- x
derin dondurucu tavsiyesi
81 Cevap77181 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

4694 Mesaj
18 Aralık 2007; 20:05:09 

derin dondurucu almayı düşünüyorum. ama bu konuda bilgim yok, kullanan veya bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum. marka-model??

D.H. NEDEN BİR OTOMOBİL MARKAMIZ YOK? GRUBU

12164 Mesaj
18 Aralık 2007; 21:11:05 

Aradığınız ürün önden açılan mı yoksa sandık tipi mi?

4694 Mesaj
18 Aralık 2007; 21:15:51 

sandık tipi bir ürün istiyorum.

12164 Mesaj
18 Aralık 2007; 22:08:23 

http://www.electrolux.c...node39.asp?ProdId=32260
http://www.arcelik.com....&productCode=7509720002
http://www.arcelik.com....&productCode=7509820002

Bu ürünler düşük enerji tüketimi ile çok avantajlı.Özellikle Electrolux'ün aylık masrafı 0,47X30X0,16YTL=2,25YTL elektrik.30kg dondurması da üstün kapasiteyi gösteriyor.Kaliteleri ise tatminkar.

4694 Mesaj
19 Aralık 2007; 2:37:30 

TEŞEKKÜRLER

8 Mesaj
25 Aralık 2007; 2:15:20 

bosch almayın biz aldık derin dondurucu memnun değiliz çevremizdekilerden de duyduğumuza göre onlarında no-frost buzdolapları var onlarda memnun değiller tavsiye etmem boschu

4694 Mesaj
25 Aralık 2007; 5:52:50 

quote:

Orjinalden alıntı: finishman

bosch almayın biz aldık derin dondurucu memnun değiliz çevremizdekilerden de duyduğumuza göre onlarında no-frost buzdolapları var onlarda memnun değiller tavsiye etmem boschu

12164 Mesaj
25 Aralık 2007; 5:57:49 

Evet Bosch'un yerli buzdolabı ve derin dondurucuları iyi değil.Ben de tavsiye etmiyorum.
Linkteki Electrolux şahane,elektrik tüketimi çok az A++ sınıfı.

4694 Mesaj
25 Aralık 2007; 7:37:00 

elektrolüx ün bir üst modeli nasıl? sitesinde inceledim,güzel gibiydi.
quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Evet Bosch'un yerli buzdolabı ve derin dondurucuları iyi değil.Ben de tavsiye etmiyorum.
Linkteki Electrolux şahane,elektrik tüketimi çok az A++ sınıfı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulascelikfz7 -- 25 Aralık 2007; 7:37:27 >

4694 Mesaj
30 Aralık 2007; 6:01:07 

güncel

1316 Mesaj
30 Aralık 2007; 11:45:12 

arçelıkle elektrolux arasında fıyat farkı pek yok hangısı daha ıyı? hacım farkıda pek yok sanırım

1111 Mesaj
30 Aralık 2007; 12:54:18 

electrolüx'Ün 250lt hacmindeki derindondurucusunu öneririm. (dikey dolap) ankarada iseniz paşacan aş. de uygun fiyata bulabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcheLoN_ -- 14 Kasım 2012; 14:03:42 >

DH Kadın Milletine Güvenmeyenler Klübü

1316 Mesaj
30 Aralık 2007; 15:36:21 

saglık acısından zararı yok degılmı mesela kışın ıspanakları koysak yazın yesek besin degeri kaybı bozulma oluyormu? bilgisi olan kullananlar yazarmı?

1111 Mesaj
30 Aralık 2007; 18:14:17 

tabiki olmaz. derin dondurucular besinlerin uzun süre taze olarak saklanması için yapılmıştır zaten.
tam sürelerini bilemicem ancak balık, tavuk gibi gıdalar 6 ay. kırmızı et 1sene gibi uzun süre saklanabiliyor.
sebzeler sanırsam 2 - 3 ay civarı olması lazım

12164 Mesaj
30 Aralık 2007; 18:31:53 

quote:

Orjinalden alıntı: BurakLEE

arçelıkle elektrolux arasında fıyat farkı pek yok hangısı daha ıyı? hacım farkıda pek yok sanırım

Tabiki Electrolux düşük enerji tüketimi ve en önemlisi kalitede önde

45 Mesaj
21 Ocak 2008; 12:51:20 

candogan62 sanırım link güncel değil. Önerdiğiniz ürün electrolux' ün hangi modeli? ECN 26105 W mi yoksa ECF 24460 W mi? Bir diğer sorum da sizce sandık tipi mi daha kullanışlı yoksa dikey olanları mı? Fiyat/performans anlamında önerebileceğiniz başka marka derin dondurucular var mı yoksa elektrolux' ü bu konuda tek geçerim mi diyorsunuz?

