoparlör gözüküyor çalışıyor gözüküyor ama ses vermiyor ses açık olduğu halde kulaklık hiç gözükmüyor mikrofonda takılı diil dior oysaki yerinde takılı neden anlamıyorum bu konuyuda anlatabilirmisiniz?

371 Mesaj
15 Şubat 2008; 10:13:05 

quote:

Orjinalden alıntı: serminn

Ya benimde hoparlörüm ve kulaklığımdan ses gelmiyo bunları vistada nasıl ayarlamak gerekiyor keşke onuda böyle aıklayıcı şekilde anlatabilseniz gerçekten karışık çünkü birde benim işletim sistemi starter realtek yazıor ses kısmında anakartta p35 gigabyt ds3l ama ses kartı dahilimi haricimi koydular bilemiyorum sadece hoparlör gözüküyor çalışıyor gözüküyor ama ses vermiyor ses açık olduğu halde kulaklık hiç gözükmüyor mikrofonda takılı diil dior oysaki yerinde takılı neden anlamıyorum bu konuyuda anlatabilirmisiniz?

öncelikle onboard mı yoksa extradan mı ses kartın var ona bir bak.

onboard ise yeşil sokete hoparlörünü tak elektrik kablosunun takılı ve hoparlörün açık olduguna emin ol. herhangi bir sarkı aç ve ses gelip gelmediğine bak.

yukardaki 1. ve 2. resimlere bakarak menüye gir. 2. resim hoparlör ayarları kısmıdır. ordan sesleri sonuna kadar aç hiç birinin mute konumunda olmaması gerekiyor. çok fazla bir ayar yapmaya gerek yok burda standart ayarları yeterlidir ses almak için.
sen anakartınla ilgili verilen vista cdsini tak yada anakartına uygun ses driverini bi yerden bul ve yeniden kurabilrsin.

eğer harici bir ses kartın varsa uygun driverini kur ve yeniden başlat pc ni. hoparlör ve mikrofon girişlerinide o kartın uygun soketlerine takıcaksın.
hayırlı forumlar.

by_sanalexpress

Samsung 32C530
MS Windows 8

371 Mesaj
15 Şubat 2008; 10:18:52 

quote:

Orjinalden alıntı: ali1313

kardeş benim kameram inca 3562 .msn ile konuşurken karşı taraf benimsesimi duymuyor

kardeş öncelikle sorununu daha uygun bir şekilde açıklayıcı yazabilirdin. bu konu hakkında forumda çok fazla konu var.
öncelikle bir sorununu çözmek istediğinizde arama butonunu kullanmanızı bulamadıysanız sormanızı tavsiye ederim.
cameran gördüğüm kadarıyla mikrofonlu. mikrofonu arka kısımdan pembe olan yere takıp msn den araçlar sekmesi altında ses ve görüntü kurulumuna tıklayıp sırasıyla uygun ayarları yapıcaksın.
kolay gelsin.

by_sanalexpress

Samsung 32C530
MS Windows 8

98 Mesaj
16 Şubat 2008; 0:13:12 

quote:

kardeş öncelikle sorununu daha uygun bir şekilde açıklayıcı yazabilirdin. bu konu hakkında forumda çok fazla konu var.
öncelikle bir sorununu çözmek istediğinizde arama butonunu kullanmanızı bulamadıysanız sormanızı tavsiye ederim.
cameran gördüğüm kadarıyla mikrofonlu. mikrofonu arka kısımdan pembe olan yere takıp msn den araçlar sekmesi altında ses ve görüntü kurulumuna tıklayıp sırasıyla uygun ayarları yapıcaksın.
kolay gelsin.

öncelikle teşekkür ederim.her kesin sorularına yılmadan yanıt verip yardımcı olmaya çalışmısınız.

