GECE ARABAMA ÇARPIP KAÇMIŞ BİRİsi
38 Cevap6071 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

329 Mesaj
13 Aralık 2007; 22:55:51 

ARABAMI ALALI DAHA 2 GÜN OLDU

BU GÜN NOTER SATIŞINI YAPTIK

SORUM ŞU GECE BAŞLIKTA BELİRTTİĞİM ŞAHIS PARK HALİNDE DURAN ARABAMA ÇARPIP KAÇMIŞ

SİGORTA ( KASKO YOK ) YADA BAŞKA BİR YERDEN KAYBIMI TELAFİ EDEBİLİR MİYİM. ( TRAFİK GARANTİ FONU GİBİ )

LÜTFEN YARDIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derbeder1982 -- 14 Aralık 2007; 18:55:03 >

İkinizin de ne eş ne arkadaşınız var,Sukut gibi münzevi, çığlık gibi hürsünüz.
Dünyada taşınacak bir kuru başınız var,Onu da hangi diyar olsa götürürsünüz...
HTC TYTN II, Samsung monte, ASUS P525, K750i
HTC DESİRE S
CANON EOS 550 D 18 55 IS II SİGMA 70 300 MAKRO DG
Tipo SX 98 ac hd

4694 Mesaj
13 Aralık 2007; 22:59:08 

aracınızın kaskosu olsa bile, çarpan aracın plakası belli olsa bile ; kasko şirketleri ve polis bu tip durumlarda karşı tarafla uğraşmıyorlar, sizin kaskonuzu bozup arabanızı yaptırıyorlar.
özetle ; işiniz zor...

D.H. NEDEN BİR OTOMOBİL MARKAMIZ YOK? GRUBU

329 Mesaj
13 Aralık 2007; 23:03:28 

YADA BAŞKA BİR YERDEN KAYBIMI TELAFİ EDEBİLİR MİYİM. ( TRAFİK GARANTİ FONU GİBİ )

BU SORUYU YAZDIKTAN SONRA TRAFİK GARANTİ FONUNUN SİTESİNE GİRDİM. MAALESEF BU SADECE BEDENİ KAYIPLARDA TAZMİNAT ÖDÜYOR. BU İŞİN KÖTÜ YANI...

YANİ BANA PLAKASINI GÖREMEDİĞİM BİR ARAÇ ÇARPIP KAÇSAYDI ÖDEYECEKTİ..

İŞİN GÜZEL YANI O HAYVAN BANA ÇARPMADI (POLYANNA FELSOSU ) BU AÇIDAN BAKINCA DURUM O KADAR KÖTÜ DEĞİL

HTC DESİRE S
Tipo SX 98 ac hd

4694 Mesaj
13 Aralık 2007; 23:09:04 

kaybınızın telafisi biraz zor.

965 Mesaj
14 Aralık 2007; 2:36:39 

sigorta yaptırmamanın cezası

10217 Mesaj
14 Aralık 2007; 3:01:14 

sigorta yaptırmak mecburi değilmki normalde?

2056 Mesaj
14 Aralık 2007; 3:06:23 

aynı durum bizim arabanın başına gelmişti yakın bir tarihte, hasarsızlık indirimi bozuldu fakat; kasko zararı karşıladı.

10217 Mesaj
14 Aralık 2007; 3:18:06 

quote:

Orjinalden alıntı: KaSSaS

aynı durum bizim arabanın başına gelmişti yakın bir tarihte, hasarsızlık indirimi bozuldu fakat; kasko zararı karşıladı.

bizdede olmuştu ama sanırım kasko şirketi ile şahıs arasındaki münsabetten kaynaklıdır bizim hasarsızlık bozulmamıştı . ben gece ufak şekilde sürtmüştüm aracı kriko kaldıracının koyulduğu kısmın orası göçtü . servise sorduk ertesi gün 150ve kdv dedi . kaskoyu aradık bozulmaz dedi . belkide ufak hasar olduğu için bozulmamıştır

2056 Mesaj
14 Aralık 2007; 3:27:42 

quote:

