Şimdi Ara

## Fujitsu'dan Mobility Radeon HD 2700'lü Dizüstü ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Fujitsu'dan Mobility Radeon HD 2700'lü Dizüstü ##

AMD-ATi'nin dizüstü bilgisayarlar için hazırladığı yeni grafik çözümü Mobility Radeon HD 2700'ün detaylarından dün bahsetmiştik. 65nm üretim teknolojisini kullanan yeni grafik işlemcii 128-bit bellek veri yolunu desteklerken 120 adet shader ünitesi ile geliyordu. DirectX 10 desteğine de sahip olan grafik çözümü ayrıca ATi'nin UVD ve Powerplay teknolojilerinin yanı sıra Windows Vista ile de sorunsuz çalışabilmekte. AMD-ATi'nin yeni grafik çözümünü kullanan dizüstü bilgisayarını duyuran ilk üretici Fujitsu oldu. Firmanın yeni dizüstü bilgisayarı AMILO Xi 2550, AMD-ATi'nin HD 2700 grafik çözümünün yanı sıra diğer özellikleri ile de dikkat çekmeyi başarıyor.

Çoklu ortam odaklı hazırlanan dizüstü bilgisayar 17" büyüklüğünde ekran ile geliyor ve 1920 x 1200 çözünürlüğü destekleniyor. Intel'in Santa Rosa platformunu kullanan dizüstü bilgisayar üzerinde 965+ICH8M yonga seti paketini kullanan anakartın yanı sıra Core 2 Duo T7700 (2.4 GHz, 800 MHz, 4 MB L2 cache) işlemcisi yer alıyor. 2GB DDR2 (667 MHz) sistem belleğine sahip olan Fujitsu AMILO Xi 2550 ile birlikte ayrıca opsiyonel olarak 1GB Intel Turbo Memory olanağı da sunuluyor. Yine opsiyonlar arasında Blu-Ray player görebilmek te mümkün. 5400rpm dönüş hızına sahip 8MB bellekli iki adet 250GB'lık disk ile 500GB'lık kapasite ve RAID imkanı da sunan dizüstü bilgisayar ayrıca HDMI ve eSATA gibi genişleme olanaklarına da sahip.

3DMark 2006'dan 4000 puan aldığı söylenen Fujitsu'nun yeni dizüstü bilgisayarı AMILO Xi 2550'ün fiyatı hakkında şu an için net bir bilgi bulunmuyor.

• kasa kalıtesı cok kotu fujitsunun
  • kötü değil bence sadece janjanlı değil toshibalar veya hpler gibi.

alet bence süper hazılanmış.
  • Burada yani almanyadaki fiyati 1499€. Bir alt modeli Blue-Ray'siz ve T7250 (2x 2,0 GHz) ise 1299€.
  • BU ÖZELLİKLERLE 1499 EURO ÇOK İYİ AMA BENDE PEK BEĞENMİYORUM KASAYI EKRANI DA GÜZEL OLMUYOR GENELDE BUNU DA GÖRMEK LAZIM TABİİ AMA BEN FUJİTSU ALMAM KARDEŞİM O HATAYA DÜŞTÜM BİRKEZ
  • acer ların eski bir modelinde olan kasanın kendi kendine çatlaması olayı FS nin bir amd l modelinde gördüm.bizzat şahit oldum.kasaları kötü yani.en mantıklısı sabredip diğer markaların da 2700 e geçmesini beklemek.gerçi aaz bir süre sonra 8800 ler gelicek.
  • tembel editorumuzun vermedigi urun linki asagida :

http://www.fujitsu-siemens.com/home/products/notebooks/amilo_xi_2550.html
  • FS olmasa kıskanırdım ama sorun yok...zaten 4000 puan alıyormuş...8600ü azıcık oc yapsak 4000 alıyoruz sanırım...sonrmali 3600-3700 arası...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarikaltuncu -- 12 Aralık 2007; 17:15:46 >
  • 1920 x 1200 çözünürlüğü çok iyiymiş!!!
  • Özelllik ve fiyat olarak güzel bir ürün. Ağırlığı ne kadar acaba.
  • JAN-JAN şart bu devirde sakız bile satamazsın(;
  • fijutsu son gunlerde kaybettigi prestijini bu modelle toparlayabilir.Eger HD2700 8800M e cevap olarak surulmusse yine geride kalacak gibi gorunuyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.