şimdi kardeş benim bilgisayar escort.toplama filan deyil.arka panelde 6 tane soket var.kameranın iki kablosu var.biri usb o biri ise renk olarak siyah kablo.siyah olduğu için ben onu siyaha taktım.bilgisayarın hoparlöründe de iki kablo var.biri usb giirşli diyeri de yine siyah kablo.ben onu da yeşil olan yere taktım.ortada olana.karşı tarftan ses geldi benim sesim gitmedi.
bu defa masüstü tek hoparlör var.tek kablolu.onu da ön paneldeki ses grşine taktım.

ben nerde yanlış yaptım bilemiyorum.bir de kasanın arka panelinde 6 tane yer var.bazı kasalarda 3 tanedir.
biraz sabırla yanıt verirseniz sevinirm.
işletim sistemi vista starter

371 Mesaj
16 Şubat 2008; 10:30:22 

ali kardeş şimdi şöyle söyliyeyim. hoparlörlerin kablosunu yeşile takmıssın bu doğru olmuş. ancak hoparlördeki usb anlayamadım ayrıca merakta ettim nasıl bir hoparlörmüş diye:) (sanırım elektrik kablosu yoksa eğer hoparlörde usb den elektiriği alan bir model olabilir)
neyse hoparlör arkada yeşile takılacak. ki sende oyle yapmıssın ve ses gelmiş zaten burda bişey yok.

gelelim mikrofona; ah be ali kardeş yukarda da yazdım gözünden kaçmış sanırım. mikrofon arkadaki pembe olan girişe takılacak. sen siyaha takmıssın bu olmamış. pembeye tak ve msnde araçlar ses ve görüntü kurulumundan ayarlarını yap karsı tarafa sesin gitsin.

bazı kartlarda 6 adet diriş vardır, bazılarında 3 adet. seninkide çok kanallı olanlardan 5+1 yada 7+1 ses sistemi bağlamak içindir.
kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanalexpress -- 16 Şubat 2008; 10:32:11 >

by_sanalexpress

Samsung 32C530
MS Windows 8

98 Mesaj
17 Şubat 2008; 6:01:34 

quote:

ali kardeş şimdi şöyle söyliyeyim. hoparlörlerin kablosunu yeşile takmıssın bu doğru olmuş. ancak hoparlördeki usb anlayamadım ayrıca merakta ettim nasıl bir hoparlörmüş diye:) (sanırım elektrik kablosu yoksa eğer hoparlörde usb den elektiriği alan bir model olabilir)
neyse hoparlör arkada yeşile takılacak. ki sende oyle yapmıssın ve ses gelmiş zaten burda bişey yok.

gelelim mikrofona; ah be ali kardeş yukarda da yazdım gözünden kaçmış sanırım. mikrofon arkadaki pembe olan girişe takılacak. sen siyaha takmıssın bu olmamış. pembeye tak ve msnde araçlar ses ve görüntü kurulumundan ayarlarını yap karsı tarafa sesin gitsin.

bazı kartlarda 6 adet diriş vardır, bazılarında 3 adet. seninkide çok kanallı olanlardan 5+1 yada 7+1 ses sistemi bağlamak içindir.
kolay gelsin.

çok sağ ol kardeş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali1313 -- 17 Şubat 2008; 16:09:06 >

371 Mesaj
18 Şubat 2008; 12:59:53 

hallettin sanırım güle güle kullanmak dileğiyle.

by_sanalexpress

Samsung 32C530
MS Windows 8

1 Mesaj
29 Şubat 2008; 18:47:08 

selam sanal express

öncelikle çok teşekkür ediyoruz vermiş olduğunuz faydalı bilgiler için. oldukça işimize yaradı VISTA açısından. Ancak su sekilde bir sorunumuz var su anda. TOSHIBA A200-1M4 model notebook kullanıyoruz. ve Vısta Home Premium yükledik. İlk sorunumuz msn de kamera açık ve kulaklığımız takılı iken kendi sesimizi karşı tarafa iletemiyorduk ve açıklamalarınız sayesinde bu sorunumuzu çözdük Fakat su andaki yeni sorunumuz karşı taraf ile görüşme yaparken kulaklıktan aynı zamanda kendi sesimizi de duyuyoruz. Onu nereden kapatabiliriz bir türlü bulamadık. BU konuda bilgilendirirseniz çok sevineceğiz. Yararlı bilgilerinizi bekliyoruz. Teşekkürler

