Şimdi Ara

PC'ye subwoofer sistem!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
4.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar benim pcde su anda sony 771 musık seti baglı ga7yet guzel gumbur gumbur ses verıyor fkat
    tabiki subwoofer sesi ayrı guzelBen subwoofer eklemek ıstıyorum nasıl ekliyebilirim??
    Neler gerek??

Kulanacaklarım
    1JBL GTO 1002d subwoofer (garanti bundan ıstıyorum)

ampli fikrim yok yardımcı olursanız??
    Baska pcye baglamak ıcın ne gerekıyorsa solermısınız.
    Bu da örnek vıdeo muzık cok komık baslıyo

• bir oto amplifikatörünü 12V dönüştürücü ile bağlayabilirsin bu 1. secenek 2. secenek ise kullandığın teyibin çıkışları kaç watt onu söylemelisin eğer gerçekten güçlü ise bir hoparlör filtresi ile kanallardan birine bağlayabilirsin ya da bir çift alırsan 2 sine de bağlayabilirsin başka bir secenek daha war aktif subwoofer çıkışı olan bir ev amfisi alırsın normal çıkışlara elindeki müzik setinin kolonlarını aktif sub çıkışına da bu woofer ı bağlarsın kolay gelsin
  • bende dusunuyorum böle bı sıstem gercekten super olur ama logıtech z5500 lerı sollayabılırmı acaba
  • quote:

Orjinalden alıntı: withhonour

bir oto amplifikatörünü 12V dönüştürücü ile bağlayabilirsin bu 1. secenek 2. secenek ise kullandığın teyibin çıkışları kaç watt onu söylemelisin eğer gerçekten güçlü ise bir hoparlör filtresi ile kanallardan birine bağlayabilirsin ya da bir çift alırsan 2 sine de bağlayabilirsin başka bir secenek daha war aktif subwoofer çıkışı olan bir ev amfisi alırsın normal çıkışlara elindeki müzik setinin kolonlarını aktif sub çıkışına da bu woofer ı bağlarsın kolay gelsin

Tesekkur ederim cıkısları setin arkasında 80W yazıyo ama ben daha yukses sub bagladım kaldırıyorTam olarak fiyat ne kadar olur.
    Subwoofera 100ytl dersek kalanlar kaca patlar???

Bu arada bence bass konusunda z-5500 gecer derim ama sourrounda gelınce(dogru yazmısımdır ınsallah) tabiki z-5500 10 katlar

• arkadaşım bence boşuna uğraşıyosun boşver bu basıı bence sen logitech z5500 kullan benden tavsiyeee
  • quote:

Orjinalden alıntı: Cakal53

quote:

bir oto amplifikatörünü 12V dönüştürücü ile bağlayabilirsin bu 1. secenek 2. secenek ise kullandığın teyibin çıkışları kaç watt onu söylemelisin eğer gerçekten güçlü ise bir hoparlör filtresi ile kanallardan birine bağlayabilirsin ya da bir çift alırsan 2 sine de bağlayabilirsin başka bir secenek daha war aktif subwoofer çıkışı olan bir ev amfisi alırsın normal çıkışlara elindeki müzik setinin kolonlarını aktif sub çıkışına da bu woofer ı bağlarsın kolay gelsin

Tesekkur ederim cıkısları setin arkasında 80W yazıyo ama ben daha yukses sub bagladım kaldırıyorTam olarak fiyat ne kadar olur.
    Subwoofera 100ytl dersek kalanlar kaca patlar???

Bu arada bence bass konusunda z-5500 gecer derim ama sourrounda gelınce(dogru yazmısımdır ınsallah) tabiki z-5500 10 katlar

piyasa malı bir şeyler alırsan 50-60 YTL arası kapatabilirsin ama ses de biraz piyasa malı olur woofer a yazık olur biraz daha kaliteli bir şeyler için ise 90-100YTL arasına çıkarsın diye düşünüyorum kolay gelsin...

