Motor Sogutma Suyuna Antifiriz Nasıl Konur!!!
13 Cevap53892 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

510 Mesaj
11 Aralık 2007; 8:49:13 

Arkadaşlar merhaba,
Motor soğutma suyuna koymak için antifiriz aldım ama bunu neye göre yapacağımı bilmiyorum, içinizden bu konuda tecrübeli olanlar yardım ederse sevinirim.
birde kış için motor soğutma suyu ve silecek suyundan başka antifiriz koymamız / bakım yaptırmamız gereken şey var mı??
teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alexdesouza -- 11 Aralık 2007; 11:11:03 >

234 Mesaj
12 Aralık 2007; 20:52:31 

Silecek suyuna motor suyuna koyacağın antifrizi koymayı düşünmüyorsun umarım. Deneme bile. motor suyuna koymak için önce radyatörün su deposundan biraz su boşaltacaksın. bu depoya giren hortumun kelepçesini sök ve hortumu çıkararak gerekli miktarda suyu boşalt. Sonrada antifrizle suyu tamamla. Cam suyu için ayrıca antifriz satılıyor o ürünleri kullan. Motor suyuna ekleyeceğin antifrizi dikkatliş dök kabloları aşındırabilir. Ama sana en iyi yöntemi söyleyeyim sanırım acemisin bu konularda. Antifriz almadıysan bi benzinliğe gidiyosun orada yağ değişim falanda olur o tip yerleri tercih et antifriz alıyosun ve 3-5 bahşiş vermek suretiyle koyduruyorsun.

510 Mesaj
13 Aralık 2007; 14:07:58 

quote:

Orjinalden alıntı: hassimendifer

Silecek suyuna motor suyuna koyacağın antifrizi koymayı düşünmüyorsun umarım. Deneme bile. motor suyuna koymak için önce radyatörün su deposundan biraz su boşaltacaksın. bu depoya giren hortumun kelepçesini sök ve hortumu çıkararak gerekli miktarda suyu boşalt. Sonrada antifrizle suyu tamamla. Cam suyu için ayrıca antifriz satılıyor o ürünleri kullan. Motor suyuna ekleyeceğin antifrizi dikkatliş dök kabloları aşındırabilir. Ama sana en iyi yöntemi söyleyeyim sanırım acemisin bu konularda. Antifriz almadıysan bi benzinliğe gidiyosun orada yağ değişim falanda olur o tip yerleri tercih et antifriz alıyosun ve 3-5 bahşiş vermek suretiyle koyduruyorsun.

aslında öyle düşünüyordum :(
yani iki çeşit antifiriz olduğunu bilmiyordum, bir marketten 5 litrelik antifriz aldım sanırım bu silecek suyu için olanıdır, zaten biraz koydum bile, ama motor suyu için henüz denemedim, en iyisi benzinlikten yaptırmak galiba.
cevap için teşekkür ederim.

9407 Mesaj
13 Aralık 2007; 15:01:11 

aman arkadaşlar motor suyu antifirizi ile cam suyu sıvısını konularını birbirine karıştırmayın.Silecek suyuna birşey koymasanızda idare edersiniz.Ama silecek suyu katkısını motor suyuna koyarsanız , ayıkla pirincin taşını derim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vezir -- 13 Aralık 2007; 15:02:10 >

69 Mesaj
10 Aralık 2010; 18:17:24 

bende az önce radyatör kapağını göremedim nerdeyse radyatörüde göremedim ya deposundaki suyu boşalttım ve oraya antifirizi ekledim ordan devir daim yaparsa yırttık eğer yapmıyor suyu eksilttiğinde alıyorsa nanaylara geldim demektir..

ve gülümse şimdi...

2786 Mesaj
10 Aralık 2010; 22:46:39 

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karbon 12 -- 11 Aralık 2010; 16:34:11 >

21 Mesaj
11 Aralık 2010; 12:29:14 

Her Model ve Marka Arabanıza Uygun Alman Malı Kırmızı Antifiriz 10TL Şok fiyatla stoklarımıza girmiştir.

Ürünümüze Burayı Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

Bilginize Sunarız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ParcaGonder -- 11 Aralık 2010; 13:12:41 >

http://www.ParcaGonder.com | Online ve Perakende Oto Yedek Parça, Madeni Yağ, Lastik - Jant ve Aksesuar Satışı - Daima En Ucuz!
Tel: (0212) 552 01 60 - (0532) 208 51 66
info@parcagonder.com

831 Mesaj
11 Aralık 2010; 12:40:29 

---parça gonder--- önce hizmet sonra ticaret..........

