Şimdi Ara

## Gigabyte'dan AMD İşlemciler İçin 790X-DS4 ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Gigabyte'dan AMD İşlemciler İçin 790X-DS4 ##

AMD'nin Phenom, 7 serisi yonga seti ailesi ve HD 3800 serisi grafik kartlarından oluşan Spider platformunun en güçlü bacağı olarak pek çok uzman 7 serisi yonga seti ailesini işaret etmekte. AMD'nin yeni yonga seti ailesinin 770, 790X ve 790FX yonga setlerinden oluşmakta. 770 giriş seviyesinde, 790FX özellikle Quad-Crossfire desteğ ile üst-uç performans segmentinde, 790X ise iki yonga seti arasındaki uçurumu kapatan ve bir nevi köprü göre bir model. Zaten 2008 yılı içerisinde muhtemelen yonga seti ailesinin fiyat ve performans anlamında öne çıkan modeli 790X olacak. 790FX yonga setli 790FX-DQ6 modelini Türkiye'de ilk defa piyasaya süren GIGABYTE, AMD'nin hem yeni nesil Phenom hemde soket AM2 formundaki tek ve çift çekirdekli Athlon64 işlemcileri için 790X yonga setli ve 790FX ailesine göre çok daha uygun fiyatlı olan 790X-DS4 modelini hazırladı ve piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Katı kapasitör zengini olan anakart AMD'nin yeni nesil Phenom işlemcilerinin yanı sıra satılmakta olan Athlon64 işlemcilerine de destek vermekte. Çift PCIe X16 slotu sayesinde Crossfire desteğine de sahip olan anakart üzerinde 4 adet DIMM slotu yer alıyor ve 16GB'a kadar DDR-2 1066MHz bellek desteği sunuluyor. PCIe 2.0 spesfikasyonunu da destekleyen anakart hem kuzey hemde güney köprüsü için pasif soğutma ile gelmekte. PCIe X16 slotlarının yanı sıra 2 adet PCI ve 3 adet te PCIe X1 slotuna sahip olan anakart yeterli miktarda SATA ve USB portunu da kullanıma sunmakta. Blu Ray ve HD DVD için destek sunabilen yüksek tanımlı 8 kanal ses özelliği kazandıran Realtek'in 889A kodekini kullanan anakart üzerinde gigabit ethernet özelliği de yer alıyor. Fiyatı henüz netleşmeyen anakart AMD cephesinde önemli bir çözüm olarak dikkat çekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 19 Aralık 2007; 1:25:09 >

• kart cok güzel olmuş
    özellikler iyi
    16gb ram desteği nasıl oluyor onu anlamış değilim 2gb tek ram taksan 8gb yapar 4gb tekram olsa olurdu yazılan ama yok sanırsam
    quad cf desteklenmemiş hayret nasıl olur

birde bu firma adam olmuycak ya halen sarı ile kırmızı kullanıyor ram slotların
  • Sonunda beklediğim özelliklerde (ne 770 gibi giriş seviyesi, ne de 770FX gibi üst seviye) anakartlar gelmeye başladı.
    Gigabyte yine yapmış yapacağını. Anakarttaki renkler yine klasik Gigabyte nin canlı renkleri, kartı çok sevimli yapıyor.
    Onun yanında kalitesi de tartışılmaz.
    Katı kapasitörlerin olması güzel, Athlon64 işlemci desteği de harika.
    Çift PCIe X16 slotu benim için yeterli. Diğer slotlar da yeterlidir.
    Kısaca bu anakartı listemin başına ekliyorum.
  • RAM slotlarının da sarı kırmızı olmasını da anlamış değilim ama olsun teknoloji konusunda fanatik olmam. Nasılsa kasanın içerisinde kim görecek?
  • hop hop sarı kırmızıya laf yok herşey biryana 4adet sata girişi artık çok yetersiz kalıyor bence
  • ma790x-ds4 + 2x3870 , ne zaman alıcam artık.
  • şu anda bu anakartları alacak arkadaşlara söylüyorum problem yaşamanız muhtemel.vallaha ben bir xp kurayım dedim sürekli mavi ekran aldım.sitesindeki driverlerde bir sorun var.ben kont bilgisayardan değişim istedim ama kabul etmediler.birde bu anakartı kullanacaklar sata raid çipset driverleri ekran kartı için hazırlanan catalyst 7.11 içerinde gömülü amd-ati spider sistemi kurduktan sonra driverleri bir setup dosyasına toplamış
  • MrPerFormance

hem 790FX anakartın var, hem de RAID 0 yapmışsın.

Yanılmıyorsam bu anakart SB600 güney köprüsü kullanıyor.
    RAID 0 başarımı nasıl, yazarsan çok sevinirim. ICH9R li bir anakart kullandıysan ve kıyaslarsan daha da iyi olur.
    Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apemen -- 19 Aralık 2007; 10:00:15 >
  • Bu kart çok güzel.
    Fakat kartın 2 PCIe slotu fiziksel x16 formatında renklerinden de belli, yani turuncu olan -alttaki- x8 veya x4.
    Çünkü ben 790FX almak yerine bunu almayı düşünüyordum, sırf bundan dolayı düşünmüyorum.
  • cf yapacak arkadaslar sanırım 790x ın ıkı ekran kartını 8x-8x olarak calıstırdıgını bılıyorlardır
    16x-16x için 790fx vaya x38 yongalı bı anakart kullanmaları lazım
    ben bu neden le pek ta sıcak bakmıyorum uygun fiyatlı bi x 38 beklıyorum
  • Bence bir 790x serisi veya 790fx serisi kart alacağıma x38 x48 kart alırım daha başarılı bir sistem kurmuş olurum!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: S.T.A.L.K.E.R

kart cok güzel olmuş
    özellikler iyi
    16gb ram desteği nasıl oluyor onu anlamış değilim 2gb tek ram taksan 8gb yapar 4gb tekram olsa olurdu yazılan ama yok sanırsam
    quad cf desteklenmemiş hayret nasıl olur

birde bu firma adam olmuycak ya halen sarı ile kırmızı kullanıyor ram slotların

Tek başıma 4Gb lık ram modülleri yurt duşında mevcut arkadaşım

• gene mi ses chipseti realtek
  • Piyasa Değeri Şuan Ne kadardır Ve Uygun fiyata 4 gb ram ile hangi Cpu? önerirsiniz?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.