• 10 sene kadar önce, 17-18 yaşlarındayım o zamanlar, böyle bir şey yapmıştım. Sony Lbt 555av müzik seti vardı bende. aktif sub çıkışı falan vardı. Çok da kuvvetli midi bir setti. O zamanlar araba sublarının en popüleri "pioneer 30cm tsw-352" 450 watt'tı bilenler bilir. Bir tane aldım. Marangoz tanıdığım vardı. Marangoz deyip de geçmeyin çok maharetli bir adam, 1 plaka 18'lik kaplamalı sunta aldık ve yarım plaka sunta kullanarak devasa bir kabin yaptık. içine kaya yünü izolasyonu bile yaptım. öyle bir bass alıyordum ki apartman temelinden sarsılıyordu. Tabi setin orijinal subları da var artı olarak frontlar falan Ama şu an geriye dönüp baktığımda "çocukmuşum,uğraşmışım", diyorum..
    Öncelikle almak istediğin bu subwooferi uygun fiyatından dolayı tercih ettiğini düşünmekteyim, zira JBL'nin ev için olan aktif sublarının en düşükleri kullanılmış olarak en az 300-350YTL gibi bir fiyattan başlıyor. Bence böyle bir şey yapma, çünkü bunlar araba hoparlörüdür ve arabada kullanılmalıdır. Evde de kullanırsın, yeri göğü titretirsin, belki eve gelenlerin ağzı açık kalır, belki senin de ağzın açık kalır ama seni temin ederim ki kaliteli müzik sesi o sesten çok uzaklardadır... Z-5500 dediğiniz ürünü de dinledim, evde film izlemek müzik dinlemek isteyip de ses kalitesinde yüksek standartlar peşinde koşmayanlar için ideal standart bir sistemdir.
    Ses sistemi kuracaksan öncelikle amacını belirlemen gerekir. Sinema sistemi müzik keyfini tam vermez, stereo sistem de sinema keyfini...
    Mesela ben stereo sistem kullanıyorum, çünkü öncelikli amacım müzik dinlemek. Sistemim imzamda yazılı. Kullandığım hoparlörler yalnızca JBL'nin bir çift pasif, plastik kabinli studio monitörü. Belki ilk görüşte "hadi canım, bunlar da ne" diyebilirsin. Büyüklükleri mini müzik setlerinin hoparlörlerinden biraz daha büyük ama bir tanesi tam olarak 5kg. Ve aldığım ses o kadar kaliteli, net, berrak ve inanılmaz ki (tabi amfinin de uyumu çok önemli) eskiden uğraşıp da yaptığım o sistemin sesini ve odada yarattığı hoparlör kalabalığını aklıma getirdiğimde bu sistemin yanında çok kötü, kötüden de kötü hatta.. Fazla da söze gerek yok, dinleyince anlaşılıyor zaten..
    Neticede az paraya işi bitireyim, hem de jbl olsun mantığı burada kesinlikle yanlıştır. Sana tavsiyem bu işe girişmemen. Kendi setini bir süre daha dinle ve paranı ayarla. Eğer müzik dinlemek için stereo bir sistem istiyorsan M-audiolara bak. Aktif monitörleri inanılmaz kaliteli ve güçlü bir ses verir. Bx5-a modeli 450YTL civarıdır, bir büyüğü olan Bx8-a modeli 700 YTL civarıdır. Alesislerin de M1 MK2 referans monitörleri var ve bunlar da yaklaşık 700YTL civarıdır. Yalnızca bir çift aktif monitör... Gözlerini kapat ve dinle...
    Kendin uğraşıp da kabiniydi sub'dı bilmemneydi kabloydu derken yine 200 liraya malolur ve ortada da bir sürü büyük hoparlör kalabalığı olur.. Tavsiye ettiğim ürünleri düşünürsen küçük bir çift hoparlörden öyle bir performans alırsın ki, o zaman gerçekten oto sublarıyla bilmemnelerle uğraşıp vereceğin paraların da ziyandan başka bir şey olmayacağını anlarsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyarr -- 21 Aralık 2007; 2:07:33 >