Burak

371 Mesaj
1 Mart 2008; 11:07:30 

quote:

Orjinalden alıntı: jeddyburak

selam sanal express

öncelikle çok teşekkür ediyoruz vermiş olduğunuz faydalı bilgiler için. oldukça işimize yaradı VISTA açısından. Ancak su sekilde bir sorunumuz var su anda. TOSHIBA A200-1M4 model notebook kullanıyoruz. ve Vısta Home Premium yükledik. İlk sorunumuz msn de kamera açık ve kulaklığımız takılı iken kendi sesimizi karşı tarafa iletemiyorduk ve açıklamalarınız sayesinde bu sorunumuzu çözdük Fakat su andaki yeni sorunumuz karşı taraf ile görüşme yaparken kulaklıktan aynı zamanda kendi sesimizi de duyuyoruz. Onu nereden kapatabiliriz bir türlü bulamadık. BU konuda bilgilendirirseniz çok sevineceğiz. Yararlı bilgilerinizi bekliyoruz. Teşekkürler

Burak

selam burak kardes öncelikle bilgilerin işe yaradıgını görmek sevindiriyor. uğraşmalarımıza değmiş demekki.
şimdi gelelim soruna; aslında yukarda ki anlatımda cvpı var gözünden kaçmış sanırım. ikinci resimde mikrofon ayarlarında hoparlör üzerinde kırmızı işaret var gördüğün üzere. yani mikrofon sessiz modda duruyor bu şekilde oldugu zaman ses dısarıya verilmez sende ikinci resimdeki mikrofon ayarlarını yap kulaklıkdan gelen ses kesilecektir. karaoke yapmak istersen açarsın sonra:P
unutmadan soliyeyim ikinci resimdeki gibi mikrofonu sessiz moda alman msn de sesin karsı tarafa gitmesini etkilemez. sadece mixer den sesin dışarıya verilmesini kapatmış oluyorsun. umarım yardımcı olmuştur.

hayırlı forumlar bol vistalı günler.

by_sanalexpress

Samsung 32C530
MS Windows 8

2687 Mesaj
1 Mart 2008; 18:07:54 

Eline sağlık Çok güzel hazırlamışsın

"357.Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem - Yedek Subay Adayları"
_

29 Mesaj
1 Mart 2008; 21:38:03 

Bende de Acer AS5920-3A1G16MI var. vista yüklü sesle alakalı her şey yerli yerinde ancak msnde görüntülü konuşma yaparken mikrofon ve ses butonları yukarı çıkmıyor ne ses gidiyor ne de geliyor. tüm kontrolleri yaptım ses ve görüntülü kurulumunda gayet çalışıyor. ses kaydedicisinde de çalışıyor vistanın kendin de çalışıyor. msnde SADECE sesli konuşma yaparsam o da çalışıyor, ancak görüntülü konuşma yapacağım zaman ses ne geliyor ne gidiyor yandaki butonlar da en aşağıya çekili oluyor ve yerinden oynamıyor. ama kurulm yapınca kontrollerde hepsi tamam gözüküyor.. çıldırmak üzereyim lütfen yardım eder misiniz? driverları artık gün gün indirip günceller oldum realtekten.. ayrıca realtek'in hiç kontrol paneli yok xpde böyle bi sorunla karşılaştıımda ordan düzeltebiliyordum orda bir yere tıklayarak ikisini de devrey sokuyordu sanırım neden böyle bir sorun yaşıyorum acaba acele yardımcı olur musnuz? yinelemekte fayda görüyorum herşey ama herşey yerli yerinde sesle alakalı sürücler güncel ses kurulumunda msnde mikrofon ses çalışıyor kayıt aygıtlarında çalışıyor hatta msnde sesli konuşmada da çalışıyor ses ve mikrofon ama görüntülü yaparsam ses butonları aşağıda ve ne ses gelio en gidior.
hızlı yazdım ondan birçok yazım ve anlatım bozukluğu yapmış olabilirim özür dilerim şimdiden..
şimdiden sağolun.. :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perenalp -- 1 Mart 2008; 21:40:12 >

ne hasta bekler sabahı, ne taze ölüyü mezar..

