Şimdi Ara

Zotac 8800GTS 512MB video incelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
12.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nvidia, 8800GT'sinin rüzgarı geçmeden G92 GPU'su ile güncellenmiş yeni 8800GTS 512MB'ı da kullanıma sundu. Daha hızlı, daha fazla Stream işlemcili yeni 8800GTS 512MB'ın eskisine oranla tek eksik yanı 256bitlik bellek veri yolu genişliği gibi görünüyor.

Bu videomuzda Zotac'ın 8800GTS 512MB ekran kartını ayrıntılı bir şekilde inceliyoruz.

Teknik Özellikler

• GPU
      - Nvidia Geforce 8800GTS (650 MHz GPU, 1625 Shader)
      - 400 MHz RamDAC (en yüksek çözünürlük 2560 x 1600)
      - 128 bit HDR ile aynı anda 16x full-screen anti-aliasing özelliği
    • Bellek
      - 512MB GDDR3
      - 1940MHz
      - 256-bit
    • Arabirim
      - PCI Express x 16 2.0
    • 3D Hızlandırma
      - Unified Shader Model 4.0
      - Microsoft DX10
    • Çıkışlar
      - Çift DVI-I
      - TV-Out (S-video) ve HDTV
    • Diğer Özellikler
      - HDTV desteği
      - Vista ile tam uyum
      - SLI desteği
      - HDCP desteği
      - Dual Link Dual DVI

Firma

Sayfanın Linki : http://www.zotac.com

• İnceleme için teşekkürler.1280*1024 de kullananlar için 8800GTS fazla bir anlam ifade etmiyor.ama yüksek çözünürlükte GTS daha iyi ama.Fiyat farkı verilirmi orası tartışılır..
  • Güzel inceleme olmuş elinize sağlık ama şimdi fiyatları beklemek lazım arada çok fark olmazsa gt nin yerine tercih edilebilir ama fark olursa alıcısı az olur hemde performans açısından arada az bir fark varsa
  • eğer bahsedilen fiyattan satılırsa bence hiç çıkmasa daha ii olurdu bu kart
  • Testler için teşekkürler.

Acaba hangi sürücülerle yapıldı? Bahsedildiyse de ben kaçırmış olmalıyım.

Bu kartı çözebilmiş değilim. 650 - 1625 mhz, 64 - 128 birimli bir kartın sunacağı başarım değil bu.

Bellek band genişliği - 16 ROP mu sorun yapıyor?

@Speed-Step, acaba bu bellek band genişliği konusunda özel bir gözleminiz oldu mu?

Bir de, testte GTS 640 yer alsa eski - yeni GTS karşılaştırması açısından mantıklı olurdu. Gariban GTS 320 hiçbir şey ifade edemiyor, 3DMark ve UT 3 haricinde (gerçi UT'de de bellek etkisi olmuş görünüyor).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 13 Aralık 2007; 1:05:53 >
  • sayın speed-step inceleme mükemmel olmuş çok teşekkürler...yanlız 20'' ve üzeri monitör kullanıyorsanız ya bu kartı yada 8800gt yi gözünüz kapalı alabilrsiniz demişiniz...ben bu kart çok slot yani iki slot kapladığı için 8800gt yi tercih edicem oda zotac 8800gt amp olacak arasında pek fark göremedim testlerde...yani, demek istediğim aklımda zotac 8800gt amp vardı ama video aklımı çeldi yeni 8800gts mi almalıyım yoksa ztoac 8800gt amp mi ona karar veremedim...beni düşündürüen imzamdaki 22'' 226bw samsung monitör hangisi daha performanslı olur kartlardan yeni 8800gts almayıp zotac 8800gt amp alsam çok şey kaybedermiyim...
  • @Stripes

Zotac'ın 8800gts amp edition ekran kartının performansı oldukça iyi bu haliyle 22" bir monitörde de iyi bir performans verecektir. Fakat unutmamak gerekliki bu elimizdeki kart düz 8800gts'di ve ilerleyen zamanlarda bu kartın da amp versiyonu piyasaya sürülecek. Ne yazık ki yarın başlayacak olan compex fuarı yüzünden ekran kartıyla daha fazla zaman geçiremedik. Yoksa hız aşırtılmış testlerini de yaparak en azından amp versiyonu çıktığında nasıl bir performans sergileyeceğini de görmüş olurduk...
  • WALLA şok oldum nerdeyse fark yok gibi... çok güzel inceleme olmuş... bekleyenler hayal kırıklığı yaşayabilir ama 25- 35 dolar 8800 gt den fazla fiyatı olursa o zaman bu kart satışı çok iyi olabilir.
  • bu sonuçlara göre gt fiyatıyla daha iyi başarım gösteriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi victorist -- 13 Aralık 2007; 1:20:49 >
  • Rop sayıları 16 mı kartın mesut hocam?
  • quote:

Orjinalden alıntı: diciotto

Rop sayıları 16 mı kartın mesut hocam?

Evet aynı 8800GT'de de olduğu gibi 16
  • testler hangi driver ile yapildi acaba ?
  • kart fena değil , ancak testlere bakıldığında gt ile yeni gts arası pek fark yok açıkcası ( amp olanı ) tabi buda amp gibi oc ile gelirse baya bir fark olacaktır , tabii tr de fiyatlar ne olur bilinmez ..

Test İçin teşekkürler
  • "sekizbin sekiz yüz cities sekizbinsekizyüz citi eski sekizbin sekiz yüz cities..." ya izlerken ben bayıldım aynı laflardan tekerleme gibi valla tebrik ediyorum ben hayatta böyle bi kaydı bitiremezdim. ağzım dilim dolanır 50 çekimden sonra o güzelim sistemi alır kameraya fırlatırdım
  • 8800gts 320mb ekran kartım var çoğu oyunu 1680x1050 oynuyorum30fps ile 90fps arası
  • quote:

Orjinalden alıntı: TuRk_OyUnCu

8800gts 320mb ekran kartım var çoğu oyunu 1680x1050 oynuyorum30fps ile 90fps arası

ya demek öyle? iyi oldu öğrendiğimiz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multeci -- 13 Aralık 2007; 2:38:15 >
  • bu kartı bekliyordum fos çıktı.artık uygun bir gt alacağız. onu da bulabilirsek.firmalara 10 ar 10 ar dağıtıyorlar.sanki türkiyede 100 kişi yaşıyor.
  • Bence Nvidia bir hata yapıp 8800GT gibi bir kart sürdü piyasaya, şimdi de onları yoketmeye uğraşıyor. Bundan sonra pek GT bulunacağını sanmam. Nvidia kullanıcıları 320-350$ aralığındaki yeni GTS'lere yönlendirmeyi düşünüyor sanırım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MaTaDoR

Bence Nvidia bir hata yapıp 8800GT gibi bir kart sürdü piyasaya, şimdi de onları yoketmeye uğraşıyor. Bundan sonra pek GT bulunacağını sanmam. Nvidia kullanıcıları 320-350$ aralığındaki yeni GTS'lere yönlendirmeyi düşünüyor sanırım.

Bende bu şekilde düşünüyorum.

Nvidia, "ulan 8800GT yi çok ucuza verdik" dercesine bir politika izliyor GTS de. GTS nin düşük başarımını da, bellek bant genişliğinin işlem gücüne yetmemesine bağlıyorum.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.