Şimdi Ara

## EVGA: Donanımlarımızla Triple-SLI'a Hazırız ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## EVGA: Donanımlarımızla Triple-SLI'a Hazırız ##

Nvidia'nın 3 kartlı SLI yapılabilmesine olanak tanıyan ve AMD'nin Quad-Crossfire yapılanmasına yanıt olarak ta hazırlanan Triple-SLI teknolojisini anons etmnesine paralel olarak ekran kartı üreticileri de bu yönde kendi duyurularını yapmaya başladılar. Asus ve MSI'dan sonra Nvidia'nın bir diğer önemli üreticisi olan EVGA da bu yönde adım atarak resmi duyurusunu yaptı. Haberlerimizde daha önce belirttiğimiz üzere şu an Triple-SLI sistem kurabilmek için bazı donanımlara sahip olmanız gerekmekte ki bunlar ekran kartı cephesinde GeForce 8800GTX ve 8800 Ultra anakart cephesinde ise şu an satılmakta olan nForce 680i SLI yonga setli veya yakından çıkacak nForce 780i SLI ayrıca daha sonra çıkacak nForce 790i SLI yonga setini kullanan bir anakart ve Triple-SLI için hazırlanan özel SLI köprüsü. EVGA yaptığı açıklamasında kullanıcıların Triple-SLI kurmak için gerekli tüm donanımları EVGA çatısı altında temin edebileceğini belirtirken bu yönde uyumlu donanımlarını da açıkladı. Firmanın 700$'a satılan 768-P2-N881-AR kodlu GeForce 8800 Ultra modeli, 550$'a satılan 768-P2-N831-AR kodlu GeForce 8800GTX modeli ve 250$'a satılan 122-CK-NF68-A1 kodlu nForce 680i SLI tabanlı anakartı ile kullanıcılar EVGA imzalı Triple-SLI sistem kurabilecekler. Tabi bu sistem için gerekli olan 401-MB-0023-01 kodlu SLI körpsünün de 20$ karşılığında alıanileceği de belirtilmekte. Burdan da anlaşılacağı üzere Triple-SLI'ın sadece temel donanımları için en az 1900$'ı gözden çıkarmak gerek.

• SLI yapacaklara duyrulur
  • Yaa ben şunu anlamış değilim iki üç ay sonra bu ultraların daha hızlısı cıkacak niye ben 700$ bu eski kartlara vereyim ki!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

Yaa ben şunu anlamış değilim iki üç ay sonra bu ultraların daha hızlısı cıkacak niye ben 700$ bu eski kartlara vereyim ki!!!

3-4 ay sonra bida para versinler diye böyle yapıyorlar
  • 9000 serisini beklemek çok daha mantıklı hem onlar çıkınca 8800 serisinin fiyatı baya bir düşecek inşallah işte o zaman bi tane alabiliriz belki
  • quote:

Orjinalden alıntı: Merzah

9000 serisini beklemek çok daha mantıklı hem onlar çıkınca 8800 serisinin fiyatı baya bir düşecek inşallah işte o zaman bi tane alabiliriz belki

öğrenci misin genellikle öğrenci stratejisidir bu da:):):)
  • Güzel haberlerde Bizim almamız biraz imkansız ama gelişen teknolijiye gerçekten ayak uydurulmuyor Haber için Saol FX57 (Biz daha 8800GT alamazken iyi valla ultralar peynir ekmek gibi gidiyor herhal)
  • bekleyen sonsuza kadar bekler
  • bundan 6-7 yıl sonra belki bizde yaparız
  • Hani 8800 serisinin fiyatı düşük olsa yapılmasına yapılır.
    Ama şuan yazık günah o verilen paraya.Fazla parası olana sözüm yok
  • ben şu 7600 gs den kurtulsam yemişim sli felan bi tane kart neyimize yetmiyo ki alıcaz üçtane
  • ya o ortaki ekran kartı hamama döner 2 dakikada 120 dereceye görmezse namerdim
  • İki kart neyimize yetmiyor ki?
  • quote:

Orjinalden alıntı: saddamx

quote:

Orjinalden alıntı: Merzah

9000 serisini beklemek çok daha mantıklı hem onlar çıkınca 8800 serisinin fiyatı baya bir düşecek inşallah işte o zaman bi tane alabiliriz belki

öğrenci misin genellikle öğrenci stratejisidir bu da:):):)

Yok değilim ama şu aralar maddi sıkıntım var da sanki isteyerek bekliyormuş psikolojisine girip kendimi rahatlatıyorum
  • Çok çakal bu nVidia ve partnerleri çok, eski kartları nasıl satıcaklar parası bol olanlara çok iyi biliyorlar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: rakanishu

Çok çakal bu nVidia ve partnerleri çok, eski kartları nasıl satıcaklar parası bol olanlara çok iyi biliyorlar...

Eski, kart dediklerin şu anda ATI nin tüm kartlarını adeta katleder bir performans sunuyorlar

Ayrıca ATI de aşağı kalmıyor onların da quad-crossfire düşünceleri var kim daha çakal acep
  • ilerde ucuzlasa şimdi bir tane alırsın 5 ay sonra diğerini yada iki tane alırsın ama cf yada slı düzeni olanlar da ucuzlamıyor ki ne hikmet x1900 cf kart şu an 600-800 arası fiyattan gidiyor onu alacağıma yeni kart alırım daha karlı olur yeni teknoloji dx 10 falan ne bu yahu yalan dolan bunların işi mesela 7950 lerde aynı durumda daha böyle kart çok 8800 gtx ve ultra zor ucuzlar 9xxx serisi çıkıncada ucuzlamaz ki geçmişe bak geleceğe ışık tut bunların politikası böyle işte
  • quote:

Orjinalden alıntı: reason666

quote:

Orjinalden alıntı: rakanishu

Çok çakal bu nVidia ve partnerleri çok, eski kartları nasıl satıcaklar parası bol olanlara çok iyi biliyorlar...

Eski, kart dediklerin şu anda ATI nin tüm kartlarını adeta katleder bir performans sunuyorlar

Ayrıca ATI de aşağı kalmıyor onların da quad-crossfire düşünceleri var kim daha çakal acep

Ati biraz daha insaflı 4 tane 3870 250*4 =1000 3 tane gtx 500*3=1500 kabataslak bu şekilde sli ve crossfire sistem maliyetleri kart bazında
  • Triple SLI yapmak isteyenlere şimdiden hayırlı olsun. Bayram harçlıklarını biriktirsinler şimdiden
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.