371 Mesaj
4 Mart 2008; 11:00:50 

quote:

Orjinalden alıntı: perenalp

Bende de Acer AS5920-3A1G16MI var. vista yüklü sesle alakalı her şey yerli yerinde ancak msnde görüntülü konuşma yaparken mikrofon ve ses butonları yukarı çıkmıyor ne ses gidiyor ne de geliyor. tüm kontrolleri yaptım ses ve görüntülü kurulumunda gayet çalışıyor. ses kaydedicisinde de çalışıyor vistanın kendin de çalışıyor. msnde SADECE sesli konuşma yaparsam o da çalışıyor, ancak görüntülü konuşma yapacağım zaman ses ne geliyor ne gidiyor yandaki butonlar da en aşağıya çekili oluyor ve yerinden oynamıyor. ama kurulm yapınca kontrollerde hepsi tamam gözüküyor.. çıldırmak üzereyim lütfen yardım eder misiniz? driverları artık gün gün indirip günceller oldum realtekten.. ayrıca realtek'in hiç kontrol paneli yok xpde böyle bi sorunla karşılaştıımda ordan düzeltebiliyordum orda bir yere tıklayarak ikisini de devrey sokuyordu sanırım neden böyle bir sorun yaşıyorum acaba acele yardımcı olur musnuz? yinelemekte fayda görüyorum herşey ama herşey yerli yerinde sesle alakalı sürücler güncel ses kurulumunda msnde mikrofon ses çalışıyor kayıt aygıtlarında çalışıyor hatta msnde sesli konuşmada da çalışıyor ses ve mikrofon ama görüntülü yaparsam ses butonları aşağıda ve ne ses gelio en gidior.
hızlı yazdım ondan birçok yazım ve anlatım bozukluğu yapmış olabilirim özür dilerim şimdiden..
şimdiden sağolun.. :(

selam kardeş yoğunluk nedeniyle ancak cvp yazma fırsatı buluyorum kusuruma bakma. gelelim problemine vistanın ses kaydedici çalışıyor, sadece sesli konuşmada ses gidiyorsa çalışmayan bişey yok demektir. burda ki problemi anlamak için öncelikle sesli görüntü konuşma yapmanın mantıgını anlamalıyız. msnde sesli ve görüntülü konuşmada ses imleclerinin tıklanabilir hale gelmesi için görüntünün karsı tarafa gitmesi yani karsı pcden kabul edilmiş ve bağlanılmış olması gerekir. görüntü bağlanıp ses hala gitm,iyorsa bağlantı hızından kaynaklandıgını düşünüyorum. Farklı bölgelerdeki kişilerle tekrar sesli görüntülü konuşma başlatmanı ve biraz sabrederek tamamen bağlandıgından emin olmalısın. sesli konuşma yaparken pc de dowload yapmaman sadece msni çalıştırman daha yararlı olur. ayrıca msne ses ve görüntü ayarlarınıda tekrar dan yapmanı öneririm.
realtekde kontrol paneli yok çünkü kendisini vistaya adapte etmektedir. yukarda gördüğün gibi vista ses ayarlarında kendisini görebiliyoruz. senin problemin driverdan değil çünkü diğer sartların hepsinde mikrofon çalışıyor. sadece uygun driverin kurulu oldugundan emin ol ve driveri dokunmamamnı öneririm ve önerdiğim seyleri yapmanı tavsiye ederim.

gelişmeleri bildirisen yardımcı olmaya calışırım kolay gelsin.