45 Mesaj
21 Ocak 2008; 12:53:23 

Ayrıca elektrolux'ün her iki ürünü de B sınıfı !

12164 Mesaj
21 Ocak 2008; 14:23:13 

quote:

Orjinalden alıntı: afpturk

candogan62 sanırım link güncel değil. Önerdiğiniz ürün electrolux' ün hangi modeli? ECN 26105 W mi yoksa ECF 24460 W mi? Bir diğer sorum da sizce sandık tipi mi daha kullanışlı yoksa dikey olanları mı? Fiyat/performans anlamında önerebileceğiniz başka marka derin dondurucular var mı yoksa elektrolux' ü bu konuda tek geçerim mi diyorsunuz?

Şu an bağlantımda sorun olduğu için ne Electrolux2ün sitesini ne de verdiğim linki açabildim.
Elimdeki Electrolux kataloğuna baktım ve bahsettiğim A++ ürünü bulamadım.Sanırım artık üretilmiyor,kataloglara konmamış.Siteden de kaldırıldı sanırım.Üzücü bir durum çünkü gerçekten iyi bir üründü.
Dediğiniz gibi şu an sandık tipi olarak 2 model var ve ikisi de B sınıfı.
Bu durumda geriye Arçelik kalıyor.Kalite Electrolux akdar yüksek olmasa da enerji tüketiminde avantajlı.Kalitesi de orta sınıf.Ondan tavsiye edebilirim.

Sandık tipinin en önemli avantajı istenen boyutta yiyeceklerin yerleştirilebilmesi.Büyük et parçaları,kaplar vs rahatlıkla konabilir.Dikeylerde ise raf metrekaresi az olduğundan yiyeceklerin boyutları önem kazanıyor.Dikeylerin en önemli avantajı da mutfakta pek fazla yer kaplamaması.Ayrıca tek kapılı soğutucularla yan yana konarak gardolap tipi gibi kullanılabilmesi.Başka çok dikkate alınacak farkları yok.Bir de dikey dondurucular raflı olduğundan daha düzenli yerleştirme yapılabiliyor.

45 Mesaj
21 Ocak 2008; 15:04:26 

candogan62 arçeliğe mahkum etmeyin bizi :).

Whirlpool ya da başka marka varmı tavsiye edebileceğiniz herhangi başka bir model?

12164 Mesaj
21 Ocak 2008; 17:07:13 

Electrolux'ün dediğim modelini buldum:) Buyrun bitmeden alın.
http://www.hepsiburada....id=mtelececs2651#tablnk

Whirlpool'da sadece dikey var.Pek avantajlı değil gibi.
http://www.hepsiburada....d=mtwhirlafg8080#tablnk

Ama Electrolux'ün bu modelini tek geçerim gerçekten. Hem de fiyatı Beko ile aşağı yukarı aynı.Dondurma kapasitesi Beko'nun 2 katı.Eberji tüketimi Beko'dan yılda 100kw kadar daha az.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 21 Ocak 2008; 17:11:14 >

1111 Mesaj
21 Ocak 2008; 21:53:39 

electrolüx'Ün bu modlelini turan güneş paşacan A.Ş de 700- 800 ytl arası alabilirsiniz.. A+ enerji sınıfı
http://www.hepsiburada....&productid=mteleuc25291 tabi dikey düşünürseniz..
yatayları da pazarlıkla uygun fiyatta bulmanız mümkün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcheLoN_ -- 21 Ocak 2008; 21:55:24 >

16072 Mesaj
30 Ocak 2008; 12:52:09 

valla sandık tipi hiç kullanışlı değil

alttaki ürünlere ulaşamıyorsun ve çok yer kaplıyor ayrıca üstüne bişey koyamıyorsun tabii

ben real den 6 çekmeceli alaska aldım 450 liraya

vestelin birebir aynısı diyebilirim

çok memnunum bi şikayetm yok

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

19 Mesaj
28 Ağustos 2008; 14:41:47 

Siemens 3 çekmeceli olanı tavsiye eder misiniz?
Benim yer sorunum var dikey ve sandık tipi alamıyorum.sadece tezgah altı boydakilerden alabilirim.Bir sessiz çalışıp az yakması lazım..siemens ses çıkarıyor mu kullanan var mı?

