Şimdi Ara

neden sadece 1 tane optik çıkış koyuyorlar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ev sinema sistemlerinin receiverlarında 1 tane optik çıkış oluyor . benim gördüklerimde hep öyle
    2 tane koymak masraflı bir olay mı bu kadar?

• 2.cisini napıcan?
  • quote:

Orjinalden alıntı: joyberk
    2.cisini napıcan?

Benim imzamdaki anfide 3 tane digital giriş var;
    sizin jargonunuzla "n'aptığımı", doğru Türkçe ile "ne yaptığımı" aşağıda yazıyorum :

1. Xbox360 - Optik
    2. Next Uydu Alıcı - Optik
    3. Home Theatre PC - Coaxial

4.olsa idi, onun için de Philips Dvd oynatıcımın Coaxial veya Optik bağlantısı hazır bekliyor....
  • playstation 3 ve digital uydu receiverı için
  • ewet walla ben de kara kara düşünüorum ps3 ve xbox ı nasıl bağlayacam die ama bunun bi yolu daha war arkadaşlar üçlü priz gibi bi alet war optik çıkışı çokluo her yerde yok ama ne yazık ki o işimize yarayabilir istanulda yazıcıoğlunda giriş katında sonda soldaki dükkanda wardı bi ara adını unuttum şimdi dükkanın, o alet işe yarar ama sesde performans düşürür mü orada şüphem war işte...
  • quote:

Orjinalden alıntı: signore

quote:

2.cisini napıcan?

sizin jargonunuzla "n'aptığımı", doğru Türkçe ile "ne yaptığımı" aşağıda yazıyorum :

1. Xbox360 - Optik

4.olsa idi, onun için de Philips Dvd oynatıcımın Coaxial veya Optik bağlantısı hazır bekliyor....

kanoute arkadaşımız optik ÇIKIŞ demiş. Arkadaşlar giriş ile çıkışı karıştırmayalım.

Bildiğim kadarıyla aynı tipte port çıkışından iki tane olmaz (ekran kartları hariç).
    Eğer varsa da extreme bir üründür. En azından ben duymadım.

• quote:

quote:

quote:

2.cisini napıcan?

1. Xbox360 - Optik

kanoute arkadaşımız optik ÇIKIŞ demiş. Arkadaşlar giriş ile çıkışı karıştırmayalım.

Bildiğim kadarıyla aynı tipte port çıkışından iki tane olmaz (ekran kartları hariç).

Bunları bana anlatıyorsunuz değil mi !!!
    Merak etmeyin, forumda bu kavramları karıştıracak en son kişilerden biriyim.

Siz olaya geyik muhabbeti olarak bakıyorsunuz, ben olaya ciddi yaklaşıyorum.
    Zaten açıklama yapmadan "2.cisini napıcan" demenizden de belli.
    Not : 2.cisini hatalı yazımdır; doğrusu "2.sini" olmalı. Ayrıca "napıcan" konuşma dilidir, yazma dili değil.

Şöyle açıklayayım :
    Konuyu açan arkadaş, "ev sinema sistemi" demiş. Ev sinema sistemi nedir ? SES sistemidir.
    Ses sistemi de "sinyali dışarıya veren değil, aldığı sinyali decode eden ve kanallara (hoparlörlere dağıtan) dağıtan" bir sistemdir.
    Dolayısıyla burada arkadaş ÇIKIŞ demiş olsa da, aslında GİRİŞ'i kasdettiğini, mantığını birazcık kullanabilen herkes kolayca anlar.

Bilmem anlatabildim mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi signore -- 21 Aralık 2007; 11:45:20 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

2.cisini napıcan?

1. Xbox360 - Optik

Bunları bana anlatıyorsunuz değil mi !!!
    Merak etmeyin, forumda bu kavramları karıştıracak en son kişilerden biriyim.

