- x
rolanti motorunun bozuk olması yakıtı etkilermi
24 Cevap25573 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

715 Mesaj
14 Aralık 2007; 22:29:44 

selamlar arabamda aşırı yakıt tüketimi var çalışma falan normal eksozdan çiğ benzin kokusu geliyor biraaz soğuk çalıştırınca 13 15 arası çalışıyor sonra düşüyor fakat bazen ara sıra 10 da kalıyor sonra düzelior araç marea 2001 model 1,6 rolanti motoru çıkmayan yani gaz kelebeğiyle beraber olan modeldenmiş fakat ben motoru ordan söktüm yanlışlıkla sonra tekrar taktım herşey normal görünüyor acaba motoru bozmuş olabilirmiyim rolantide falan sorun yok ama birde bujileri hemen isliyor gaz kelebeğini kompile alıp taksam sorun düzelirmi acaba

715 Mesaj
14 Aralık 2007; 22:39:06 

unutmadan bu az uz bir fark deyil iki misli yüzde yüz bir artış nasıl olduysa

1197 Mesaj
17 Aralık 2007; 18:10:03 

Rölanti motoru arızalı olsa sabah çalışınca devir yüksek olup ısınınca normale düşmez..Arıza yüksek ihtimalle lambda sensörüden kaynaklanabilir.
Gaz kelebeğini komple almanız sorunu çözmeyebileceği gibi yüksek miktarda para ödemenizede sebep olabilir zira bu parçalar o kadar ucuz değildir.
En kolayı aracınızı arıza tespit cihazına bağlattırıp arızasını öğrendikten sonra ilgili parçayı değiştirmeniz..

212 Mesaj
10 Ocak 2008; 9:13:18 

Sn ekek, arızayı tespit ettinizmi. Sebep nedir acaba.

2004 Megane II Sd. Dyn.Tekno LPG li

715 Mesaj
10 Ocak 2008; 9:37:38 

hayır hala uğraşıyoruz bulamadık daha

3060 Mesaj
10 Ocak 2008; 16:05:25 

Merhaba,

anneme ait Alfa Romeo 156 araçta aynı sorun meydana geldi, araç olmadık yerlerde afallıyor, gaz yemiyor, yokuş yukarı çekmiyor ve anormal yakıt tüketiyordu.uzunca bir süre uğraştıktan sonra sorunun gaz potansiyometresinden kaynaklandığı ortaya çıktı.yetkili servislerin verdikleri fiyat 1000 ytl civarıydı elbette bu paranın verilmesine imkan yoktu. tesadüfen Maslak Atatürk sanayide özel bir Alfa servisi buldum.onlar aynı parçayı 300 ytlye taktılar.. işçilik dahil.. ve sorun tamamen ortadan kalktı. yaşadığınız sorun bence benimki ile aynı.. Türkiyede satılan yakıtlar maalesef Avrupa kalitesine hala ulaşamadığı için O2 sensöründen sorna en çok bozulan parça bu rölanti regülatörleri olmakta.. en çok da Fiat ve Peugeot markalarında rastlanmaktadır..

kolay gelsin

715 Mesaj
11 Ocak 2008; 10:18:38 

benım araçta odediğin alet gaz kelebeği rolanti motoru hepsi biryerde sanırım komple gaz kelebeği değişmesi gerekecek

2131 Mesaj
12 Ocak 2008; 3:33:12 

Rölanti dalgalanması var mı?Araba kendi kendine gaz veriyor mu?Marealarda çok görüyorum araba kendi kendine gaz veriyor devir 3000-4000'e kadar çıkıyor.

194 Mesaj
26 Ocak 2008; 21:31:23 

arızayı gaz kelebeğine ve rolanti motoruna bulma sebebin ne anlattığın arızanın bunlarla alakası yok bence çünkü rolantisinin normal olduğunu söylüyorsun.Benim arabada rolanti motoru arızalı ve rolanti yerinde durmuyor.Bence sen arızayı başka yerlerde ara mesela ateşleme sisteminde

2131 Mesaj
27 Ocak 2008; 8:20:52 

Bence senin rolanti motoru bozuk değil.Şimdiye kadar rolanti motoru bozuk 3 marea gördüm.Arabalar gaz pedalına basmadan kendi kendine gaz veriyor devir 4000 e kadar çıkıyordu.Bendeki 99 model palio 1.6 ile senin arabanın motoru aynı ilk çalıştırmada motor ısınana kadar rolanti 1300-1500'e kadar çıkıyor motor ısındıktan sonra 800e iniyor sorunu başka parçalarda ara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Calpi84 -- 27 Ocak 2008; 8:26:22 >