• Olur olmasınada arkadaşım gençlik yıllarına döndüm bir an diğer arkadaşlar gb auxdan pc bağlantıları seri bağlantı kolonlar falan Ama illada yapıcam dersen güzel bir ev amfisi ile işi kapatabilirsin çıkışları sağlam olucak şekilde pcne bağlantını yaparsın ama birde ses kartın oldumu deme keyfine
  • Hepinize cok tesekkur ederim.Nede olsa benim arkadas z-5500 aldı dinledim guzel ama bana o fiyata daha iyi bişi olur dıye dusundum(belkide yanıldım)ama yinede o kadar para vermem ona.Suan pegeout j-9 serviste pioneer subwoofer avr baya eski gri kenarları tırtırlı bilirsiniz.Sesi baya dolgun gelıyo
    cok hosuma gitti.Bu işe girmeyi kafama koydum için pişman olmıyım dıyorum oyuzden subwooferı pioneer alıcam ama soyle bı sorun var.
    Bzı arkadaslar dıyorki o subwooferlar evde kotu oluyo.Napıcamı karıstırdım.

Kısacası ıstedegım
    pcde muzik dinlerken normak muzik setinin dısında birde asagıda subwoofer olsun dıyorum.
    En önemli özelligide çok ses degil ama dolgun bas gelmesi kısıkda bile dinledıgımde dolgun gelse bana yeter.
    Bunun için 30cm mi yoksa 25cm mi arada kaldım.
    Ev anfisi dusunmuyorum cunku oto anfisi kadar guclu oldugunu sanmıyorum.Tabi maratz,yamaha v.b saymıyorum

Lutfen anlıyan arkadaslar yönlendırırse kesın alıcam ona göre nakit durumu duzeltiyorum.

Tekrar tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cakal53 -- 23 Aralık 2007; 1:32:58 >

• http://urun.gittigidiyor.com/JBL-GTO-75-4-4-CHANNEL-SIFIR-ORJ-KARGO-UCRETSIZ_W0QQidZZ7073639

12v 20 amperlik bir adaptör alman yeterli.müzik setiyle falan uğraşma direk olarak amfiden çıkş alıp pc ye bağlayabilirsin ses kartının diğer kanalınada müzik setini bağlayabilirsin
  • Güzel kardeşim, anlayan arkadaşlar yönlendirsin demişsin. Bir profesyonel olmasam da anlıyorum, daha önce yaptığım bir iş bu, çevremde de arkadaşlarıma böyle şeyler yapmıştık.. Yine belirteyim bence yapma gereksiz para harcamış olursun. Adı üzerinde oto amfisi ve oto subwooferi yani
    oto sub + oto amfisi + bir de buna hazır kabin alman veya özel olarak yaptırman gerekiyor. Bunların hepsinin sana maliyeti ise en az 250YTL'yi bulacaktır. Bunun yerine sana şu tarz ürünlerden tavsiye ediyorum, emin ol ki çok daha iyi ses alırsın. Kafanda fikir olması açısından birkaç tane link vereceğim. Araştırmaların neticesinde daha da uygun fiyatlara dahi bulabilirsin. Yine aynı fiyata malolur ama istediğin kısık seste tok bass performansını oto setlerinden çok daha iyi alacağını garanti ederim, kolay gelsin Artı olarak bu ürünler aktiftir ve direk elektrik şebekesine bağlanır, amfiye gerek duymaz..

http://urun.gittigidiyor.com/OSAWA-300-WATT-AKTIF-SUBWOOFER_W0QQidZZ7211782

http://urun.gittigidiyor.com/JBL-TLX-SUB-125_W0QQidZZ6328840

http://urun.gittigidiyor.com/magnat-avantgarde-S-100A_W0QQidZZ6971701

http://urun.gittigidiyor.com/magnat-Motion-sub-116A_W0QQidZZ7011219 ---> özellikle buna bakmanı tavsiye ederim 100YTL'ye satılıyor, mağazadaki teşhir ürünüymüş markası da iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyarr -- 23 Aralık 2007; 13:50:38 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ceyarr