1691 Mesaj
28 Ağustos 2008; 17:35:38 

Güzel bir model, dondurma kapasitesi de yüksek ancak B enerji sınıflı bir ürün. Alternatif olarak aşağıdaki Arçelik olabilir. Dondurma kapasitesi Siemens’ten düşük ancak A enerji sınıflıdır:
http://www.arcelik.com....17920100&LANGUAGE=tr-TR

19 Mesaj
28 Ağustos 2008; 23:45:31 

"Electrolux EUT11001W" tezgahaltı tip için ne düşünürsünüz? Gürültü seviyesi 39 db diyor.Çok mu yüksek acaba?? Bir de fizik bilseydim

1691 Mesaj
31 Ağustos 2008; 0:43:09 

quote:

Orjinalden alıntı: güldemir

"Electrolux EUT11001W" tezgahaltı tip için ne düşünürsünüz? Gürültü seviyesi 39 db diyor.Çok mu yüksek acaba?? Bir de fizik bilseydim

Bu ürünü size ilk mesajımı yazarken önerecektim, ancak sitesinde enerji sınıfı yazmadığı için es geçmiştim. Mesajınızı görünce bir kere de bendeki katalogtan bakayım dedim, A sınıfı bir ürünmüş. Ses seviyesi düşük, standart bir buzdolabından daha sessiz. 24 saatte 14 kg dondurma kapasitesine sahip ve elektrik kesintilerinde de yiyeceği 17 saat boyunca muhafaza edebiliyor. Yani Arçelik'ten çok daha iyi. İyi geceler.

19 Mesaj
7 Eylül 2008; 21:22:58 

Arkadaşlar afacan!'ın da tavsiyeleriyle bugün Electrolux EUT 11001 W tezgah altı derin dondurucuyu Erenköy Enkay Tic.ten 550 YTL peşin fiyata aldım.Yarın gelip kuracaklar...

1691 Mesaj
7 Eylül 2008; 22:55:03 

quote:

Orjinalden alıntı: güldemir

Arkadaşlar afacan!'ın da tavsiyeleriyle bugün Electrolux EUT 11001 W tezgah altı derin dondurucuyu Erenköy Enkay Tic.ten 550 YTL peşin fiyata aldım.Yarın gelip kuracaklar...

Hayırlı olsun, umarım memnun kalırsınız

35 Mesaj
15 Kasım 2009; 19:42:02 

arkadaşlar, sandık tipi derin dondurucularda önerebileceğiniz güncel bir model var mı? benim için önemli olan enerji sarfiyatının düşüklüğü, sessiz çalışması ve elektrik kesintilerinde içindeki ürünleri koruyabilme süresi.

21253 Mesaj
15 Kasım 2009; 21:04:12 

quote:

Orijinalden alıntı: twinklestar

arkadaşlar, sandık tipi derin dondurucularda önerebileceğiniz güncel bir model var mı? benim için önemli olan enerji sarfiyatının düşüklüğü, sessiz çalışması ve elektrik kesintilerinde içindeki ürünleri koruyabilme süresi.

BOSCH
Elektrik kesintisinde 50 saat saklayabiliyor.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

2 Mesaj
16 Kasım 2009; 11:14:05 

Ben şenocak diye bir marka almıştım satarken derindorucuda bir numara dediler ama çok gürültülü zaten çekmeceli. Anneme daha yeni aldık arçelik 107 litre olması lazım sandık tipi ama çekmeceliler gibi ince o çok memnun üstelik de az elektrik harcıyor. Arçeliğin A plus+ modeli tavsiyeederim

6688 Mesaj
26 Kasım 2009; 20:55:25 

Birileri yine BOSCH - ELECTROLUKS muhabbetine başlamışlar....Sandık tipi derin dondurucu arayanlar BEKO - ARÇELİK - UĞUR - DERBY markalarına bir göz atsınlar...Fiyat, kalite, performans....Mukayesesi size kalmış....Karar, para, tercih sizin. Saygılarımla... Dün Metroda bir DD gördüm.. Sandık tipi ve .. D sınıfı....Utanmadan getirmiş satıyorlar...Türkiyeyi Afrika ülkesi sanıyorlar.....Ucuz diye birileri alıp evlerine işyerine bu elektrik yutan obur aleti koyarlamı bilmiyorum....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 26 Kasım 2009; 21:02:59 >

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

12164 Mesaj
26 Kasım 2009; 23:28:29 

Uğur'da A sınıfı mı var sanki

57 Mesaj
27 Temmuz 2010; 15:57:04 

güldemir hayırlı olsun...