715 Mesaj
27 Ocak 2008; 10:22:51 

evet bencede rolanti motoru bozuk deyıl rolanti gayet güzel oynama falan yok kelebek konum sensörü (potansiyemetre) sanırım sorunlu bu parçalar ayrı deyıl hepsi bir arada benımkındede motor sanki tam hava almıyorgibi kelebek açılıyor gaza basınca falan ama sanırım beyıne doğru konumu göndermiyor rolantide çalışırken bilgisayarda kelebek konumu 2 yazıyordu acaba normalde kaç yazmalı bilgisi olan varmı

10 Mesaj
26 Mart 2008; 14:46:07 

arkadaşlar bende alfa 99 modela 2.0 var araba hareket halinde veya durup boşa aldığında kendi kendine devir 2000lere kadar çıkıp iniyor bu bir iki kez olunca düzeliyor ancak ilk çalıştırdığında çıkmıyor böyle bir sorun aracı arızaya bağladık bulamadı sorun başına gelen bir arkadaş varsa yazarsa sevinirim

Sıralı Lpg'yi Sevdik Biz!
www.siralilpg.com

715 Mesaj
6 Mart 2009; 6:30:52 

mrh arkadaşlar sonunda sorunu çözebildik sorun oksijen sensörüymüş yenisi takılınca olay çözuldü

22 Mesaj
21 Eylül 2009; 0:20:41 

selam arkadaslar ben brava 200 model 1,6 sahibiyim şu dediğiniz rölanti motoru arızası olayı bendede var ve değişmesi gerektiğini söylediler balıkesir fiat servis arkadsım ve gaz kelebeği temizliği falanda yaptı... fakat illaki değişmesi lazımmış nerden nasıl ucuza temin edebilirm calpi84 arkadsım sen tecrübelisin bana yardımcı olursan seviinirim...

189 Mesaj
2 Ekim 2009; 23:46:12 

sıfır çok pahalıysa istanbuldan çıkma parça araştırabilirsin.

saygılar.

Ya göründüğün gibi ol yada olduğun gibi görün

22 Mesaj
6 Ekim 2009; 13:46:27 

arkadasım arastırdım 3-5 tamirciye telefon ettim dölanti motoru aradım elimizde yok dediler.. eğer elinize düşerse 1,6 brava albea marea perte çıkmıs bi araç ne olur bana haber verin

189 Mesaj
6 Ekim 2009; 23:37:25 

merhaba

balıkesirde bulmanız zor istanbul-ankara-izmir büyükşehirlerde arayın yada tamircinizin buralarda muhakkak
tanıdığı vardır.

saygılar.

Ya göründüğün gibi ol yada olduğun gibi görün

11 Mesaj
14 Ekim 2009; 11:24:51 

Arkadaslar rolanti sorunu aynen benim honda cr-v de de vardi sürekli motor sabahlari isinana kadar istop ederdi.Sükürler olsun sorun dün giderildi.Sorun tabiki rolanti motoru LPG benzine göre kuru oldugundan rolanti motorunun kapaklari kurum bagladigindan calisamaz oluyor ve rolanti sorunu basliyor.Birde aracta cok yakit yakma sorunu vardi oda sibop lardan kaynaklaniyormus sibop ayarida yaptirdim.gercekten ustanin demesi siboplar cok SIKISMISMIS
Su an arac ta hic bi sorun kalmadigi gibi hic bi sarsinti bile yok.

7829 Mesaj
16 Ekim 2009; 3:29:24 

quote:

Orijinalden alıntı: ekek

mrh arkadaşlar sonunda sorunu çözebildik sorun oksijen sensörüymüş yenisi takılınca olay çözuldü

Bir yıldan fazla bir süre geçmiş. Sorun yeni mi çözüldü yoksa buraya geç mi yazdınız sonucu?

Everything that has a beginning has an end

2 Mesaj
11 Ağustos 2010; 22:42:42 

arkadaşlar bende 98 tempra 2.0 ie 16v var araba hareket halinde veya durup boşa aldığında kendi kendine devir 2000lere kadar çıkıp iniyor bu bir iki kez olunca düzeliyor ancak ilk çalıştırdığında çıkmıyor böyle bir sorun aracı arızaya bağladık bulamadı sorun başına gelen bir arkadaş varsa yazarsa sevinirim özellikle hbturkoglu arkadaşımız aynısı hemen hemen başına gelmiş ??