Güzel kardeşim, anlayan arkadaşlar yönlendirsin demişsin. Bir profesyonel olmasam da anlıyorum, daha önce yaptığım bir iş bu, çevremde de arkadaşlarıma böyle şeyler yapmıştık.. Yine belirteyim bence yapma gereksiz para harcamış olursun. Adı üzerinde oto amfisi ve oto subwooferi yani
    oto sub + oto amfisi + bir de buna hazır kabin alman veya özel olarak yaptırman gerekiyor. Bunların hepsinin sana maliyeti ise en az 250YTL'yi bulacaktır. Bunun yerine sana şu tarz ürünlerden tavsiye ediyorum, emin ol ki çok daha iyi ses alırsın. Kafanda fikir olması açısından birkaç tane link vereceğim. Araştırmaların neticesinde daha da uygun fiyatlara dahi bulabilirsin. Yine aynı fiyata malolur ama istediğin kısık seste tok bass performansını oto setlerinden çok daha iyi alacağını garanti ederim, kolay gelsin Artı olarak bu ürünler aktiftir ve direk elektrik şebekesine bağlanır, amfiye gerek duymaz..

http://urun.gittigidiyor.com/OSAWA-300-WATT-AKTIF-SUBWOOFER_W0QQidZZ7211782

http://urun.gittigidiyor.com/JBL-TLX-SUB-125_W0QQidZZ6328840

http://urun.gittigidiyor.com/magnat-avantgarde-S-100A_W0QQidZZ6971701

http://urun.gittigidiyor.com/magnat-Motion-sub-116A_W0QQidZZ7011219 ---> özellikle buna bakmanı tavsiye ederim 100YTL'ye satılıyor, mağazadaki teşhir ürünüymüş markası da iyi

Cok tesekkur ederim yani aslında haklı olabılırsın.Ama bir supem var işte bu aktif sublar gercekten cok ıyımı yani etrafı titretecek gucdemi

O zaman boyle bısı alıyım gıtsın derim.Peki karsıdafln bunun ıyılerı ucuza bulurmuyum max fiyat olarak 250ytl harcıcam.

''http://urun.gittigidiyor.com/magnat-Motion-sub-116A_W0QQidZZ7011219 ---> özellikle buna bakmanı tavsiye ederim 100YTL'ye satılıyor, mağazadaki teşhir ürünüymüş markası da iyi ''' Bu gösterdıgın sub bana sanki kucuk gıbı geldi buyuk ise hıc kacırmayım

• Gerekenler
    1-Subwoofer - 100 lira
    2-MDF kabin - 30-40 lira
    3-Amfi 150 lira
    4-Kablo 20 lira
    5-Besleme Sistemi 50-60 lira

Subwoofer olarak Gt4-12 alabilirsin o alet çok çabuk yanıyormuş..Hemen hemen sesleride aynı GT4-12 ile..
    MDF kabin kendin yapabilirsin yada orj kabinler var , onlardan alabilirsin..
    Amfi olarak JBL 75.2 olabilir..
    Kablo 6 awg kalınlığında bir kablo güç için ses içinde normal ses kablosu
    Besleme işin en civcikli bölümü 300 wattlık 2 tane PC ler için PSU olur ondan alıcaksın ve paralelliyeceksin sonrada amfiye gireceksin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HarryBlade -- 23 Aralık 2007; 16:30:51 >
  • Bende Düşünüyordum Ama Senin Yazdıklarını Görünce En İyisi Gider Müzik Seti Alırım Onu Baglarım
  • quote:

Orjinalden alıntı: HarryBlade

Gerekenler
    1-Subwoofer - 100 lira
    2-MDF kabin - 30-40 lira
    3-Amfi 150 lira
    4-Kablo 20 lira

