Şimdi Ara

## GeForce 9600GT Şubat Ayında Gelebilir ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
3.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## GeForce 9600GT Şubat Ayında Gelebilir ##

Daha önce yaptığımız haberlerimizde grafik devi Nvidia'nın Şubat ayı ile birlikte yeni nesil GeForce 9 serisi ekran kartlarını anons etmeye başlayabileceğini ifade etmiştik. Bu konuda haberler gelmeye devam ediyor. Elimize ulaşan son bilgilere göre Nvidia, Şubat ayı içerisinde G94 tabanlı GeForce 9600GT modelini kullanıma sunabilir. 8-inç uzunluğunda olabileceği söylenen kartın 512MB GDDR3 bellek ile geleceği ifade edilirken performans anlamında ise GeForce 8800GT ile 8800GTS 512MB arasında yer alacağı söylenmekte. Kartın diğer teknik özellikleri hakkında ise şimdilik ortaya çıkan yeni bir bilgi bulunmuyor. Bu arada muhtemelen GeForce 9800 serisi olarak adlandırılacak G100 tabanlı yüksek performans kartlarının ise Mart ayında anons edileceği bildiriliyor. Şu an için Nvidia cephesinde ise çıkan haberler ile ilgili herhangi bir doğrulama gelmiş değil, bekleyip göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 19 Aralık 2007; 0:32:11 >

• haber için teşekkürler.
  • 8800gts ile gt arasında çok ufak bir fark var nasıl başarmışlar arasına yerleştirmeyi acaba
  • Yahu zaten GT ile GTS arasında 4-5 fpslik bir fark var. Daha ne kadar küçültebilirler ki farkı?
  • Güzel haber

Eski seri üst seviyelere karşı etkisiz kalan 8600'lerden sonra, 9600 GTS gibi bir kart gayet iyi iş yapabilir, en üst düzey 8800'lere karşı konumuyla.

8800 GTS 512 alma plânını erteleyeceğim sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 19 Aralık 2007; 0:43:12 >
  • daha G92yi göremedik
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tuğer

Güzel haber

Eski seri üst seviyelere karşı etkisiz kalan 8600'lerden sonra, 9600 GTS gibi bir kart gayet iyi iş yapabilir, en üst düzey 8800'lere karşı konumuyla.

Eger bu kart gercekten 8600 GT'ye benzer fiyat konumlandirmasiyla 8800GT-GTS arasinda bir performans saglayabilirse ATI'nin isi gittikce guclesecek demektir (gerci 8600GT'nin ilk ciktigi zamanki fiyatlarini bilmiyorum da 150$ icin filan konusuyorum)
  • 8800gt bana 2009 a kadar yeter rahatlikla 2009 da dx11 cikacakta sonra dx11 destekli kartlar cikacak 2010 uda bulabilir.dx10.1 beni ilgilendirmiyor zaten kismetse 8800gt 2 sene yeter o yuzden subatmis martmis ne cikartirlarsa cikartsinlar artik.

Yalniz 9600 un 8800gt ile gts arasinda olma ihtimali yok en iyi ihtimalle 8800gt nin dx10.1 destekli versiyonu olabilir 9600gt kanimca.
  • Bence bu kart GT ile GTS arasında olmayacak. Daha aşağıda tam HD3850ye göre bir rakip olacak.
  • Buyursun hoşgelsinn.
  • Biz hala 8600 gt kullanıyoz. Nvidia habire yeni kart çıkarıp duruyo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bykanca -- 19 Aralık 2007; 1:29:13 >
  • Bu güzel haber ;) demek ki 8800 gt Mart a kadar hüküm sürücek !! 8800 den iyisini almak isteyen bu kartın üst modellerini alıcak fiyatlarda malum ucuz olmucak :P
  • Şimdi bu geforce 9 serisinin orta seviye kartımı oluyor?Ayrıca bellek arabirimi 256 bitmi?
  • ceo ya nederseniz deyin tanımam ama bir gerçek var çok dogru zamanlamalarda kart satıp kart alıyor zarar etmiyor sürekli ekran kartını en iyi f/p kartı ile güncellemeyi başarıyor arasında çok az fps farkı olan kartlar için ki aslen 1280x1024 gibi ayarlarda neredeyse yok ve bu işi düşük fiyat politikası ile başarıyor.
  • 8800Gt için yeterli üretim de olursa bu kartın gelişiyle fiyatı da 15-20$ düşebilir.
  • NVIDIA yı daha önce bir üst seviyeye hiç orta kartla geçtiğini görmemiştim,ilginç ama sevindirici bir haber olur çünkü x5xx serilerinde NVIDIA kullanıcı dostu bir fiyat politikası izlemiştir hep bkz 7600GT,8600GT

Ancak o iki kartın arasında performans olarak daracık bir aralık var oraya nasıl koymuş o kartı hayret.
  • bu kartta 128 bit cıkmasın
  • gt ile gts arasına kart falan girmez bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: c@lculus

bu kartta 128 bit cıkmasın

bence kesin öyle baksana 8600-9600
  • Bu kart 8600 gts ile 8800 gt arasında olabilir ama o da küçük ihtimal. x6xx serileri öteden beri bu orta alt seviye kartı olmuştur. veri yolunun 128bit ten yukarı olma ihtimali çok düşük. fiyatı 170-220 aralığında ve 8600gts nin muadili olacaktır. Ati tarafında ise 3850 nin rakibidir.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.