3 Mesaj
6 Mart 2011; 0:37:23 

quote:

Orijinalden alıntı: Calpi84

Bence senin rolanti motoru bozuk değil.Şimdiye kadar rolanti motoru bozuk 3 marea gördüm.Arabalar gaz pedalına basmadan kendi kendine gaz veriyor devir 4000 e kadar çıkıyordu.Bendeki 99 model palio 1.6 ile senin arabanın motoru aynı ilk çalıştırmada motor ısınana kadar rolanti 1300-1500'e kadar çıkıyor motor ısındıktan sonra 800e iniyor sorunu başka parçalarda ara.

Arkadaşlar bende de aynı sorun var, ne yaptıksa bulamadık sorunu, yolda iken debriyaja bastığımda hangi devirdeyse bir anda 500 ile 1000 devir arasında artıp sonra devir saati düşüyor. Bu birkaç kez tekrarladıktan sonra araba boşta iken 4000 devirlere kadar çıkıyor ve böyle devam ediyor.. rolanti kelebeğinden olduğunu söyledi ustam temizledi olmadı bugün yeni rolanti kelebeğini yenisi ile değiştirdiler ama sorun hala devam ediyor. ne yapacağımı şaşırdım.. ateşleme bobini bu sorunu yaparmı acaba..

1806 Mesaj
6 Mart 2011; 9:53:15 

quote:

Orijinalden alıntı: arenat

Arkadaşlar bende de aynı sorun var, ne yaptıksa bulamadık sorunu, yolda iken debriyaja bastığımda hangi devirdeyse bir anda 500 ile 1000 devir arasında artıp sonra devir saati düşüyor. Bu birkaç kez tekrarladıktan sonra araba boşta iken 4000 devirlere kadar çıkıyor ve böyle devam ediyor.. rolanti kelebeğinden olduğunu söyledi ustam temizledi olmadı bugün yeni rolanti kelebeğini yenisi ile değiştirdiler ama sorun hala devam ediyor. ne yapacağımı şaşırdım.. ateşleme bobini bu sorunu yaparmı acaba..

lpg varsa, ve ilk çalıştırmada soğuk motorda yapıyorsa lpg ayarı yaptırmak gerekir.

99 Mondeo Ghia 2.0 Hatcback Bordo

3 Mesaj
6 Mart 2011; 10:52:33 

quote:

Orijinalden alıntı: idemo

lpg varsa, ve ilk çalıştırmada soğuk motorda yapıyorsa lpg ayarı yaptırmak gerekir.

aracımda lg yok, ilk önce motor ısındıktan sonra yapmaya başlıyor sonra sürekli devam ediyor. arabayı park edip motor soguduktan sonra bile arabayı çalıştırdığıma yapıyor.
daha önceleri gaz kelebeğine gelen siah kabloyu güçlendirmiştim( ilave 1.5'luk kablo). sorun yaklaşık 15 gün kadar çözüldü. yaklaşık 1 saat önce o kabloyu söküp yerine 6'lık kablo takvisyesi yaptım şimdi gaz vermiyor ama arada 20000 civarı takılıp sonra normal seyrine dönüyor. ama şimdi 900 ile 1100 arası rolantide oynama oluyor..

18 Mesaj
23 Mart 2011; 11:44:34 

arkadaşlar merhaba aracım 2001 palio 1.4 el benzinli ve aynı sorun bendede var araç soğukken herhangi bir problem yok fakat ısındıktan sonra rolanti 1000 devir ve 700 devir arası sürekli oynuyor araç ısınıp fan devreye girdiği zaman düzeliyor fan durunca tekrar aynı şey oluyor.yaklaşık 1 ay önce rolanti motorunu değiştirttim sorun bir ara çözülür gibi oldu ama yine başladı neden yapar böyle birşey bilgisi olan varmı.yada bu sorunu bursada kime gösterebilirim önceki tamircideki gibi 150 lira verip aynı sorunla devam etmek istemiyorum artık

6 Mesaj
18 Aralık 2013; 16:13:53 

Merhabalar aracım 96 kia sportage lpg li 2000 motor, araç soğukken sıkça stop ediyor, tartarin marka lpg kullanıyorum ama lpg de ike araba ilk kalkışlarda yada geri vitesteyken sürekli stop ediyor. Bunlar eskiden olmayan sorunlardı ve yakıt 3-4 kat arttı. Rolanti motoru ve lpg ısı müşürü arızalı, hava filtresini herhangi bir yerden aldım ve bujilerin durumundan emin değilim. Bunları değiştirmem durumunda sorunlarım çözülür mü? Teşekkürler saygılar.

adım adım
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Yardım ve Sigorta işlemleri » rolanti motorunun bozuk olması yakıtı etkilermi
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.406