Siz olaya geyik muhabbeti olarak bakıyorsunuz, ben olaya ciddi yaklaşıyorum.
    Zaten açıklama yapmadan "2.cisini napıcan" demenizden de belli.
    Not : 2.cisini hatalı yazımdır; doğrusu "2.sini" olmalı. Ayrıca "napıcan" konuşma dilidir, yazma dili değil.

Şöyle açıklayayım :
    Konuyu açan arkadaş, "ev sinema sistemi" demiş. Ev sinema sistemi nedir ? SES sistemidir.
    Ses sistemi de "sinyali dışarıya veren değil, aldığı sinyali decode eden ve kanallara (hoparlörlere dağıtan) dağıtan" bir sistemdir.
    Dolayısıyla burada arkadaş ÇIKIŞ demiş olsa da, aslında GİRİŞ'i kasdettiğini, mantığını birazcık kullanabilen herkes kolayca anlar.

Bilmem anlatabildim mi ?

Tamam, "2.cisini" yanlış yazmışım, aslında 2'ncisini" diye yazmalıydım. Ama konumuz türk dili edebiyatı değil, elektronik.
    Resmi yazılarda tabii ki "Ne yapacaksınız?" diye yazmak gerekir. Ama burası konuşma ortamı, devlet dairesi değil benim güzel arkadaşım. Ben kelimelerimi seçerken ortama sıcaklık katarım, resmiyeti sevmem. Bu ortamın üyelerinin çoğu samimiyeti sever.
    Samimiyet başka, saygısızlık başka, hakaret başka, terbiyesizlik başka. Eğer ben; diğer üç olumsuzluktan birini sergilemişsem, herkesten özür dilerim!

Asıl konumuza dönecek olursak; ben anlamadım, kimse anladı mı GİRİŞ'i kasdettiğini? Kaldı ki giriş ile çıkış birbiyle zıt anlamda kelimeler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joyberk -- 21 Aralık 2007; 23:34:32 >

• Özür dilerim arkadaşlar konudan saptığım için. Burada gereksiz yere okuyucuların gözlerini yormuş oluyoruz. Kusurumuza bakmayın.
  • quote:

Ama burası konuşma ortamı, devlet dairesi değil benim güzel arkadaşım.
    Ben kelimelerimi seçerken ortama sıcaklık katarım, resmiyeti sevmem. Bu ortamın üyelerinin çoğu samimiyeti sever.

Burası konuşma ortamı değil maalesef; bireylerin bilgi alışverişinde bulunduğu forum ortamı.

Msn Messenger ile ben de bazen Türkçe kelimeleri "sıcaklık" olsun diye farklı yazarım; ancak forum ortamının (sizin önem vermediğiniz) ciddiyetini koruyabilmesi için ve Türkçe'nin doğru kullanılması için, konuşma dili ile mesaj yazanları her zaman eleştirdim ve eleştirmeye devam edeceğim.

quote:

Asıl konumuza dönecek olursak; ben anlamadım, kimse anladı mı GİRİŞ'i kasdettiğini? Kaldı ki giriş ile çıkış birbiyle zıt anlamda kelimeler.

"2.cisini n'apıcan" mesajını "öylesine yazdım" deyip kurtulmak varken açıklama yapmaya çalışıyorsunuz. Özetle, konuyu açan arkadaşın sorusundan ÇIKIŞ'tan bahsettiğini düşünen ses sistemlerine uzak demektir. Herkes her konuya cevap yazacak diye bir kaide de yok. İlginizi çeken bir konuysa, "email ile abone" olursunuz ve takip edersiniz. Gerekli yerde de görüş yazarsınız. Sizi yaptığınız gibi, açıklama yapmadan iki kelimelik mesaj göndermek "amaçsız" olmuş.

quote:

Özür dilerim arkadaşlar konudan saptığım için. Burada gereksiz yere okuyucuların gözlerini yormuş oluyoruz. Kusurumuza bakmayın.