2008 de almışsın dondurucuyu nasıl memnunmusun bende almayı düşünüyorum...3 çekmece yeterlimi acaba...

1582 Mesaj
29 Ekim 2010; 22:04:01 

Tekrar hortlatmış olacağım fakat a sınıflarda yıllık KWH yazıyor fakat diğerlerinde yazmıyor. Yıllık ne kadar harcıyor c d e olanlar. Aradaki farka değer mi A++ falan almak?

Worldpuan kampanyalarında puan + avantajix kadar indirim

27 Mesaj
21 Kasım 2010; 20:27:00 

bende derin dondurucu almayı düşünüyorum ama pek fazla bilgim yokk yardımcı olabilecek arkadaş varmıdır. aradığım sandık tipi bir model

285 Mesaj
26 Şubat 2011; 21:15:32 

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Uğur'da A sınıfı mı var sanki

A++ var .
http://www.ugur.com.tr/...ub.asp?id=16&id_kat2=24

12164 Mesaj
28 Şubat 2011; 3:04:25 

O mesajı 2009'da yazmışım ve o zaman Uğur'daki derin dondurucular D ve F sınıfıydı. Taşkafa bey önerdiğimiz A ve A+ sınıfı Electrolux'lere karşılık F sınıfı Uğur'u önerince öyle demişim.

Ayrıca şimdi ilk mesajlara baktım da; Bosch almayın iyi değildir. Yerine A++ Electrolux veya A sınıfı Arçelik alın demişim. Taşkafa bey yine taşkafalılığını konuşturarak bazıları Bosch reklamlarına başlamış, Arçelik ve Uğur'a bakın demiş. O zamanlar da Uğur'lar F sınıfı. Ben Bosch almayın, Arçeik alın dediğim halde tersini yazmışım gibi cevap vermiş. Pes yani yine güldüm baya:) Bana forumda laf atanlar yazılarımı nasıl bir ruh haliyle okuyorlar çok merak ediyorum cidden

Bugün başka bir başlıkta da Vestel'i eleştirdiğimde biri bana BSH'yi yerlere göklere koymuyorsun demiş. Mesajımda BSH'nin B'si geçmiyor. Çok enteresan insanlar var forumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 28 Şubat 2011; 3:11:53 >

382 Mesaj
15 Mayıs 2011; 21:03:55 

1006 Mesaj
11 Kasım 2011; 15:49:02 

quote:

O mesajı 2009'da yazmışım ve o zaman Uğur'daki derin dondurucular D ve F sınıfıydı. Taşkafa bey önerdiğimiz A ve A+ sınıfı Electrolux'lere karşılık F sınıfı Uğur'u önerince öyle demişim.

Ayrıca şimdi ilk mesajlara baktım da; Bosch almayın iyi değildir. Yerine A++ Electrolux veya A sınıfı Arçelik alın demişim. Taşkafa bey yine taşkafalılığını konuşturarak bazıları Bosch reklamlarına başlamış, Arçelik ve Uğur'a bakın demiş. O zamanlar da Uğur'lar F sınıfı. Ben Bosch almayın, Arçeik alın dediğim halde tersini yazmışım gibi cevap vermiş. Pes yani yine güldüm baya:) Bana forumda laf atanlar yazılarımı nasıl bir ruh haliyle okuyorlar çok merak ediyorum cidden

Bugün başka bir başlıkta da Vestel'i eleştirdiğimde biri bana BSH'yi yerlere göklere koymuyorsun demiş. Mesajımda BSH'nin B'si geçmiyor. Çok enteresan insanlar var forumda.

