Şimdi Ara

Bilgisayarım internete girince donuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
12.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

bugün yeni bir pc aldım,

kasayı topladım windows kurdum driverlarını kurdum herşey normaldi

fakat ağ kablosu takıp internete girdiğimde 10 dk içerisinde bilgisayar tamamen donuyor.

ağ kablosunu çıkartıp saatlerce oyun oynuyorum programlara girip çıkıyorum hiç sorun yok.

onboard ağ kartı var üzerinde, ayrıca ethernet kartı taktım, farklı bir ağ kablosu ilede denedim ama sonuç aynı , 10 dk içerisinde donuyor bilgisayar.

ASUS M3A AMD 770 - SB600 DDR2 1066 PCI-E 2.0 - HT 3.0 ANAKART

AMD ATHLON 64 X2 DUAL-CORE 5200+ AM2 2,6 GHZ İŞLEMCİ

SEAGATE 250 GB SATA2 HARDDİSK

SAPPHIRE 2600 XT DX10 512 MB DDR3 EKRAN KARTI

PHILIPS SPC500NC WEBCAM

NORTON 360 TÜRKÇE YAZILIM

TWINMOS 1 GB 800 MHZ DDR2 RAM ( 2 ADET )

donanım bu şekilde, oyunlarda yada programlar hiç sorun yok tek sorun ağ kablosunu takıp internete girdiğim zaman oluyor.

bilgisayar tamamen donuyor. klavyedeki tuşlarda, numlock, capslock gibi tuşlarda yanıp sönmüyor. mouse tamamen donuyor.

ayrıca işletim sistemini silip yeniden yükledim ama sonuç değişmedi. :(

cevaplarınızı bekliyorum.

( lütfen anakart sorunu demeyin )

tşklr...

Edit: işletim sistemi XP pro

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi james_earl_cash -- 13 Aralık 2007; 17:13:54 >

• MODEMİN AŞIRI ISINMASINDAN DOLAYI OLABİLİR.
    ISINMASINI KONTROL ET.
  • ctrl+alt+del yap ve performans başlığını tıkla.
    daha sonra internete bağlanıp olanları gözlemle. cpu kullanımı ve sistem dosyası boyutu.

kolay gelsin....
  • 18arif

modemle alakası yok maalesef :( çünkü başka pc var normal şekilde aynı modemden kullanıyorum.

çok sağol..

scorpion_ysc

dediğini denicem umarımbir sonuç alabilirim çok tşklr...
  • aynı sorun bendede var, farklı farklı sistemlerde yaşadım, 0 makina toplayıpta interneti takınca 5 10 dk sonra bilgisayar kitleniyordu , mouse klavye.

yuklediğim driver ve programları sağlam bir pc de kaspersky ile tarattım, "alman.b" adında bi virus buldu. sistemi fdisk ile formatlayıp kurdum sadece driverları kurdum , ofis ve diğer kullandığım programalr kurulu değil ve kitlenme olmadı henuz , yaklaşık 4 saat filan oldu :)

not : 2 3 gündür kafayı sıyırmak üzereydim, bu sorun yuzunden.
  • bluelion

walla söylediklerin içime su serpti. donanımsal olmasından korkuyorum ama internete takılı değilken paşalar gibi çalışıyor.

norton 360 orijinal yüklü ama bi halt ettiği yok.. bende karpersky ile driverları felan taratırım olmazsa.

çok teşekkürler
  • sonucu bildirirsen memnun olurum. çözüm bu değilse , çıldırmaya az kaldı doktorum nerde ...
  • arkadaşlar pc im intenete girince donuyor.interneti komşudan alıyorum wireles ile.ne yaptıysan olmadı.wireles fişini sökünce sıkıntı yok.ama şunu da farkettim.ekran kartından değil de onborttan kullanınca donma olmuyor.modemle ekran kartım çakışır mı çakışırsa bu sorunu nasıl giderebilirim.SİSTEM:asus p5g41c-m lx ram kingston hyprex 2 gb 800 mhz ekran kartı zotac 9500 gt işlemcim core2 duo quad 2.5.00 ghz.power suply 400 w ekran kartı ve ram ddr2.çıldıracağım .ne olur yardım edin.kasayı işyerime götürdüm orda da wireless ile bağlandım hiçbir sıkıntı yok.palit marka aynı özellikte ekran kartı taktım yine sıkıntı yok.kendi ekran kartımı net cafede 1 hafta kullandılar yine sıkıntı yok.işletim sistemim win 7 ultimate 32 bit.net cafede ki vista ultimatti.lütfen yarım edin çıldırcam.şimdiden ilginizew teşekkürler.
  • S.a arkadaşlar benim pc de internette arama yaparken yukardakı donen makara donuyor ve 15 sanıye sonra baglanıyor tüm söylenenleri yaptım yenı formatladım antivurs programlarını degıştirdim ama yine aynı lütfen acıll yardım
    @
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.