Şimdi Ara

## ZOTAC'dan DisplayPort Destekli ilk GeForce 8800GT ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## ZOTAC'dan DisplayPort Destekli ilk GeForce 8800GT ##

Nvidia'nın son dönemde yıldızı iyiden iyiye parlayan ve ön plana çıkan partnerlerinden ZOTAC, durmaksızın yeni ve özel modeller üzerinde çalışmaya devam ediyor. Firmanın bu konudaki son adımı ise DisplayPort destekli GeForce 8800GT oldu. Çalışmaları devam kartı standart bir GeForce 8800GT'den ayıran en önemli farkı sahip olduğu DisplayPort desteği. DisplayPort, 2008 yılında yaygınlaşması beklenen, HDMI'a rakip olabilecek hatta başta Dell olmak üzere bazı firmalara göre HDMI'dan çok daha başarılı olabilecek özel bir arabirim. Tabi en büyük destekçilerinden birinin ATi olduğu DisplayPort konusunda ZOTAC'ın, Nvidia tabanlı bir ekran kartı ile bu tip bir hamle atması da gerçekten dikkat çekici. Uyumlu monitör ve ek donanıların 2008 yılı içerisinde yaygınlaşması beklenen DisplayPort için ZOTAC ayrıca iki adaptör de hazırlamış ki bunlar ile port üzerinden DVI ve HDMI çıkışı alabilmek te mümkün. Performans anlamında zaten son derece güçlü olan GeForce 8800GT, ZOTAC'ın ellerinde HTPC'lere selam yollayan son derece güçlü bir çoklu ortam çözümü haline gelmiş. Kartın saat hızları, çıkış tarihi ve fiyatı konusunda ise net bir bilgi bulunmuyor.

Adaptör yardımı ilefarklı çıkışlar alabilmek te mümkün;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 18 Aralık 2007; 14:28:39 >

• iyi has güzelde bu ürünler tr de yokki fiyat listelerinin altını üstüne getirdim adam gibi kart yok piyasada okadar kart cıkıyor tr gelmiyor

fiyat olarakta baya pahalı
  • Zotac delirdi
  • bu gibi kartları alıpta tv için kullanan kaç kişi vardır acaba.alanların çoğu ya lcd mon. yada normal monitöre bağlıyor.bizim aradığımız güççç
  • quote:

Orjinalden alıntı: MrPerFormance

bu gibi kartları alıpta tv için kullanan kaç kişi vardır acaba.alanların çoğu ya lcd mon. yada normal monitöre bağlıyor

Haklısın arkadaşım. +1
  • ya bu hdmı, DisplayPort gibi bağlantılar sadece tvler içinmi.
    samsung 223bw da bu özellikleri kullanabilirmiyim.
  • panasoniğin 2 metrelik 149 milyarlık tv yi desteklerse alırım bu kartı
  • quote:

Orjinalden alıntı: s@ngoku

ya bu hdmı, DisplayPort gibi bağlantılar sadece tvler içinmi.
    samsung 223bw da bu özellikleri kullanabilirmiyim.

Hayır HDMI ve DisplayPort, monitörler içinde kullanılabilen teknolojilerdir ama bu arabirimden faydalanaiblmek için monitörünün bu teknolojileri desteklemesi gerekmektedir. HDMI desteğine sahip monitör bulmak kısmen daha kolay ama DisplayPort henüz emekleme aşamasında olduğu için pek örnek yol Dell gibi bir iki üreticinin bazı modelleri dışında.
  • ben lcd ekranların özelliklerinde hiç görmedim bu hdmı desteğini.
    fiyatları absürt olduğu içinmi pek yok piyasada.
  • quote:

ben lcd ekranların özelliklerinde hiç görmedim bu hdmı desteğini.

nasıl görmezsin günüzde lcd'lerin yarınsından fazlasında artık hdmı desteği bulanmaktaki çok önemli bi özellik bence kesinlike bunlunması gerekir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ZomBak

quote:

ben lcd ekranların özelliklerinde hiç görmedim bu hdmı desteğini.

nasıl görmezsin günüzde lcd'lerin yarınsından fazlasında artık hdmı desteği bulanmaktaki çok önemli bi özellik bence kesinlike bunlunması gerekir.

vatan daki ekranların çoğuna baktım.ama senindediğin "yarısından fazla" olan kısmı göremedim.ekranların bu özelliği varda yazmamışlarmı yani.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mustafa600

Zotac delirdi

Kesinlikle katılıyorum!
  • quote:

Orjinalden alıntı: FATAL ¦ ERROR

iyi has güzelde bu ürünler tr de yokki fiyat listelerinin altını üstüne getirdim adam gibi kart yok piyasada okadar kart cıkıyor tr gelmiyor

fiyat olarakta baya pahalı
  • quote:

http://www.vatanbilgisayar.com/products.aspx?L1=OEM&L2=OEMLCD&Br=SAMSUNG&Stok=0&Pi=1
    burdakilerin hangisinde var.

Benq fp94vw de var.
  • o değilde yıllardır o kadar nvidia üretimi yapan partner firmalardan daha iyi bi satıs rakamına ulastığını tahmin ediyorum en azından görülen bu ve hala 8800GT adına farklı modeller cıkarmaya devam ediyor gidişat güzel fakat tr pazarına ürün getirme sıkıntıları var onuda çözerlerse güzel bi partner olacak gibi görünüyor
  • İlginç yapılsın belki bir artısı olur.
  • zotac çok iyi çıkış yaptı bence ve tr de de çok tutulmaya başlandı. helal olsun diyelim
  • Haber için teşekkürler fx57. Zotac bu aralar gerçekten hızlı.
  • masaüstü sistemde bende displayport kullanılmalı, hdmi lar ise lcd tvlerde.displayport ses aktarma özelliği yok ama hangi masaüstü bilgisayar sistemleri için lcdlerde adam akıllı hapörler varkı kaliteli ses isteyen zaten harici bi sistem kuruyo.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.