Bugün itibari ile, tezgah altı diye anılan çekmeceli tipteki derin dondurucu tavsiyenizi öğrenebilir miyim?
Arçelikte 570 tl (piyasada 500 tl) ye satılan 2020ND nasıldır. A sınıfı diye geçiyor ve net 85 lt hacmi var. Liebherr ler 95 lt ye kadar hacim vaadediyor ama 800 tl. Diğer taraftan simferler A+ olduğunu iddia ediyor ama inanasım gelmiyor nedense!
Sonuç olarak uygun fiyatlı büyük iç hacmine sahip ve A veya daha iyi enerji verminie sahip ne tavsiye edersiniz?

1006 Mesaj
14 Kasım 2011; 12:03:40 

Arçelik 2020 ND de hepsi çekmeceli değilmiş. Sadece alttaki minik göz çekmeceli. Diğerleri kapaklı. Ne kadar saçma.

1006 Mesaj
14 Kasım 2011; 12:05:24 

quote:

Sn. Candoğan Bey yanıt vermeyecek sanrım.

459 Mesaj
15 Kasım 2011; 15:32:46 

bende derin dondurucu istiyorum sandık tipi A++ ve sessiz olan, ne öneririsiniz arkadaşlar alırken neye dikkat etmek lazım ?

birde siemens derin dondurucusunu önerirmisiniz ?

1006 Mesaj
15 Kasım 2011; 17:03:01 

quote:

Orijinalden alıntı: chips

Sn. Candoğan Bey yanıt vermeyecek sanrım.

Sn. Candoğan Bey sessiz kalmakta ısrarlı. Çok defa burda ve başka yerlerde, gerek genelden gerekse özelden soru sorduğum halde yanıt alamadım. Zorla yanıt verin demek gibi bir anlamsız yaklaşımda bulunmayacağım elbette. Ama insan o kadar mesajlaşmasını görüp de, kendisine yanıt verilmemesini merak etmiyor değil... Kendisine tekrar herhangi bir soru sormayacağımı garanti ederim.

1006 Mesaj
15 Kasım 2011; 17:18:31 

quote:

Orijinalden alıntı: istcool

bende derin dondurucu istiyorum sandık tipi A++ ve sessiz olan, ne öneririsiniz arkadaşlar alırken neye dikkat etmek lazım ?

birde siemens derin dondurucusunu önerirmisiniz ?

Ben naçizane derin dondurucuların tezgah altı ve dikey olanlarına odaklandım bügünlerde. Ve Liebherr markasına kitlenmiş durumdayım.

Ben naçizane malzeme ve işçiliğin kaliteli olmasına ve de satış sonrası desteğin güçlü olmasına dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Liebherrle bayağı bir görüştüm. Hatta onları sorularımla yordum edsem yeridir. Beni satış sonrası destek konsunda ikna ettiler. Ama tabi icraatte ne olur bilemem.

A++ dediniz: Liebherrde mevcut ama o fiyat farkını ben kendi alacağım dolapta hesapladım. A++ alırsam 31 tl elektrik ödüyorum. A alırsam ise 47 tl ödüyorum (Ankara başkent elektrik mesken kullanımı ile üreticinin 365 günlük tüketim miktarına göre hesapladım).
A++ 900 lü fiyatlarda ve A sınıfı ise 600 lü fiyatlarda. Özetle 16 tl fark yapıyor ve 300 tl yi amorti etmek ne kadar sürer siz hesaplayın.Dolayısı ile kendini amorti etmesi çoook zor. Eğer B ve A sınıfı veya C ve A sınıfı arasında kalsaydınız tabiki o zaman 4-5 yıldan sonra amorti edeceği için fiyat farkına değerdi. Ama A sınıfından sonra benim hesaplarıma göre + yada ++ olması en azından dondurucuda pek farketmiyor.

Liebherr markasına gelince (reklam yapıyo diyecek olan geçmiş mesajlarıma baksın, üzerim ) ailem Almanya dan 87 de dönüş yaptı ve yanında ikşi kapılı bir Liebherr getirdi. Sanırım 90 yılında da kullanmaya başladılar. Kaç yıl yapar 27 mi? 27 yıldır kullanıyorlar. Bu süre zarfında 2 defa tamirci geldi. Motorun gazı bitmiş diye ilk acemi tamirci yüzünden gaz ve motorla oynandı. Randıman alınamadı. Sonra bir usta tamirci geldi ve hatanın termostattan olduğunu farkedip yeni termostat taktı ve hatayı düzeltti. Tabi ilk acemi temirci yüzüdnden ayarda sorun yaşadılar (çok soğutuyor ) ama halen kulanıyorlar. Bu detayları zie niye yazdım anlamışsınızdır.
Burdan yola çıkarak Türkiye de bilinmeyen bir marka olan Liebheri kullanmayı ben de düşünür oldum ve şu anda hatta sipariş verme işini yaparken mesajınızı gördüm araya girdim.