Subwoofer olarak Gt4-12 alabilirsin o alet çok çabuk yanıyormuş..Hemen hemen sesleride aynı GT4-12 ile..
    Besleme işin en civcikli bölümü 300 wattlık 2 tane PC ler için PSU olur ondan alıcaksın ve paralelliyeceksin sonrada amfiye gireceksin..

herşey iyi güzel de 2 tane PSU bölümü olmamış çünkü PSU lar düşük amperde yüksek güç üretebilir ağzım cok yandı ordan biliyorum bence iyi sarılmış bir trafo almalısın en az 250watt 20 amper değerinde bu da ortalama 50YTL dir kolay gelsin

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: HarryBlade

Gerekenler
    1-Subwoofer - 100 lira
    2-MDF kabin - 30-40 lira
    3-Amfi 150 lira
    4-Kablo 20 lira

herşey iyi güzel de 2 tane PSU bölümü olmamış çünkü PSU lar düşük amperde yüksek güç üretebilir ağzım cok yandı ordan biliyorum bence iyi sarılmış bir trafo almalısın en az 250watt 20 amper değerinde bu da ortalama 50YTL dir kolay gelsin

Git işine ya , 300 watt psu 12 voltta 25 amper verir..Eğer kaliteliyse 2 tane alıp 50 amper güç alabilirsin..

• 50 amper 2 tane PSU he way anasınııııııııı bende 2 tane everest vardı paralel bağlıydı üzerinde 450w yazıodu 20 şer YTL ye almıştım bu kısmı hikaye... psu nun üzerinde hangi renk kablonun ne değer vereceği yazıyordu en büyük kombinasyon 10 amper i gösteriyordu arkadaşım basit bir PSU dan bahsediyoruz burda araba aküsü mü bu 50 amper vericek ayrıca terbiyeni takın lütfen... bildiğimizi paylaşıyoruz şurda durduk yerde gerdinlik yarattırtma bana...
  • quote:

50 amper 2 tane PSU he way anasınııııııııı bende 2 tane everest vardı paralel bağlıydı üzerinde 450w yazıodu 20 şer YTL ye almıştım bu kısmı hikaye... psu nun üzerinde hangi renk kablonun ne değer vereceği yazıyordu en büyük kombinasyon 10 amper i gösteriyordu arkadaşım basit bir PSU dan bahsediyoruz burda araba aküsü mü bu 50 amper vericek ayrıca terbiyeni takın lütfen... bildiğimizi paylaşıyoruz şurda durduk yerde gerdinlik yarattırtma bana...

FSP psular var 25 liraya el altından satılıyor şahsen biz 75.4 ile kullanıyorduk hiç kesme yapmıyordu..

Aküler amper üzerinden değil AmperSaat üzerinden değerlendiriyoruz ..

http://img233.imageshack.us/my.php?image=dsc08496ld1.jpg

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=1012&productid=bd48299

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HarryBlade -- 23 Aralık 2007; 20:36:46 >

• Bilgilerinize cok tesekkurler arkadaslar
    Ben bukadar karmasık zannetmıyodum o yuzden normal subwooferla aktif subwoofer arasında kaldım
    Ne yapıcam kararsızım ama kafamdan gecen 200ytlye bir aktif subwoofer al olsun bıtsın fakat bu seferde acaba aktif subwoofer oto sub
    kadar ıyı bass verecekmi?? sorun orda.

Sizce kararsız kaldım aktif subwoofer kulanan varmı içinizde??
  • aslında karmaşık birşey değil sadece senin istediğin şeyi yapmanın birden fazla yolu war konu dışına çıktık kusura bakma @cakal53 kardeşim aktif sub ile oto sub ının karşılaştırması çok zor ama şunu garanti edebilirim sana oto sub ı müzikte daha iyi performans verir ama şunu da söylemek gerekir ki arabaya takmanla ewde kullanman bambaşka olacaktır cünkü hacim farkı(kabin hacmi değil oda hacminden bahsediyorum) mutlaka etkili olacaktır bir mağazada birkaç aktif sub dinle ondan sonra kararını kendin ver derim kolay gelsin
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.