Sizin görüşleriniz sizi bağlar, ben kimsenin gözünü yormuyorum; aksine vakit ayırarak, olayı kişiselleştirmeden aydınlatıcı açıklama yapıyorum.

Son olarak, yukarıdakileri sizi kırmak veya zor durumda bırakmak için söylemedim; siz de yazdıklarımı sanki başka birinin mesajlarından alıntı yaparak yazmışım gibi düşünebilir ve üçüncü kişi olarak okuyabilirisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi signore -- 22 Aralık 2007; 0:13:41 >

• Burası signore'ın da dediği gibi chat ortamı değil.Düzgün Türkçe, sadece devlet dairesinde gerekli değil.

Neden tek optik konusuna gelince genelde player'lar en azından coax bağlantıyla geliyor.Coax ile optik arasında kalite farkı çok çok az.Ama coax kablo 5 lira iken kaliteli opitk 4o liradan başlıyor.Yani "pahalı" olduğu için 1 tane konuluyor, tercih edilmiyor.
  • Bende soru çıkış deyince çıkış anlamıştım.

Daha ileri seviye receiverlarda 2 optik giriş bir optik çıkış bulunuyor. Giriş seviyesi receiverlarda tek giriş bulunması normal, bir yerden maliyetin kısılması gerekiyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Daneel
    Daha ileri seviye receiverlarda 2 optik giriş bir optik çıkış bulunuyor. Giriş seviyesi receiverlarda tek giriş bulunması normal, bir yerden maliyetin kısılması gerekiyor.

Benim imzamdaki receiver Yamaha'nın en alt modeli ve 2 optik, 1 coaxial dijital girişi var, zaten olması da gerekir. Dolayısıyla birden fazla optik ve coaxial giriş sadece üst seviye receiver'lara özgü değil.
  • Bazısı iki optik bir coax koyar, bazısı iki coax koyar bir optik koyar. Alt modellerde bi yerden maliyet kısılması lazım. Zaten artık HDMI çıktı.
  • forum bile olsa elektronik ya da tüketici forum olması gereği bile olsa terimlerin anlamını iyi bilmelidir. bu sadece elektroniğe mahsus değil her zamn Türkçe'yi bilmek, kullanmak kelime anlamlarını iyi kullanmak gereklidir.
    çıkış demek yanlış.
    giriş diyeceksiniz. her zamn için genelde av alıcıda bir optik çıkış olur. yeterli gelir.
    kullanım amacı farklı olduğundan 3optik 2 s/pdif girişte yeterli gelir.giriş seviyesi av alıcılarda ki pek tavsiye etmeyiz zira bir optik olursa 1 s/pdif giriş olur.
  • Arkadaşlar bırakın bunları şimdi forumun ne olduğunu mu anlatıyorsunuz burada? Cahil insanın ne işi olabilir burada? Cahil bir insan ikincisini napıcan diye sorar mı sizce? @signore arkadaşımız neden her cümleme cevap yetiştiriyor?. Pratik olmak neden bu kadar zor geliyor? Şimdiye kadar türkçeyi hanginiz hatasız kullandınız?
  • Elimizden geldiğince hatasız kullanmaya çalıştığımızı iddaa ediyoruz, hatasız kullandığımızı iddaa etmiyoruz.İkisi farklı şeyler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: KillForYou!

Elimizden geldiğince hatasız kullanmaya çalıştığımızı iddaa ediyoruz, hatasız kullandığımızı iddaa etmiyoruz.İkisi farklı şeyler.

Tabii canım, ben de elimden geldiği kadar dikkat ederim aslında. Özellikle "2'ncisini napıcan?" şeklinde yazmıştım. Merak etmiştim. Genellikle senli benli konuşmayı sizli bizli konuşmağa - saygı çerçevesi içerisinde - tercih ederim. Mühendisim. Bir edebiyatçı veya dil bilimcisi değilim ama az çok bilgim vardır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.