Şimdi Ara

## Intel'den 195$'a 45nm Mobil İşlemci Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Intel'den 195$'a 45nm Mobil İşlemci Geliyor ##

Yeni nesil masaüstü Phenom işlemcilerini yaşanan gecikme ve sorunlara rağmen piyasaya sürmeye başlayan AMD cephesinde asıl sessizlik dizüstü cephesinde yaşanmakta. AMD'nin bu sessiliğine karşı operasyolarına hız katan Intel, Ocak ayında masaüstü işlemcilerinin yanı sıra mobil işlemcilerini de anons edecek. 6 Ocak'ta duyurulması beklenen mobil Penryn işlemcilerin ilk etapta en ucuz modeli T8100 işlemcisi olacak. 195$'lık fiyat etiketine sahip olması beklenen işlemci 2.1GHz'de çalışıyor ve 800MHz FSB'ye sahip. 3MB seviye 2 bellek ile gelen işlemci soket P formunda. 0.7 ile 1.3V aralığında çalışan işlemci 65nm üretim teknolojisine sahip kardeşlerine göre hem daha güçlü hemde daha serin çalışabilmekte. Bu arada 45nm üretim teknolojisine sahip mobil işlemcilerin 6MB seviye 2 belleğe sahip olan üst varyasyonları da olacak. Detaylara forumlarımızda arama yaparak ulaşabilirsiniz.

• 2.1 ghz ve 45 nm fazla ısınmaz güzel bence
  • en önemli özelliği desteklediğ ESS 4.1 komut desteği ile önbellek büyüklüğü.Isı konusuna gelince denemeden bir şey söylemek güç.Son olarak laptoop kullanıcılarına tavsiyem eyer 1000 $ üzerinde laptoop alacaksanız en azından bu işlemciler cıkıncaya kadar beklemelerini önermek.
  • acaba lap top fiyatlarını düşürür mü bu gelişme
  • imzamdaki laptopu alalı 1 yıl oldu core 2 duo diye yeni yaygınlaşmıştı o zamanlar. şimdi bu yaptığı adil mi intelin

laptopu satsam yarı fiyatına satarım anca
  • nıye satıyosun bunlar cıkınca senınkı calısmaz durumamı gelecekmıs
  • Güzel haber.

• arkadaşlar aradaki işlem farkını anlayan var mı ki artı giriş seviyesi olsa olsa t7300 seviyesindedir değişime gerek yok 9000 serisi iyi olacaktır ama şimdiki işleciler ucuzlasında t7800 x7800 x7900 o zaman işe yarar
  • güzel haber. Tam da Core2Duo laptop alacaktım, beni tek düşündüren şarj sürelerinin çok kısa olmasıydı. Nerde o eskiden 4-4,5saat dayanan notebooklar. Centrino işlemcili HP marka SMB sınıfından nx6020 ya da 6030 gibi bi şey almıştık, ilk 3 ay boyunca şarjı 4,5saat dayanıyordu, sadece WORD de yazı yazıyoruz tabi, o şartlarda.
  • İntel çalışıyor güzel işlemçiler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: GridBoinc

imzamdaki laptopu alalı 1 yıl oldu core 2 duo diye yeni yaygınlaşmıştı o zamanlar. şimdi bu yaptığı adil mi intelin

aynı şey destop lar için de geçerli. bu mantık doğru olsa hiç bir şey almamak lazım. ben şimdiye kadar fiyatını koruyan veya prim yapan pc ye rastlamadım
  • 2 ghzlik T7200'ün fiyatı 294$ (1000lik paket ) çıkmıştı, olumlu gelişme.
  • güzel haber ama sanırım laptop fiyatlarına yansımaz. ne kadar yeni o kadar tuzlu hesabı..
  • quote:

Orjinalden alıntı: .TaneR.

quote:

Orjinalden alıntı: GridBoinc

imzamdaki laptopu alalı 1 yıl oldu core 2 duo diye yeni yaygınlaşmıştı o zamanlar. şimdi bu yaptığı adil mi intelin

aynı şey destop lar için de geçerli. bu mantık doğru olsa hiç bir şey almamak lazım. ben şimdiye kadar fiyatını koruyan veya prim yapan pc ye rastlamadım

Evet,asıl amaç laptop veya desktoptan yaralanmak değil?İşim görüldükten sonra değeri düşse sanki ne yazar...

İntel'in yaptığı normal,adil olmayan bir durum yok ortada,teknoloji geliştiriyor adamlar.

• quote:

Orjinalden alıntı: thack_can

2.1 ghz ve 45 nm fazla ısınmaz güzel bence

+1. Güzel gelişme ama bakalım bu yeni işlemciler toptan laptop fiyatlarına nasıl yansıyacak.
  • Haber için teşekkürler.
  • Az sakin olun arkadaslar Yaa...

3 nesil cift cekirdek islemci cıkardılar notebook icin coreduo-coreduo2-santarosa

Coreduo alanların islemleri yarıda mı kaldı , 64bit diye coreduo2'e gecenlerin bası goge mi erdi ,

Ben daha yeni t7500'lu makina aldım ne Vista-ne de cift cekirdek destekleyen programlar tam verimli kullanılamıyor hala...

Bakın dalganıza
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.