Fiyat araştırması yaptım bayramdan sonra neredeyse her gün. Ve Simfer, Arçelikten sonra en ucuz bu marka var. Bu fiyatlarda olan bir de Ariston var (ben o markayı kendime cıs ilan ettim sizi bilemem) ve Electrolux var. Ama Liebherr Electrluxten ucuz ve ailemin dolap markasında bir tecrübesi var. Dolayısı ile bana Liwbher ağır bastı.
Allah yüzümü karar çıkarmasın.

17 Mesaj
12 Ekim 2012; 23:39:26 

konuyu hortlatayım.
bugünlerde bende derin dondurucu alacağım.zorlu nun vs. outlet diye mağazası var ankarada.tesadüfen denk geldim.orda 6 çekmeceli A sınıfı 210 litrelik hemde inox ürün gördüm.markasıda VOX.vestelin tr de üretip yurt dışına ihraç bir marka diye bilgi verdi satış elemanı.2 yıl vestel garantili.fiyatıda 549 tl.bu markayı araştırdım ama bulamadım.bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.eğer güzel ürünse bu fiyata inanılmaz gibi geliyor bana.diğer arkadaşlarda faydalansın.

Bir Elimde 14lü
Bir Elimde Güller Var...

PSN --> sanma14luyarasi <--

10 Mesaj
13 Ekim 2012; 20:38:00 

Hotpoint - Ariston CHNAA 200 T A+ Sandık Tipi Derin Dondurucu 699 tl 12 taksit çok uygun

79287 CHNAA 200 T:
Brüt hacim: 201 lt.
Enerji tüketimi: 0.63 kW/24 saat
Beyaz
Ölçüler (YxGxD): 85x94x70 cm.
A+ sınıfı

http://www.istereyon.com/Hotpoint-Ariston-CHNAA-200-T-A-Sandik-Tipi-Derin-Dondurucu_113077.html#0

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Ekim 2012; 18:04:22 

http://www.ebeyaz.com/u...li-derin-dondurucu.aspx
bilgisi olan var mı! nasıl bir üründür.

3540 Mesaj
17 Ekim 2012; 19:21:41 

ailemde 4 çekmecelisi var kleo'nun 1 sene oldu gayet güzel. ayda 5 lira falan fark etti enerji olarak. yanlış bilmiyorsam kayseride üretiliyor.

40 Mesaj
22 Ekim 2012; 16:26:16 

arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum

1-liebherr 1213 A+ 3çekmeceli.net 98 litre yıllık tüketim 199 kwh= 576 lira
2-liebherr 1211 A enerji 3 çekmeceli.net 98 lt. yıllık tüketim 211 kwh=556 lira
3-aeg 40110 gt sandık tipi.A+ net 98 lt. yıllık tüketim 170 kwh=650 lira
4-uğur ucf 150 ssl A++ sndık tipi.126 litre yıllık tüketim 128 kwh=700 lira
5-elektrolüx euf 1900 5 çekmeceli.A+ enerji sınıfı 190 lt. yıllk tüketim 240 kwh=900 lira
6-zanussi zfu 219 A+ enerji sınıfı 216 litre.yıllık tüketim 216 kwh.=700 lira

bunların dışında sizin önerdiğiniz başka bir modelde olabilir.aeg seçeneği 2006 yılında üretilen bir model sanırım satıcının elinde tek kalmış.ama aeg olduğu için cazip geliyor gibi.fiyatlar kargo dahil fiyatlar.çekmeceli yada sandık farketmez.sizden fikirleriniz acele olarak rica ediyorum.