Orjinalden alıntı: desiya

bizdede olmuştu ama sanırım kasko şirketi ile şahıs arasındaki münsabetten kaynaklıdır bizim hasarsızlık bozulmamıştı . ben gece ufak şekilde sürtmüştüm aracı kriko kaldıracının koyulduğu kısmın orası göçtü . servise sorduk ertesi gün 150ve kdv dedi . kaskoyu aradık bozulmaz dedi . belkide ufak hasar olduğu için bozulmamıştır

evet sizinki nispeten ufak bir hasarmış. bizim araçta da değişen olmadı fakat; fatura 600 ytl kadardı yanılmıyorsam bu yüzden bozulmuş olabilir. hatta kasko şirketi de tanıdıkdı demek ki bozulması gerekiyormuş :P

3753 Mesaj
14 Aralık 2007; 9:52:46 

derbeder1982 , geçmiş olsun .

çarpan kişi belli değil ise , malesefki cebinizden yaptırmanız gerekiyor oluşan hasarı ...

garanti sigorta fonu aracınızda meydana gelecek maddi hasarı kapsamamaktadır.

Not : Arkadaşlar , lütfen soru soran kişilere ; kendi başınızdan geçenleri anlatmaktan ziyade , eğer konu hakkında bilginiz varsa soruya cevap vererek yardımcı olun .

Allianz Sigorta Acentesi

2192 Mesaj
14 Aralık 2007; 12:07:14 

600ytl yi geçerse hasarsızlık indirimi bozuluyor.
aynı şey bizede olduda ordan biliyorum :)

İsim isme benzer cisim cisme benzer,geçmiş zaman olur ki hayal-i cihan değer.(Reşat Nuri Güntekin,Son Sığınak)
BMW 3.20d 2010

3753 Mesaj
14 Aralık 2007; 12:48:40 

Bir üst mesajda ne yazıyor bunu okumak bu kadar zor demekki .

Allianz Sigorta Acentesi

10741 Mesaj
14 Aralık 2007; 13:50:05 

Bakınız arkadaş ne diyor = '' SİGORTA ( KASKO YOK ) ''

Buna göre yorum yapmak daha yardımcı olur arkadaşa bence...

Bazı arkadaşlar kasko,hasarsızlık... vs gibi cümleler kullanmışlarda...

Maalesef bu sistemde kasko yoksa bu gibi olayların çözümü yok. Tabi çarpan adam bulunur ve olay kanıtlanırsa.

Maalesef hasarı kendiniz karşılayacaksınız.

Sizden bir ricam var, lütfen başlığınızı düzeltirmisiniz. İfadeniz hoş değil. Kızgınlığınızı çok iyi anlıyorum. Lütfen sizde bizi anlayınız.

Teşekkür ederim.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
14 Aralık 2007; 14:27:00 

geçmiş olsun. yazdıklarınıza göre maalesef yapacak bir şey yok. ancak çarpan kişiyi bulursanız birşeyler yapabilirsiniz tabi.

6450 Mesaj
14 Aralık 2007; 17:20:13 

belki çevrenizden birileridir, çevredeki araçlara bir göz atmakta fayda var. tabi kanıtlamak zor olacaktır

Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!
Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu memleket tarihte Türk'tü, o halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

329 Mesaj
14 Aralık 2007; 18:54:39 

quote:

Orjinalden alıntı: set

Bakınız arkadaş ne diyor = '' SİGORTA ( KASKO YOK ) ''

Buna göre yorum yapmak daha yardımcı olur arkadaşa bence...

Bazı arkadaşlar kasko,hasarsızlık... vs gibi cümleler kullanmışlarda...

Maalesef bu sistemde kasko yoksa bu gibi olayların çözümü yok. Tabi çarpan adam bulunur ve olay kanıtlanırsa.

Maalesef hasarı kendiniz karşılayacaksınız.

Sizden bir ricam var, lütfen başlığınızı düzeltirmisiniz. İfadeniz hoş değil. Kızgınlığınızı çok iyi anlıyorum. Lütfen sizde bizi anlayınız.