by_sanalexpress

Samsung 32C530
MS Windows 8

29 Mesaj
4 Mart 2008; 21:18:18 

herşeyi yaptım internet hızımdam olmadığına eminim odtü'den bağlanıyorum. söylediğiniz herşeyi yaptım karşı tarafla görüşme esnasında oluyor zaten bu problem.. yanlız şöyle bi çözüm buldum: ses driver'ını tamamen silersem microsoft kendi buluyor ve yüklüyor (Birim 90 şeklinde) ancak o zaman kontrol bende oluyor ve görüntlü konuşma esnasında ses de gidiyor. ancak bu durumda da kullandığım başka programlarda aksilikler çıkıyor (Low-Rate Voip gibi..)
çareyi msnde görüntülü konuşma yapacağım zaman ses driver'ını kaldırmakta; başka şeyler yapacağım zaman tekrar kurmakta buldum.. şimdilik bulduğum çözüm bu.. bu sorunu yaşayan arkadaşlara duyurulur. ama yine de eğer birisi geçici değil de kalıcı bir çözüm eklerse çok sevinirim..
Yardımınız için çok sağolun.. herkese iyi çalışmalar.. forumu takip edeceğim..

ne hasta bekler sabahı, ne taze ölüyü mezar..

288 Mesaj
5 Mart 2008; 8:24:35 

üstad bilgi için saol buarada wallpaper'ın çok hoşuma gitti bana pm'den yada bir linkten atambilirmisin??

1 Mesaj
14 Mart 2008; 21:41:59 

emeğine sağlık kardeş oldukça işime yaradı ancak kurcalarken yanlışlıkla mikrofonu devre dışı bırak dedim ve ordan kayboldu tekrar geri getirip ayar yapamıorum. aygıt yöneticisinde de devre dışı olarak görülmüyor. bu konuda da yardımcı olursan sevinirim. teşekkürler.

600 Mesaj
30 Mart 2008; 13:00:59 

@sanalexpress hocam açıklamaların için çok teşekkürler..Hocam ben hoparlör simgesine sağ tıklatıp kayıt aygıtları / mikrofon /yapılandır dediğimde resimdeki panel çıkıyor, ses sürücüsünde mi sorun var acaba, sizin eklediğiniz fotolardaki gibi Mikrofon Özellikleri paneli çıkmıyor,acaba sürücüde mi sorun var Aygıt yöneticiden kaldırıp tekrar yükledim ama değişen bişey olmadı..Ne yapmam lazım acaba

Bide duvar kağıdınızı bende çok beğendimmm nette de aradım ama bulamadım aynısını, rica etsem Pm'den göndermeniz mümkünmü..İlginize teşekkürler

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forumcu25 -- 30 Mart 2008; 13:01:33 >

371 Mesaj
30 Mart 2008; 13:46:18 

arkadaslar uzun zmandır fırsatım olmadısorunlarınıza yardım edemedim. sondan başa doğru cvplamaya calışıcam.

quote:

Orjinalden alıntı: forumcu25
@sanalexpress hocam açıklamaların için çok teşekkürler..Hocam ben hoparlör simgesine sağ tıklatıp kayıt aygıtları / mikrofon /yapılandır dediğimde resimdeki panel çıkıyor, ses sürücüsünde mi sorun var acaba, sizin eklediğiniz fotolardaki gibi Mikrofon Özellikleri paneli çıkmıyor,acaba sürücüde mi sorun var Aygıt yöneticiden kaldırıp tekrar yükledim ama değişen bişey olmadı..Ne yapmam lazım acaba

Bide duvar kağıdınızı bende çok beğendimmm nette de aradım ama bulamadım aynısını, rica etsem Pm'den göndermeniz mümkünmü..İlginize teşekkürler

arkadasım mikrofon ayarlarına geldiğin zaman yapılandıra tıklamayacaksın. mikrofon üzerinde sağ tuş özelliklere girmen gerekiyor, yada resimde de görülüyor hemen sağında özellikler var ona tıkla. yukardaki menüyü görüceksin. kolay gelsin sanada.

devre dışı bırak dediğinde kaybolmaması gerekiyor sadece gri bir renk alması gerekiyor. eğer kaybolduysa pc yi yeniden başlat tekrar bak eger yine gelmediyse driverini yeniden kur mutlaka gelkecektir. kolay gelsin.

quote:

Orjinalden alıntı: DARTH O.Z. Tarih 5 Mart 2008; 8:24:35
üstad bilgi için saol buarada wallpaper'ın çok hoşuma gitti bana pm'den yada bir linkten atambilirmisin??