1 Mesaj
14 Kasım 2012; 12:08:54 

arkadaşlar derin dondurucu almayı düşünüyorum ve şu an enerji konusunda tasarruflu olduğu için uğur derin dondurucu almayı düşünüyorum.UCF 210 SSL ve UCF 310 SSL arasında kaldım kullananlar veya bilgisi olanlar bana yardımcı olabilir mi?

http://www.ugurshop.com...us-derin-dondurucu.aspx
http://www.ugurshop.com...us-derin-dondurucu.aspx

3540 Mesaj
14 Kasım 2012; 21:13:17 

merhaba arkadaşlar ben bugün hepsiburadadan Ariston-Hotpoint marka 3 çekmeceli derin dondurucuyu sipariş ettim 399 lira ve 500 liralık alışveriş yapana 100 liralık hediye çeki veriyor bende birkaç alacağım şeyi daha ekledim böylece makina bana 299'a gelmiş olacak hemde 78lt ve A+ enerji tasarruflu.

473 Mesaj
15 Kasım 2012; 15:21:30 

eskişehirden derin dondurucuya ihtiyacı olan varsa tepebaşı bim de hometech 100 lt dein dondurucu 249 tl.

318 Mesaj
16 Kasım 2012; 0:52:38 

quote:

Orijinalden alıntı: finishman

+1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

HTC One (M8)

HTC UltraPixel™ // HTC Duo Camera™ // HTC Motion Launch™ // HTC Zoe™ // HTC BoomSound™

Adem-i rü'yet adem-i vücûda delalet etmez..

1 Mesaj
20 Kasım 2012; 10:59:13 

Uğur'un bahsettiğiniz derin dondurucuları A++ denilen, şimdinin en önemli konusu enerji tasarrufu çok yüksek olan modeller. Alacaksanız Uğur alın, zaten derin dondurucu deyince akla gelen tek marka "Uğur". Malum "Uğur Derin Dondurucu" reklamlarını da hatırlamayan yoktur. Bundan öte güvenilir bir Türk markası. 137 ülke tercih ediyor Uğur'u, bakkallarda, marketlerde gördüğümüz ünlü dondurma markalarının, alkollü-alkolsüz içecek markalarının ürünlerinin içinde bulunduğu dolaplar da hep Uğur...Lafın kısası kaliteli ve güvenilir ürünleri var Uğur'un, bir de enerji tasarruflu olması çok çok büyük artı diye düşünüyorum.

493 Mesaj
29 Aralık 2012; 18:49:28 

evet arkadaşlar komşum BOSCH marka D.D. alacak sizce nasıl bir seçim olur ?
ayrıca tecrübe ile sabit arkadaşlardan tavsiyerlerini beklerim.

alınması düşünülen ürün linki ;

http://www.akakce.com/d...vw30-fiyati,953662.html

BeşiktAŞK ve Diğerleri

65 Mesaj
30 Nisan 2013; 11:51:04 

Konu baya bir tozlanmış ve eskimiş ; ancak sizlerden bilgi ve destek alabilme adına canlandırmak zorundayım.

Evde kullandığımız buzdolabı yetersiz kalınca eşimle ev tipi bir derin dondurucu almaya karar verdik. Bu tip bir ürünü ilk defa alacağımız için fazla bir bilgi sahibi değiliz.

Elbette bu aşamada ilk akla gelen Ugur markası oldu. (reklamlardan aşinalık olsa gerek)

Ancak bu markayı da incelediğimizde yüzlerce modeline rastladık.

Öncelikle tercihimiz A++ olması.

http://www.ugurdonduruc...in-Dondurucu,PR-67.html

http://www.ugurdonduruc...ntici-Dolabi,PR-73.html

https://www.ugurderindo...hafaza_dolabi-2297.html

Bu 3 model hoşuma gitmesine rağmen biraz kafamızı karıştırdı. Fiyat konusunda bir sıkıntımız yok kesinlikle. Bu modellerin A++ olmaması bir dezavantaj gibi. Birde zaten duruşları , eğik veya bombeli olmalarımı fark olarak ayırıyor birbirilerini ? Onun dışında işlev olarak sanırım hepsi aynı pozisyonda .

A++ sınıfı ve ev tipi sadece bu modeli bulabildik :

http://www.uguronlinesa.../370/UCF-150-SSL-A-Plus

Bu örneklemelerin dışında sizlerin önerileri olabilir mi ?

Yukardaki modeller arasındaki ana farklar nelerdir ?

Yoksa hepsini bir kenara koyup son örneğini verdiğimiz A++ modelinimi alalım ?

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Kolay gelsin.

65 Mesaj
1 Mayıs 2013; 22:30:07 

yokmu bu konuda destek verecek bilgili bir arkadaş ?

2340 Mesaj
23 Mayıs 2013; 16:22:12