Teşekkür ederim.

heyt bea sen böyle dersin de düzeltmem mi tabi düzeltirim....

HTC DESİRE S
Tipo SX 98 ac hd

435 Mesaj
21 Aralık 2007; 15:02:14 

ya arkadaslar bu sabah ben de bir baktim benim park halindeki araca da sagdan carpmis birisi .Arabanın sag tarafi haşat vaziyette.Kaskom ve sigortam var bu arada.Polisi aradim zabit tutulsun diye bana artık o işlerle hasanpaşa c adliyesinin ilgilendigini orayla gorusmem gerektigini soylediler.Orayi aradim orasi da mesai saatleri icerisinde 230 ytl para karsiligi zabit tutulmasi icin basvurmam gerektigini ve bir ekibin gelip zabıt tutacagını soylediler.Bu işlerden fazla anlamam ama pazartesine kadar elim kolum baglandi su vaziyette.Ne yapmaliyim bir akıl veren olursa cok sevinirim..

XBOX 360 LİVE Gamertag:CANBOCA
PSN : canboca87

6450 Mesaj
21 Aralık 2007; 15:31:47 

nasıl olur be bide rapor tutsun diye polise paramı verecez normal bi kaza olmuş gibi arayıp ekip çağırsanıza?

Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!
Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu memleket tarihte Türk'tü, o halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

435 Mesaj
21 Aralık 2007; 15:40:02 

haklısın valla kardes ama dedigim gibi oldu zaten fazla da bilgim yok..isallah basımıza bi aksaklik gelmez..Zaten kimbilir kac ay serviste fln kalcak

6450 Mesaj
21 Aralık 2007; 15:48:46 

sen bi şekilde rapor tutturmadan arabayı oynatmada yerinden. ya da giti bi ağaca falan yasla sonra polis çağır kaza yaptım diye(dinsizin hakkından imansız gelir) nasıl olsa hasarsızlığı kurtarma gibi bi şansın yok malesef. serviste araç beklemenin ne demek olduğunu iyi bilirim allah şimdiden sabır versin 25 gündür bekliyorum bende bayramda eve tıkılıp kaldık

edit: biraz espri amaçlıydı hocam yapmayın farklı bişey, sonra madur olursunuz falan istemem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suicide -- 21 Aralık 2007; 15:53:52 >

Mustafa Kemal ATATÜRK

435 Mesaj
21 Aralık 2007; 15:56:23 

ya babamlar da tatilde simdi gelicekler yarin aksam artık onlara paslicam ben de su an yapacak biseyim yok nasil olsa..Tesekkurler kardes yardimlarin icin.

367 Mesaj
21 Aralık 2007; 16:09:59 

quote:

Orjinalden alıntı: Magnat_HiFi

600ytl yi geçerse hasarsızlık indirimi bozuluyor.
aynı şey bizede olduda ordan biliyorum :)

sigorta 600 ytlden yukarisini karsilayamiyormu yani?

4694 Mesaj
21 Aralık 2007; 16:13:38 

karşılar ama (poliçedeki şartlara bağlı) hasar 600 ytl yi geçerse,2. yıl hasarsızlık indirimi uygulanmaz.
quote:

Orjinalden alıntı: unix

sigorta 600 ytlden yukarisini karsilayamiyormu yani?

201 Mesaj
21 Aralık 2007; 16:34:51 

Mini' yi İstanbuldan Antalyaya getirdiğim gece park halinde iken arabama vurdular. Üstelik komşumuz görmüş kimin vurduğunu. Arabam eski olduğu için kaskoda yok. Sigortası vardı gerçi ama uğraşmadım o an için ya da aklıma gelmedi. Arabayı buldum üstüne not yazdım. Çarpan arabanın sahibi oralı bile olmadı. Polise gittim. Gene aynı şekilde sonuç alamadım. Sonuçta 100 lira gereksiz yere para harcadım. O yüzden işin çok zor. İnşallah fazla bir hasar yoktur arabanda. Geçmiş olsun.