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanalexpress -- 30 Mart 2008; 14:01:23 >

by_sanalexpress

Samsung 32C530
MS Windows 8

600 Mesaj
30 Mart 2008; 15:53:38 

Sizdeki Mikrofon Özellikleri panelinde ''özel'' başlığı var ama bende bu başlık yok..Arkadaşımın vistasıyla karşılaştırdık onda da var bende yok:) Neyse sorun yaşamıyorum şimdilik..Duvar kağıdı içinde teşekkürler
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forumcu25 -- 30 Mart 2008; 15:54:59 >

371 Mesaj
1 Nisan 2008; 9:46:20 

quote:

Orjinalden alıntı: forumcu25

Sizdeki Mikrofon Özellikleri panelinde ''özel'' başlığı var ama bende bu başlık yok..Arkadaşımın vistasıyla karşılaştırdık onda da var bende yok:) Neyse sorun yaşamıyorum şimdilik..Duvar kağıdı içinde teşekkürler

"özel" kısmının olmaması ilginç. Sanırım ses cipi yongaları farklı yada drivelerimiz farklı. internetten uygun güncel driveri bulursan belki o menü gelebilir.

Hayırlı Forumlar

by_sanalexpress

Samsung 32C530
MS Windows 8

679 Mesaj
2 Nisan 2008; 21:06:09 

teşekkür ederim...

// Avuç İçi İle Direksiyon Çevirenler Kulübü \\

933 Mesaj
2 Nisan 2008; 21:32:49 

çok sağol kardeş, inşaallah bir çok kişiye faydası olur.

bide masaüstüdeki simgeleri ekranın soluna nasıl yerleştirebildin öyle? nasıl şeffaf yaptın? ben yapamadım, onuda anlatsan çok süper olurdu

371 Mesaj
3 Nisan 2008; 0:12:37 

quote:

Orjinalden alıntı: amo

çok sağol kardeş, inşaallah bir çok kişiye faydası olur.

bide masaüstüdeki simgeleri ekranın soluna nasıl yerleştirebildin öyle? nasıl şeffaf yaptın? ben yapamadım, onuda anlatsan çok süper olurdu

kardeş objectdock diye bir programla yapılıyor gerekli ayarlar var onlarıda yapınca sefaf oluyor kolay gelsin.

by_sanalexpress

Samsung 32C530
MS Windows 8

1 Mesaj
11 Haziran 2008; 23:54:22 

Mrb. Konu ile ilgili değil ama arkadaşım jackları ön tarafa taktığımda bi tek sağ taraftan ses geliyor arkaya taktığım zaman sorun yok format attıktan sonra böyle birşeyle karşılaştım neden oluyor bi bilgin varmı

İmagination is more important than knowledge

30 Mesaj
13 Haziran 2008; 6:47:36 

a4 tech pk 635m microfonlu webcam aldım. Vista ultimate kullanıyorum. WEbcam sorunsuz çalışıyor fakat microfonum denetim masasından ses ayghıtlarında çalışıyor gözüküyor fakat ses barında tek hareket yok. yani çalışmıyor. Acaba ne yapmam gerekir? kaç gündür araştırıyorum bulamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

293 Mesaj
19 Ekim 2008; 17:56:00 

arkadaş ne kadar teşekkür etsem azdır çalışıyor mikrofon sağol...

3 Mesaj
29 Kasım 2008; 17:02:52 

Arkadaşlar!!!...
Bir sorunla karşılaştım acil çözüm aramaktayım:
Bilgisayarımın sağ alt köşesindeki Ses ikonuna tıklayıp; kayıt aygıtlarını seçtiğim an, ekranım donuyor, kilitleniyor..elle kapatmak zorunda kalıyorum laptopumu. Kaç kere böyle oldu.Mikrofonda ya da ses kartında artık neyde bilemiyorum bir problem var. Ne yapmalıyım? Mikrofınumu kaldırıp yeniden mi yüklemeliyim. Onu da nerden nasıl yapıcam? Çünkü cihaz listesinde mikrofonu görmüyorum.

