Şimdi Ara

## Asus'dan Sessizlik Odaklı Yeni HD DVD Sürücü ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Asus'dan Sessizlik Odaklı Yeni HD DVD Sürücü ##

Asus tarafından bir süre önce duyurusu yapılan ve segmentinin en sessiz çalışan Blu Ray sürücüsü olduğunu iddia ettiği modeli BC-1205T'nin detaylarını sizler ile paylaşmıştık. Firma aynı ürün grubu dahilinde HD DVD oynatımına yönelik yeni sürücüsü HR-0205T'yi de anons etti. Asus'un yeni HD DVD oynatıcısı yeni nesil HD medya formatının yanı sıra CD/DVD gibi geleneksel medyalara da destek veriyor fakat ürünün hiçbir medya iiçn yazma özelliği bulunmuyor ki firma sessizlik avantajını da muhtemelen bu şekilde sağlıyor. Asus cephesinden gelen bilgilere göre, HR-0205T sürücüsü HD DVD oynatımı sırasında 21.1dbA'lık gürültü yaratıyor. PATA arabirimini kullanan fakat PATA-SATA dönüştürücü adaptörüne de sahip olan HR-0205T'in fiyatı ise 150$ civarında. Özellikle HTPC'ler için geliştirilen sürücünün okuma hızları ise şu şekilde;

- 2.4X HD DVD ROM/HD DVD-R
    - 5X DVD±R/ 5X DVD+RW/ 5X DVD-RW/ 5X DVD±R (DL)
    - 15X CD-R/ 15X CD-RW
    - 15X DVD-ROM/ 15X CD-ROM

• fiyatı çok uygun özellikle ext. dvd yazıcıları hatta cd yazıcıları düşünürsek hd için harika bir fiyat bu aralar fazlaca hd haberi duymaya başladık bakalım blu-ray bu savaşta ne kadar başarılı olacak blu-ray filmlerin uçuk rakamları cihazın uçuk rakamıyla birleşince ortaya pek iyi bir tablo çıkmıyor kim bir filme 60 ytl verir ki?
  • İndirin şunların fiyatı 60-70 YTL'ye almayan ne olsun
  • Hem Blu ray hemde hd dvd okuyabilen sürücü almak daha mantıklı
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

fiyatı çok uygun özellikle ext. dvd yazıcıları hatta cd yazıcıları düşünürsek hd için harika bir fiyat bu aralar fazlaca hd haberi duymaya başladık bakalım blu-ray bu savaşta ne kadar başarılı olacak blu-ray filmlerin uçuk rakamları cihazın uçuk rakamıyla birleşince ortaya pek iyi bir tablo çıkmıyor kim bir filme 60 ytl verir ki?

sana aynen katılıyorum arkadasım bencede suan ıcın bluray e gore fıyatları ucuz ama suan ıcın beklemek en mantıklısı olsa gerek
  • peki kim bir oyuna 80ytl verir?

ben film konusunda orjinallikden yanayım bu konuda 60ytl verirsiniz ama size sunacağı görüntü kalitesi tartışılmaz yaşanır.

bu cihazın hd-dvd rw ı da içinde olsa iyi olurdu.toshiba notebookların tabi üstseviye modellerinde hd-dvd rwını da dahili olarak sunuyorken masaüstünde hayli hayli olmalıydı
  • Fiyatı görünce çok şaşırdım ben gerçekten..Her ne kadar sadece okuyucu olsada yinede çok iyi fiyat...Zaten Boş medyalar çok pahalı ve yetersiz olduğu için şu anda kopyalama işlemi pek kullanılamaz..

Aslında iki formatın olması ve çekişmeleri çok iyi oldu bu fiyatların düşmesini hızlandırabilir...Uzun yıllar boyunca beklememize gerek kalmayabilir yani...Blu-Ray çok avantajlı ve destekleyeni çok onun için HD-DVD nin şansı yok mutlaka kaybedecektir diye düşünüyordum ama Fiyat farkları gerçekten yabana atılır gibi değil...Üstelik aradaki farkı tam bilmiyorum ama görüntü kalitesi birbirine yakınsa fazladan boş alanı kim ne yapsınki..Niye tonla fazla para versin..

Yaklaşık 2 tane Blu-Ray film fiyatına 3 tane HD-DVD anılabiliyor..düşünsenize..Üstelik cihazlarda daha ucuz...
    Benim anlamadığım HD-DVD de 1080p desteği yokmu??? var diye biliyorum ben...olanda var olmayanda varmış heralde..O zaman Blu-ray in bir cazibesi kalmıyor....Dediğim gibi sadece kullanılmayan fazla boş alan...Bu arada zatan 1080p pek yaygın değil satılan TV lerde genelde hep 1080i kullanılıyor şu anda...