Sektörel Web Siteleri - Google Rehber Servisi - Online Katalog

3560 Mesaj
21 Aralık 2007; 19:07:07 

quote:

Orjinalden alıntı: Minik_cooper

Mini' yi İstanbuldan Antalyaya getirdiğim gece park halinde iken arabama vurdular. Üstelik komşumuz görmüş kimin vurduğunu. Arabam eski olduğu için kaskoda yok. Sigortası vardı gerçi ama uğraşmadım o an için ya da aklıma gelmedi. Arabayı buldum üstüne not yazdım. Çarpan arabanın sahibi oralı bile olmadı. Polise gittim. Gene aynı şekilde sonuç alamadım. Sonuçta 100 lira gereksiz yere para harcadım. O yüzden işin çok zor. İnşallah fazla bir hasar yoktur arabanda. Geçmiş olsun.

sen bunu onun yanınamı bıraktın?
büyük konuşmayayım ama bana böyle kansızın teki falso çekecek birde tınlamayacak onun o arabasını varya yok ederim.Birde karşıma geçip hesap sorarsa yedi neslini kuruturum kansız köpeğin.
Allah böyle kansız köpeklerin 2 yakalarını bir araya getirmelerini nasip etmesin inşallah.

█▌▌▌Rise of the Dark ۩ ▌▌█▌

201 Mesaj
21 Aralık 2007; 19:11:26 

Yanına bırakma değil. Trafikte arıyorum hala. O gün polisin yanında bir şey yapamadım ama şimdi denk gelsek zarar vermem ama iki çift lafımı ederim.

Sonuçta bu kaza olabilir. Ama çarpıp kaçma yanlış. Durumuda olmayabilir yaptırmaya insanız sonuçta yaww canını alcak halimiz yok. Ne çarpıp kaçıyosunki

Tekrar geçmiş olsun arkadaşım. Senin konunu dağıttık biras kusura bakma

Sektörel Web Siteleri - Google Rehber Servisi - Online Katalog

1587 Mesaj
6 Şubat 2008; 3:04:43 

iki kere çarpıp kaçma hadisesi yaşadım
birincisinde olay yerinde bekledim ekip 3 saatte geldi 3500 ytl lik hasar oluştu kasko ödedi kaçanın sigortasından aldı. benm kasko 200 ytl bozuldu

şimdi sıkı durun

2 gün önce seyir halindeyken gece 1 civarı reno 9 kullanan devenin biri sağ tarafımdan evet sağımdan beni 100km ile geçti bu süratle benm sağ dikizi aldı. plakayı o anda alamadım ve bunu takip etmeye başladım plakasını almak için bir müddet sonra bunun arka tamponuna yapıştım flaşörler yaptım durmadı kaçtı bende kovboyculuk oynamadım.

Ertesi gün karakola gittim şikayete ayna parası yan sanayi 120ytl orjinal servis 282ytl tuttu bu arada. kasko eğer tutanak tutturusanız kaskonuz bozulmaz dedi yoksa bozulurmuş (bence yalan)

Polisten aldığım cevap: olay yerini terk ettiğiniz için size 200 ytl ceza yazılır eğer şikayet ederseniz (karşı tarafada yazılır)
Nasıl terketmiycem ki zaten hareket halindeydim?
Etmemeniz gerekir
O zaman nasıl bunun plakasını alabilecektim? adamı kovalayıp aldım, dursam kimden şikayetçi olacaktım?
bilemeyeceğiz..
E adam benim malıma zarar verip kaçtı şikayetçiyim
o zaman size 200 ytl ceza yazılır onu mahkemeden ister misiniz isteniyor mu onu bilemiyoruz.
tamam hoşçakalın

Demek ki arkadaşlar bu ülkede arabaya çarpıp kaçılırsa insanın başına hiçbirşey gelmiyormuş başı derde girmiyormuş yapılan yanına kar kalıyormuş. Bilginize.