---karbon12---gerekli açıklamayı yapmış zaten teşekkürler.

21 Mesaj
11 Aralık 2010; 13:01:22 

quote:

Orijinalden alıntı: pershing105

---parça gonder--- önce hizmet sonra ticaret..........

---karbon12---gerekli açıklamayı yapmış zaten teşekkürler.

Merhaba, Haklısınız Sayın pershing105 . Size nasıl hizmet edebiliriz?

Teşekkür ederiz.

http://www.ParcaGonder.com | Online ve Perakende Oto Yedek Parça, Madeni Yağ, Lastik - Jant ve Aksesuar Satışı - Daima En Ucuz!
Tel: (0212) 552 01 60 - (0532) 208 51 66
info@parcagonder.com

82 Mesaj
30 Ocak 2012; 11:48:34 

peugeot 206 nın radyatör kağaı yok sanırım

ben de motor suyunu boşaltıp kople antifirizli su ile değiştireceğim.

radyatörün altından suyu boşaltacağım.

ancak yeni suyu nerden ekleyeceğim? motor kaputunun altında su haznesi var ordan mı eklicem. Yoksa radyatör üstünde kapak var ordan mı ekleueceğim.

Birde hava alma yeri hortumlardakı vida gibi kapAKLAR hava filitresinin altında mı yardımcı olur musunuz?

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
20 Aralık 2012; 9:03:20 

Radyatörde bulunan sıvının soğuk günlerde donmasını ve sıcak günlerde kaynamasını önleyen su ve etilen glikol karışımıdır.Etilen glikol (HO CH2CH2OH) çok zehirli bir maddedir. Bu madde radyatörde bulunan sıvını donma derecesini düşürür , kaynama derecesini yükseltir.En düşük donma derecesi yaklaşık -53 derecedir.

Ekteki dosya (1)

Uzaklaştırılmış
20 Aralık 2012; 9:06:35 

Ekteki dosya (1)

9407 Mesaj
20 Aralık 2012; 10:36:34 

gerçekten etilen glikol oldukça zehirleyici özelliği olan bir alkol türüdür. Bu konuda güzel bir power point sunumu var alkol türlerini ve etkilerini tanımak için bilinmesinde kulaktan dolma bilgiler yerine daha bilimsel doktorların açıklamaları daha iyi olacağı kanaatindeyim.

https://www.google.com/...bvm=bv.1355534169,d.ZG4

dip not olrak bu kadar zehirli olan ntifirizin Rusya'da sibirya boru hattında çalışan işçilerin içki bulamadıklarında tükettiklerini duydum . Nasıl olup da ölmedikleri sanırım ayrı bir araştırma konusu veya bunu rafinerilerdeki gibi kendi lab koşullarında içilebilir hale getirmiş olabileceklerini tahmin ediyorum.

Uzaklaştırılmış
20 Aralık 2012; 12:26:44 

quote:

Orijinalden alıntı: vezir

gerçekten etilen glikol oldukça zehirleyici özelliği olan bir alkol türüdür. Bu konuda güzel bir power point sunumu var alkol türlerini ve etkilerini tanımak için bilinmesinde kulaktan dolma bilgiler yerine daha bilimsel doktorların açıklamaları daha iyi olacağı kanaatindeyim.

https://www.google.com/...bvm=bv.1355534169,d.ZG4

dip not olrak bu kadar zehirli olan ntifirizin Rusya'da sibirya boru hattında çalışan işçilerin içki bulamadıklarında tükettiklerini duydum . Nasıl olup da ölmedikleri sanırım ayrı bir araştırma konusu veya bunu rafinerilerdeki gibi kendi lab koşullarında içilebilir hale getirmiş olabileceklerini tahmin ediyorum.

Antifiriz araç üzerinde ki plastik borulara bile zarar verebilen bir madde o nedenle çok haklısın glikol adamı öldürür......

ama derim ki eşşeğin aklına karpuz kabuğu sokmayalım :)

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Yardım ve Sigorta işlemleri » Motor Sogutma Suyuna Antifiriz Nasıl Konur!!!
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.203