Not: Herhangi bir kayıt yapma durumunda/kameramı açtığımda/msn de sesli-görüntülü konuşmaya kalktıımda hep aynı problem oluşmakta.

Yrdım ederseniz çok sevineceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doğunun parisi -- 29 Kasım 2008; 17:43:39 >

371 Mesaj
3 Aralık 2008; 23:29:36 

quote:

Orjinalden alıntı: doğunun parisi

Arkadaşlar!!!...
Bir sorunla karşılaştım acil çözüm aramaktayım:
Bilgisayarımın sağ alt köşesindeki Ses ikonuna tıklayıp; kayıt aygıtlarını seçtiğim an, ekranım donuyor, kilitleniyor..elle kapatmak zorunda kalıyorum laptopumu. Kaç kere böyle oldu.Mikrofonda ya da ses kartında artık neyde bilemiyorum bir problem var. Ne yapmalıyım? Mikrofınumu kaldırıp yeniden mi yüklemeliyim. Onu da nerden nasıl yapıcam? Çünkü cihaz listesinde mikrofonu görmüyorum.

Not: Herhangi bir kayıt yapma durumunda/kameramı açtığımda/msn de sesli-görüntülü konuşmaya kalktıımda hep aynı problem oluşmakta.

Yrdım ederseniz çok sevineceğim.

bilgisayarının donanım özelliklerini yazarmısın? ayrıca işletim sistemin nedir?

by_sanalexpress

Samsung 32C530
MS Windows 8

3 Mesaj
4 Aralık 2008; 0:00:36 

Toshiba A210 19D Laptop> AMD Turion 64 Core 2 Duo 2.10 GHz, olup 2 GB ram.
Ses sistemi Realtek tir. İşletim sistemi Vista.

Bu soruna çözüm ararken şunu keşfettik:

Bilgisayarda 2 tane ses input girişi var, ki biri ekranın üst kısmındaki kendi gömülü kamerasının hemen yanında; diğeri de ön tarafta/touchpad in alt tarafında, (ki girişi mevcut).
Ancak ön taraftaki girişe mikrofonumu kendim takarak ses girişini sağladığımda donma problemi olmazken, harici mikrofon olmadan ses alması durumunda aynı sorun tekrarlamakta.

Teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doğunun parisi -- 4 Aralık 2008; 13:02:21 >

6 Mesaj
14 Aralık 2008; 14:00:20 

Mrb Kardeşim bi geçmişi okudugum zaman baya kişinin derdine derman olmuşsun umarım artık sıra bendedir:) sorunuma geçiyorum kardeş

Ben Daha önce xp home editiıon kullanıcı idim şu an vista home premium yükledim anakartımın markası ASUS P5VD-MX SoundMax driver kullanıyor Normalde Anakart Cdsinde vardı soundmax in driveri ama xp içindi kolay olmadı internetten buldum yükledim tamam ses sorunum halloldu kamera içinde çok sorun yaşadım onunda buldum internetten driver fakat tek sorunum hala mikrofon ses yok almıyor sesimi heryerden baktım yok Senin gösterdigin Özel sekmesi yok eskiden soundmax de cp de kullanırken herşey rahattı kendim yapabiliodum bütün ayarlarını ana bi kaç foto koyuyorum umarım bana yardım edersin kardesşş

0

Burdada göründügü gibi Soundmax de böle görünüo eskiden soundmax de o front panel falan görünüodu şidi yok ama bi şüphem var acaba eski drivermi yükledim asusun sitesine baktımm ordada bulamadım gerçi

Vista Home Premium 32-BİT
1,50 DDR2 RAm
80Gb Samsung HDD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heartagram_10ur -- 14 Aralık 2008; 13:59:15 >

88 Mesaj
18 Aralık 2008; 0:10:08