İleride çoğunluğu 1080p olacaktır tabi..Hatta bütün Yeni TV ler 1080p üretilebilir bu Blu-Ray in ekmeğine yağ sürer..Ama o zamana kadar atı alan üsküdarı geçmiş olabilir...

Betamax tan sonra Sony ikinci kez mağlup olursa şaşırmayacağim...

Playstatin 3 e Blu-Ray desteği koyması çok zekiceydi ve ciddi şekilde elini güçlendirdi...Fakat Kazanmak için bu yeterli değil..Özelliklede Sert fiyat düşüşlerinden sonra HD-DVD oynatıcılar PS 3 ün fiyatının çok altına indi...Yani PS3 sahibi olanlar bile cihazın ve özelliklede filmlerin düşük fiyatından dolayı HD-DVD satın alabilirler..
  • bizde hd dvd alacak para nerdeki hd dvd player alalım.
  • yahu bu oyunların fiyatı ne ya 80-100-120-130 donanım parası yahu tamam emek sarfediyorsunuz ama bu kadar açgözlü olunmaz alım gücü diye birşey var ondan sonra türkler korsancı derler valla oyun alırsam korsan alacam işte siz daha satın 100 liraya oyun bak crisis gibi bir oyun 49 ytl diğerlerine ne oluyor yahu bu kadar pahalı ayıp olmaz ki filmlere lafım yok daha çok yeni ucuzlar zamanla ama dvd oyunlar hatta cd ler bile çok pahalı gerçi hddvd yada bluray oyun çıktımı bilmiyorum ama ucuzlayana kadar korsana devam eder millet...
  • 150 dolar mı ? 6 ay sonra 80 e iner

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 16 Aralık 2007; 18:23:58 >
  • filmine göre orijinali alınır veya alınmaz, gişede zarar etmiş ama güzel bir film için para vermeye gönüllü olurum ama milyonlarca dolar kar etmiş bir film için eğer fiyat avantajı yoksa pek orijinalden yana tercih kullanmam. Hifi manyağıysanız zaten paranız boldur, o zaman gider en yüksek kalite için 60 ytl bir film için vermek rahatsız etmez; aksi halde bilgisayarımda riplenmiş sürümlerini izlerim hem bu sürücü için hem de film için para vermemiş olacağım için bu parayla gider kitap alırım. Oyunlarda durum farklı çünkü adamlar bunu geliştirmek için emek, zaman ve para harcıyorlar ve orijinal alınmazsa boşuna uğraşmış olacaklar. Neyse bu HD olayının bunca senede hala orta yol bulamamış olması üzücü, iki taraf da hala inatlaşmaya devam ediyor, onlar anlaşana kadar bir sonraki teknoloji gelir sanırım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: victorist

Hem Blu ray hemde hd dvd okuyabilen sürücü almak daha mantıklı

TAMAMEN AYNI FİKİRDEYİM
  • hd yazıcısıda olsaydı 150$ olsaydı kapmıştım 1 tane
  • 800$dan 150 lere indi 2 senede. DVD Rom lar da ayni durumdaydi.

HD-DVD+Blue Ray okuyucu/yazicilar ve SSD hdd lerle bilgisayarlar gerçek bir evrim geçirecek.
  • İyide bunu alacak olsam gürültüsüne bakmam ki!!! okuyucu olarak fiyatı o kadarda iyi değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tyc

quote:

TAMAMEN AYNI FİKİRDEYİM

size LG GGW-H10N verelim o zaman
  • Haber için teşekkürler fx57.Sessiz olması iyi olmuş ama yazma özelliliğinin olmaması kötü.
  • evet bu devirde yazmayan ürünü kim ne yapacak bilgisayar kullanan biri zaten gürültüyü göz önüne alacak
  • quote:

Orjinalden alıntı: .TaneR.

quote:

quote:

TAMAMEN AYNI FİKİRDEYİM

aldım gitti. (50 ytl ise)
  • quote:

Orjinalden alıntı: ExECaLiBuR

quote:

Orjinalden alıntı: .TaneR.

quote:

quote:

TAMAMEN AYNI FİKİRDEYİM

aldım gitti. (50 ytl ise)

1500 ytl maalesef.
    değişebilir renk kapaklarından 1 adet alabilirsin istersen
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.