3229 Mesaj
6 Şubat 2008; 11:12:24 

Çok geçmiş olsun

5067 Mesaj
6 Şubat 2008; 12:16:20 

quote:

Orjinalden alıntı: Minik_cooper

ben kim olduğunu bilsem ve oralı olmasa lastiklerini yarar, sileceklerini kırarım camını beyzbol sopasıyla indiririm, sonra komple çizerim

May The Force Be With You

2454 Mesaj
6 Şubat 2008; 12:27:11 

quote:

Orjinalden alıntı: sioux

iki kere çarpıp kaçma hadisesi yaşadım
birincisinde olay yerinde bekledim ekip 3 saatte geldi 3500 ytl lik hasar oluştu kasko ödedi kaçanın sigortasından aldı. benm kasko 200 ytl bozuldu

şimdi sıkı durun

2 gün önce seyir halindeyken gece 1 civarı reno 9 kullanan devenin biri sağ tarafımdan evet sağımdan beni 100km ile geçti bu süratle benm sağ dikizi aldı. plakayı o anda alamadım ve bunu takip etmeye başladım plakasını almak için bir müddet sonra bunun arka tamponuna yapıştım flaşörler yaptım durmadı kaçtı bende kovboyculuk oynamadım.

Ertesi gün karakola gittim şikayete ayna parası yan sanayi 120ytl orjinal servis 282ytl tuttu bu arada. kasko eğer tutanak tutturusanız kaskonuz bozulmaz dedi yoksa bozulurmuş (bence yalan)

Polisten aldığım cevap: olay yerini terk ettiğiniz için size 200 ytl ceza yazılır eğer şikayet ederseniz (karşı tarafada yazılır)
Nasıl terketmiycem ki zaten hareket halindeydim?
Etmemeniz gerekir
O zaman nasıl bunun plakasını alabilecektim? adamı kovalayıp aldım, dursam kimden şikayetçi olacaktım?
bilemeyeceğiz..
E adam benim malıma zarar verip kaçtı şikayetçiyim
o zaman size 200 ytl ceza yazılır onu mahkemeden ister misiniz isteniyor mu onu bilemiyoruz.
tamam hoşçakalın

Demek ki arkadaşlar bu ülkede arabaya çarpıp kaçılırsa insanın başına hiçbirşey gelmiyormuş başı derde girmiyormuş yapılan yanına kar kalıyormuş. Bilginize.

Böyle adalet sistemine

2048 Mesaj
6 Şubat 2008; 19:13:29 

Çok üzücü bir durum.Umarım mağduriyetin en kısa zamanda çözülür.

2005 Megane II HB 1.4 98 Hp Authentique Ateş Kırmızı

Uzaklaştırılmış
6 Şubat 2008; 19:22:23 

kardeş kusura bakmada 2 günlük arabanın sokakta işi ne :D geçmiş olsun

1991 Mesaj
6 Şubat 2008; 19:31:06 

quote:

Orjinalden alıntı: Burzum`

kardeş kusura bakmada 2 günlük arabanın sokakta işi ne :D geçmiş olsun

Nereye koysaydı? Her evin otoparkı olmak zorunda değil sanırsam.

Uzaklaştırılmış
6 Şubat 2008; 21:50:44 

quote:

Orjinalden alıntı: ecar limon

Nereye koysaydı? Her evin otoparkı olmak zorunda değil sanırsam.

:) kızma ama sıfır araba almadan önce şahsen düşünürüm sokağa bırakırsam bu arabanın hali ne olur diye otoparka koyacak durumum yoksa 2.el bi araba tercih ederdim

1521 Mesaj
6 Şubat 2008; 21:55:53 

Sıfır araç alacak arkadaşlara tavsiye... Plaka çıkmadan, sigorta ve kasko yaptırmadan aracı teslim almayın...

I'll sleep when I'm DEAD

295 Mesaj
10 Şubat 2008; 22:31:18 

[quote
:) kızma ama sıfır araba almadan önce şahsen düşünürüm sokağa bırakırsam bu arabanın hali ne olur diye otoparka koyacak durumum yoksa 2.el bi araba tercih ederdim
[/quote]

hayatımda bu kadar saçma bişey duymadım.. sonuçta sıfır aldığımız arabada ne yaparsak yapalım eskimeyecekmi? yani sırf biri çizer sokakta bişey olur diye sıfır araba almaktan vazgeçmek mantıksız.

