Şimdi Ara

## GIGABYTE 780SLI-DS5'den Yeni Görüntüler ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## GIGABYTE 780SLI-DS5'den Yeni Görüntüler ##

Nvidia'nın Triple-SLI teknolojisini resmen duyurmasına paralel olarak artık gözler nForce 780i SLI yonga setine çevrilmiş durumda. Dünyada ilk defa incelemesini yaptığımızda GIGABYTE'ın nForce 780i SLI yonga setli anakartının yeni görselleri de ortaya çıktı. Anakart dünyasının lider isimlerinden GIGABYTE'ın henüz piyasaya çıkmayan yeni modeli GA-780SLI-DS5'in bazı detaylarını ortaya çıkan yeni görseller eşliğinde hatırlayalım. Yonga setinden bahsetmek gerekirse, nForce 780i SLI yonga seti Nvidia'nın temel olarak nForce 680i SLI yonga seti üzerine kurguladığı fakat berabererinde ciddi iyieleştirme ve geliştirmeler de yaptığı nForce 780i SLI yonga seti yerini alacağı nForce 680i SLI yonga setinden 45nm üretim teknolojisine sahip Intel'in dört çekirdekli işlemcilerine verdiği destek ve PCIe 2.0 spesifkasyonu ile uyumlu olması ile ayrılıyor. Tabi yonga setinin PCIe ve Triple-SLI için gerekli ek PCIe hattını kullanılan NF200 adlı özel yonga ile sağlıyor.

GIGABYTE'ın anakartına geri dönersek isminden de anlaşılacağı üzere ürün 780i SLI yonga setli DS5 modeli ve muhtemelen aynı modelin özellikle genişleme olanakları ve aksesuar açısından daha üst model iolan DQ6 varyasyonu da gelebilir. Intel'in 65nm ve 45nm üretim teknolojisine güncel işlemcileri ile uyumlu olan anakart 4 adet DIMM slotu üzerinden 8GB'a kadar yüksek hızda DDR2 bellek desteği sunabilmekte. Isı iletim teknolojisini esas alan gelişmiş bir pasif soğutma ile desetklenen GIGABYTE'ın yeni anakartı artık kalite göstergesi haline gelen katı kapasitör kullanımı açısından da son derece zengin. Nvidia'nın 3 kartlı SLI teknolojisi olan Triple-SLI için 3 adet PCIe X16 slotuna da sahip olan anakartın PCIe slotlarından sadece ilk ikisi PCIe 2.0 desteği sunabilmekte. 1333MHz'e kadar FSB desteği sunan anakart üzerinde ayrıca iki adet gigabit ethernet çıkışı, 8 kanal yüksek tanımlı ses ve çok sayıda USB/SATA-II konnektörü yer almakta.

E-SATA ve Firmware gibi önemli bağlantı alternatiflerini de destekleyen GIGABYTE'ın anakartı 780SLI-DS5 modelinin piyasaya çıkışı özellikle Nvidia cephesinde kullanıcılar tarafından heyecanla beklenirken NDA tarihinin 17 Aralık'ta sona ereceğini de hatırlatalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 14 Aralık 2007; 17:58:40 >

• Tasarımı harika
  • Meraba,

Benim anlamadığım bi durum var. triple SLI da üç krt bağlantısı oluyor iyi güzelde şuan ki nvidialar kartlarda 2 kart bağlantısı var yani CF gibi gidiş-geliş yok. Ama 3 lü SLI koprulerinde 2 yer var(sanırım bunula ilgili fotolar olacaktı). şimdi biz 3 tane 8800 le nasıl SLI yapacağız?
  • quote:

Orjinalden alıntı: x0x

Tasarımı harika

cidden tipi super gigabyte anakartların cogunun tipi guzel 780 i sli da guzel fakat fiyat ne acaba 300 dolar+kdv ise bana tuzlu gelir
  • quote:

Orjinalden alıntı: the_hornet

Meraba,

Benim anlamadığım bi durum var. triple SLI da üç krt bağlantısı oluyor iyi güzelde şuan ki nvidialar kartlarda 2 kart bağlantısı var yani CF gibi gidiş-geliş yok. Ama 3 lü SLI koprulerinde 2 yer var(sanırım bunula ilgili fotolar olacaktı). şimdi biz 3 tane 8800 le nasıl SLI yapacağız?

triple sli ın yapılıs sekli eger dogru ise bide abi 3 tane ultra ile turkiyede triple sli yapcak adam elin parmaklarını gecmez Cok para
    resmin sag alt kosesinde
    680i anakartlarda triple sli olacakmıs
    8800 gtx ve 8800 ultra triple sli destekleyecekmis
    yeni triple sli koprusu varmıs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fethi_dogan88 -- 14 Aralık 2007; 18:50:27 >

• çok şekil
  • quote:

Orjinalden alıntı: fethi_dogan88

quote:

Orjinalden alıntı: the_hornet

Meraba,

triple sli ın yapılıs sekli eger dogru ise bide abi 3 tane ultra ile turkiyede triple sli yapcak adam elin parmaklarını gecmez Cok para
    resmin sag alt kosesinde
    680i anakartlarda triple sli olacakmıs
    8800 gtx ve 8800 ultra triple sli destekleyecekmis
    yeni triple sli koprusu varmıs

http://www.donanimhaber.com/Nvidia_Triple-SLI_teknolojiye_bakis_/6680/haber.htm

• quote:

Orjinalden alıntı: x0x

Tasarımı harika

aynen sana katılıyorumm bende tasarımını şık buldum.
  • Gigabyte her zamanki gibi çok güzel bir anakart yapmış
  • Bu Kartın Kaçıncı Değişişi
    Eski Resmi

• Artık Gigabyte anakartlara damgasını vurdu çok kaliteli kartları var.Eskiden asus derdim şimdi Gigabyte çok kaliteli f/p oranı çok iyi boardlar üretiyor.
  • kart çok derli toplı gerçekten, üzerinde abuk soğutma zıvanaları kullanmamışlar...
  • yanlız artık gigabyte pcb rengini değiştirmeli derim.hep mavi hep mavi artık işin bir espirisi kalmadı.
  • Yakından bakırdan pcb üretilirse hiç şaşırmayın
  • gigabyte ın mavi renk kullanması hiç hoşuma gitmiyordu sonunda hem işlev hem görsel olarak güzel bir anakart çıkartmışlar
  • Haber için teşekkürler fx57. Gigabyte ın referans tasrım yanında sektöre getirdiği yeniliklerle kendi kalite standartını oluşturup kaliteyi yükseltmeci sevindirici.
  • soğutmasını beğendim valla.Ama bundan sonra sadece ıntel chipsetli anakart alacam
  • walla kart tam şekil
  • valla kart gigabyte dark serisi olmuş
  • chipset süper fakat hiçmi fiyatını örenmezsiniz bi aydınlatın beni karanlıkta kartı görsemde fayda etmio kaç para yanee ;)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.