Şimdi Ara

## Gainward'dan 1GB Bellekli İki Yeni GeForce 8800GT ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Gainward'dan 1GB Bellekli İki Yeni GeForce 8800GT ##

## Gainward'dan 1GB Bellekli İki Yeni GeForce 8800GT ##

Asus'un 1GB GDDR3 bellekli GeForce 8800GT modelinden sonra her ne kadar hazırladığı ekran kartları ülkemizde pek bulunamasa bile yurt dışında hayli popüler üreticilerden biri olan ve tasarım anlamında dikkat çeken farklı modeller hazırlamayı başaran Gainward, 1GB GDDR3 bellekli iki yeni GeForce 8800GT modeli hazırladı. Firmanın hazırladığı ekran kartlarından biri standart saat hızları ile gelirken Golden Sample serisi dahilinde hazırlanan diğer model ise arttırılmış saat hızlarına sahip. Öncelikle her iki ekran kartı üzerinde de 1GB GDDR3 bellek yer aldığını hatırlatalım. Firmanın ilk modeli olan BLISS8800GT PCX 1024MB TV Dual DVI, 600/1800MHz gibi GeForce 8800GT'nin standart saat hızlarına sahipken BLISS8800GT PCX 1024MB TV Dual DVI Golden Sample modeli ise ısı iletim teknolojisini esas alan özel soğutmasının da etkisi ile daha yüksek saat hızları ile geliyor. Zira kartın saat hızları gpu için 650MHz, bellekler içinse 1900MHz'e çıkarılmış durumda. Açıkçası bu önemli zira bugüne kadar yüksek bellek kapasitesine sahip ekran kartları genellikle arttırılmış saat hızları ile gelmezlerdi. Bu açıdan bakıldığında BLISS8800GT PCX 1024MB TV Dual DVI Golden Sample modeli fiyatı da 512MB GDDR3 bellekli modellere göre çok yüksek bir farka sahip olmazsa gerçekten önemli bir başarı kazanabilir. Kartların fiyatları hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 11 Aralık 2007; 21:05:14 >

• 8800 GT'de en iyi soğutma çözümü Gainward'dan geldi.Bu direk performansada yansıdı
  • çok şekil kartlar olmuşlar fakat bu haber verildi gibime geliyor. kartları hatırlıyorum
  • haber ıcın tesekkurler fx57habıre yenı haber gelıyor ortada 8800gt leryok ne olacak bu ısler bılenvarmı tr nezaman gelecegını
  • çok karizma soğutucular yaw gainward'ın
  • kart gercekten cok gosterıslı olmus
  • gereksiz 1 gb olmaları boşuna fiyat fazla olcak...512 mb fazlasıyla yeter kazıklamayın milletii beee
  • Gainward inşallah ülkemize bir firma tarafından getirtilir. Gainward kartların özelliklerinin yanında soğutma ve estetik olarak albenisi yüksek.
  • Harbi Kartlar çok şekil ben çok beğendim.Fiyat olarakda fazla yüksek tutmazlarsa kapış kapış gider bu kartlar walla.
  • Bence bunun parasına yeni 8800gts alınır. Daha iyi olur.
  • -1 gb gereksiz fiyat arttırır
    -sogutucu güzel ramler ne alemde bakmak lazım tabi(tahminimce ramler acıkta :)
    -saat hızları ise zotac referans sogutmayla bile daha iyi bu sogutucuyla neden daha düşük geliyo gainward merak konusu
    zaten türkiyeye gelmiyo ama yinede madem gördük + larını - lerini yazalım

(hala gönlüme uygun bi 8800gt bulamadım)
  • Herzaman dediğim gibi bi gainward'ın fan tasarımları birde xfx'in kutu tasarımları çok güzel.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ertantasa

-sogutucu güzel ramler ne alemde bakmak lazım tabi(tahminimce ramler acıkta :)

ilk kartın resmine bakarmısın

içteki fana bak

fanın etrafında 3 5 köşeli siyah demir devam ediyor. onlar ramlerin üstünde işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogulcanozugenc -- 11 Aralık 2007; 22:35:40 >
  • @fx57 artık yeter böyle topic açmaktan hem türkiye girişi bulunmayan kartları özellikleri belirtmenin anlamı yok çünkü 8800 ler hala 2 aydır piyasada yok
  • bir tanesinin de fiyatı belli olsun ya
  • vay be... kartlar harbi çok şekilmiş...
  • Ortada olmayan bir kartın 100 ayrı çözümünü gördük. Bir çok arkadaşın beyni yıkandı artık. Gece uyurken, sabah kahvaltı yaparken 8800GT sayıklar olmuşlardır artık. HAYATIN ANLAMI = 8800GT.

Ben 8800Gt konusunda serin kanlı olmaya çağırıyorum herkesi. Her çözümü gözünüze kestirmeyin. Bunun gibi 1Gb bellekli bir 8800GT'nin bellek bolluğundan doğacak avantajı kullanabilmesi için hangi çözünürlüklere çıkmak lazım, önce bu soruyu sorması lazım insan kendine. 1920 x 1080 ve üzeri çözünürlüklerde bana fayda sağlayacak 1024MB belleği ben ne yapayım? Çoğunluk 1280 x 1024'ü geçemezken bu gibi şişirme (ki fiyatı da kesinlikle öyle olacak) kartlara kafayı takmak bilinçli kullanıcıya yakışmaz. Serin kanlı olmak lazım. Ama piyasada bulunamayan bir kart için herkesin salyası akıyor.
  • 8800gt yi allayıp pullayıp sunmaya devam politikası
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozkrmz

Ortada olmayan bir kartın 100 ayrı çözümünü gördük. Bir çok arkadaşın beyni yıkandı artık. Gece uyurken, sabah kahvaltı yaparken 8800GT sayıklar olmuşlardır artık. HAYATIN ANLAMI = 8800GT.

Ben 8800Gt konusunda serin kanlı olmaya çağırıyorum herkesi. Her çözümü gözünüze kestirmeyin. Bunun gibi 1Gb bellekli bir 8800GT'nin bellek bolluğundan doğacak avantajı kullanabilmesi için hangi çözünürlüklere çıkmak lazım, önce bu soruyu sorması lazım insan kendine. 1920 x 1080 ve üzeri çözünürlüklerde bana fayda sağlayacak 1024MB belleği ben ne yapayım? Çoğunluk 1280 x 1024'ü geçemezken bu gibi şişirme (ki fiyatı da kesinlikle öyle olacak) kartlara kafayı takmak bilinçli kullanıcıya yakışmaz. Serin kanlı olmak lazım. Ama piyasada bulunamayan bir kart için herkesin salyası akıyor.

+1 aynen fx57 sayesinde salyalar akıttırılıyor sanki neye benziyor biliyormusun restaurantta kızarmış tavuğu seyreden vatandaşlar gibi camdan bakıyoruz sadece

• 22inç mönitöum olmasa bende gereksişz derdim ama asusun 1gblik modeli bile yokki tr de
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.