241 Mesaj
11 Şubat 2008; 13:49:44 

Arkadaşlar gülmeyinde bu hasarsızlık bozulunca ne oluyor çokmu önemli? şu ara benimde başımda bir kaza varda...

[font="Times New Roman"]benimde bir sorum olacak 3-4 gün önce hastane otoparkıdan geri geri çıkarken aynanın ölü noktasına denk gelen ağacı fark etmedim ve çarpma sonucu bagaj kapağının aşağı doğru olan 90 derecelik köşesinde 10-15 cm çapında ve 2-3 cm derinliğinde çökme oldu, boyada kalkma oldu... fakat hastanede acil işlerim olduğu için o anda inip bakmadım bile, hasar tesbidi, tutanak falan da yok şimdi benim kaskomda mini hasar diye bir olay var bilirsiniz... bu hasarı karşılarmı yok karşılamazsa ne yapmak gerekir çeptenmi vereceğiz?
Direk kaskoyu arasam açık açık anlatsam illa polis tunanağımı isterler? ilk araçla ilk hasar hiçbir bilgi ve tecrübeye sahib değilim. [/font]

Fotoğrafçı, hi-fi müzik dinlemek, kamp, gezi....
http://www.fotobiyografi.com/

10217 Mesaj
11 Şubat 2008; 14:39:44 

quote:

Orjinalden alıntı: hazanfer

Arkadaşlar gülmeyinde bu hasarsızlık bozulunca ne oluyor çokmu önemli? şu ara benimde başımda bir kaza varda...

[font="Times New Roman"]benimde bir sorum olacak 3-4 gün önce hastane otoparkıdan geri geri çıkarken aynanın ölü noktasına denk gelen ağacı fark etmedim ve çarpma sonucu bagaj kapağının aşağı doğru olan 90 derecelik köşesinde 10-15 cm çapında ve 2-3 cm derinliğinde çökme oldu, boyada kalkma oldu... fakat hastanede acil işlerim olduğu için o anda inip bakmadım bile, hasar tesbidi, tutanak falan da yok şimdi benim kaskomda mini hasar diye bir olay var bilirsiniz... bu hasarı karşılarmı yok karşılamazsa ne yapmak gerekir çeptenmi vereceğiz?
Direk kaskoyu arasam açık açık anlatsam illa polis tunanağımı isterler? ilk araçla ilk hasar hiçbir bilgi ve tecrübeye sahib değilim. [/font]

hasarsızlık bozulunca ne oluyor kısaca şöyle :
bu sene normal fiyattan 50%indirim aldın kaskonu arabana 600liraya yaptırdın kaza oldu hasarsızlık bozuldu seneye normalde 450 gibi bir fiyata yaptırabilecekken 750ye yaptırıyosun (tabi bu iyi durumlarda çünkü bazı kazalarda indirimi biraz düşürürlerken bazı kazalarda tüm indirimi kesip normal fiyattan yapıyolar yani 1000lira fazlasıda olabilir kaskosu)

1933 Mesaj
11 Şubat 2008; 14:48:01 

Hasarsızlık bozulunca şu oluyor. Birdahaki kasko yenilemesinde alacağın indirim azalıyor veya kayboluyor.

Hasarına gelince Mini Onarım sistemi kullanacaksan bunun için zabıt,tutanak v.s gerekmiyor. Sana en yakın mini onarım merkezinden randevu alman ve kasko poliçen ile oraya gitmek olacaktır. Hasarı mini onarımın karşılayıp karşılamayacağını tam bilmiyorum fakat 5-10 cm lik kaporta düzeltme boya tamiri gibi işleri yapıyorlar.

AXA -ANADOLU-LİBERTY SİGORTA YETKİLİ ACENTESİ
Kaskoda Donanım Habere Özel %5 İndirim
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.609