Şimdi Ara

## GeForce 8800GTS Uçuyor; 2600MHz Shader Hızı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
3.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## GeForce 8800GTS Uçuyor; 2600MHz Shader Hızı ##

Nvidia'nın en yeni ve G92 tabanlı en güçlü grafik çözümü olan GeForce 8800GTS kendini göstermeye başladı. EOL sürecine girecek olan G80 tabanlı GeForce 8800 serisini ve Ocak ayında çıkması muhtemel olan D8E kod adlı çift grafik işlemcili modeli bir kenara bırakırsak GeForce 9 serisi çıkana kadar tek gpu'lı çözümler içerisinde Nvidia'nın en iddialı modeli olması kuvvetle muhtemel GeForce 8800GTS 512MB, yetenekli eller altında gücünün yanı sıra overclock potansiyelini de ortaya koydu. Zira sıvı nitrojenle yapılan denemelerde GeForce 8800GTS, standart saat hızlarının çok çok üzerine çıkmayı başardı. Yapılan çalışmada GeForce 8800GTS'in saat hızları gpu için 1030MHz, shadar ünitesi için 2604MHz ve bellek hızı da 2234MHz'e çıkarılabildi. Tabi bu noktada özellikle gpu ve shader hızlarında yaşanan inanılmaz artış dikkatlerden kaçmıyor. Bir süre önce 55nm RV670XT temelli HD 3870'in 1GHz+ üstü saat hızlarına ulaşmasına adeta nipet yaparcasına ortaya çıkan yüksek saat hızı çalışması sonucunda elde edilen 3DMark 2006 skoru ise 21562. Tek kartlı rekor denemesinde başa oynayacak bir değer alan çalışmada kullanılan diğer donanımlar arasında, 5115MHz'de çalışan Core 2 Extreme QX9650 ve GIGABYTE'ın DDR3 bellek destekli X48T-DQ6 model anakartı yer alıyor.

Detay;
    http://service.futuremark.com/compare?3dm06=4211951

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 17 Aralık 2007; 13:08:44 >

• Bir an önce çıksada alsak. Şu darboğaz olayıda son bulsa. Nvidia ciddi atılımlarla kendini gösteriyor. Atiden ise se soluk çıkmıyor.
  • Bunun Sli ı ne yapar kim bilir
  • EEE BİZDEMİ SIVI NİTROJEN KULLANICAZ YANİ
    BU HIZLARA ULAŞAMIYACAĞIMIZA GÖRE BU SADECE ŞOV OLARAK KALICAK
  • quote:

Orjinalden alıntı: scarce

EEE BİZDEMİ SIVI NİTROJEN KULLANICAZ YANİ

Evet belki işin bu kadar uç (extreme) kısmı son kullanıcıların büyük bir kesimini meraktan öte ilgilendirmiyor ama ATi ve Nvidia hatta onların partnerleri arasında var olan rekabet açısından bu tip çalışmalar da son derece önemli.
  • ya bu adamlar şu anki kartların 4 kat hızlısın bile bir anda çıkarırlar zorlanmazlar bile ama yolunacak kaz var birsürü
  • quote:

Orjinalden alıntı: scarce

EEE BİZDEMİ SIVI NİTROJEN KULLANICAZ YANİ

show yapmak için 8800GT mi alayım 8800GTS G92'mi diye konu açanlar olacak
    artık satın alanlar ln2 mi bağlayarak show yapar onu göreceğiz.
  • SLI olani ile dunya rekoru yapilabilir.
  • 3D06 Puanı imrendirici
  • neden bu testi 8800gt üzerinde de yapmıyorlar.ama değerler harika.ati nin kartları 55 bm ile daha fazla oc olabilme yeteneğine sahip olsa bile buna yetişebilirlermi acaba
  • bu kart o/c olmaz diyenlere nvidia selam söylüyor
  • hemen gidip 2 teneke sıvı nitrojen alayım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

bu kart o/c olmaz diyenlere nvidia selam söylüyor

puanda işlemcinin okadar önemi varki, gidip 45nm qx9650 kullanmışlar, hemde 5115 mhz hızlarında, ramler ddr3. ayrıca işlemci ve ekran kartında sıvı azot soğutma var. olsun okadar dimi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogulcanozugenc -- 17 Aralık 2007; 13:52:27 >
  • kımdee sivi azot var?sivi azotla isterse 40.000 alsın banane.Ben hava sogutmayla 20.000 isterim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unixx -- 17 Aralık 2007; 13:55:49 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: MrPerFormance

neden bu testi 8800gt üzerinde de yapmıyorlar.ama değerler harika.ati nin kartları 55 bm ile daha fazla oc olabilme yeteneğine sahip olsa bile buna yetişebilirlermi acaba

Tek kartta atinin bu kartı gecmesi 1300-1400Mhz GPu görmesi lazım, Dolayısıyla tek kartla gecebileceigini sanmıyorum, ama işin içine cift kawrt girdi mi CF açık ara önde...
  • Terminator serisine çevirdiler işi..Civa alışımlı adamlar hidrojenle donan makinalar felen..Yıkılıyor ortalık..
  • Kart beklediğim performansları vermeye başladı.
    Bu karttan default hızlarda bişey beklememek lazımdı, oc kapasitesinin iyi olması bekliyordum ki beklentilerim boşa çıkmadı.
    Tamam kart sıvı nitrojen ile bu puanı almış ama normal stock soğutmasıyla ne kadar ileri gidebileceğininde açık göstergesi.
  • Normal stok soğutma 750 mhz üzeri zor.8800Gt nin GPU' suna Nvidia 1.05v verdirmiş.Bios mod ile 1.1 verilebiliyor.Ben VGPU ile 1.35v civarında 800-810 GPU hızlarına ulaşabildim.Ama vGPU öyle herkesin yapacağı iş değil.G92 GTS' inde tahminen 1,1 yada 1.15v a kadar izin vereceğini tahmin ediyorum NVDia' nın.Bu da standart soğutma ile 730-750 arası GPU hızı demek oluyor.Haliyle GT' den öyle ahım şahım bir üstünlüğü kalmıyor.G100 'ü beklemeye devam yani.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Diabelica

Normal stok soğutma 750 mhz üzeri zor.8800Gt nin GPU' suna Nvidia 1.05v verdirmiş.Bios mod ile 1.1 verilebiliyor.Ben VGPU ile 1.35v civarında 800-810 GPU hızlarına ulaşabildim.Ama vGPU öyle herkesin yapacağı iş değil.G92 GTS' inde tahminen 1,1 yada 1.15v a kadar izin vereceğini tahmin ediyorum NVDia' nın.Bu da standart soğutma ile 730-750 arası GPU hızı demek oluyor.Haliyle GT' den öyle ahım şahım bir üstünlüğü kalmıyor.G100 'ü beklemeye devam yani.

Hangi mod ile 1.1v yapilabiliyor ben pencil modla oluyor saniyordum.1.1 i nasil yapabiliriz bios ile ve bu bize ortalama stabil olarak kac mhz artis saglar?
  • ceofuture anlaşılan sıvı nitrojene geçme zamanı geldi
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.